Търся ФМ предавател и антена!

Техника и технология
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 20 Юли 2005, 07:21

Искам да намерия или ако някой може да ми направи фм предавател който да предава в радиус от 1-2 километра -колкото за един квартал
ако някой може да помогне нека ми окаже съдейсвие и антена кам този предавател и колко лева ще струва
тука чувам че има хора който се занимават точно с това и ще се радваме ако помогне някой
Аватар
Sigma FM
100+
100+

Мнениеот Sigma FM » 20 Юли 2005, 11:10

не е ли малко много 1-2 км Аз моя квартал го захранвам с 0.40вата околко 500метра по въздуха !!!

А бъди сигурен че 1-2км са си опасна работа !!! до 1 седмица след пускането ще дойдат от КРС !!! и после не ми се мисли какво ще те правят!!!
е на сръбските боклуци !!!!!!!!!!
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 20 Юли 2005, 11:45

mi dobre 500 metra da bade moje li da mi namerish takav predavatel
i antena
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 20 Юли 2005, 11:52

a tvoia kvartal zelia li go zahranvash i dobre li se chuva ,
6toto moia kvartal ne e mnoo goliam i mislia chje she mi svarshi rabota i tozi deto vikash che predaval na 500 metra i s tozi niama li da me usetiat ot krs ili sem aide pomogni za predavatel please

:wink:
Аватар
Sigma FM
100+
100+

Мнениеот Sigma FM » 20 Юли 2005, 13:10

are da mi drasnesh edno e-mail4e [email protected]
Аватар
Sigma FM
100+
100+

Мнениеот Sigma FM » 20 Юли 2005, 13:14

Пиши ми на ICQ TO
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 21 Юли 2005, 06:56

tova icq tvoeto li e za6toto mi kazva che e na koreika?
ia vij da ne si go obarkal
:?
THOR
Нов
Нов

Мнениеот THOR » 14 Дек 2005, 21:20

Аз имам едно предавателче за продаване.Ако се интересуваш пиши ми на мейла [email protected]
радиоманяк

фм предавател-2 км

Мнениеот радиоманяк » 12 Яну 2006, 11:16

ок малки хлапета ,продавам такъв предавател,и излъчвам радио от 2 год.и никои нищо не ми е казвал,даже полицаите го слушат!ето моят емаил:[email protected]
quad

Re: Търся ФМ предавател и антена!

Мнениеот quad » 22 Яну 2006, 16:04

[quote=""Anonymous""]Искам да намерия или ако някой може да ми направи фм предавател който да предава в радиус от 1-2 километра -колкото за един квартал
ако някой може да помогне нека ми окаже съдейсвие и антена кам този предавател и колко лева ще струва
тука чувам че има хора който се занимават точно с това и ще се радваме ако помогне някой[/quote]

kredora ne raboti pod linux???Sorry za latinicata
malak predavatel moje6 da si kupi6 ot powe4eto magazini za elektronni elementi. Tarsi kitowete na neomontana, na ceni okolo 3lv sa. Nedostataci: mono, lineini s nisko KPD, sravnitelno 6iroka 4estotna lenta(osobeno vav varianta bez pred.) Predimstva: mo6tnost do 5mW, za koqto ne se iziskva razre6itelni, lesni za naprava, niska cena.
Ne gi zahranvaite s naprejeniq nad 15V.
Aaaa

Re: фм предавател-2 км

Мнениеот Aaaa » 02 Фев 2006, 03:20

[quote=""радиоманяк""]ок малки хлапета ,продавам такъв предавател,и излъчвам радио от 2 год.и никои нищо не ми е казвал,даже полицаите го слушат!ето моят емаил:[email protected][/quote]
Evala shtoto az kato pusnah FM STEREO s 350W & 4 sfazirani 11 elementni qgita i ot KRC im se izkriviha indikatorite xaxaxaxa :lol: Nemoga da razbera kyv im e problema AZ NEISKAM DA PECHELQ OT TOVA A Prosto da si varti muzika... ko se praqt na golemi tarikati
FM PIRAT

Re: фм предавател-2 км

Мнениеот FM PIRAT » 02 Фев 2006, 03:29

[quote=""радиоманяк""]ок малки хлапета ,продавам такъв предавател,и излъчвам радио от 2 год.и никои нищо не ми е казвал,даже полицаите го слушат!ето моят емаил:[email protected][/quote]
Pisah ti no maila ti ne e veren ! dai nqkakuv drug iskam da te pitam ne6to...
BGkeres

Квартални предаватели

Мнениеот BGkeres » 07 Фев 2006, 16:49

Здравейте на всички! Седя, чета, гледам говорите си за предаватели, та ми стана интересно!
Мислех си да ви питам вашите предаватели самоделки ли са или сте ги купували от някъде.
Интересувам се, защото моя е самоделка, но не ми стигнага акълите с моя "инженер" да го направим стерео, та някой има идея как се прави ще съм му благодарен да ме просвети.
Колкото до моя предавател - развива мощност до около 6 W, но терена около мен е планински и голяма част от мощността се поглъща от него.
Поздрави на всички!
Anonymous

Мнениеот Anonymous » 07 Фев 2006, 16:50

Ако някой му скимне да ми пише [email protected]
BGkeres

Мнениеот BGkeres » 07 Фев 2006, 16:51

Това беше моя e-mail! BGkeres
kvartal41

Мнениеот kvartal41 » 11 Фев 2006, 21:58

6W ама имаше една новогодишна програма :lol:
Даже от две студия предавахме. :focus:
Аватар
nld
100+
100+

Мнениеот nld » 20 Фев 2006, 17:04

Късото съединение прави силата!
tonkostz
Нов
Нов

Мнениеот tonkostz » 20 Фев 2006, 22:15

За да стане стерео ти трябва стерео кодер.Той може да се направи с дискретни елементи или готов чип.Такива чипове например са:BA1404(доста любителско),BH1414,BH1415(бива го),BH1416,NJM2035(казват,че е добър,ама никъде го няма).Схемата с BA1404 e много проста,но има един кварц 38KHz,който е много трудно да се намери.Ако разглобиш безжични радио слушалки вътре го има(става въпрос за TCM слушалки).Ако някой се интересува по-подробно да пита.[/img]
Аватар
nld
100+
100+

Мнениеот nld » 21 Фев 2006, 09:29

Късото съединение прави силата!
THOR
Нов
Нов

Re: Квартални предаватели

Мнениеот THOR » 18 Мар 2006, 23:20

Ами аз имам опит със стереокодерите, ако те интересува нещо конкретно питай.А що се отнася до BA1404 не ти препоръчвам да си губиш времето с нея.

P.S. Все още продавам FM модулатор.Модулатора е на ниво платка и е предназначен за вграждане във FM предавател но може да се използва и самостоятелно.Работи в обхвата 87.5 - 108 Mhz, изходна мощност от 0 до 1W - регулируема.Има верига за фазова синхронизация така наречената PLL, настройката става с бутони като помни последната зададена честота, има LCD дисплей и два светодиодни индикатора за режима на работа,при настройване на честотата крайното стъпало се изключва автоматично.

Назад към