bTV се скараха с Булсатком

Българските спътникови радиостанции и телевизии
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Re: bTV се скараха с Булсатком

Мнениеот UGLY_BOY » 11 Яну 2013, 09:47

tv_maniac написа:Аз като българин настоявам да се премахнат псевдобизнесмените или поне да ги вкараме в правия път - иначе ще продължаваме така, докато държавата се прекръсти на Джипсиландия или нещо подобно към 2050-та. Ако бТВ трябва да бъдат напляскани демонстративно в даден момент - моля! Но в момента става това, че лъсват прегрешенията на Булсатком и е редно той да си плати за тях. Пък после ще видим кой ще е следващия на дръвника. :D

Не ми се ще да казвам, че и в bTV, и в Булсатком играят или са играли и капитали с неустановен произход, така че не виждам причина едната страна да бъде обвинявана в псевдобизнесменщина и циганьорщина, а другата - да бъде пощадена. Дали ще са замесени интересите на щатни служители на УБО или на акционери в ДЗУ, занимавали се с източване на финанси и пиратски дискове (и то с благоволението на държавата) - все тая. Всички са един дол дренки.
Аватар
RADIOTO
500+
500+

Мнениеот RADIOTO » 11 Яну 2013, 10:50

PatrioT написа: ............. В ето това клипче http://vbox7.com/play:726a7c71 дамата казва нещо много важно "Предложихме на битиви да има отделен пакет с техните телевизии и ако клиентите ни желаят да си го закупят (бел. на цената която битиви иска от булсатком)" - тоест на Босфор ти ви им е пределно ясно ,че хората които са готови да платят за техните буламачи са .... малко :D . .........................

Стискам палци "решението" на казуса да е това!
Е, тогава ще се види как крайния клиент (зрителя) оценя продукта на тази телевизия.
Ако се случи, 100% и битиви ще почнат да пускат повече нови продукции за да се навиват хората да плащат всеки месец за техните канали. Съответно БНТ, Нова и ТВ 7 ще трябва да ги догонват и те ще се включат в "състезанието".

Но в България "конкуренция" е мръсна дума и няма да се допусне конкурентна среда!
tv_maniac
100+
100+

Мнениеот tv_maniac » 11 Яну 2013, 23:32

UGLY_BOY написа:Не ми се ще да казвам, че и в bTV, и в Булсатком играят или са играли и капитали с неустановен произход, така че не виждам причина едната страна да бъде обвинявана в псевдобизнесменщина и циганьорщина, а другата - да бъде пощадена. Дали ще са замесени интересите на щатни служители на УБО или на акционери в ДЗУ, занимавали се с източване на финанси и пиратски дискове (и то с благоволението на държавата) - все тая. Всички са един дол дренки.

Сигурно ти е убягнало в дългия ми пост, затова го подчертавам и удебелявам. Не съм казал да пощадим едните, а просто да не се хвърляме върху всички наведнъж. Много бави, хилаво дете е казал народа. Да се направят нещата както трябва с тези пък после да се заемат с когото друг решат дори и с бТВ. Имаме ли съгласие?

tv_maniac написа:А ако Булсатком са извършвали нарушение/нарушения на законите, то е редно да си платят. Независимо, че това би облагодетелствало по някакъв начин бТВ или някой друг. Аз като българин настоявам да се премахнат псевдобизнесмените или поне да ги вкараме в правия път - иначе ще продължаваме така, докато държавата се прекръсти на Джипсиландия или нещо подобно към 2050-та. Ако бТВ трябва да бъдат напляскани демонстративно в даден момент - моля! Но в момента става това, че лъсват прегрешенията на Булсатком и е редно той да си плати за тях. Пък после ще видим кой ще е следващия на дръвника. :D

@Юнак - форумът е за телевизия, а не за енергийните дружества или някакъв общ форум тип абв-тата. Просто проверявам дали скандалът пречи на повечето хора да видят какво правят милите ни управляващи и скъпите ни ЕРД-та в това време. Един голям скандал винаги е бил добро средство за незабелязано прокарване на непопулярни и вредни за хората идеи и решения, а ако скандалът засяга зрелищата за народа - още по-добре! В този случай едни си искат канала, а други искат да видят как бТВ страда и резултатът е ясен. Само отбелязвам! Можете да продължавате да разисквате темата освен ако вече не ви е писнала.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Яну 2013, 00:53

tv_maniac написа:Сигурно ти е убягнало в дългия ми пост, затова го подчертавам и удебелявам. Не съм казал да пощадим едните, а просто да не се хвърляме върху всички наведнъж. Много бави, хилаво дете е казал народа. Да се направят нещата както трябва с тези пък после да се заемат с когото друг решат дори и с бТВ. Имаме ли съгласие?

Съгласен съм частично, защото не е ясно дали за този скандал са виновни единствено и основно Булсатком, за да се разправяме с bTV постфактум, когато отношенията между телевизията и сателитния оператор са оправени.

tv_maniac написа:@Юнак - форумът е за телевизия, а не за енергийните дружества или някакъв общ форум тип абв-тата. Просто проверявам дали скандалът пречи на повечето хора да видят какво правят милите ни управляващи и скъпите ни ЕРД-та в това време. Един голям скандал винаги е бил добро средство за незабелязано прокарване на непопулярни и вредни за хората идеи и решения, а ако скандалът засяга зрелищата за народа - още по-добре! В този случай едни си искат канала, а други искат да видят как бТВ страда и резултатът е ясен. Само отбелязвам! Можете да продължавате да разисквате темата освен ако вече не ви е писнала.

Тук съм напълно съгласен. Подобен род скандали обикновено се използват за отклоняване на общественото мнение и прикиравене на не много легитмни процеси, случващи се в държавата.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 12 Яну 2013, 11:13

Тези "скандали" се използват за гушкане на парички и след това за всичко друго. Участниците в "скандалите" са от един дол дренки, колкото и да се правят на добри, хубави и качествени публицисти. :)
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 12 Яну 2013, 11:20

Да, един дол дренки са, но и властта намазва покрай тях. Докато всички говорят за дадено конкретно събитие, се вършат неща, които се премълчават в новините.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 12 Яну 2013, 11:35

Предназначението на "новините" е да се премълчават и прикриват игричките на управляващите.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 12 Яну 2013, 13:30

Да, така е от години (или поне от началото на борбите за национални тв лицензи). Странно е, че новините преписват предимно БТА, губейки в резултат доверие, вместо (телевизиите) да работят повече върху собствена информационна база.
Аватар
ste_fun
100+
100+

Мнениеот ste_fun » 12 Яну 2013, 14:24

Е-ей, Хора! да не подминаваме факта, че булсатком вече е 4-ият мобилен оператор, за което са платили 12мил. лева на държавата, която взела вече парите си трае и не се намесва... Може би БСК не са плащали на бтв за да имат пари за лиценз. Друг факт поддържащ тезата ми: един приятел(и от други съм го чувал) искаше да си постави допълнителен приемник и от БСК му казали, че то ва ще е възможно след 1-2 месеца. т.е. явно нямат доставка и пари да я платят ;).Да не забравяме и голямата сграда носеща името им до КАТ София - и тя е платена с нек'ви пари! бтв откога строят до резиденцията и още си стоят в НДК
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 12 Яну 2013, 15:56

няма такъв факт, че е 4-тият.
hristoslav2
100+
100+

Мнениеот hristoslav2 » 12 Яну 2013, 19:38

Който иска безплатните ефирни телевизии да са безплатни и за операторите да гласува тук.
http://www.peticiq.com/efirni-programi
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 15 Яну 2013, 17:57

Аватар
ste_fun
100+
100+

Мнениеот ste_fun » 15 Яну 2013, 20:34

:Baby
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 15 Яну 2013, 21:03

Написах го в другата тема
На кратко - Булсатком са свършили...
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Юнак
1000+
1000+

Мнениеот Юнак » 16 Яну 2013, 00:06

Фактите говорят за друго, че са във възход. Дори мисля, че някой ги побутва.

Техният опонент в тази тема (bTV) няма пари да си плати на Музикаутор, както се оказва. Не получиха подкрепа от СЕМ и от КРС, мачът съм момента е равен с превес на Булсатком.
^BUG^
100+
100+

Мнениеот ^BUG^ » 16 Яну 2013, 00:09

Пари има, но предпочита да не плаща, ако може.
Една боза от шест стотинки !
Аватар
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 16 Яну 2013, 11:33

Понеже сме в ЕС и има правила които трябва да важат за всички, да не се окаже че освен климатиците и кабелите - то и сателитните чинии нямат място по фасадите на сградите?

Ето давам жокерчета на bTV и TV7. Да хващат камерите и да тръгват да снимат "красотите" по панелките.
Кой знае, то може и държавата да види всички тия своеволия и да се намеси.
А кои ли две телевизии са лява и дясна ръка на управляващите? :D
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 16 Яну 2013, 11:50

Да не се окаже, че повечето сателитни чинии са врътнати към "Турксат" ! :)
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 16 Яну 2013, 11:59

Юнак написа:Фактите говорят за друго, че са във възход. Дори мисля, че някой ги побутва.

Техният опонент в тази тема (bTV) няма пари да си плати на Музикаутор, както се оказва. Не получиха подкрепа от СЕМ и от КРС, мачът съм момента е равен с превес на Булсатком.

Мачът е "уреден". Който е платил за "билети", се е прецакал. :D
ssww
Нов
Нов

Мнениеот ssww » 16 Яну 2013, 12:28

Минах на Виваком и съм в пъти по доволен и като качество на картината и разнообразие на програмите, а в техническо отношение Булсат са толкова зле , че техниците идват след дни, режат дървета без да им пука и пак при две капки дъжд и силен вятър няма картина, ма то сега няма значение както е тръгнало след месец ще останат само със своите 4 канала !! Честито плащаите и ги защитавайте, а от днес и А група им отнеха ЧЕСТИТО!!! :D

Назад към