tv7 вече е най-мразената телевизия в България

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Re: tv7 вече е най-мразената телевизия в България

Мнениеот UGLY_BOY » 21 Юни 2013, 23:17

А от какво? Нали искат стоката им да продава. Тук не говорим за това как се ориентират от лютеница "Първомай", а как се ориентират "Coca Cola", примерно.
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 21 Юни 2013, 23:42

От TRP напр.в телевизия, Онлайн маркетингът пък разполага дори с повече инструменти. За преса е най-весело.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 22 Юни 2013, 14:02

В държава с 2 млн. пенсионери, 10 процента турци и 5 процента цигани ще рекламираш в интернет ли? Макар че е вярно, че гореизброените, въпреки че са мнозинство, не формират националния капитал (за сметка на това формират националния електорат, де), тоест не могат да бъдат таргет. И все пак, ако искаш да рекламираш прах за пране, телевизията е най-доброто решение.
Аватар
PatrioT
500+
500+

Мнениеот PatrioT » 22 Юни 2013, 14:24

Манипулациите на Бареков достигат нови висоти.Жалката-псевдо телевизия ръси глупости , ден след, ден и час подир час .....
Провокатори
http://www.gospodari.com/?go=video&p=de ... deoId=8593
Изображение
Съвет за Електронни Малоумници
Роси
1000+
1000+

Мнениеот Роси » 22 Юни 2013, 21:00

Ъгли, телевизията действително продава най-добре. Говорих с някакво шефче от Дерони напр. и чистосърдечно ми каза, че когато пускат друг канал - няма никой, а когато пуснат телевизия - всичко се разпродава за нула време.
Моята вметка всъщност само отбелязва, че говориш по интуиция, но механизмът е различен. Първо, вече рядко някой разчита само на един комуник. канал (прави се микс, който си е 99% наука и 1% изкуство). Второ, в завис. от целите на бранда, може да правиш различни кампании в различните медии, напр. продуктова в тв, имидж в радио, игра в интернет, кауза на билборд и т.н. Трето, от което тръгнах, е, че никой не гледа пазарния дял на типа медия - ако беше така, мобилните телефони имат доста над 100%, но колко са рекламите през тях? Този пазарен дял може да се ползва, ако се смята за определен период (обикновено седмица или месец) в стратегическа плюс антиконкурентна плюс сезонна и пр. политика на някой програмен директор, примерно - но не и от рекламодателя. Не върши работа за публиката, върши работа в дейността на самата медия. Но айде, че се отплеснах, а бързам в момента.

ПП: в ТВ излиза доста скъпичко, между другото. Трябва да си доста голям, за да ти се върже ROI-то (т.е. практически не става за малки и средни фирми, а те обикн. гонят 90% от всички фирми). Имаш и висок запинг, към 60% превключват на друг канал и пр. проблеми. В други канали пък имат и ползват възможността да блокират рекламите и т.н.
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 22 Юни 2013, 22:54

Роси, признавам, че говоря по интуиция и не съм компетентен. Но пък е вярно, че големите рекламодатели разчитат на телевизията за основните си продажби и допълват с други медии, но през тях уцелват по-малка бройка хора, която им носи по-малко пари. Тезата ми е не, че е най-добре да се рекламира в телевизия по принцип, а че живеем в ретроградна и застаряваща държава, където хората не са отворени към новите медии. Затова телевизията продава.
Аватар
luboj
100+
100+

Мнениеот luboj » 25 Юни 2013, 06:57

Не знам дали телевизията продава най-добре, но масовата телевизия (ефирната) за сега доминира по отношение на рекламните приходи и от гледна точка на това колко "eyeballs" може да докара на рекламодателя. Което е и целта на повечето големи марки.

А нишовите канали (Дискавъри, TLC, History и т.н.) позволяват на рекламодателите да намират повече зрители с определена демографика - TLC в САЩ на пример имат предимно жени зрители. CNN US, които са доста зле с рейтинга, продължават да командват най-високата тарифа за рекламно време измежду новинарските канали време понеже техните зрители общо взето имат високи годишни доходи. В щатите също може таргетиране телевизионната реклама с точност община или пощенски код.

Докато в интернет е по-трудно да уцелиш точно групата потребител от който имаш нужда. Примерно искаш жени на възраст 35-55 години. Не е не възможно, но е трудно и често пъти трябва да прахосаш доста пари докато нацелиш кои точно сайтове дават резултата който искаш. От друга страна пък е тривиално лесно да си наблюдаваш кампанията в интернет и да гледаш в реално време кои рекламни банери генерират повече интерес. Ефекта е веднага. При ТВ рекламата (и вестниците) ефекта отнема дни докато разбереш работи или не работи.

За тези с дълбоките джобове, телевизионната и интернет рекламата се допълват. Повечето от рекламодателите които купуват рекламно време по телевизията го купуват главно за брандиране (branding) и за създаването и комуникирането на определен имдиж, който няма как да предадеш в един 350x250 или 300x600 интернет банер. Другата идея е че с телевизионната реклама ти напомнят за себе си и така като идеш в магазина и им видиш продукта или логото из между едно море продукти, да избереш точно него. Това е причината много от рекламите да бъдат странни, смешни, или дразнещи. А на средностатистическият зрител му трябват от 7 до 14 гледания на една и съща реклама за да види, запомни, и да развие доверие към опрелена марка или продукт.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 25 Юни 2013, 08:55

Ха-ха-ха, Барекчето взе та подви опашка, заявявайки че, цитирам- "Каквото и да си говорим правителството на Орешарски не става!" Заяви го вчера в Гореща точка.
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 25 Юни 2013, 10:23

Такава фурнаджийска лопата никъде не бях виждал.Няма ли някакви стандарти или изисквания в журналистиката,които ако не ги покрива да го санкционират или забранят?
Аватар
UGLY_BOY
1000+
1000+

Мнениеот UGLY_BOY » 27 Юни 2013, 09:12

Какво и кого да забраняват? Бареков не работи за правителствата, а за олигарсите, които управляват правителствата. Ако едно правителство не играе по свирката на олигарсите, то автоматически става неудобно. И когато олигарсите си имат медии, чрез които да упражняват директен контрол върху зрителските маси, моменталически могат да предизвикат каквато си искат обществена реакция - от протести по улиците до сваляне на правителства, избиране на нови и направляване относно това за коя партия да се гласува.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 28 Юни 2013, 10:37

Взе да става доста забавно, защото точно в най-мразената медийна групировка се кани да се прехвърли завяхналия Слави с шоу подобно на това на Джей Лено. Водят се активни преговори поради факта, че Слави най-вероятно есента ще бъде свален от ефира на ьТВ поради ниска гледаемост и ново договор едва ли ще има.
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 28 Юни 2013, 14:58

Абе глупости... ниска гледаемост... договор и т.н. Истината е, че Слави вижда в каква герберска подлога се превръща бтв и това ще бъде един прекрасен начин да им натрие носовете... много ще се радвам, ако Слави наистина отиде в ТВ7... да ги видим герберите какво ще пускат от 22:30 :-X

Дали пък Буда не е казал на бтв да свалят Слави от екран? :o Леко дежа-вю ;)
Изображение

:Horray :Horray :Horray
newto
1000+
1000+

Мнениеот newto » 28 Юни 2013, 15:09

Вече има реклама на "Риск печели, риск губи" с Къци Вапцаров по ТВ7.
Аватар
prassyo
500+
500+

Мнениеот prassyo » 28 Юни 2013, 18:55

Тази ТВ успя да събере най-изтърканите муцуни на едно място. На плешивия ще му е идеално там, и без това изтърканото му шоу се гледа само в монтажната на Босфор ТВ и някъде по селата за фон, докато спи добитъкът. :Drunk
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 28 Юни 2013, 20:58

@hater,
Много ми е интересно да ми кажеш по какъв признак определи БТВ про-герберска. Ненавиждам тази телевизия,но такива вицове,че е про-герберска звучат доста нелепо.Всяка сутрин канят най-противните и отблъскващи събеседници,като Велислава Дърева,Кольо Колев,Кънчо Стойчев,Мая Манолова и много други..Винаги в новините съм забелязал,че съобщават новини свързани с ГЕРБ с лек сарказъм и насмешка.Та...интересно ми е да ми кажеш по какво определи БТВ за герберска телевизия?
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 28 Юни 2013, 21:21

Ти сериозно ли ме питаш тва? :o Ти гледал ли си ъТВ през последните 15 дена? Даже за 1 минута от сутрешния блок и веднага ти става ясно за кво стаа въпрос.
http://www.vbox7.com/play:5021dd44a0 - лек пример. И аз гледах предаването, когато една женичка се обади и каза, че не иска Бойко обратно на власт. Тия двамцата като я понаха батееее.. жената ква ли не стана - комунистка, атакистка... абе ужаст... :D идва им края на тия
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 28 Юни 2013, 22:13

Това,че не харесвам БТВ не означава,че харесвам ТВ7.Коментирам препратката,която си ми пратил.Искам да ти кажа,че не вярвам Росен Плевнелиев да излъже и то в обръщение от президентството,че има офшорни спестявания.Не се хващай на въдицата на Бареков и Сидеров.
Аватар
hater
100+
100+

Мнениеот hater » 28 Юни 2013, 22:25

Мисля, че не ме разбра.. говоря ти за първите 20 секунди от клипа! В последните 15 дена това е нещо редовно... опитват се да ни обяснят, че хора като Пламен Горанов са били пълни мизерници, а сегашните протестиращи са по-важни, по-умни, по-начетени и т.н. На всяко интервю в подкрепа на Орешарски всеки път микрофона се изключва, камерата спира, звука насича... :D
Изображение

:Horray :Horray :Horray
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 28 Юни 2013, 22:41

Така е!Ще видим докъде ще я докарат.
Ето този коментар според мен уцелва право в десетката - http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1106678
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 29 Юни 2013, 12:38

hater написа:... сегашните протестиращи са по-важни, по-умни, по-начетени... :D
по-богати, по-красиви, по-музикални (пеят и не пикаят пред операта) и т.н. ... ! :)

Назад към