Радио ФМ+ Общи дискусии

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Re: Радио ФМ+ с нова плейлиста

Мнениеот radiomanbg » 10 Сеп 2013, 13:07

Предавателят на ФМ+ от Шейновец здраво накъсва .Защо ли? Май някой не си гледа работата както трябва?!
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 10 Сеп 2013, 17:12

Понякога накъсва по време на рекламите. Нали се сещаш че за различните региони има различни реклами които не съвпадат във времето и тогава се получава тишина в ефира.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 10 Сеп 2013, 17:23

И така ли трябва да е нормално за излъчване?! Аз ако съм им рекламодател ще им искам неустойка за некачествено излъчена реклама в този регион?!
Последна промяна 1 на radiomanbg, променена общо 18 пъти
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 10 Сеп 2013, 18:47

Не е некачествено, просто за нашият регион са по-малко от колкото за София и се получавал пауза от примерно минута. По принцип при това положение пускат някаква мелодия като тези на GSM операторите когато чакаш връзка с оператор. Явно понякога не сработва и се получава тези накъсвания.
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 18 Окт 2013, 11:38

Забелязвам от 15 октомври ФМ+ и с нова плейлиста и джингли. Звученето е перфектно.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 18 Окт 2013, 16:22

Чудя се,няма ли някой да оправи предавателят за Самоков 90,5,звукът е отвратителен.
Аватар
kom6ito
Нов
Нов

Мнениеот kom6ito » 29 Окт 2013, 16:23

radiomanbg написа:Забелязвам от 15 октомври ФМ+ и с нова плейлиста и джингли. Звученето е перфектно.

Дали скоро няма и Фреш да го обновят?
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 30 Окт 2013, 22:35

Всяко обновление на Фреш след 2005-та година все повече навява на мисълта, защо се бавят със закриването на това радио...
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 31 Окт 2013, 11:55

Дано не си лош пророк,защото Фреш е едно от най добрите радия и ще бъде жалко ако се стигне до закриването му,мисля че може да се развие и да остане в ефира,но това зависи единсвено от собствениците му.За мен това е радио номер едно за съвременна денс музика и не само денс,ефирът ще остане пуст без него и ще липсва много на феновете му.
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 31 Окт 2013, 18:35

Фреш някога беше може би най-доброто радио, и то в периода като Радио +, както и 2-3 години като Fresh. Сега е смехотворно да го величаем, при положение, че се е превърнало в едно копие на Енджой... Мисля има далеч по-стойностни CHR формати - Katra FM, Power FM... че дори и Радио Плевен! Макар че Power FM премина по-скоро като Hot АC формат, но все пак кризата и еднообразието в най-новата музика е ушевадно!
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 01 Ное 2013, 11:58

Прав си и ДА и НЕ. Всяка радиостанция може да държи на успешния си начин на звучене, стига да инвестира в развитието на формата си, в смисъл да го обновява.
При българските условия обаче не се прави така и примерите са повсеместни. Експериментира се с различни музикални плейлисти, с различни вносни експерти от кой ли не край на света. Същите експерти идват с опита си от техния пазар и донякъде с представите за световните тенденции в даден формат. Понеже са високоплатени идват за няколко дена, набързо правят анализи и промени и бягат на друго място да консултират в "кеш". И какво се получава? - миш-маш музика не адаптиран за българските реалности и пазар и после се лутат местните "експерти" как да го адаптират защото нещата не се получават и се губи аудитория и клиенти. И пак се връщат в изходящата позиция да мислят какво да правят и кого да поканят. Подръжкана на CHR формата става с много пари, защото трябва да се купува непрекъснато нова музика. При българските условия и пазари и солидни "комисионни" за МУЗИКАУТОР И ПРОФОН, това няма как да се случи и оттам набързо се преработват плейлистите, колкото да си мяза на формата и донякъде да има полза в продажбите. Докато реалностите са такива в България ще си слушаме полуфабрикатни радиа и ще се ядосваме че не както трябва и очакваме.
Аватар
scuderia ferrari
Нов
Нов

Мнениеот scuderia ferrari » 07 Ное 2013, 22:23

Stani написа:Дано не си лош пророк,защото Фреш е едно от най добрите радия и ще бъде жалко ако се стигне до закриването му,мисля че може да се развие и да остане в ефира,но това зависи единсвено от собствениците му.За мен това е радио номер едно за съвременна денс музика и не само денс,ефирът ще остане пуст без него и ще липсва много на феновете му.

Съгласен съм. А нещата за закриване за глупости на търкалета. Фреш е едно от най-слушаните радиа в България, музиката се харесва на доста хора, включително на мен. Напоследък отново почнаха да се въртят хитови световни парчета, както по времето на Виктор Костов (при Димитър Христов се наблягаше на румънското, доста интересен подход). Единственото, което не ми харесва е голямото количество БГ музика. Но и при конкурентите е така.
Няма как да твърдите, че едно радио ще фалира, при положение, че е изключително слушано. Дори в София, при конкуренти като Дъ Войс, Сити, Витоша ''Станция № 1 за Хитовете Днес'' е сред най-предпочитаните. Да не говорим за провинцията (особено в градове като Шумен, Велико Търново, Плевен, Русе, Стара Загора), където хората не слушат друго освен Фреш. Радиото е съществувало преди всички други подобни хитови радио станции, от толкова години всеки знае радио Фреш.
Колкото до приликата с Енджой, не знам този човек Спас Шурулинков толкова ли не може да пуска едни песни само по Фреш, други само по Енджой, не се изисква голяма фантазия, съвременни хитове има колкото щеш. Но все пак манджата пак си дават старите песни, а и джинглите не ме кефят, освен това водещите им са безлични (за разлика от свежи лица като Тео, Цвети и блондинките), а да не говорим, че рекламите са по 5 минути. А вместо да плюете Фреш, трябва да благодарите, че благодарение на него и Енджой живна, преди там нов хит се пускаше веднъж годишно. (след фалита на Про Фм, явно щом музикалният редактор реди музиката и на CHR радио взема, че научава новите песни).
Като заключение обаче наистина Фреш може да го сполети гибел, не защото е лошо радио, а защото BTV Radio Group отстраниха най-безочливо Pro FM (където също излъчваха музиката на N-Joy), за да не конкурира така любимото N-Joy.
>FRESH<
stivan
100+
100+

Мнениеот stivan » 08 Ное 2013, 10:43

scuderia ferrari написа: Да не говорим за провинцията (особено в градове като Шумен, Велико Търново, Плевен, Русе, Стара Загора), където хората не слушат друго освен Фреш.

Тук много сериозно ме разсмя. :Rolf
Аватар
kom6ito
Нов
Нов

Мнениеот kom6ito » 08 Ное 2013, 19:18

И на мен не ми харесва това,че пускат много БГ музика,не защото съм против,а защото не ми харесва.Иначе ако говорим за закриване,то по-добре да закрият Енджой а да оставят Фреш с нов музикален редактор :)
qwerty1
500+
500+

Re: Радио ФМ+ Общи дискусии

Мнениеот qwerty1 » 27 Май 2019, 18:09

Радиото е хубаво като за България, но новините са ужасни - само за София говорят, а за другите големи градове - Пловдив, Бургас, Варна говорят веднъж на 3 месеца.
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Мнениеот viliqnko.petkov » 29 Май 2019, 15:27

qwerty1 написа:Радиото е хубаво като за България, но новините са ужасни - само за София говорят, а за другите големи градове - Пловдив, Бургас, Варна говорят веднъж на 3 месеца.

Новините са от "Новините сега"/Радио Европа 105.6 за София, същото се чува и по останалите станции от Оберон като Фреш.
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 29 Май 2019, 17:07

viliqnko.petkov написа:
qwerty1 написа:Радиото е хубаво като за България, но новините са ужасни - само за София говорят, а за другите големи градове - Пловдив, Бургас, Варна говорят веднъж на 3 месеца.

Новините са от "Новините сега"/Радио Европа 105.6 за София, същото се чува и по останалите станции от Оберон като Фреш.

Ако е така е интересно, защото чат пат се случва по Фреш новините да ги чете един новинар, а по ФМ+, друг. Иначе мнението ми остава същото, защото новините направени по този начин не са интересни за хората от другите градове.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 29 Май 2019, 18:49

qwerty1 написа:
viliqnko.petkov написа:

Ако е така е интересно, защото чат пат се случва по Фреш новините да ги чете един новинар, а по ФМ+, друг. Иначе мнението ми остава същото, защото новините направени по този начин не са интересни за хората от другите градове.

То навсякъде новините са за големите градове. Трябва на няколко кръгли часа през деня да има 1-2 новини от всяка област. Все се чуват София, Варна, Пловдив и Бургас. А Ловеч, Разград, Ямбол, Кърджали и др. не са, ли области ? Според мен човек като слуша радио би трябвало да чува поне една новина от неговата област. Такива новини от всяка област липсват. Не се правят регионални студиа. Трябва някои станции ПОНЕ в областните центрове да правят местни студиа за да информират местните...
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 29 Май 2019, 19:24

ShukiBG написа:
qwerty1 написа:
viliqnko.petkov написа:

То навсякъде новините са за големите градове. Трябва на няколко кръгли часа през деня да има 1-2 новини от всяка област. Все се чуват София, Варна, Пловдив и Бургас. А Ловеч, Разград, Ямбол, Кърджали и др. не са, ли области ? Според мен човек като слуша радио би трябвало да чува поне една новина от неговата област. Такива новини от всяка област липсват. Не се правят регионални студиа. Трябва някои станции ПОНЕ в областните центрове да правят местни студиа за да информират местните...

Кажи ми по кое радио (не регионално) слушаш новини за Пловдив, Бургас и Варна?
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 29 Май 2019, 19:42

qwerty1 написа:
ShukiBG написа:
qwerty1 написа:
viliqnko.petkov написа:

Кажи ми по кое радио (не регионално) слушаш новини за Пловдив, Бургас и Варна?

По почти всички национално излъчващи радиа...
Колко пъти си чул новина за горе посочените градове (Ловеч, Разград, Ямбол, Търговище и др) ?
Просто само с една местна програма на БНР няма да стане. По радио Шумен пускат 3-4 новини, от които 2-3 са само от Шумен..
Радиото се казва Шумен и е предназначено УЖ за Североизточна България, обаче като ще се говори само за Шумен да не се харчи честотният ресурс на другите градове. Например вместо в Търговище хората от години да се молят за развитие на техният ефир, могат Шумен да освободят една честота и да се пусне някоя верига, която ще задоволи хората от този ОБЛАСТЕН град. Извинете, но как може Гоце Делчев като община да има повече радиостанции от ОБЛАСТНИ ЦЕНТРОВЕ като Търговище, Разград, Враца, Монтана, Добрич и др. ???

Ето едно сравнение на частните радиостанции, излъчващи в посочените градове:
Търговище - 3
Разград - 4
Враца - 4
Монтана - 4
Добрич - 5
Гоце Делчев - ЦЕЛИ 7 ЧАСТНИ РАДИОСТАНЦИИ

От тези градове местни радиостанции имат само:
Враца - 2
Добрич - 1
Гоце Делчев - 1

А другите ОБЛАСТНИ ГРАДОВЕ слушат какво са им турили от Софияските новини и толкова, колкото да има...
Ако продължа да правя списък и на другите градове, до утре няма да мога да свърша..

Назад към