Радио 1

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Veselin
100+
100+

Re: Радио 1

Мнениеот Veselin » 18 Фев 2018, 20:15

BigBrother написа:И за теб се отнася. То този форум заприлича на кенеф в последно време.

Ако за Вас изразяването на мнение, различно от Вашето, значи кенеф, хубаво. Сам ще пиша на админа да ми изтрие профила заедно с всичките ми мнения. Така или иначе, не си струва да се пише във форум, в който не се зачита чуждото мнение!
Готово, писах му. Надявам се, сега се чувствувате удовлетворен.
Искрено съжалявам за списъка, който направих и пуснах в този форум!
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 18 Фев 2018, 21:09

Списъкът ти е адекватен, за разлика на предложените от колегата. Буди впечатление, че доста неща, които са ок за формата - липсват.
Аватар
Veselin
100+
100+

Мнениеот Veselin » 18 Фев 2018, 21:26

BigBrother написа:Списъкът ти е адекватен, за разлика на предложените от колегата. Буди впечатление, че доста неща, които са ок за формата - липсват.

Това е списък с песни, които наистина съм чул да пускат по радиото, а не е с песни, които бих искал да пускат. Направих го, защото може да има хора, търсещи песни и на които би им бил от полза (в два други форума дори благодариха за него). Не всеки слушател е запознат с всички песни и изпълнители.
Както и да е. Скоро админът ще затрие всичко от мен в този форум и няма да има и помен дори и от списъка, поне не и в този форум.
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 18 Фев 2018, 23:20

Престанете с нападките, моля!
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 19 Фев 2018, 19:28

Veselin написа:
BigBrother написа:Списъкът ти е адекватен, за разлика на предложените от колегата. Буди впечатление, че доста неща, които са ок за формата - липсват.

Това е списък с песни, които наистина съм чул да пускат по радиото, а не е с песни, които бих искал да пускат. Направих го, защото може да има хора, търсещи песни и на които би им бил от полза (в два други форума дори благодариха за него). Не всеки слушател е запознат с всички песни и изпълнители.
Както и да е. Скоро админът ще затрие всичко от мен в този форум и няма да има и помен дори и от списъка, поне не и в този форум.

Разбрах идеята ти за списъка. Съжалявам за включването, което направих :)
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 19 Фев 2018, 19:43

Мисля че беше полезен списъка ти, Веселин. Не обръщай толкова внимание на заядливи коментарчета. :)
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 20 Фев 2018, 13:11

Да, списъкът е добър, но част от песните не ми харесват! Просто критика!
Аватар
Veselin
100+
100+

Мнениеот Veselin » 20 Фев 2018, 15:53

Петър Томов написа:Да, списъкът е добър, но част от песните не ми харесват! Просто критика!

И на мен не ми харесват, но това пускат и са пускали по Радио 1 "Класическите хитове". Просто съм записал това, което съм засякъл там. Направих го, за да служи на хора, които са чули песен там, но се чудят коя е, а много от песните, пускани преди години, вече не ги чувам, затова имаше нужда от актуален списък.
Ако Радио 1 искаха и слушателите да определят какво да се пуска, щяха да направят така, че да можем да се свързваме с тях. А те имат телефони и имейл само за реклами. Някой да не си мисли, че там има музикален редактор. Това е компютърен софтуер, по Радио 1 Рок - също.
Аватар
Veselin
100+
100+

Мнениеот Veselin » 20 Фев 2018, 15:56

BigBrother написа:Разбрах идеята ти за списъка. Съжалявам за включването, което направих :)

Няма проблем.
Някои песни, които са популярни и смятам за хитове (примерно на Genesis, Kansas, Supertramp, ELO, Peter Gabriel и други), съм ги засичал по Радио 1 Рок, които биха пасвали и на това радио. Явно някак са ги разпределили между двете.
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 20 Фев 2018, 17:08

И досега продължавам да се чудя, защо Евроденс песните се пускат там? Те какво общо имат с останалите? И още нещо-никога не съм виждал какво представлява самото студио на радиото-докато в студиата на Веселина, Витоша и Меджик ФМ си има 24-часово видео наблюдение и всеки може да види как изглеждат водещите, дали са там и какво правят в момента! А Радио 1 ми е тъмна Индия!
teriliranga
Нов
Нов

Мнениеот teriliranga » 20 Фев 2018, 19:26

Сигурно щото студиото е в някакъв гараж :D шегувам се...
Всички радиа от BSS (magic, vitosha, чалготията) имат камери. Радиата от communicorp (radio1, nrj и другите) нямат и не мисля, че са имали някога.
Но какво ще видиш, 1 комп и куп техника. Радио 1 нямат водещи, новините са на запис. Въпреки, че преди 2 години съвсем случайно чух водещ, който говореше нещо за песните на Мадона, беше много кратко, най-вероятно са тествали нещо. Дори не знам дали имат техника за излъчване на живо.
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 20 Фев 2018, 20:59

Ами тогава имаше топ 1000 на Радио 1 и водещ беше Мария Илиева, която представяше песните! А значи и новините са на запис? Защото по другите радиа са си на живо! А как ли пускат рекламите във Варна, например? Защото софийските не се чуват!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 21 Фев 2018, 20:38

Имат си отделни студиа и там комп пуска регионалните реклами, ако те са с по малко времетраене от софийските, компа пуска някаква песен докато свършат софийските и след това отново се ретранслира музикалната програма от централното студио, всичко се управлява от компютри както при фейсбука от ботове ;)
radioMW
500+
500+

Мнениеот radioMW » 21 Фев 2018, 20:54

Stani написа:Имат си отделни студиа и там комп пуска регионалните реклами, ако те са с по малко времетраене от софийските, компа пуска някаква песен докато свършат софийските и след това отново се ретранслира музикалната програма от централното студио, всичко се управлява от компютри както при фейсбука от ботове ;)

Ами така е! И това радио ли е? Музикален компютър!
... аз го имам вкъщи далеч по-качествено!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 21 Фев 2018, 21:04

Много местни радиостанции са така, такова беше и бившето местно
Изображение
Аватар
Veselin
100+
100+

Мнениеот Veselin » 22 Фев 2018, 21:31

radioMW написа:
Stani написа:Имат си отделни студиа и там комп пуска регионалните реклами, ако те са с по малко времетраене от софийските, компа пуска някаква песен докато свършат софийските и след това отново се ретранслира музикалната програма от централното студио, всичко се управлява от компютри както при фейсбука от ботове ;)

Ами така е! И това радио ли е? Музикален компютър!
... аз го имам вкъщи далеч по-качествено!

Радио 1 и Радио 1 Рок са такива радиа - и това е най-вече, защото искат с малко пари да се печели (нали трябва да се осигури повече ефирно време, за да вървят реклами и съответно да има и кой да ги слуша).
Петър Томов
Нов
Нов

Мнениеот Петър Томов » 22 Фев 2018, 23:19

А как спират софийските реклами, за да пуснат местните, защото при БНР не е така- от Програма Хоризонт пускат софийски реклами и същите си вървят и във Варна-например предстоящ концерт в Зала България или НДК- много ясно, че който иска, ще отиде на концерта, а билети могат да се закупят и онлайн!
daniel359
Нов
Нов

Мнениеот daniel359 » 23 Фев 2018, 09:56

Не е така. Тази сутрин от предавателя в Ябланица имаше рекламен блок с реклами за Пловдив, Варна, Стара Загора и Русе. Рекламните блокове за страната са общи и ги пускат от София със сигурност.
daniel359
Нов
Нов

Мнениеот daniel359 » 23 Фев 2018, 10:02

teriliranga написа:Сигурно щото студиото е в някакъв гараж :D шегувам се...
Всички радиа от BSS (magic, vitosha, чалготията) имат камери. Радиата от communicorp (radio1, nrj и другите) нямат и не мисля, че са имали някога.
Но какво ще видиш, 1 комп и куп техника. Радио 1 нямат водещи, новините са на запис. Въпреки, че преди 2 години съвсем случайно чух водещ, който говореше нещо за песните на Мадона, беше много кратко, най-вероятно са тествали нещо. Дори не знам дали имат техника за излъчване на живо.

Какво имаш предвид като казваш, че новините са на запис. Примерно записват ги с диктофон в без петнайсе като мп3 и ги пускат на кръгъл час ?
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 23 Фев 2018, 12:14

Предварително се записва гласът на водещия, като после се монтират с подложка и разделите, както и съответните джингли. Записът е с цел да се изчистят грешки и лапсуси, освен това се ползва за емисиите и на другите програми, тъй като само 2 водещи подготвят емисиите на всички програми от групата. Дори на 1-ви април бяха пускали записи с грешки на водещия преди монтажите.

Назад към