радио веселина извън русе няма сигнал??

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: радио веселина извън русе няма сигнал??

Мнениеот BigBrother » 24 Авг 2018, 17:21

М, да, омразата на румънците към Бг изпълнителите е толкова голяма, че Бг станциите биват насилствено принуждавани да си местят предателите или да си намалят мощностите. :D
ozren69
500+
500+

Мнениеот ozren69 » 25 Авг 2018, 01:11

Момчета излъгахте ме , че няма сигнал от радио Веселина извън Русе - ето Ви прием с две радиа с телескопична антена в град Славяново в стая с южно изложение и сравнено с плевенското/горе в дясно на клипа е силата на сигнала/:
https://youtu.be/I_tWkTJG8ac
secet
100+
100+

Мнениеот secet » 25 Авг 2018, 17:46

Някой знае ли защо честотата на Веселина за Момчилград ще се променя от 90.9 на 97.1? И дали ще увеличат мощността след като пуснат The Voice на честотата за Кърджали?
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 25 Авг 2018, 18:54

secet написа:Някой знае ли защо честотата на Веселина за Момчилград ще се променя от 90.9 на 97.1? И дали ще увеличат мощността след като пуснат The Voice на честотата за Кърджали?

Сигурно ще си усилят мощността и ако я услилят на 90,8MHz може да си пречат с Радио Vitosha от Смолян, което е на 90,9MHz, Радио Energy от Стара Загора на 90,8MHz или някое радио от Гърция или Турция..
Аватар
predavatel
1000+
1000+

Мнениеот predavatel » 25 Авг 2018, 20:32

Честота 90.8 се променя заради интерференция с Радио Енерджи от Стара Загора на същата честота. Предавателите на Стръмни рид имат много широк обхват, дори и при ниска мощност. На 97.1 спокойно могат да вдигнат мощността, близките честоти предават от достатъчно далеч - 97.0 от Пловдив, 97.2 от Сливен ;)
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 25 Авг 2018, 21:26

predavatel написа:Честота 90.8 се променя заради интерференция с Радио Енерджи от Стара Загора на същата честота. Предавателите на Стръмни рид имат много широк обхват, дори и при ниска мощност. На 97.1 спокойно могат да вдигнат мощността, близките честоти предават от достатъчно далеч - 97.0 от Пловдив, 97.2 от Сливен ;)

Toва, което казах и аз :D
dido_paynera
Нов
Нов

Мнениеот dido_paynera » 28 Авг 2018, 19:20

viliqnko.petkov написа:
dido_paynera написа:абсолютно всички радио станции ,които излъчват във русе се приемат и във областта, и качеството им е мн високо .Само радио "веселина" спира още ,когато видиш табелата Русе на излизане от града .На какво се дължи това и защо преди хващахме радиото ,а сега не можем??!

Сигурно румънците мразят Азис, Гери Никол или се лъжа... След Дунав мост в Гюргево сигнала на повечето русенски радиа е качествен, малко преди Букурещ изчезват и там само Хоризонт.
Като стана въпрос за Русе, преди да има кулата, според мен програмите от връх Ботев се хващали добре, а пък тогава са правили РТВЦ...

радио вероника се приема със супер качество и във букурещ .Март месец бях там и се уверих лично в това
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 27 Дек 2018, 19:04

Мисля, че дойде време тази тема да бъде закрита ! Както спомена колегата ozren69, станциите от Изчислителния център могат да се приемат извън Русе. Искам да се извиня, че подведох някои, че сигнал няма. Всичко зависи от приемника. Със Sony XDR-P1DBP сигнал няма, но с новият ми XHDATA-D808 има приемлив сигнал, дори в средата на деня. Ето един линк към видео, в което през деня приемам двете станции от Изчислителният център (Шлагер и Веселина) и накрая ги сравявам с УЖ с най-слабият предавател от Левент Табия на радио Вероника (предавателят е 100W, ама бие яката предаватели от 300W до 1kw, които предават от същата точка). Toва е клипчето: https://www.youtube.com/watch?v=2kAnah0 ... e=youtu.be

Приемите са на 70km в едно Разградско село..
dido_paynera
Нов
Нов

Мнениеот dido_paynera » 27 Дек 2018, 22:47

ShukiBG написа:Мисля, че дойде време тази тема да бъде закрита ! Както спомена колегата ozren69, станциите от Изчислителния център могат да се приемат извън Русе. Искам да се извиня, че подведох някои, че сигнал няма. Всичко зависи от приемника. Със Sony XDR-P1DBP сигнал няма, но с новият ми XHDATA-D808 има приемлив сигнал, дори в средата на деня. Ето един линк към видео, в което през деня приемам двете станции от Изчислителният център (Шлагер и Веселина) и накрая ги сравявам с УЖ с най-слабият предавател от Левент Табия на радио Вероника (предавателят е 100W, ама бие яката предаватели от 300W до 1kw, които предават от същата точка). Toва е клипчето: https://www.youtube.com/watch?v=2kAnah0 ... e=youtu.be

защо темата да бъде закрита ние говорим за радио веселина ти си качил клип за радио вероника ??? вероника си я приемаме много добре на всякъде ! с най счупеното радио да си отново ще хванеш вероника .Ама за веселина трябвало да имаме по хубав приемник или по скъп ?? темата изобщо нее за закриване !
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 28 Дек 2018, 00:11

dido_paynera написа:
ShukiBG написа:Мисля, че дойде време тази тема да бъде закрита ! Както спомена колегата ozren69, станциите от Изчислителния център могат да се приемат извън Русе. Искам да се извиня, че подведох някои, че сигнал няма. Всичко зависи от приемника. Със Sony XDR-P1DBP сигнал няма, но с новият ми XHDATA-D808 има приемлив сигнал, дори в средата на деня. Ето един линк към видео, в което през деня приемам двете станции от Изчислителният център (Шлагер и Веселина) и накрая ги сравявам с УЖ с най-слабият предавател от Левент Табия на радио Вероника (предавателят е 100W, ама бие яката предаватели от 300W до 1kw, които предават от същата точка). Toва е клипчето: https://www.youtube.com/watch?v=2kAnah0 ... e=youtu.be

защо темата да бъде закрита ние говорим за радио веселина ти си качил клип за радио вероника ??? вероника си я приемаме много добре на всякъде ! с най счупеното радио да си отново ще хванеш вероника .Ама за веселина трябвало да имаме по хубав приемник или по скъп ?? темата изобщо нее за закриване !

Първо - заглавието на темата е некоректно. Това, което снимах е едно сравнение. ФАКТ Е, че през деня РАДИО ВЕСЕЛИНА 105.8MHz от Русе (за което е ТЕМАТА) е прието в селце близо до границата с Русенска област. Когато мислиш да говориш нещо общо свързано като цяло с Веселина се създава тема ,,Радио Веселина". Тук темата се казва ,,радио веселина извън русе няма сигнал??". Аз показвам това, което трябва да има в тази тема. Не мисля, че има нещо лошо да сравня две станции, а пък в клипа има това което трябва. Радио Веселина се ПРИЕМА извън града. По тази тема няма какво да се говори. ФАКТИТЕ СА НАЛИЦЕ !!!! Човек показва това, което трябва (истината), а накрая става виновен, че доказва нещо (както с колегата ozren69) >:( . Направо нямам думи. Когато си извън Русе ще слушаш нещо друго. Толкова радиа има и пак недоволни има. То и аз искам Вероника, Енерджи, Фокус и Fresh в Разград, ама си слушам из града това, което имаме. Когато искаш да слушаш Веселина извън Русе си вземаш Яги и слушаш.Хората от Айтос какво да кажат. Имат N-Joy на 90MHz с 25W мощност, но на тази честота излъчва много мощна турска станция, заради която в града N-Joy е неслушаема, а извън града RDS - TRT FM. Има много по-големи проблеми в БГ от този. Същата работа е в Самоков. Там хората дори 99,4MHz BG ON AIR не го вадят с РДС в града, а пък извън града е по-голяма трагедия.
dido_paynera
Нов
Нов

Мнениеот dido_paynera » 28 Дек 2018, 01:45

със две думи ще ти го кажа няма да купуваме яги антени няма да купуваме скъпи радиоприемници !обхвата на Веселина е слаб може би нарочно за да не се харчат мн пари ?? това ,че ти си приел сигнала някъде по границата на някое село мен това не ме топли .Преди се е хващало и изведнъж спира ,е как да не отворим тема за това ?като преди сме го слушали на джобен радиоприемник??
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 28 Дек 2018, 09:41

И аз искам да е както преди, обаче в България на този етап надали ще стане. Ама виж сега - честотите мисля, че са разпределини както трябва. При мен когато изчезва Веселина Русе надолу (в посока Кубрат) на някои места хващам от Разград, когато ходиш на запад (от града) казваш, че Веселина от Велико Търново е слушаема, а в посока към Силистра (на изток) след като изчезне Веселината от Русе съм превключвал на Веселина 103.8 от Силистра. За съжаление в БГ така ще е работата (сигнал все от тук, от там ще слушаме). Аз като гледам май има някаква логика в намаляването на мощността, виж в колко града около Русе има честоти, които преди 1-2години ги е нямало. Преди нямаше Веселина в Шумен, Разград и Силистра, а сега има. Ето ги градовете около Русе заради което най-вероятно е намалена мощността: Силистра, Велико Търново, Разград, Търговище, Плевен и Шумен..
ozren69
500+
500+

Мнениеот ozren69 » 28 Дек 2018, 10:09

Приемането на местни слаби радиостанции извън зоната на покритие ,по скоро е за забавление на радиолюбители с нашето хоби.Не вярвам редовите слушатели да помъкнат големи антени ,за да слушат любимото си радио.Тези сигнали в повечето случаи ги използваме за тестове на приемната техника и за това не касаят голяма част от аудиторията.На който това му е хоби ,да пише в тези теми ,а който не го интересува просто да ги подмине.
Аватар
sss_fff
100+
100+

Мнениеот sss_fff » 28 Дек 2018, 19:57

Слабо се приема и в гр.Търговище с XDR и яги 3 елемента, то е насочено на югоизток, 8 етажен блок над асансьорната шахта, дори сега през зимата познайте кое смущава често Веселина 105,8, която и без това едва се чува през повечето време - bogazic fm от Истанбул, всеки ден избиват 6-7 станции от Истанбул.
XHDATA D808 Coming soon...
awesome
100+
100+

Мнениеот awesome » 29 Дек 2018, 16:36

ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 27 Фев 2019, 09:13

Някой знае, ли защо предавателят на радио Веселина за Разград на 93.1MHz е изключен ? Има само шум без никакви индикации на сигнал в центъра на града...
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 27 Фев 2019, 12:50

Може да е проблем с предавателя или ел захранването в помещението където се намира, може излъчването да е прекратено поради изтичане на лицензията. Направете запитване към радиото.
ShukiBG
100+
100+

Мнениеот ShukiBG » 27 Фев 2019, 16:56

Предавателят е пуснат вече и си излъчва нормално...

Назад към