БНТ 2 - емисии, новини, свързани с програмата

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Re: БНТ 2

Мнениеот UGLY_BOY » 18 Сеп 2011, 13:30

В крайна сметка въпросът ми беше кой от двата варианта ще бъде избран: всеки гледа всекиго или си има часови пояс за регионалните програми? Аз съм за второто. Предпочитам първо всеки да си излъчва само за своя регион в определните часове, а после, след новините (не виждам защо трябва да са едни и същи и за БНТ1, и за БНТ2, могат да направят отделни новини, каквито имаше по Ефир 2 навремето) може да се излъчи обзорното предаване, в което научаваш много неща за всеки от регионите. Интересно ми е как, ако БНТ2 се излъчва аналогово само на честотите на регионалните центрове, ще покрие цялата територия на страната? Може би ще изчакат да се развие цифровата мрежа, за да може БНТ2 да се гледа навсякъде ефирно, а не чрез кабел и сателит. Отделно, предавателите на регионалните центрове са толкова слаби, че се приемат отвратително дори в градовете, за които излъчват.
hristoslav2
100+
100+

Мнениеот hristoslav2 » 18 Сеп 2011, 17:29

UGLY_BOY написа:Подозирам, че работите за друга медия и сте тенденциозен. Представяте ли си как ще сме прецедент в целия свят - държава без обществена телевизия. Съжалявам, пак казвам, че БНТ е сива, но я предпочитам пред елементаризма на другите телевизии. Риалити шоута и турски сериали, като и телевизии, лишени от всякакви публицистични предавания, не ми се гледат. А вие, колега, сте просто смешен. България е единствената държава с една ефирна програма на обществената медия.

1. Грешиш - не работя за никоя медия.
2. Няма да е прецедент. Прегледай обществените телевизии във всичките 180 държави - доколко се финансират от държавният бюджет!
3. Винаги съм смятал, че мястото на публицистиката е във вестниците и радията, но не и за телевизията - превръща я в проста говорилня...
Винаги съм бил за строго профилираните телевизии, а не за турлю гювеча каквито са българските - тип всичко в едно...
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 19 Сеп 2011, 08:18

Здравейте, тук чета много хули и обиди, много завист и изтичане на информация. Ако има наистина проблеми, то вземете и уведомете съответния прокурор или съд и поне полицията. Защо само плюете един или друг, вместо да промените ситуацията. Ако това не е по силите ви, направете го чрез съответната институция. но моля ви, престанете с обидите и хуленето. Това е грозна гледка, неприятни текстове, нямащи нищо общо с темата за подновяващата се БНТ 2 (ефир 2 или Втора програма). >:(
Между другото, има ли вече тестове на новия БНТ 2? Има информация за заделена честота на Сателайт БГ. какво ще рече това? ;D
koeff
Нов
Нов

Мнениеот koeff » 19 Сеп 2011, 09:27

Има тестова таблица.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 19 Сеп 2011, 11:06

Аз ще коментирам Xemyc без претенция за еднозначност: печалбата в телевизия не е само счетоводство, тя говори и за зрителския интерес към съдържанието. Мисля, че БНТ е направила кардинална промяна в тази посока, като залага финансови параметри - и рейтинг прагове - не само към външните, но вече и към вътрешните продукции. Ако предаване в рамките на 2 - 4 месеца не постигне желан рейтинг със съответстващи приходи от спонсори и рекламодатели, то очевидно няма измерима аудитория и няма смисъл от съществуването му. (оттук и търсенето на по-малко административни бариери като ограничението за продуктово позициониране в предавания и освобождаването на прайм тайма).

Къде е границата на комерсиалността, кога едно предаване е комерсиално и кога е общественополезно - тук нямам еднозначен отговор. Най-добре е, когато съчетава и двете. Публицистиката по частните телевизии напр. според мен е некомерсиална и обратно, предавания в БНТ като "Денят отблизо", "Жените", "Шоуто на Канала", "Денис и приятели" и др. са и комерсиални. В това има драма, пазарът не иска и реклами към държавно субсидирани предавания. Или, ако реклами има, тогава нека и частните телевизии да получават държавни субсидии (поръчки), както ги има във всички либерализирани отрасли.

Както виждате, по това може да се говори дълго и упоително, не става за форум.
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 19 Сеп 2011, 11:50

Юнак написа:Както виждате, по това може да се говори дълго и упоително, не става за форум.

Присъединявам се към теб и затова аз млъквам за другите неща.

Ще чакаме да видим от 1 октомври БНТ2 как ще изглежда.
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 19 Сеп 2011, 16:48

koeff написа:Има тестова таблица.

Кой я подава тази таблица?
Поне по слухове все още се изгражда апаратна за БНТ2, т.е. този тесткард от БНТ ли идва, или от СателитБГ?
Аватар
partyfm
100+
100+

Мнениеот partyfm » 19 Сеп 2011, 17:10

Предполагам че се подава от БНТ,не е проблем да я пуснат от централна апаратна.После само комутират към новата.
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 19 Сеп 2011, 21:44

Да, тестът идва от БНТ, но се излъчва от едно-единствено DVC, което са сложили в бъдещата ефирна апаратна. В момента тече конкурс за техника, т.е. както ви казах преди - още е много, много рано да говорим за ефирно излъчване. Просто нема техника! :D
Амбициите са едно, реалностите - друго. Драмата сега е друга - дали трите програми от "Сан Стефано" да се излъчват от 3 отделни ефирни апаратни, или от една обща, цифрова.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 19 Сеп 2011, 22:12

Андрей Захариев май ще води някакво "Неделя х 3" от 2 октомври?
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 19 Сеп 2011, 22:56

А има ли вече отговори на тези въпроси?:
UGLY_BOY написа:Интересно ми е как, ако БНТ2 се излъчва аналогово само на честотите на регионалните центрове, ще покрие цялата територия на страната? Може би ще изчакат да се развие цифровата мрежа, за да може БНТ2 да се гледа навсякъде ефирно, а не чрез кабел и сателит. Отделно, предавателите на регионалните центрове са толкова слаби, че се приемат отвратително дори в градовете, за които излъчват.
Аватар
747
500+
500+

Мнениеот 747 » 20 Сеп 2011, 00:09

че какъв е проблемът с възможността да се излъчва БНТ2, без да има техника в София и без да е готова апаратната!? при положение, че ще се излъчва на честотите на РТВЦ-тата, всичко се решава само с едно общо лого - програмата им и без това в голямата си част в момента е обща, разликата почти само в местните новини и 1-2 техни собствени предавания веднъж или два пъти в седмицата, през останалото време вървят по едно и също време едни и същи филми и едновременно повтарят "Дързост и красота"...
Аватар
Радио София
100+
100+

Мнениеот Радио София » 20 Сеп 2011, 01:34

Юнак написа:Андрей Захариев май ще води някакво "Неделя х 3" от 2 октомври?

Да, това нали вече стана ясно: Андрей ще води в неделя след обедните новини заедно с Мария Силвестър и Камен Во. "Неделя х 3" е бившето "В неделя с..."
:D
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 20 Сеп 2011, 15:43

Толкова има нужда, толкова можем да си позволим като държава и издръжка.

Кой преценява колко нужда има от еди си колко държавни канала ? По какъв принцип и според кого е определена "нуждата" ?
,дано кратуната ти проумеее че BNT ще има 4 канала + 1HD БНР ЩЕ ИМА 4 НАЦИОНАЛНИ ПРОГРАМИ + МЕСТНИТЕ ..

Всичко това ще бъде реализирано с НАШИ пари т.е. от нашите данъци и всяка година в БНТ влизат десетки милиони левове , които ако БНТ трябваше да набира на пазарен принцип (чрез привличане на реклама ) едва ли щяха да бъдат събрани ! С пари от данъци се издържа една медия т.е. държавата си има медия , което изкривява пазара и на реклама и на телевизия ! И какво от това ,че Хърватия или Нигерия или остров Тамбукту има ли еди си колко телевизии (ако ще и двайсе) т'ва не значи ,че е хубаво !
Аватар
Puflet
500+
500+

Мнениеот Puflet » 20 Сеп 2011, 17:16

Радио София написа:Да, тестът идва от БНТ, но се излъчва от едно-единствено DVC, което са сложили в бъдещата ефирна апаратна. В момента тече конкурс за техника, т.е. както ви казах преди - още е много, много рано да говорим за ефирно излъчване. Просто нема техника! :D
Амбициите са едно, реалностите - друго. Драмата сега е друга - дали трите програми от "Сан Стефано" да се излъчват от 3 отделни ефирни апаратни, или от една обща, цифрова.

Значи все пак има някакъв зародиш на апаратна :D То и аз навремето започнах да си сглобявам компютъра от мауспада ...
А при положение че нема техника, нема и пари, какво ги умуват тия апаратни? Едни новини имат на живо, с 1-2 включвания от SNG-то, другото е запис или фийд, все си мисля че ще е по-добре да направят една читава апаратна, отколкото 3 скалъпени.
Аватар
simeon.bg
100+
100+

Мнениеот simeon.bg » 21 Сеп 2011, 00:27

Според мен е по-добре да има БНТ, както и да се развива. Дано покрай новите сериали и филмите, които финансира увеличи гледаемостта си и да хване нещо от рекламния пазар.
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 21 Сеп 2011, 11:11

Здравейте, нещата с производството и финансирането на филми от БНТ ще се възобнови. Трябва време за всичко. Нужно е да се промени старото, като се вземе най-доброто от него и да се изгради ново. Така е и с БНТ. А доколкото знам идеята на БНТ 2 е малко или повече да се издържа от реклама. Т.е. да бъде търговски канал. Да е реален конкурент на другите търговски канали в страната. А акумулирайки пари от реклама може да финансира изцяло или на кооп - принцип филми с производство БНТ. ::) Ще видим. Всичко ще се нагласи, но трябва търпение ;)
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 21 Сеп 2011, 11:45

Малко си пресолил манджата, нали тръбеше за обществените неща по БНТ, а не за комерсиалните.
Изобщо не й е работа на БНТ да бъде конкурент за самата конкуренция, ей така, да има. При държавната помощ за нея това няма да е конкуренция, а разрушаване на пазара и с пълно основание ще ни бият през ръчичките (от Европа).
Частните оператори също няма да се предадат толкова лесно. Надявам се, че и бюрократите са достатъчно модерни, за да не помислят дори за такива щуротии, държавата да си прави търговска фирма.

Рекламите в БНТ трябва да бъдат забранени изцяло!
Айед, спонсорства и продуктово позициониране да останат, от мен да мине. :P
Аватар
tatarina
500+
500+

Мнениеот tatarina » 21 Сеп 2011, 15:00

Юнако, ти спориш само за самият спор. Става дума за една организация и няколко дейности. Организацията е БНТ, а дейностите и продуктите може да бъдат няколко. БНТ 1 , БНТ Региони и БНТ Свят са канали издържащи се от такси и държавна субсидия по проекти, сиреч от данъци. БНТ 2 е комерсиален (търговски) канал, който се издържа само и единствено от реклама и външни продукции, сиреч наем на програмно време. Нещата са различни, а ти само спориш залудо. ;D
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 21 Сеп 2011, 16:25

Не, татарино, не споря, просто нещата няма как да са такива (само и единствено реклама). Издръжката за новините по БНТ2 да не би да е от продажби? - Не.
Дори формално, приходите от реклами там влизат първо в държавния бюджет... Кой и как се разпорежда с тях е друг въпрос.

Ти го изкара това БНТ2 като някакво bTV Comedy, не вярвам така да стане. Да поизчакаме поне да тръгне това чудо, ако изобщо тази година...

Назад към