Въпрос за тв сигнал

Техника и технология
Аватар
avanteex
100+
100+

Въпрос за тв сигнал

Мнениеот avanteex » 21 Яну 2021, 01:44

Понеже живея много близо е не чайк най-близо до тв кула Франгата във Варна, имам много добър сингнал и със стайна антена без усилвател
на цифровата ефирна тв ,тоест днеска си направих стайната антена която се състои пак само от един стар дипол от външна ефирна тв антена.

с него много добре ловя и радио станциите на почти всички ( с леки изключения около 4 са с лош сигнал ) а другите с кристален сигнал ясно се приемат и слушат.

на цифровата ефирна тв имам сила на сигнала 95 качество 100 процента.

та сега как да направя от тази стайна антена , какъв сплитер или какво ми е нужно да подам към още другите тв у нас сигнал,
до каква степен той ще отслабне ако се разпредели между 2 или 4 тв.защото гледам да не ползвам усилвател ( или има ли такива усилватели да усилват без нужда от захранване към усилвателя ) ?

също така да не си пречи когато са включени едновременно няколкото тв и радио приемник към нея. дали може да се осъществи този вариант , пак казвам идята ми е със стайна антена да приемам каквото може като сигнал , за да се предпази по време на гръмотевици да може да се гледа, без проблеми за това съм и намерил място в стаята .
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Re: Въпрос за тв сигнал

Мнениеот ogibo » 21 Яну 2021, 11:04

А пробвал ли си само парче кабел дали ще хваща добре? Тогава на всеки приемник по един кабел и ще ти отпадни нуждата от сплитери и окабеляване.
Аватар
avanteex
100+
100+

Мнениеот avanteex » 21 Яну 2021, 16:23

целта не е само сигнал от цифровата БГ ефирна тв, а и аналоговите турски ефирни тв които приемам, от втория етаж в стаята на къщата ни получавам силен сигнал при добро тропо и от тях, за това искам да подам сигнал към няколко тв от едната антена .аз гледам турските канали и на сателита от тюрксата 42е ама искам и ефирно да си ги гледам когато ги има.
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 21 Яну 2021, 17:20

На самите сплитери трябва да е отбелязано с колко децибела е затихването. В момента с тази антена ловиш ли турските? За усилвател без захранване не съм чул. Без захранване добавяш още елементи към антената. Общо взето всичко опира до проби.
Аватар
avanteex
100+
100+

Мнениеот avanteex » 21 Яну 2021, 17:29

да ловя турските тв мога даже да ти покажа клип https://www.youtube.com/watch?v=hs0FCVXIoR4

това е с най обикновен дипиол от стара ефирна тв антена , няма никакви други елементи нито усилвател, като сигнала на всяка тв винаги е различен ту на едните е по хубав ту на другите няма константен сигнал .
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 21 Яну 2021, 18:25

Остава да пробваш. Няма кой да ти каже с 100% сигурност какво ще се получи. А въпросът беше в момента ловят ли се за да можеш днеска или утре да пробваш.

Назад към