Радио 1

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Петър Томов
100+
100+

Re: Радио 1

Мнениеот Петър Томов » 18 Юли 2019, 18:31

Когато съм навън-само Радио Варна! Съобщават на всеки 30 мин. какво ще е времето, информация за града и курортите, гостувания на певци и състави, музикални игри, плейлистата им е много добра! Останалите съм ги загърбил-както казах, едно и също не мога да слушам всеки ден! А и защо да не получавам информация, докато съм в движение! Хем се разхождам, хем се информирам! А от онези радиа не мога да получа никаква информация за града ни! А и не знам какво толкова им харесват, щом ги слушат навсякъде! Два дни са ми напълно достатъчни, за да разбера, че днешните музикални радиа въртят едно и също и няма смисъл да продължавам да ги слушам повече! А що се отнася до интернет радиата-там нямам две мнения по въпроса-всичко си е както трябва-няма нито реклами, нито водещи, плейлистите им са на ниво!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 20 Юли 2019, 14:28

Не знам какво не му харесвате на радиото? Слоганът му е "Класическите хитове" върти песни дори от диско ерата на 80-те, от към звук, динамика, девиация, перфектен звук, разните му там фрешове, мешове, манджойта, вода ще му носят от към качество на звук!
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 20 Юли 2019, 17:33

Не ми харесва! А и сега живеем в ерата на технологиите! Има флашки, интернет, YOU TUBE! Повечето компилации там са само с най-отбрани песни-решил е човека да качи няколко песни, които свирят 1 час, понякога и повече, но в един файл, сложил и една снимка, колкото да има нещо, има и безброй сайтове за изтегляне на mp3 от YOU TUBE! Компилациите съдържат електронна музика от 80-те-т.нар. "ITALO DISCO"-изпълнения на синтезатор, има и италиански от фестивала в Сан Ремо, има и т.нар. "UPLIFTING TRANCE"-предвид на това, че има избор, то за какво ми е на мен някакво си радио, което пуска едно и също всеки ден? Зареждам си флашката с 10 компилации-разбирай 10 файла-10 часа музика-без реклами, без нищо! Това е бъдещето!
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 20 Юли 2019, 18:32

Радио 1 наистина е много умряло радио, което само обира честотният ресурс на малките градове. Уж трябва да са само класически хитовете (много такива могат да се намерят в интернет), а пък засичам и актуални песни, ужасна комбинация. Не съм и съгласен за интернет радиото в колата. Така се губи удоволствието от хващането на различни станции в различните региони. Например:
Когато съм в Разград слушам Веселина, а когато тръгна към Русе си пускам Energy, Вероника или БГ Радио. Като имаш интернет можеш да слушаш всичко, имаш голям избор и според мен тогава се чудиш вече какво да слушаш. А като е FM, каквото има в региона. Много по-готино ми е да хвана нещо от Турция на АМ Хемус, отколкото да си го пусна и да свири от началната до крайната ми точка. Откакто станциите на Comunicorp станаха на Фреш Медиа БГ съм забелязал промяна при Вероника (добавят нови песни, докато последните години Comunicоrp дъвчеше едно и също, то и сега като има така е същото, но с по-актуални песни и нови попълния, които забелязвам често). Радио 1 си дъвчи умрелите класически ,,хитове" и пуска някакви умрели вече не толкова актуални ,,хитове". Когато слушам някоя станция, държа музиката да отговаря на нейният жанр. Например:
БГ Радио (когато го слушам засичам само БГ музика, както трябва да е)
Витоша (пускат актуални хитове, както трябва да е )
Вероника (пускат типични балкански ритми, има сръбско, гръцко, турско, бг музика, както трябва да е )

Станции, които се отклоняват от техният жанр:
Веселина (там освен балканско свирят и бг хитове, бг естрада, английски песни, пълна манджа, но когато има Честито или когато няма предавания е супер)
Energy (освен готина музика от 80-те и 90-те, забелязвам и актуална музика, не ми харесва комбинацията)
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 20 пъти
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 20 Юли 2019, 21:11

ShukiBG написа:Energy (освен готина музика от 80-те, забелязвам и актуална музика, не ми харесва комбинацията)

Само да те поправя - повечето песни са от 90-те, от 80-те има много малко песни.
daniel359
100+
100+

Мнениеот daniel359 » 20 Юли 2019, 23:49

Радио 1 си е едно много добро музикално радио, заслужава си всички честоти.
По всички музикални радиостанции песните, които си чул днес ще ги чуеш и утре. Все пак се плащат авторски права.
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 20 Юли 2019, 23:57

daniel359 написа:Радио 1 си е едно много добро музикално радио, заслужава си всички честоти.
По всички музикални радиостанции песните, които си чул днес ще ги чуеш и утре. Все пак се плащат авторски права.

Само че не е нормално да повтарят песните на 3 часа, а някои и по 2.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 21 Юли 2019, 08:43

Според мен щом Радио 1 има толкова много честоти, би следвало и малко да се действа в това радио 1. Да направят студиа из страната и да правят регионални програми. Не е НОРМАЛНО един компютър да превзема всички честоти и да ми дъвче някакви умрели песни, които пуска от своето съществуване. Аз слушам Вероника, и там е така, но откакто съществува не е получавало нови честоти, така че там може и без програма, но такова развито радио, което да ми повтаря песните без да спира, без програма на живо на голяма част на българската територия си е чиста българска работа. По-развитите на честотен ресурс станции, според мен трябва да имат излъчвания на живо ...
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 21 Юли 2019, 18:43

Точно така-когато беше радио TNN, пускаше много качествена музика! А днес вече не е каквото беше! Така че една флашка с 10 файла е идеалното решение! Не само за дълги пътувания с кола, а и за обществените места!
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 21 Юли 2019, 19:07

Петър Томов написа:Точно така-когато беше радио TNN, пускаше много качествена музика! А днес вече не е каквото беше! Така че една флашка с 10 файла е идеалното решение! Не само за дълги пътувания с кола, а и за обществените места!

Сега ако се върне TNN, едва ли ще го слушат много хора. Хората си харесват Радио 1, въпреки че има още много какво да се желае от радиото.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 21 Юли 2019, 19:18

Абе вие май не четете какво съм писал, слогънът му е "Класическите хитове" , което ще рече парче, което се е наложило като слушаемо, без значение дали е ново или старо, и за какви местни предавания говорите и такива на живо? Ми няма да има, концепцията му е такава! Айде слушайте си флашките сега на спокойствие. :Drunk
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 21 Юли 2019, 20:08

Петър Томов написа:Точно така-когато беше радио TNN, пускаше много качествена музика! А днес вече не е каквото беше! Така че една флашка с 10 файла е идеалното решение! Не само за дълги пътувания с кола, а и за обществените места!

За жалост тези качествени станции няма вече да могат да се върнат. Иначе и аз днес в Добрич се заслушах на Радио Варна (от много време не съм го слушал) и наистина има много разнообарзна и страхотна музика (качествени бг песни, които ги чувам за първи път). Днес от 10 до 12 имаше готино предаване. След като изчезна, не можах да повярвам как съм слушал 100 пъти някои песни по националните вериги...
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 21 Юли 2019, 20:52

Така е-Радио Варна си има разнообразна плейлиста, както и специализирани предавания, насочени към строго определен жанр музика-фолклор, класика, рок, стари и нови песни, както и обзорните предавания в края на седмицата! Затова го и слушам почти винаги!
daniel359
100+
100+

Мнениеот daniel359 » 21 Юли 2019, 23:38

ShukiBG написа:Според мен щом Радио 1 има толкова много честоти, би следвало и малко да се действа в това радио 1. Да направят студиа из страната и да правят регионални програми. Не е НОРМАЛНО един компютър да превзема всички честоти и да ми дъвче някакви умрели песни, които пуска от своето съществуване. Аз слушам Вероника, и там е така, но откакто съществува не е получавало нови честоти, така че там може и без програма, но такова развито радио, което да ми повтаря песните без да спира, без програма на живо на голяма част на българската територия си е чиста българска работа. По-развитите на честотен ресурс станции, според мен трябва да имат излъчвания на живо ...

Това няма как да стане. Ако в България имаше бизнес възможности за регионални радиостанции и студия то те нямаше да са престанали да съществуват (преди си е имало достатъчно). Рекламния радиопазар в България е изключително свит за сметка на телевизионния. Възможността за нещо по-разнообразно идва от държавното радио, което се финансира от държавния бюджет.
Между другото Радио 1 и Вероника са с един собственик и той развива Радио 1 като разширява покритието му, защото то е много по-стойностно от Вероника.
ShukiBG
500+
500+

Мнениеот ShukiBG » 22 Юли 2019, 06:39

daniel359 написа:
ShukiBG написа:Според мен щом Радио 1 има толкова много честоти, би следвало и малко да се действа в това радио 1. Да направят студиа из страната и да правят регионални програми. Не е НОРМАЛНО един компютър да превзема всички честоти и да ми дъвче някакви умрели песни, които пуска от своето съществуване. Аз слушам Вероника, и там е така, но откакто съществува не е получавало нови честоти, така че там може и без програма, но такова развито радио, което да ми повтаря песните без да спира, без програма на живо на голяма част на българската територия си е чиста българска работа. По-развитите на честотен ресурс станции, според мен трябва да имат излъчвания на живо ...

Това няма как да стане. Ако в България имаше бизнес възможности за регионални радиостанции и студия то те нямаше да са престанали да съществуват (преди си е имало достатъчно). Рекламния радиопазар в България е изключително свит за сметка на телевизионния. Възможността за нещо по-разнообразно идва от държавното радио, което се финансира от държавния бюджет.
Между другото Радио 1 и Вероника са с един собственик и той развива Радио 1 като разширява покритието му, защото то е много по-стойностно от Вероника.

На мен ми е ясно, че това с регионалните станции няма да стане. И що за развитие е това ? С предаватели по 50W или 100W по някои населени места ? Радио Вероника има малко предаватели, но от точките, които излъчва и правилните мощности, сигналът е бетон. И с малко честоти има по-добро покритие от Радио 1 (това съм го забелязал). С два предавателя на Вероника (един в Русе 100W и един във Варна 690W) главният път Русе-Варна си е много добре покрит. Между другото Верноиката от Русе има много по-добро покритие от други станции с повече мощност. А тези от Радио 1 видяха, че сега с 3 предавателя (Русе, Разград и Варна) не могат да покрият както трябва, че и решиха да откраднат честотата на едно много по-готино и качествено радио (Радио 1 Рок), което излъчва все още на 88.3 в Шумен.
Това Радио 1 според мен става заслушане, когато няма какво друго да се слуша (например Тервел, където има Радио 1 и Фокус). Относно покритието на Вероника, аз нямам проблем, доволен съм си. Мога да си го слушам в Разград и Добрич, така че...

@daniel359 Ти го хвалиш, обаче не забравяй, че в твоят град Плевен се излъчва и регонална програма. Ако беше и при мен в Разград и аз щях да го хваля, че предоставя актуална информация за града...
daniel359
100+
100+

Мнениеот daniel359 » 23 Юли 2019, 14:21

@ShukiBG никой нищо не краде. 1 Рок е на Фреш медия и просто в градове с по-малък честотен ресурс, в случая Шумен, Плевен и Сливен спират 1 Рок, което е с по-нисък рейтинг и пускат Радио 1 в Шумен, а в Плевен и Сливен пускат Енерджи, защото са с по-голяма слушаемост. Радио 1 в Плевен и Сливен го има.
Не ми се вярва да го спират в други градове, защото там Радио 1 и Енерджи си ги има, а Сити също не е с кой знае какъв рейтинг.
Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 25 Юли 2019, 10:11

Хитове като Boney M-The rivers of Babylon,Daddy Cool,Rasputin,Deep Purple,Queen-I want to break free,Radio Ga ga,I will rock you,Beatles Mishelle,също и български хитове на Лили Иванова,Емил Димитров,Михаил Белчев и групи като Фамилия Тоника,БТР,Сигнал,LZ и др техните песни все още се слушат,дори да са правени преди 20-30 и повече години.А чалгиите и тъпите бг рап особено новите парчета със сигурност след 10-15 години ще бъдат забравени.На мен Радио 1 ми харесва,а и пускат и съвременна музика.Имат новини от 8 до 18 часа,събота и неделя нямат.
qwerty1
500+
500+

Мнениеот qwerty1 » 25 Юли 2019, 10:26

Радиото не е чак толкова зле, но не ми харесва, че някои песни ги пускат изключително рядко, а други ги повтарят често.
Петър Томов
100+
100+

Мнениеот Петър Томов » 25 Юли 2019, 16:04

А Радио Варна също пуска класики, особено в предаванията "Джем Сешън" и "Неделна наздравица"! През останалото време-малко класики, малко съвременна музика-за всекиго по нещо! Затова девизът му е и "Радио Варна-радио за всеки"! И най-важното-не превръщат целия ефир в говорилня, както е по "Хоризонт", а там най-често се коментират проблемите в Столицата! А ние си имаме Радио Варна и се интересуваме от проблемите в нашия град и областта!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 27 Юли 2019, 10:25

Петър Томов написа:А Радио Варна .....

Темата е за RADO I ! Вече ти правиха забележка, не спами форума, стига вече с това Радио Варна! :Drunk

Назад към