Новини около цифровизацията у нас

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
gat3way
100+
100+

Re: Новини около цифровизацията у нас

Мнениеот gat3way » 04 Окт 2014, 14:06

Това не се случва само на тях. Преди години когато работих в единия от мобилните оператори, едни идиоти строители в Младост бяха срязали оптичен кабел, търкалящ част от трафика между 2 MSC-та и стана голяма свинщина. Най-забавното е че малоумниците тръгнали да снаждат скъсания оптичен кабел все едно е жица, увили го отгоре с изолирбанд и точно скъсаното минава през някакъв кофраж и изливат цимент отгоре. Кабелът съответно отразен в градоустройствени планове, тези идиоти не помислили по въпроса и станал някакъв приличен скандал. Така поне се говореше де, не знам ако някой от колегите по веригата не е доукрасил разказа.

А, да, въпросния кабел два пъти го късаха така, първо тези идиоти, втория път когато строяха метрото. Но с метрополитена нещата бяха далеч по-добре, нямаше вариант да не го прекъснат и ни уведомиха, имаше хора там да сплайсват, ние знаехме предварително за това и така.
Аватар
krassyo
100+
100+

Мнениеот krassyo » 04 Окт 2014, 15:56

Глупава работа. Като копнат оптика или друг комуникационен кабел най-добре да бъдат съдени от операторите за причинени щети и пропуснати загуби. В случая с Булсат е също гадно, защото от него взимат и една кофа кабеларки из страната.
Кто с Пуйлом дружит - тот майдан заслужит
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 04 Окт 2014, 17:35

Западния мултиплекс -демек-Сръбския ни задмина по брой на програми-12 -и те са в режим на симулкаст-Живели :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) :) И нито една не се дублира и си има истинско ейч.ди- и истинска дигитална- РТС-дигитал- :D :D :D :D :D :D :D :D :D ;) ;) ;) ;) ;) ;) :) :) :) :) ;D ;D ;D ;D ;D
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
gat3way
100+
100+

Мнениеот gat3way » 05 Окт 2014, 01:44

В случая с булсатком сигурно е по-гадно, те друго трасе сигурно нямат, ние имахме, но трябваше да се занимават мрежарите. То този случай ми беше точно като започвах работа там и нямам много наблюдения, но от това с метрото имам спомени. Имаше high-available системи разкрачени между двата сайта, SAN трафика минаваше оттам и беше красиво, но ние си бяхме виновни до известна степен за красивото. Нямам идея какво е станало след първия случай с жилищния блок дето го строяха идиотите, дали са се съдили и какво точно е станало. Може би са ги съдили.
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 05 Окт 2014, 17:21

Palmane,

Моля, остави сръбските мултиплекси за съответната тема тук на форума.
Тук, на тази тема става въпроса само за нашите.
Не пиши офтопици.
Още нещо - жали емотиконите, не е приятна гледка.
>:D
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 05 Окт 2014, 23:29

Някой да хваща Диама Ф ?
Май е поредната загуба не моите приятели от СЕМ били то и доценти !
Господин Лозанов ! Моля спрете вече алкохола !!!
Скоро и Канал 1 ще избяга от вас !

Тука има тука нема: Познай ко няма да гледаш ?!
Моля СЕМ да се предаде с КРС на органите на властта!
г-н Лозанов.Ся ко ша гледаме бе ?
Съвет за какво ?То няма вече цифрова ! Ко ша контролираш ?
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 06 Окт 2014, 20:58

Тъкмо щях и аз да питам същото.Диема фемили я няма!
RIP на цифровизацията.

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходен пост
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 06 Окт 2014, 22:26

Свалена е от МУКСА по молба постъпила в СЕМ от НОВА.
^BUG^
100+
100+

Мнениеот ^BUG^ » 06 Окт 2014, 23:38

предстоят други технологии
Последна промяна 2 на ^BUG^, променена общо 7 пъти
Една боза от шест стотинки !
delicast
Нов
Нов

Мнениеот delicast » 07 Окт 2014, 00:02

за диема се знеше че ще е спрат то си пишеше тест
Аватар
palman
1000+
1000+

Мнениеот palman » 07 Окт 2014, 10:54

Георги написа:Palmane,

Моля, остави сръбските мултиплекси за съответната тема тук на форума.
Тук, на тази тема става въпроса само за нашите.
Не пиши офтопици.
Още нещо - жали емотиконите, не е приятна гледка.
>:D

Приеми извинения :)
35 39 channel s 78 q 3 Besna from Sofija Sinaps 2900 Канална яги за 35 к. с усилвател тера 011 на височина 30 м. над терена.
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 07 Окт 2014, 13:04

Някой знае ли кога ще се увеличи броя на телевизионните канали в цифровата телевизия? Бях чел преди, че доста канали ще има и доста имат лицензи, но реално те намляват, а не се увеличават :)
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 07 Окт 2014, 13:13

Други вицове скоро да си чел, че ние тоя вече го знаем ?
Гледам,нищо ...пак гледам,пак нищо....викам си "Тука има нещо "!
Petrova
Нов
Нов

Мнениеот Petrova » 07 Окт 2014, 13:30

^BUG^ написа:предстоят други технологии

Дали новата технология не е спирането на сигнала? ;) В София-Люлин от към 9 часа няма ефир.Знае ли някой нещо по въпроса?
Аватар
misho36
500+
500+

Мнениеот misho36 » 07 Окт 2014, 13:43

Истината е,че по отношение на технологията приетият план през 2004-2005 година крайно остаря към 2009-2010 и точно тогава трябваше да се вземе решение да се премине към DVB-T2,но у нас КРС на вечният Веселин Божков не успя да реагира адекватно на новите предизвикателства.
И заради това в края всичко се правеше с половин ръка оставена с микс от техники на различни производители...всичко е много замазано,но най-много ме дразни(най-много),че никой не си признава.
^BUG^
100+
100+

Мнениеот ^BUG^ » 07 Окт 2014, 14:15

Под "предстоят други технологии" имам в предвид нови, които да съсипем, че това го можем най-добре ;D
Една боза от шест стотинки !
Аватар
stankos
100+
100+

Мнениеот stankos » 07 Окт 2014, 15:25

Petrova написа: В София-Люлин от към 9 часа няма ефир.Знае ли някой нещо по въпроса?

Спокойно. Профилактика.

http://bnt.bg/about-bnt/presinformatsiy ... -10-2014-g
Гледам,нищо ...пак гледам,пак нищо....викам си "Тука има нещо "!
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 07 Окт 2014, 21:02

СЕМ се опита да наложи цензура в интернет по закона на Лозанов познат,като: КОРУПЦИЯТА"Лапа Лапа"
Щели да преследват сайтовете.Защото и той незнае точно.Но... Така му казали от ЦИК.

Ей смешник ! Ти продаде с КРС цифровата ТВ.
Твоето място е в затвора а не в СЕМ !

На какво си доцент бе смешко и ела ме осъди,че имам сайт !
Корумпиран боклук !
Как е хотела в Банско ? Като шеф на СЕМ добре се справяш.
А този на морето а ?
Как 25 нещастника дадоха лиценз само на Василев за Мултиплекси ?
И това е в името на телевизията дето е няма ! Затова нищо не гледаме !

Мръсна долна корумпирана гнида ! СЕМ ли... Некадърен боклук ! Кой щи плаща глобите от ЕС бе гнидо мръсна ! 500 000 000 евро. Мръсна корумпирана зган !
ДАНС направо да стреля ! Той мяса на Бин Ладен !!!
Аватар
Георги
1000+
1000+

Мнениеот Георги » 07 Окт 2014, 22:24

CrazyT,
Успокой топката. :Bounce
Придържай се към темите на дискусии тук.
Спазвай правилата на този форум и не го проваляй с :Offtopic

Знаеш какво следва ако не ме послушаш. :acute:
______________ Първият и единствен на Балканите DX форум - www.dxing.org
______________Изображение
Аватар
ibonevkz
Нов
Нов

Мнениеот ibonevkz » 08 Окт 2014, 01:29

misho36 написа:Истината е,че по отношение на технологията приетият план през 2004-2005 година крайно остаря към 2009-2010 и точно тогава трябваше да се вземе решение да се премине към DVB-T2,но у нас КРС на вечният Веселин Божков не успя да реагира адекватно на новите предизвикателства.
И заради това в края всичко се правеше с половин ръка оставена с микс от техники на различни производители...всичко е много замазано,но най-много ме дразни(най-много),че никой не си признава.

Мисля, че и тогава са си го мислели и са осъзнавали, че приемниците са доста по-скъпи и е надделяло DVB-T.

Това си го мисля, защото при проверка сега ДВБ-Т2 приемниците са от 80 лева нагоре, а ДВБ-Т са от 30 лева нагоре. Няма как да сме сигурно какво и как са мислели, но за мен социалният статус на българина и това, че малко са хората можещи да си позволят приемници над 50 лева. Малко са и разбирачите и търсещи повече от българската цифровизация. Ако 1 милион са домакинствата гледащи безплатният ефир, то една пета от тях могат да си позволят приемници над 50 лева или са си закупили телевизори с вграден такъв. И още, колко са телевизорите с вграден тунер за цифрова и аналогова телевизия имащи стандарта ДВБ-Т2? Питам това, защото продаваните телевизори сега са с най-често срещан тунер DVB-T/C ... Освен това тук във форума една голяма част от потребителите му знаят какво предлага стандарта и имам възможността да си закупят от другия стандарт приемници.

В една друга тема за Цифровизацията на радиото се пита дали са си закупили приемници за ДАБ/ДАБ+ ... Там за мен въпроса е зададен от 13-15 годишен младеж, родителите на който имат възможности да си харчат парите за уреди със стандарти въведени в някои страни. Та темата е започната и остана без много коментиране, защото се оказва, че стандарта ще се въвежда може би тестово след 2015 или 2018 ... далече във времето, а самите приемници първо, че ги няма на пазара и второ никак не са евтини.

Ако 5-6 милиона души ще слушат радио на ДАБ/ДАБ+ как ще си закупят приемници по около 100 лева?

Тази вметка я направих, защото не е лесно да въведеш нещо, да пуснеш конкурси, да обслужиш цялата страна със сигнал както се видя у цифровата телевизия, да накараш телевизиите да излъчват своите програми и да си плащат на частните търговци. Оказа се, че трябва да се спасява НУРТС, които единствено в момента излъчват другите национални телевизии. Оказа се, че едни милиони са заминали от единият джоб в другият, няма свободни честоти за другите лицензирани мултиплекс оператори, че услугата е скъпа и телевизиите не желаят да я заплащат. Сега от скоро се заговори и за НУРТС да бъде закупен от ВИВАКОМ, както и за стандарта ДВБ-Т2, да но и да стане кой ще обясни как ще стане преминаването и кой ще даде "слива за смет" тоест за подмяна на приемниците с нови. Демек, ако някой ден минем на стандарта DVB-T2, старите приемници какво да ги правим или как с какви пари да се сдобием с нови!? Това са въпроси, на които ние тук във форума ще намерим отговори, но бабите и дядовците по селата - не! Само, че оказва се, че и доста са хората над 35 години, които не могат да се оправят и с тематиката. И ако DVB-T2 ще е за платена телевизия и свободни канали, то защо да не си мина на кабелна+интернет и да не ходя на едно място да си плащам, а да ходя на други места да си плащаме за услуга, която за сега е само в мислите на някой!?

Назад към