Радиостанциите в сянка

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
ozren69
500+
500+

Re: Радиостанциите в сянка

Мнениеот ozren69 » 15 Окт 2016, 00:28

По онова време радио Оберон достигаше и до Плевенскиге височини в местността Орлето приема беше с аналогово радио Филипс.
veli
Нов
Нов

Мнениеот veli » 29 Дек 2016, 20:05

veli написа:Някой да знае каква е съдбата на радио Беркк-М? От няколко дена уеб страницата им не е активна, а преди това в нея не беше публикувано нищо повече от месец. Забатачена е и Фейсбук страницата им, в гр. Монтана радиото не излъчва повече от месец, за Берковица не зная. Дали вече е фалирало или може би продадено?

Тъй като видях, че в началото на декември на Фейсбук страницата на радиото има публикация след прекъсване от 3 месеца им написах коментар, че е по-добре да продадат честотите си на някое радио, което има връзка със слушателите си, желае да излъчва, а не да го прави на паузи, познайте какво последва-и двата ми коментара бяха изтрити и бях блокиран! :D
Аватар
veniotr
100+
100+

Мнениеот veniotr » 29 Дек 2016, 21:49

И честотите на Берк ще отидат за някоя радиоверига.Време трябва обаче
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 03 Яну 2017, 21:23

Изображение
Сградата, където се помещава студиото на Радио Антола Попово. На покрива е едноетажна антена ''Яги'', ползвана преди преместването на предавателя в с.Посабина. Снимка: Facebook
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 06 Юни 2017, 23:21

Hot FM Враца отново е онлайн http://77.76.184.254:8000/hfm-public
veli
Нов
Нов

Мнениеот veli » 19 Авг 2017, 21:57

Загадките и въпросите около радио Беркк са повече от отговорите. Наравих едно елементарно проучване в Интернет с телефона, който е посочен за връзка с радиото. Излиза стара, вече свалена, обява за продажба на Mercedes-Benz C 220 CDI в сайт за продажба на автомобили. Може би някой разпродава, който и да е той, не зная дали е собственика. Излиза и компютърна фирма в Люлин, а във Фейсбук излиза профил на човек от Берковица, наскоро завършил в чужбина. Кой е собственика, защо се стигна дотук и каква ще е бъдещата съдба на радиото на този етап са въпроси без отговор.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 13 Ное 2017, 11:31

Радио Метроном отново е потънало в забвение - от няколко месеца вече няма и новинарски емисии, а от този месец липсват и рекламни спотове. 24/7 звучи около 3-часова плейлиста предимно с актуални хитове и джингли от доброто старо време на програмата...
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 27 Ное 2017, 22:28

Радио Резонанс ще работи в партньорство с Община Елена, като общинското ръководство води преговори за осигуряване за ефирно излъчване на местната програма (Общинско радио Елена), което да стартира от 01.01.2018 год. Местните предавания по Радио Резонанс от тази дата няма да могат да се слушат по отдавна морално остарелите радиоточки, които остават в историята.
Аватар
radiobeat
Нов
Нов

Мнениеот radiobeat » 28 Фев 2018, 08:55

Хиени, какви са ви мненията и наблюденията за местните радиостанции в така наречения "Северозапад" (умишлено изключвам пеещите компютри с дебили от столицата и държавната радиоточка с раздут щат)? Във Враца има цели две местни станции - на Георги Генов "Силвър"-а и "Хот"-ецът, който май се държи от местната кабеларка. В Монтана вече няма местна станция след като "Беркк-М" беше заменен от някакво радио подобие, но пък остана честотата им за Берковица (най-високото радио в Северозапада е все пак). Слушам го - имат редовни новини, сервизна информация, рубрика за вицове и дори Лили Друмева се чува понякога, което лично мен ме дразни (просто не харесвам предаването и). Въпреки това в музикално отношение радиото звучи добре. От около седмица по "Беркк"-а вървят и по-стари песни, преди това бяха предимно денс парчета. Във Видин все още държи "Гама"-та, mp3 плеъра "Скай" се продадоха. По мой наблюдения "Гама"-та държи ниво доколкото може, но пазарът горе е стеснен до санитарен минимум. Бях в "Гама" известно време и смея да твърдя, че станцията се прави с желанието, което някои недобросъвестни люде убиват. Радио "Ривър"-Козлодуй, която замени "Елто"-то имаше някакви наченки на програма, но в музикално отношение е подобие на румънска станция + част от формата на радио "Ауреа"-Златица - всичко или нищо! Преди повече от година ми звъняха от "Ривър"-а с предложение да стана част от екипа им (слушали ме по "Гама"-та и май съм им харесал), но им обясних, че живея далеко. Все пак им предложих да им съдействам, но не им се свидя да работим през нета. Е, наблюдения? Слушаемост в градовете на излъчване, обхват, програми - вие сте! ;)
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 28 Фев 2018, 09:48

Лицензията на Радио Гама все още се води на Георги Генов, макар че от няколко години програмата се прави от София, същите хора правят Радио Мелодия и са приближени до ПП Атака. Скай нормално да отиде в историята, реалният собственик никога не е развивал радиото, а Роберт Маринов с последни сили се справяше някак си, но загубата на Човекът радио DJ Jeffy (Тодор Живков), лека му пръст бе пагубна и единствената възможност бе продажба на лиценза, вместо отнемането му. Ривър ФМ предполагам, че трудно вирее в конкуренцията на Енерджи и Меджик, затова са и пуснали чалгийка, забелязъл съм, че пускат звукови файлове - записи на емисиите по Виж ТВ.
Аватар
radiobeat
Нов
Нов

Мнениеот radiobeat » 05 Мар 2018, 10:40

Народе, пътувам малко из България и ще споделя впечатленията си за няколко местни радиостанции. Радио "Ауреа" - Златица "жули" в почти цялото Средногорие. Относно слушаемост нямам наблюдения. Имат около 10-ина реклами, които са предимно местни, но има и на софийски заведения (където е и студиото им). Музиката е от всякакъв жанр, но не държат нито на качество, нито на композиция. Анонсите за отделните предавания се повтарят на два пъти - вероятно съм уловил бъг в софтуера им. Радио "Вис Виталис" - Казанлък. Обхватът им е нормален, без претенции за много добро ниво. Музиката е сбъркана - пускат всички outlet хитове + чат-пат нови. Лошо впечатление прави качеството на някои от mp3-ките им, които са с мизерно ниско качество. Същото за качеството се отнася и за "Ауре"-ата. Рекламите на "Вис Виталис" са повече от много. Това е единственото местно ефирно радио в страната с изключително много реклами. Вероятно цените са им ниски или рекламният агент го бива, но не изключвам фактът да идва от това, че радиото е към местната кабеларка "Прес". Относно слушаемост - нямам наблюдение. В момента съм в Габрово, където пия кафе в добро на вид кафене. От колоните звучи местният "Бумеранг". Преди това радиото го чух на още две места в града - в магазин и в закусвалня. Обхватът им не е лош, звукът също. Музиката е динамична и приятна - предимно нови песни се въртят. Имат и предавания в делнични дни + новини на всеки час. Рекламите са около 10-ина - само местни. При нови впечатления ще пиша, но пишете и вие.
veli
Нов
Нов

Мнениеот veli » 05 Мар 2018, 12:02

radiobeat написа: В Монтана вече няма местна станция след като "Беркк-М" беше заменен от някакво радио подобие, но пък остана честотата им за Берковица (най-високото радио в Северозапада е все пак). Слушам го - имат редовни новини, сервизна информация, рубрика за вицове и дори Лили Друмева се чува понякога, което лично мен ме дразни (просто не харесвам предаването и). Въпреки това в музикално отношение радиото звучи добре. От около седмица по "Беркк"-а вървят и по-стари песни, преди това бяха предимно денс парчета.

Радио Берк ще го запомня с откровената липса на професионализъм, с това, че след като взеха лицензия за град Монтана май се чудеха какво да правят с нея. Иначе дойдоха с голямата торба, с хвалбите, че имат много модерно студио, докато "модерният" им сайт им по това време сякаш беше направен в някой кръжок. Имаше някакъв сутрешен блок преди години, воден от мъж и жена, на които явно не им се получаваше, с много запъване и неловки ситуации. После в програмата му навлезе чалгата, а музиката винаги съм се чудил къде я намират толкова непопулярна и без да отчитат вкусовете на слушателите. Но върха на сладоледа дойде накрая, когато ту излъчваха, ту отсъстваха от ефира с месеци без никакво обяснение, сайта и Фейсбук страницата им бяха здраво забатачени. Попитах ги във фейса какво се случва и познайте-бях блокиран! Изводите всеки може да си направи сам!
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 05 Мар 2018, 18:53

veli написа:
radiobeat написа: В Монтана вече няма местна станция след като "Беркк-М" беше заменен от някакво радио подобие, но пък остана честотата им за Берковица (най-високото радио в Северозапада е все пак). Слушам го - имат редовни новини, сервизна информация, рубрика за вицове и дори Лили Друмева се чува понякога, което лично мен ме дразни (просто не харесвам предаването и). Въпреки това в музикално отношение радиото звучи добре. От около седмица по "Беркк"-а вървят и по-стари песни, преди това бяха предимно денс парчета.

Радио Берк ще го запомня с откровената липса на професионализъм, с това, че след като взеха лицензия за град Монтана май се чудеха какво да правят с нея. Иначе дойдоха с голямата торба, с хвалбите, че имат много модерно студио, докато "модерният" им сайт им по това време сякаш беше направен в някой кръжок. Имаше някакъв сутрешен блок преди години, воден от мъж и жена, на които явно не им се получаваше, с много запъване и неловки ситуации. После в програмата му навлезе чалгата, а музиката винаги съм се чудил къде я намират толкова непопулярна и без да отчитат вкусовете на слушателите. Но върха на сладоледа дойде накрая, когато ту излъчваха, ту отсъстваха от ефира с месеци без никакво обяснение, сайта и Фейсбук страницата им бяха здраво забатачени. Попитах ги във фейса какво се случва и познайте-бях блокиран! Изводите всеки може да си направи сам!

Е де да беше Дарик или радиото-майка БНР да излъчва за Северозапада от Монтана.
Щото и двете от 9 години са качени на Петрохан, за да покрива София и голяма част от Северозапада. Но мощностите и приема няма да коментирам.
ozren69
500+
500+

Мнениеот ozren69 » 05 Мар 2018, 19:59

А би трябвало да коментираш и мощностите и приема ,защото аз в Плевен съм недоволен от високите мощности и отличния прием ,което ми пречи на приема на други станции.
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 05 Мар 2018, 21:59

ozren69 написа:А би трябвало да коментираш и мощностите и приема ,защото аз в Плевен съм недоволен от високите мощности и отличния прием ,което ми пречи на приема на други станции.

От 2007 до 2012 г. Дарик Враца от Монтана се хващаше от Белоградчик до Враца. Причина според мен предавателя да отиде на Петрохан е регионалната програма да не се хваща в София. Като толкова че предавателя в Белоградчик се хваща със шум във Видин, нали са частно национално радио, трябва малко да се подобри предавателната мрежа.
За Радио Видин - обратното, качиха го, за да разшири покритието - от Видин и Крайова до София и Враца, и Плевенските височини.
dblagoev
Нов
Нов

Мнениеот dblagoev » 09 Мар 2018, 21:06

veli написа:

Veli, от много време не бях писал във форума, но след като прочетох този ти коментар не се въздържах. Определено доста от нещата, които си написал не са така. Няма как да се съглася с много от твърденията ти. В никакъв случай не бих желал да се заяждам, но когато Беркк-М получи лиценз за честота в град Монтана, в никакъв случай никой не се е чудил какво да прави с него. Първоначално програмата за град Монтана (92.6 Fm) се излъчваше от студиото в град Берковица, а след откриването на офис и студио в Монтана изцяло сутрешния блок бе от областния град, който звучеше на двете честоти на радиото. Като цяло програмата и на двете честоти през цялото време бе една. Колкото до професионализма позволи и тук да не се съглася, защото в радиото са работили и работят хора, които са били и в други медии дори и национални. :) Спомена и музиката, но ако наистина си слушал радиото от самото му начало следва да знаеш, че в програмната схема е заложено излъчване на поп-фолк музика. Определено и музиката в останалото време не е непопулярна, но всеки има право на мнение, като явно за теб Шакира, Пърпъл, Стинг и още куп други изпълнители са непопулярни. Нямам идея и какво отсъствие от ефира заявяваш тук, но посочи ми месеците, в които радиото не е работило, за да мога да представя мониторинг на Беркк-М... все пак всичко се записва а пък и СЕМ следят за тези неща. :) Относно блокиран профил във Facebook.com, има само един, но той носи името Иван Иванов а не Veli?!?

Поздрави!
veli
Нов
Нов

Мнениеот veli » 10 Мар 2018, 00:07

dblagoev написа:
veli написа:
radiobeat написа: Veli, от много време не бях писал във форума, но след като прочетох този ти коментар не се въздържах. Определено доста от нещата, които си написал не са така. Няма как да се съглася с много от твърденията ти. В никакъв случай не бих желал да се заяждам, но когато Беркк-М получи лиценз за честота в град Монтана, в никакъв случай никой не се е чудил какво да прави с него. Първоначално програмата за град Монтана (92.6 Fm) се излъчваше от студиото в град Берковица, а след откриването на офис и студио в Монтана изцяло сутрешния блок бе от областния град, който звучеше на двете честоти на радиото. Като цяло програмата и на двете честоти през цялото време бе една. Колкото до професионализма позволи и тук да не се съглася, защото в радиото са работили и работят хора, които са били и в други медии дори и национални. :) Спомена и музиката, но ако наистина си слушал радиото от самото му начало следва да знаеш, че в програмната схема е заложено излъчване на поп-фолк музика. Определено и музиката в останалото време не е непопулярна, но всеки има право на мнение, като явно за теб Шакира, Пърпъл, Стинг и още куп други изпълнители са непопулярни. Нямам идея и какво отсъствие от ефира заявяваш тук, но посочи ми месеците, в които радиото не е работило, за да мога да представя мониторинг на Беркк-М... все пак всичко се записва а пък и СЕМ следят за тези неща. :) Относно блокиран профил във Facebook.com, има само един, но той носи името Иван Иванов а не Veli?!?

Поздрави!

Виждам, че коментирате избирателно нещата от моя пост, а избягвате други, защо ли? Първо-ако се бяхте поровили по-назад в темата щеше да видите мой пост от 05.09.2016 г. в който питам каква е съдбата на радио Берк, след като същото отсъства от ефира на гр. Монтана (не излъчва) в продължение на месеци, появява се и пак изчезва, без никакво обяснение в "каналите" на радиото за връзка със слушателите-ефир, сайт, Фейсбук група, като излъчването в технически аспект в този период, ако го имаше, беше под всякаква критика! И тук пак опираме до въпроса за лиценза-защо го държите, след като не излъчвате? Точно това Ви попитах във Вашата Фейсбук група и ме блокирахте–груби и обидни думи категорично не съм използвал! "Професионално" ли е от страна на работещите там да не обелват и дума за това пред своите слушатели? Професионално ли е да се поддържат по този начин сайтове и групи (забатачване е точната дума в случая), като същите бяха в кома доскоро, нали така? Между другото виждам, че обновяването на сайта и Фейсбук групата Ви отново са зависнали от дата 1-ви март. Що се отнася до музиката и цитираните от Вас изпълнители–да, те са известни и качествени, но една птичка пролет не прави! Активен радиослушател съм от началото на 90-те години та до ден днешен и мога много добре да преценя, слушайки едно радио дали е "в час" в музикално отношение, без да е необходимо да съм музикален редактор или критик, просто има голяма база за сравнение с други ефирни и Интернет радиостанции-наши и чужди!
dblagoev
Нов
Нов

Мнениеот dblagoev » 10 Мар 2018, 13:39

veli написа:
dblagoev написа:
veli написа:
radiobeat написа: Veli, от много време не бях писал във форума, но след като прочетох този ти коментар не се въздържах. Определено доста от нещата, които си написал не са така. Няма как да се съглася с много от твърденията ти. В никакъв случай не бих желал да се заяждам, но когато Беркк-М получи лиценз за честота в град Монтана, в никакъв случай никой не се е чудил какво да прави с него. Първоначално програмата за град Монтана (92.6 Fm) се излъчваше от студиото в град Берковица, а след откриването на офис и студио в Монтана изцяло сутрешния блок бе от областния град, който звучеше на двете честоти на радиото. Като цяло програмата и на двете честоти през цялото време бе една. Колкото до професионализма позволи и тук да не се съглася, защото в радиото са работили и работят хора, които са били и в други медии дори и национални. :) Спомена и музиката, но ако наистина си слушал радиото от самото му начало следва да знаеш, че в програмната схема е заложено излъчване на поп-фолк музика. Определено и музиката в останалото време не е непопулярна, но всеки има право на мнение, като явно за теб Шакира, Пърпъл, Стинг и още куп други изпълнители са непопулярни. Нямам идея и какво отсъствие от ефира заявяваш тук, но посочи ми месеците, в които радиото не е работило, за да мога да представя мониторинг на Беркк-М... все пак всичко се записва а пък и СЕМ следят за тези неща. :) Относно блокиран профил във Facebook.com, има само един, но той носи името Иван Иванов а не Veli?!?

Поздрави!

Виждам, че коментирате избирателно нещата от моя пост, а избягвате други, защо ли? Първо-ако се бяхте поровили по-назад в темата щеше да видите мой пост от 05.09.2016 г. в който питам каква е съдбата на радио Берк, след като същото отсъства от ефира на гр. Монтана (не излъчва) в продължение на месеци, появява се и пак изчезва, без никакво обяснение в "каналите" на радиото за връзка със слушателите-ефир, сайт, Фейсбук група, като излъчването в технически аспект в този период, ако го имаше, беше под всякаква критика! И тук пак опираме до въпроса за лиценза-защо го държите, след като не излъчвате? Точно това Ви попитах във Вашата Фейсбук група и ме блокирахте–груби и обидни думи категорично не съм използвал! "Професионално" ли е от страна на работещите там да не обелват и дума за това пред своите слушатели? Професионално ли е да се поддържат по този начин сайтове и групи (забатачване е точната дума в случая), като същите бяха в кома доскоро, нали така? Между другото виждам, че обновяването на сайта и Фейсбук групата Ви отново са зависнали от дата 1-ви март. Що се отнася до музиката и цитираните от Вас изпълнители–да, те са известни и качествени, но една птичка пролет не прави! Активен радиослушател съм от началото на 90-те години та до ден днешен и мога много добре да преценя, слушайки едно радио дали е "в час" в музикално отношение, без да е необходимо да съм музикален редактор или критик, просто има голяма база за сравнение с други ефирни и Интернет радиостанции-наши и чужди!

Veli,това че не съм писал, не означава, че не чета! В никакъв случай не съм коментирал избирателно! Коментирах само последния пост, а вярвай ми всичко съм прочел! Мисля, че не Ти си коректив а слушателите! Прави впечатление обаче, че когато някой се изкаже положително за Беркк-М, винаги се намира кой да омаже пейзажа. Това ми навява спомени от времето, когато се провеждаха конкурси за честоти! Радиото, колкото и да не ти е приятно това, което ще кажа се слуша не само в Берковица, Монтана и региона, но и от САЩ, Англия, Германия, Испания и още много (дори съм имал и слушатели на живо от тези страни)! Това мога да го докажа!!!!!! Ако Теб не те кефи, това е друг проблем :) Позволи ми да знам! Над 15 години съм в "кухнята"!!!

Апропо, няма нужда да говорим в множествено число...Пиша само аз: Даниел Николов :)

Поздрави и хубав ден!
veli
Нов
Нов

Мнениеот veli » 10 Мар 2018, 19:04

dblagoev написа:Veli,това че не съм писал, не означава, че не чета! В никакъв случай не съм коментирал избирателно! Коментирах само последния пост, а вярвай ми всичко съм прочел! Мисля, че не Ти си коректив а слушателите! Прави впечатление обаче, че когато някой се изкаже положително за Беркк-М, винаги се намира кой да омаже пейзажа. Това ми навява спомени от времето, когато се провеждаха конкурси за честоти! Радиото, колкото и да не ти е приятно това, което ще кажа се слуша не само в Берковица, Монтана и региона, но и от САЩ, Англия, Германия, Испания и още много (дори съм имал и слушатели на живо от тези страни)! Това мога да го докажа!!!!!! Ако Теб не те кефи, това е друг проблем :) Позволи ми да знам! Над 15 години съм в "кухнята"!!!

Апропо, няма нужда да говорим в множествено число...Пиша само аз: Даниел Николов :)

Поздрави и хубав ден!

След като сте прочели всичко (явно след моят пост), защо не коментираните изнесените по-горе от мен факти, вместо да пренасяте темата в друга посока? Ще ми е много интересно да го направите!

Апропо, не използвам множествено число, а просто не Ви познавам, както и Вие мен!

Назад към