Дарик навършва 25 години

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
lubopitno
Нов
Нов

Re: Дарик навършва 25 години

Мнениеот lubopitno » 28 Яну 2018, 13:32

Еее, стига сте се джанкали, де. :D РадиотоMW имаше предвид, че принципно даже и от охраната разбират, когато някой не става за ефир, ама не е преценено и се получи двусмислица. Тинк позитив, пипъл. :D
Дами и господа, дори Фреш е по-слушано от Дарик според последните рейтинги. За деведесетарските му звукови параметри се изписа достатъчно по-горе. И не, определено шегоубийствата на Драго Симеонов от сорта "Еди колко си процента от жените биха закусвали с Роналдо. Да ви питам ли с коя негова част бихте закусили, дами?" не носят нищо друго, освен здрава копачка на дъното. Колкото и спорт да плеснат в подобието си на програмна схема, коментатор, който ти говори, че българският футбол е пълен та*ак и го казва по този начин в национален ефир, е неслушаем. Музикален редактор, който ти реди парчета в стил бозата на Radio România Actualităţi, не може да ти предложи нищо смислено. Какъв е тонрежисьор, който пуска плейлиста с нулево смесване? Впрочем, докато СЕМ упорито се занимаваше със значително по-изявените професионалисти от БНР, какво би казал за горните интелектуални изригвания? Интересно ми е, не за друго.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 28 Яну 2018, 15:22

Ако този разбираше от материята, нямаше да работи на партерния етаж, а на някой от горните. Принципно могат да те преценят, ако имаш говорни дефекти, евентуално по ниския интелект, и искаш място пред микрофона, но иначе просто ще те помолят да излезеш. Ще започнат да ти обясняват неща, за които си нямат никаква идея, и накрая ще ти покажат вратата. Да си уредиш среща с някоя от височайшите особи пък си е невъзможна мисия, колкото и дразнещо клиширано да звучи. По-скоро ще се свържа с извънземна галактика. За колегите им от провинцията да не говорим. Човек дори и да не иска, пак трябва да отиде там, защото няма особен избор. Така си вървят нещата - с връзки и по роднинска линия. Останалите сме излишни. Ако си инициативен, пак не може. Няма честоти, има куп такси, които са сложени с едничката цел да възпрепятстват. Страната ни е пълна с нереализирани хора, а търсим кой да ни тегли напред и нагоре. Нали с такива инициативи се занимава Дарик радио, социално значими? Излиза, че самите те не вярват в това, което правят. Това е България - страната на безмислието, страната на неограничените невъзможности!
radioMW
500+
500+

Мнениеот radioMW » 01 Фев 2018, 18:36

Аз никого лично не нападам в този ми любим форум. Просто понякога се шегувам и то е защото цялата медийна среда е гнусна!
Нали го разбираш JukeBoxHero!?
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 01 Фев 2018, 19:21

Не знам. Ситуацията по форумите е гнусна, особено по някои. Ха си попитал за нещо, ха са те нахранили. За ситуацията на улицата да не говорим. Животът в тази страна тече по някакви други правила, които ми е трудно да приема. Милион пъти съм се изумявал от абсурдни случаи, и още не мога да свикна. Държавата не може да се справи със съвсем банални битови проблеми. В нормална държава ако се напиеш и тръгнеш да овикваш съседите си, ще си имаш големи проблеми - още на втория или третия път ще те изритат от дома ти. Тук властите се грижат за такива отрепки - отопление, социални помощи. Цари един еснафски и циничен манталитет. Проследих една интересна дискусия във фейсбук, в която един от големите шефове в радио бранша обясняваше, че правилата трябва да се спазват на всяка цена. Така било в Германия. Само забрави да спомене, че там се държи и на човешкото достойнство ... Но какво да очакваш от един доносник. Аз все си мисля, че законите не трябва да съществуват самоцелно, само за да има такива, и не може законите да са над морала. Всъщност, моят проблем е, че не мога да се махна.
radioMW
500+
500+

Мнениеот radioMW » 01 Фев 2018, 19:36

:Clap
radioMW
500+
500+

Мнениеот radioMW » 01 Фев 2018, 20:04

Не се махай!
InfoRadio
Нов
Нов

Мнениеот InfoRadio » 01 Фев 2018, 20:49

Дарик - неслушаемото радио! Закриваш, уволняваш АБСОЛЮТНО ВСИЧКИ бездарници и лекета, и започваш отначало с нови, млади хора и идеи. Иначе продължаваш да копаеш дъното (на рейтингите). Мисля че ако върви само музика в ефира на Дарик няколко месеца, никой няма да забележи липсата на водещите. Дори и рейтингът може да тръгне нагоре. :Happy
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 01 Фев 2018, 23:13

Няма да се махна, ще продължа да упорствам нагло. :D
Относно Дарик радио ... Не съм с впечатлението, че е неслушаемо, защото около мен се слуша, и то сериозно. Трябват им само още двама-трима, които сериозно да се заемат с музикалната част, защото тази работа не е за меломани. Колекцията от билборд хитове и най-нашумелите нови песни + личните предпочитания на някой от екипа = хаотичен пълнеж, който си е като постната пица на Дянков. Форматът на радиото е политематичен, а това не означава безкрайна говорилня, нито пък пеещ компютър, а означава баланс. По времето на Валери Шварц го имаше, но сега явно са се отказали, или не им се правят тъпи експерименти. Отдавна са се нагледали на желаещи с огромно самочувствие и нулево покритие. Не ми се пишат романи посред нощ, затова ще заключа - неспособни са да си подберат екип от нови кадри, затова ще я карат със старата концепция.
InfoRadio
Нов
Нов

Мнениеот InfoRadio » 01 Фев 2018, 23:41

JukeBoxHero написа:
Относно Дарик радио ... Не съм с впечатлението, че е неслушаемо....

Колега, този бизнес не се прави с "впечатления". Мисля, че можем да се доверим повече на официалните рейтинги (и на двете агенции!), отколкото на твоите лични впечатления. Нищо лично, просто цифрите са по-достоверен източник.
radioMW
500+
500+

Мнениеот radioMW » 02 Фев 2018, 03:46

Охо! Сега пък цифрите станаха важни! ???
Аватар
viliqnko.petkov
100+
100+

Мнениеот viliqnko.petkov » 02 Фев 2018, 07:05

JukeBoxHero написа:Няма да се махна, ще продължа да упорствам нагло. :D
Относно Дарик радио ... Не съм с впечатлението, че е неслушаемо, защото около мен се слуша, и то сериозно. Трябват им само още двама-трима, които сериозно да се заемат с музикалната част, защото тази работа не е за меломани. Колекцията от билборд хитове и най-нашумелите нови песни + личните предпочитания на някой от екипа = хаотичен пълнеж, който си е като постната пица на Дянков. Форматът на радиото е политематичен, а това не означава безкрайна говорилня, нито пък пеещ компютър, а означава баланс. По времето на Валери Шварц го имаше, но сега явно са се отказали, или не им се правят тъпи експерименти. Отдавна са се нагледали на желаещи с огромно самочувствие и нулево покритие. Не ми се пишат романи посред нощ, затова ще заключа - неспособни са да си подберат екип от нови кадри, затова ще я карат със старата концепция.

От шест години не са пуснали нито един нов предавател - след това Нова ТВ е купил сайта Дарикнюз, а днес - има и новини, които другите радиа и телевизии не съобщават.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 02 Фев 2018, 09:59

InfoRadio написа:
JukeBoxHero написа:
Относно Дарик радио ... Не съм с впечатлението, че е неслушаемо....

Колега, този бизнес не се прави с "впечатления". Мисля, че можем да се доверим повече на официалните рейтинги (и на двете агенции!), отколкото на твоите лични впечатления. Нищо лично, просто цифрите са по-достоверен източник.

Така е, първото място в класация винаги изглежда много престижно, макар и получено по втория начин.
InfoRadio
Нов
Нов

Мнениеот InfoRadio » 02 Фев 2018, 13:04

radioMW написа:Охо! Сега пък цифрите станаха важни! ???

Очевидно за пръв път чуваш, че рейтинг се измерва с цифри. :Clap

JukeBoxHero написа:Така е, първото място в класация винаги изглежда много престижно, макар и получено по втория начин.

Можеш да продължаваш да се самозалъгваш по какъв начин се подреждат рейтингите, ако това те кара да се чувстваш по-добре за Дарик, и да продължиш да си правиш твои рейтинги според личните ти "впечатления". Предполагам, че и в Дарик правят същото. Но факт е, че и при ДВЕТЕ конкуриращи се пийпълметрични агенции, данните за слушаемостта на Дарик са доста трагични. Свободните ти интерпретации са за детската градина, но не и за хора занимаващи се с този бизнес.
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 02 Фев 2018, 14:42

Тук в България нищо не се прави така, както би следвало. Навсякъде по света има някакви лобита и зависимости, но при нас всичко се изкривява и преиначава. Затова, когато прочета нещо винаги имам едно наум. Не знам кой с кого си има закачка или вражда. Не знам и кои са тези "пийпълметрични агенции", нито пък има значение, защото въпросът тук е принципен, и той е, че няма принципи. Важното е дали си от нашите, или не си. А относно моите интерпретации ще кажа, че аз виждам глупостта, и степента в която сме затънали в нея. Сякаш вече не правим разлика между добро и лошо, между правилно и неправилно. Въобще, този народ и тази държава са провалени - провал, крах, разруха, деградация, упадък, и всички останали синоними, за които не се сещам. За Дарик радио изказах само лични впечатления, без да ги натрапвам. Факт е обаче, че наоколо е пълна мизерия.
Джорджи™
100+
100+

Мнениеот Джорджи™ » 02 Фев 2018, 22:02

Това искат от американската държавна сигурност. Още след края на Втората световна война, директорът на ЦРУ е казал, че ще вложат милиарди за упадъка, моралния упадък на славянските народи.
Не е само България, а Русия най-вече, Украйна, Полша, Чехия, Словакия, Сърбия, Македония и т.н.
InfoRadio
Нов
Нов

Мнениеот InfoRadio » 02 Фев 2018, 23:26

Джорджи™ написа:Това искат от американската държавна сигурност. Още след края на Втората световна война, директорът на ЦРУ е казал, че ще вложат милиарди за упадъка, моралния упадък на славянските народи.
Не е само България, а Русия най-вече, Украйна, Полша, Чехия, Словакия, Сърбия, Македония и т.н.

:Clap :Clap :Happy Гоше, поне успя да разведриш малко настроението в този форум с доза кремълски хумор :Happy :Happy :Horray
Джорджи™
100+
100+

Мнениеот Джорджи™ » 03 Фев 2018, 09:21

Всичко е вярно:

На всички ни е ясно, че от Америка идва всичко, което се случва, самият източник на НАРОЧНАТА СВЕТОВНА МИЗЕРИЯ, затова ми се иска да го публикувам тук. Та, ето я и самата реч. Алън Фостър Дълес заявява на учредяването на ЦРУ 1945 г. , като тези негови думи стават доктрина на Студената война, започната две години по късно-от 1947 г.:

„Ще свърши войната, всичко някак си ще улегне, ще се утаи и уреди. И ние ще хвърлим всички сили, всичкото си злато, цялата материална сила за измамване и оглупяване на хората! Човешкият мозък, съзнанието са приспособени към промяна. Посявайки в СССР хаос, ние незабелязано ще заменим човешките ценности с фалшиви, в които да вярват. Как? Ние ще намерим наши единомишленици… наши съюзници и помощници в самата Русия. Епизод след епизод ще се разиграва грандиозната по своя мащаб трагедия на гибелта на най-непокорния на Земята народ – руския, на окончателното необратимо угасване на неговото самосъзнание. От литературата и изкуството им ние например постепенно ще изтръгваме тяхната социална същност, ще отчуждим творците, ще им отнемем желанието да се занимават с изобразяване, с изследване на тези процеси, които се извършват в глъбините на народните маси. Литературата, театрите, кината, пресата – всичко ще изобразява и прославя най-низките човешки усещания, чувства и страсти. Ние по всякакъв начин ще поддържаме и издигаме така наречените творци, които ще започнат да насаждат и втълпяват в човешкото съзнание култ към секса, насилието, садизма, предателството – с една дума, всякаква безнравственост. В управлението на държавата ще създадем хаос и безпорядък. Незабелязано, но активно и постоянно ние ще съдействаме за своеволието на чиновниците, рушветчийството, безпринципност и мотаене – всичко, което води до онова, което им скимне да правят. Бюрократизмът и недобросъвестната работа ще бъдат въздигнати до добродетел…честност порядъчността и почтеността ще се осмиват и ще станат никому ненужни, ще се превърнат в отживелици от миналото… Простащина и наглостта, лъжата и измамата, пиянството и наркоманията, животинският страх един от друг, и нахалството, безсрамието, предателството, национализмът и враждебността между народите и най-вече враждебността и омразата към руския народ – всичко това ние ловко и незабелязано ще култивираме и всичко това ще разцъфне с кичести цветове. Сега малцина, много малко хора ще се досещат или даже ще разбират какво става… Но такива хора ние ще поставим в безпомощно положение, ще ги превърнем в посмешище, ще намерим начин да ги оклеветим и да ги обявим за измет на обществото. Ще изтръгваме духовните корени на болшевизма, ще опошляваме, ще унищожаваме корените на народната нравственост. По този начин ще разклащаме поколение след поколение, ще предизвикаме ерозия и ще отстраняваме ленинския фанатизъм. Ние ще се залавяме с хората още от детските и юношеските им години. Главният ни залог ще бъде на младежта, ще започнем да я разлагаме, развращаваме, да я лишаваме от чест. От младежите ще направим циници, вулгарни хора, простаци, космополити. Ето така ние ще направим. Всичко това ще извършим под девиза: ЗАЩИТА ПРАВАТА НА ЧОВЕКА И ГРАЖДАНСКИТЕ МУ СВОБОДИ“.

https://anonybulgaria.wordpress.com/201 ... от-пощата/
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 03 Фев 2018, 10:50

Тъй, тъй! Американците сън не ги лови, рано или късно ще ни затрият. :(
az
500+
500+

Мнениеот az » 03 Фев 2018, 12:17

Джорджи™ написа:Това искат от американската държавна сигурност. Още след края на Втората световна война, директорът на ЦРУ е казал, че ще вложат милиарди за упадъка, моралния упадък на славянските народи.

Престани с офтопиците. >:(
Джорджи™
100+
100+

Мнениеот Джорджи™ » 03 Фев 2018, 21:42

Написах го, защото съм сигурен, че не е офтопик. Има ясна причинно-следствена връзка в разговора, ти следиш ли я?

Назад към