Радио 1

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
daniel359
100+
100+

Re: Радио 1

Мнениеот daniel359 » 20 Юли 2019, 23:49

Радио 1 си е едно много добро музикално радио, заслужава си всички честоти.
По всички музикални радиостанции песните, които си чул днес ще ги чуеш и утре. Все пак се плащат авторски права.
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 20 Юли 2019, 23:57

daniel359 написа:Радио 1 си е едно много добро музикално радио, заслужава си всички честоти.
По всички музикални радиостанции песните, които си чул днес ще ги чуеш и утре. Все пак се плащат авторски права.

Само че не е нормално да повтарят песните на 3 часа, а някои и по 2.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 21 Юли 2019, 08:43

Според мен щом Радио 1 има толкова много честоти, би следвало и малко да се действа в това радио 1. Да направят студиа из страната и да правят регионални програми. Не е НОРМАЛНО един компютър да превзема всички честоти и да ми дъвче някакви умрели песни, които пуска от своето съществуване. Аз слушам Вероника, и там е така, но откакто съществува не е получавало нови честоти, така че там може и без програма, но такова развито радио, което да ми повтаря песните без да спира, без програма на живо на голяма част на българската територия си е чиста българска работа. По-развитите на честотен ресурс станции, според мен трябва да имат излъчвания на живо ...
-> ГЛАСУВАЙТЕ БЪДЕЩЕТО НА ФОРУМА -> - forum.predavatel.com:
viewtopic.php?f=3&t=25929
https://forum.predavatel.com/viewtopic.php?f=3&t=25920
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 21 Юли 2019, 18:43

Точно така-когато беше радио TNN, пускаше много качествена музика! А днес вече не е каквото беше! Така че една флашка с 10 файла е идеалното решение! Не само за дълги пътувания с кола, а и за обществените места!
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 21 Юли 2019, 19:07

Петър Томов написа:Точно така-когато беше радио TNN, пускаше много качествена музика! А днес вече не е каквото беше! Така че една флашка с 10 файла е идеалното решение! Не само за дълги пътувания с кола, а и за обществените места!

Сега ако се върне TNN, едва ли ще го слушат много хора. Хората си харесват Радио 1, въпреки че има още много какво да се желае от радиото.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 21 Юли 2019, 19:18

Абе вие май не четете какво съм писал, слогънът му е "Класическите хитове" , което ще рече парче, което се е наложило като слушаемо, без значение дали е ново или старо, и за какви местни предавания говорите и такива на живо? Ми няма да има, концепцията му е такава! Айде слушайте си флашките сега на спокойствие. :Drunk
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 21 Юли 2019, 20:08

Петър Томов написа:Точно така-когато беше радио TNN, пускаше много качествена музика! А днес вече не е каквото беше! Така че една флашка с 10 файла е идеалното решение! Не само за дълги пътувания с кола, а и за обществените места!

За жалост тези качествени станции няма вече да могат да се върнат. Иначе и аз днес в Добрич се заслушах на Радио Варна (от много време не съм го слушал) и наистина има много разнообарзна и страхотна музика (качествени бг песни, които ги чувам за първи път). Днес от 10 до 12 имаше готино предаване. След като изчезна, не можах да повярвам как съм слушал 100 пъти някои песни по националните вериги...
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 21 Юли 2019, 20:52

Така е-Радио Варна си има разнообразна плейлиста, както и специализирани предавания, насочени към строго определен жанр музика-фолклор, класика, рок, стари и нови песни, както и обзорните предавания в края на седмицата! Затова го и слушам почти винаги!
daniel359
100+
100+

Мнениеот daniel359 » 21 Юли 2019, 23:38

ShukiBG написа:Според мен щом Радио 1 има толкова много честоти, би следвало и малко да се действа в това радио 1. Да направят студиа из страната и да правят регионални програми. Не е НОРМАЛНО един компютър да превзема всички честоти и да ми дъвче някакви умрели песни, които пуска от своето съществуване. Аз слушам Вероника, и там е така, но откакто съществува не е получавало нови честоти, така че там може и без програма, но такова развито радио, което да ми повтаря песните без да спира, без програма на живо на голяма част на българската територия си е чиста българска работа. По-развитите на честотен ресурс станции, според мен трябва да имат излъчвания на живо ...

Това няма как да стане. Ако в България имаше бизнес възможности за регионални радиостанции и студия то те нямаше да са престанали да съществуват (преди си е имало достатъчно). Рекламния радиопазар в България е изключително свит за сметка на телевизионния. Възможността за нещо по-разнообразно идва от държавното радио, което се финансира от държавния бюджет.
Между другото Радио 1 и Вероника са с един собственик и той развива Радио 1 като разширява покритието му, защото то е много по-стойностно от Вероника.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 22 Юли 2019, 06:39

daniel359 написа:
ShukiBG написа:Според мен щом Радио 1 има толкова много честоти, би следвало и малко да се действа в това радио 1. Да направят студиа из страната и да правят регионални програми. Не е НОРМАЛНО един компютър да превзема всички честоти и да ми дъвче някакви умрели песни, които пуска от своето съществуване. Аз слушам Вероника, и там е така, но откакто съществува не е получавало нови честоти, така че там може и без програма, но такова развито радио, което да ми повтаря песните без да спира, без програма на живо на голяма част на българската територия си е чиста българска работа. По-развитите на честотен ресурс станции, според мен трябва да имат излъчвания на живо ...

Това няма как да стане. Ако в България имаше бизнес възможности за регионални радиостанции и студия то те нямаше да са престанали да съществуват (преди си е имало достатъчно). Рекламния радиопазар в България е изключително свит за сметка на телевизионния. Възможността за нещо по-разнообразно идва от държавното радио, което се финансира от държавния бюджет.
Между другото Радио 1 и Вероника са с един собственик и той развива Радио 1 като разширява покритието му, защото то е много по-стойностно от Вероника.

На мен ми е ясно, че това с регионалните станции няма да стане. И що за развитие е това ? С предаватели по 50W или 100W по някои населени места ? Радио Вероника има малко предаватели, но от точките, които излъчва и правилните мощности, сигналът е бетон. И с малко честоти има по-добро покритие от Радио 1 (това съм го забелязал). С два предавателя на Вероника (един в Русе 100W и един във Варна 690W) главният път Русе-Варна си е много добре покрит. Между другото Верноиката от Русе има много по-добро покритие от други станции с повече мощност. А тези от Радио 1 видяха, че сега с 3 предавателя (Русе, Разград и Варна) не могат да покрият както трябва, че и решиха да откраднат честотата на едно много по-готино и качествено радио (Радио 1 Рок), което излъчва все още на 88.3 в Шумен.
Това Радио 1 според мен става заслушане, когато няма какво друго да се слуша (например Тервел, където има Радио 1 и Фокус). Относно покритието на Вероника, аз нямам проблем, доволен съм си. Мога да си го слушам в Разград и Добрич, така че...

@daniel359 Ти го хвалиш, обаче не забравяй, че в твоят град Плевен се излъчва и регонална програма. Ако беше и при мен в Разград и аз щях да го хваля, че предоставя актуална информация за града...
daniel359
100+
100+

Мнениеот daniel359 » 23 Юли 2019, 14:21

@ShukiBG никой нищо не краде. 1 Рок е на Фреш медия и просто в градове с по-малък честотен ресурс, в случая Шумен, Плевен и Сливен спират 1 Рок, което е с по-нисък рейтинг и пускат Радио 1 в Шумен, а в Плевен и Сливен пускат Енерджи, защото са с по-голяма слушаемост. Радио 1 в Плевен и Сливен го има.
Не ми се вярва да го спират в други градове, защото там Радио 1 и Енерджи си ги има, а Сити също не е с кой знае какъв рейтинг.
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 25 Юли 2019, 10:11

Хитове като Boney M-The rivers of Babylon,Daddy Cool,Rasputin,Deep Purple,Queen-I want to break free,Radio Ga ga,I will rock you,Beatles Mishelle,също и български хитове на Лили Иванова,Емил Димитров,Михаил Белчев и групи като Фамилия Тоника,БТР,Сигнал,LZ и др техните песни все още се слушат,дори да са правени преди 20-30 и повече години.А чалгиите и тъпите бг рап особено новите парчета със сигурност след 10-15 години ще бъдат забравени.На мен Радио 1 ми харесва,а и пускат и съвременна музика.Имат новини от 8 до 18 часа,събота и неделя нямат.
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 25 Юли 2019, 10:26

Радиото не е чак толкова зле, но не ми харесва, че някои песни ги пускат изключително рядко, а други ги повтарят често.
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 25 Юли 2019, 16:04

А Радио Варна също пуска класики, особено в предаванията "Джем Сешън" и "Неделна наздравица"! През останалото време-малко класики, малко съвременна музика-за всекиго по нещо! Затова девизът му е и "Радио Варна-радио за всеки"! И най-важното-не превръщат целия ефир в говорилня, както е по "Хоризонт", а там най-често се коментират проблемите в Столицата! А ние си имаме Радио Варна и се интересуваме от проблемите в нашия град и областта!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 27 Юли 2019, 10:25

Петър Томов написа:А Радио Варна .....

Темата е за RADO I ! Вече ти правиха забележка, не спами форума, стига вече с това Радио Варна! :Drunk
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 27 Юли 2019, 11:53

Добре, разбрах! Само казвам, че от 21.02.2019, когато беше Деня на отворените врати в Радио Варна и видях колко хора работят там, веднага реших да слушам само него, а радиоверигите отдавна ги загърбих, защото са си пеещи компютри, излъчващи едно и също! Радио 1 е точно такова-пеещ компютър, нищо повече-няма музикален редактор, нито тонрежисьор, нито звукотехник, нито нищо! И който реши да го пробва, ще му омръзне съвсем скоро-има едни песни, които са направо ужасни-поп песни от близкото минало! А и в минутите за класика вече не звучат цигулки, а песни от едно време! Нищо особено не е това радио вече! Съвсем го развалиха! Това, което другите наричат "спамене", всъщност е критика или малко отклоняване към друга тема, нищо повече! А и кой обича да му прекъсват музикалния поток от реклами, траещи по цели 6 минути? Едва ли има такъв човек! Така че диск или флашка с любимата музика е най-доброто решение!
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 01 Авг 2019, 21:53

ShukiBG написа:
qwerty1 написа:Предполагам, че утре ще пуснат и Радио 1 в Шумен.

По-добре изобщо да не стартирва в Шумен. Те си имат БГ Он Еър. Такава пародия не им трябва, 1 Рок си е супер..

Пиша тук, за да не спамим темата за Енерджи. Между Радио 1 и БГ Он Еър разликата е много голяма, а и там 1 Рок едва ли се слуша много.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 02 Авг 2019, 10:15

qwerty1 написа:
ShukiBG написа:

По-добре изобщо да не стартирва в Шумен. Те си имат БГ Он Еър. Такава пародия не им трябва, 1 Рок си е супер..

Пиша тук, за да не спамим темата за Енерджи. Между Радио 1 и БГ Он Еър разликата е много голяма, а и там 1 Рок едва ли се слуша много.

И какво да направим ? Да оставим феновете на рока в Шумен без рок радио; ли ? Има си хора за всеки тип музика. И да са малко, има хора които искат да слушат качествена рок музика. Това не е правилно решение. От едно страхотно радио, ще засвири някаква манджа, която сигурно няма да се слуша в Шумен. От такъв избор, колко хора ще то слушат ? Сега в началото от любопитство ще върви навсякъде 1 седмица и като разберат какво умряло радио е, ще започнат да съжаляват за 1 Рок. Ще си замине едно хубаво радио, за сметка на друго, което се е родило мъртво.

Такова е положението в тая мъртва държава. Нито качествена продукция, нито качествено покритие, нито качествен стандарт, кайто вече Европа и ВСИЧКИ наши съседи използват (ДАБ). В тази държава няма никакво бъдеще за радиоефира...
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 02 Авг 2019, 10:22

ShukiBG написа:
qwerty1 написа:
ShukiBG написа:

И какво да направим ? Да оставим феновете на рока в Шумен без рок радио; ли ? Има си хора за всеки тип музика. И да са малко, има хора които искат да слушат качествена рок музика. Това не е правилно решение. От едно страхотно радио, ще засвири някаква манджа, която сигурно няма да се слуша в Шумен. От такъв избор, колко хора ще то слушат ? Сега в началото от любопитство ще върви навсякъде 1 седмица и като разберат какво умряло радио е, ще започнат да съжаляват за 1 Рок. Ще си замине едно хубаво радио, за сметка на друго, което се е родило мъртво.

Такова е положението в тая мъртва държава. Нито качествена продукция, нито качествено покритие, нито качествен стандарт, кайто вече Европа и ВСИЧКИ наши съседи използват (ДАБ). В тази държава няма никакво бъдеще за радиоефира...

Според мен ще се слуша повече, отколкото 1 Рок ;) .
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 02 Авг 2019, 10:24

Просто такъв му е формата.

Назад към