Новини от СЕМ, 5 април 2006

Какво прави (и не прави) администрацията?
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 05 Апр 2006, 14:28

На 3-ти април 2006 г. Съветът за електронни медии реши:

Във връзка с постъпили молби/искания от заинтересовани лица по смисъла на чл.116, ал.2 от ЗРТ за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радио- и телевизионна дейност чрез наземно радиоразпръскване, СЕМ взе решение да бъдат изпратени до Комисията за регулиране на съобщенията молбите на следните заявители:

- "ОМЪ - 99" ООД - за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радиодейност за градовете Бургас, Пловдив, Стара Загора, Благоевград, Сандански, Банско, Разлог, Плевен, Шумен, Ямбол, Сливен, Хасково, Троян, Петрич, Русе, Варна, Велико Търново и Гоце Делчев.

- ЕТ "Кодета – Даниел Бузов" - за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радиодейност за Врачанска област.

- "Озирис" ООД - за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радиодейност за градовете Троян и Ловеч.

- "Джей Ем Корпорейшън" ЕООД – за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радиодейност за град Габрово.

Admin:
Веднага ще се опитам да отговоря на някои от въпросите:

"ОМЪ - 99" ООД e Радио Романтика - София. Отделно от това в конкурсите участва и СД "Илиева, Илиев, Илиев – ОМЪ", което е Радио Белла.
"Кодета – Даниел Бузов" е собственика на вестник Конкурент - Враца.
"Озирис" ООД е регистирана през 2001 г., със седалище и адрес на управление гр.Троян, ул. "Захари Стоянов" 7
"Джей Ем Корпорейшън" ЕООД - Габрово, ул. "Николаевска" 99, фирмата кандидатства и за радиоизлъчване в град Севлиево.

UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Апр 2006, 16:21

Оф, писна ми. Няма да се учудя, ако на всички радиостанции, които пускат чалга, бъде даден лиценз. Така в почти всеки град в страната ще ги има и трите чалга станции, които излъчват в София - Романтика, Сигнал + и Веселина. А, ако някъде има и местно чалга радио, направо ще настане новата ера на попфолка. Пример - при теб в Пловдив, Мишо, освен тези трите, и Ритмо ще сипе чалгии!
Аватар
deian
100+
100+

Мнениеот deian » 05 Апр 2006, 16:23

Ох, при мен засега за щастие няма чалга!!! Нито местна, нито от национален мащаб. Остава да се надявам, че няма да вземе лиценз нито едно чалга радио за Русе :lol:
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 05 Апр 2006, 16:27

Оу, ако и Пайнер вземат лиценз, на всеки град ще се падат по 4 до 5 чалга радиа!
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 05 Апр 2006, 17:11

Надявам се, че за Пловдив Ритмо и Веселина вече са напълно достатъчни :roll:
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 05 Апр 2006, 18:32

Иха! Още 2 радиа за Троян! :) Интересно! Дали поне едно от петте ще получи лиценз. Лично аз се надявам да са поне две, де, ама все пак! :)
Колкото до чалгата: че какво ви пречи да има такива радиа! Като не ви харесват просто не ги слушайте, както например правя аз! ;) Простичко! В интерес на истината е напълно нормално подобни радия да се роят. Това съм го коментирал и в други теми. Все пак сме граница на ориента. Каот не ни харесват, няма да ги слушаме. Дано поне може да избираме нещо по-различно. Това е по-страшното според мен.
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 06 Апр 2006, 12:49

kakvi sa puk tezi Oziris?
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 06 Апр 2006, 13:12

Озирис май беше бога на отвъдното за египтяните, нали ;)
Аватар
andrew
Нов
Нов

Мнениеот andrew » 06 Апр 2006, 13:41

[quote=""predavatel""]Озирис май беше бога на отвъдното за египтяните, нали ;)[/quote]

Ако трябва да сме максимално точни - Озирис е бог на мъртвите, но също така и на плодородието и земеделците в древен Египет 8)
sewer
100+
100+

озирис

Мнениеот sewer » 07 Апр 2006, 08:25

познайте кое са си избрали.
не случайно фирмата е ригистрирана още 2001 ,от тогава се опитват да направят регионално радио ,та дори и от преди това, но чакат , защото искат всичко да е легално и законно.Инициаторите са работили и работятв медии.Идеята е за радио , а не лигава музикална станция.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 07 Апр 2006, 10:24

Без да искам да разочаровам когото и да било, но понякога е много по-трудно да направиш музикална станция с качествено програмно съдържание, отколкото, както вие го наричате Радио.
Интересно ми е какво "радио" ще направи тази фирма в един Троян, например. Много ми е интересно какво ще говорят по това радио, как ще бъдат по-близо до информацията, там в Троян, как ще съберат журналисти на нивото на водещите такива и т.н. Как ще си плащат правата? Как ще получат достъп до най-значимите събития, освен до брифинга на местните кметове и до бюлетина на РДВР???
Къде ще намерят водещи? Откъде ще съберат толкова реклами, че да поддържат екип от 10-15 души? и най-вече кой ще ги слуша ако има Дарик, Инфо, Гонг, Ретро, Фреш, , Радио 1, Витоша Енерджи и т.н, които могат да си позволят да излъчват реклами на по-ниски цени??? Да, ще ги слушат някакви хора, но колко? Не се ли замислят тези хора, че е в пъти по-изгодно да си вземат лицензийка и да си направят договор с някоя радиоверига и само да си събират реклами?
Нека не се изхвърляме - радиото струва пари, коства човешки ресурс и амбиции от типа "радио" в Тетевен, Тутракан или Павликени, дори и Ловеч, могат да значат само едно - двама трима "разбирачи" са излъгали местен "бизнесмен" да им купи малко техника, да поработят 1-2 години и след това да си купят сателитен приемник, ако се сещате какво имам предвид.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 08 Апр 2006, 19:44

[quote=""radiator""]Без да искам да разочаровам когото и да било, но понякога е много по-трудно да направиш музикална станция с качествено програмно съдържание, отколкото, както вие го наричате Радио.
Интересно ми е какво "радио" ще направи тази фирма в един Троян, например. Много ми е интересно какво ще говорят по това радио, как ще бъдат по-близо до информацията, там в Троян, как ще съберат журналисти на нивото на водещите такива и т.н. Как ще си плащат правата? Как ще получат достъп до най-значимите събития, освен до брифинга на местните кметове и до бюлетина на РДВР???
Къде ще намерят водещи? Откъде ще съберат толкова реклами, че да поддържат екип от 10-15 души? и най-вече кой ще ги слуша ако има Дарик, Инфо, Гонг, Ретро, Фреш, , Радио 1, Витоша Енерджи и т.н, които могат да си позволят да излъчват реклами на по-ниски цени??? Да, ще ги слушат някакви хора, но колко? Не се ли замислят тези хора, че е в пъти по-изгодно да си вземат лицензийка и да си направят договор с някоя радиоверига и само да си събират реклами?
Нека не се изхвърляме - радиото струва пари, коства човешки ресурс и амбиции от типа "радио" в Тетевен, Тутракан или Павликени, дори и Ловеч, могат да значат само едно - двама трима "разбирачи" са излъгали местен "бизнесмен" да им купи малко техника, да поработят 1-2 години и след това да си купят сателитен приемник, ако се сещате какво имам предвид.[/quote]
Те затова ли "Гларус" ООД купиха "Бимако" в Сливен - за да го продадат по-късно на "Метромедия"?
Аватар
VIVA-HIT
Нов
Нов

Re: Новини от СЕМ, 5 април 2006

Мнениеот VIVA-HIT » 08 Апр 2006, 20:52

[quote=""predavatel""]На 3-ти април 2006 г. Съветът за електронни медии реши:

Във връзка с постъпили молби/искания от заинтересовани лица по смисъла на чл.116, ал.2 от ЗРТ за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радио- и телевизионна дейност чрез наземно радиоразпръскване, СЕМ взе решение да бъдат изпратени до Комисията за регулиране на съобщенията молбите на следните заявители:

- "ОМЪ - 99" ООД - за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радиодейност за градовете Бургас, Пловдив, Стара Загора, Благоевград, Сандански, Банско, Разлог, Плевен, Шумен, Ямбол, Сливен, Хасково, Троян, Петрич, Русе, Варна, Велико Търново и Гоце Делчев.

- ЕТ "Кодета – Даниел Бузов" - за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радиодейност за Врачанска област.

- "Озирис" ООД - за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радиодейност за градовете Троян и Ловеч.

- "Джей Ем Корпорейшън" ЕООД – за откриване на процедура за провеждане на конкурс за осъществяване на радиодейност за град Габрово.

Admin:
Веднага ще се опитам да отговоря на някои от въпросите:

"ОМЪ - 99" ООД e Радио Романтика - София. Отделно от това в конкурсите участва и СД "Илиева, Илиев, Илиев – ОМЪ", което е Радио Белла.
"Кодета – Даниел Бузов" е собственика на вестник Конкурент - Враца.
"Озирис" ООД е регистирана през 2001 г., със седалище и адрес на управление гр.Троян, ул. "Захари Стоянов" 7
"Джей Ем Корпорейшън" ЕООД - Габрово, ул. "Николаевска" 99, фирмата кандидатства и за радиоизлъчване в град Севлиево.

[/quote] :lol: Очертава се прекрасен конкурс:-0) Ще бъде интересно, а на колегите от ОРИЗИС успех :da: Ще се видим на "Бойното Поле" I like this game;-))))
адио "ВИВА ХИТ" & Радио DanceFm
crimson

Мнениеот crimson » 08 Апр 2006, 21:05

[quote=""radiator""]Без да искам да разочаровам когото и да било, но понякога е много по-трудно да направиш музикална станция с качествено програмно съдържание, отколкото, както вие го наричате Радио.
Нека не се изхвърляме - радиото струва пари, коства човешки ресурс и амбиции от типа "радио" в Тетевен, Тутракан или Павликени, дори и Ловеч, могат да значат само едно - двама трима "разбирачи" са излъгали местен "бизнесмен" да им купи малко техника, да поработят 1-2 години и след това да си купят сателитен приемник, ако се сещате какво имам предвид.[/quote]

Очевидно такава е съдбата на много местни радиостанции с малък бюджет и двама - трима водещи (не казвам журналисти, защото може и да са стажанти). В условията на пазарната икономика големите риби изяждат малките... Интересно каква ли ще е съдбата на една радиомрежа за малките градове. Напоследък пътувам в райони с тяхно покритие, ама оставам с впечатление че са на доизживяване... Пък и миналата година им понамалиха покритието в една посока...
Аватар
Xemyc
100+
100+

Мнениеот Xemyc » 09 Апр 2006, 09:52

Вече от 2-3 месеца всеки който се сети подава документи за да излъчва нещо. Добре де, до кога ще се приемат документи? И кога ще започне реалното им разглеждане? А от там и кога да очакваме реално новите програми?
Някой знае ли нещо? И как така CTN получиха честоти и вече излъчват тук-там, а други още подават документи?
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 09 Апр 2006, 13:35

Ами то в закона и подзаконовите актови всичко си пише, но явно не ви се чете :D
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 10 Апр 2006, 09:22

И съм съгласен с теб, и не! :)
Относно темите за новини, както и журналистите: да, съгласен съм! В Троян стават с пъти по-малко събития, отколкото в Плевен, Русе или някой друг областен град. Кадри също трудно се намират. Като гледам местната кабелна телевизия, както и регионалните вестници...мъка! Обаче Фреш, сити,Ретро, Радио 1, че дори Дарик в Троян няма да ги има още дълго време, защото или СЕМ и КРС ще им правят мръсно, или смятат, че градове от този тип нямат преспектива или просто имат 2 по география! Затова и локалните радиа имат почва в Троян, поне, че даже и в Тетевен, Априлци, Трявна. Говоря за района около Троян. В тези населени места "националните" радиорежи дълго време няма да се чуват или ще се изпопребиваме по покривите за да ги слушаме. Мисля, сам го знаеш това. Незнам защо подценяват такива градове: все пак това са не малки туристически центрове, в които почти целосезонно има туристи. Може би просто на хитеците, които правят радиата не им се дават допълнително пари, защото ще ги избиват поне 5 години, а на всеги глупав български бизнесмен му се иска инвестицията да му се върне още на другата година.
Така, че за тези радиа ще има пари. Друг е въпроса, че няма да са толквоа, колкото се печели от някой по-голям град. И, че може би, излизат на бял свят с повече приказки, но...това е нормално за България.
crimson

Мнениеот crimson » 10 Апр 2006, 22:42

Че ако някой наистина иска да пусне радио в Троян, би трябвало там ефира да е доста евтин, и то не заради града, а заради неговото географско разположение. Ако се разположи предавателят някъде в града, няма да пречи на никое друго населено място. Пък ако е с подходяща мощност, няма да пречи на електромагнитната съвместимост, понеже е сравнително далече от летища и големи градове. Ето за такива градове би трябвало да има промоция за ефир :) - пък и самите радиостанции ще печелят популярност, защото е и туристическа дестинация. Предвид това, че англичани, германци и скандинавци вече взеха да купуват имоти по разни красиви местности,няма да е зле да се помисли и за ефира там! - Те могат да станат и потенциални рекламодатели :D - ама хайде стига съм давал идеи, че пак на някой друг ще му хрумне да ги реализира :lol:
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Апр 2006, 13:08

[quote=""crimson""]Че ако някой наистина иска да пусне радио в Троян, би трябвало там ефира да е доста евтин, и то не заради града, а заради неговото географско разположение. Ако се разположи предавателят някъде в града, няма да пречи на никое друго населено място. Пък ако е с подходяща мощност, няма да пречи на електромагнитната съвместимост, понеже е сравнително далече от летища и големи градове. Ето за такива градове би трябвало да има промоция за ефир :) - пък и самите радиостанции ще печелят популярност, защото е и туристическа дестинация. Предвид това, че англичани, германци и скандинавци вече взеха да купуват имоти по разни красиви местности,няма да е зле да се помисли и за ефира там! - Те могат да станат и потенциални рекламодатели :D - ама хайде стига съм давал идеи, че пак на някой друг ще му хрумне да ги реализира :lol:[/quote]
Ами, както виждаш, те радиостанциите си кандидатсват за честоти и за Троян, но дали някой ще им даде лиценз е спорен въпрос!
sewer
100+
100+

троян

Мнениеот sewer » 11 Апр 2006, 16:22

Защо да няма лиценз за радио в Троян?

Назад към