Re: БГрадио-творчески труп?!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции

Има ли нужда българският ефир от БГрадио?

Анкетата свършва на 20 Мар 2005, 01:48

Отдавна няма
18
29%
Твърдо не
14
22%
Не мога да преценя
6
10%
Може би
7
11%
Да
18
29%

Общо гласове: 63
Аватар
zvartoshu
1000+
1000+

Мнениеот zvartoshu » 11 Ное 2007, 17:09

The pirate radio sttaion in romania is active , and the signals is POWER
the exemple in bucurest romania in the date 14.02.2001 the RADIO VIP transmit the signal of teh dance music in the fm of the bucharest. on the night tis signal om the emision "dedicatii si mesaje preferinte" the people call of the PROVINCE .. not the bucharest! The citizen of the PLoiesti city , 65km of the bucharest listen this signal
.. this pirate radio station ... transmitt of the 4 BLX 15 of the BRIDGE .. the related of the COMUNICATION to BEST FIREND ANTENISTU'
IN the date 16.08.2006 the NIGHT fm , transmit primary signal .. rewception on this signal max is in "PLATOUL BUCEGI" "CLABUCET" 75Km of the bucharest! .. the verfication is realized BY TTR comunication MOBILE .. and this singnal IS MOMENTAN in 2007 NOT DETECT and not leave on the fm band! :Whist
the exagerate TRANSMITTER in romania NOT LEGAL not is an example NIGHT FM .. BUT the SCUFIE she transmitt of the AFUMATI , 13.4km of the bucharest THE 1KW POWER and the signal receptioned and BULAGARIA in TUTRAKAN RUSE , SVISTROV , and in romania BUZAU , PLATFORM MONTAN , PITESTI , COZIA , TELEORMAN .. maxim 120km .... NO COMENT . THis signal is a lesson for the communication , but this pirate demonstrate the courage . This signal tranmit of the 4451JJK AMPLIFIER of the 1.5kw ELENOS ..  >:D
in the final in 2007 the MASTERS PIRATE RADIO STATIONS is : NIGHT FM m FAN RADIO , LOVE FM ,PARADISE FM , and PLAY FM .. power of this signals is : 500w , 110w , 76w ,32w , 11.2w.  :-X
Изображение
Аватар
zvartoshu
1000+
1000+

Мнениеот zvartoshu » 12 Ное 2007, 01:45

on this night the pirate radio station .. transmit .. the power .. 93.1mhz .. 180w , and the pirat .. declare your power ..  :lol2 .. hehehe .. romanian pirate radio is power ..  :up
an i is baby of my power  :Baby and  :Baby ..  :Whist
Изображение
Аватар
Ан Мари Тонколонкова
100+
100+

Мнениеот Ан Мари Тонколонкова » 12 Ное 2007, 17:47

C.R.U-TO написа:това радио вече не влезе ли в гробищата

Ти си гледай Веселина, а не се занимавай с нас, които сме вечни!
САМО БЪЛГАРСКА МУЗИКА!
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 12 Ное 2007, 19:07

Тонкова,Тонкова още една максимум две години и сте АУТ от радиоефира,помнете ми думата!
:)
Аватар
suraround
Нов
Нов

Мнениеот suraround » 12 Ное 2007, 19:25

След една две години ... туй бабе ще е АУТ  :Old
Just listen
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 12 Ное 2007, 19:46

zvartoshu написа:on this night the pirate radio station .. transmit .. the power .. 93.1mhz .. 180w , and the pirat .. declare your power ..  :lol2 .. hehehe .. romanian pirate radio is power ..  :up
an i is baby of my power  :Baby and  :Baby ..  :Whist

Да му имам английския на този румънец. Струва ли си радиото? Какво пуска?
Изображение
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 13 Ное 2007, 05:56

Go-jo Tonkova,normalnite hora po sveta se stremjat da se vlejat sus sobstvenite si postizenija v obstija proces na razvitie,osobeno v oblastta na kulturata,a vie se samoogranicavate i ogranicavate vasite slusateli,ja si predstavete,ce poradi njakakva pricina,po vas primer,vsicki radia v B-ja zapocnat da puskat samo bulgarska muzika.Ne ce imam nesto protiv neja,tja si ima svoeto razvitija i postizenija.... Bjah na koncert na Toto Kotunjo,toj pja na cetiri ezika ,vkljucitelno na Ruski-izpja "Podmoskovnie vecera" i "Kalinka moja".Kazete sega kak da mu objasnim na tozi naivnik i neveza ,Vasata teza i tazi na BGRadio.Nesumneno,Vie i kompanija ste pocitatel na Bulg.muzika,no ne slusate li i druga,za Vas(vas),ne sustestvuva li i druga muzika???Ako sustestvuva,bihte li spodelili kakvo slusate ot "cuzdata" muzika,mislja ce tova ne e licna tajna.
        Tova,koeto demonstrirate ne bi moglo da se oprilici na suvrenenen nacin na povedenie pri vodene na radiopredavane,tova e njakakvo neobjasnimo tesnogrudie i primitiven nacionalizum.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Ное 2007, 15:59

До голяма степен си прав за самочувствието на Тонкова и т. н., но въпреки това си мисля, че трябва да има радио само за българска музика, тъй като останалите и без това са доста по-многопрофилни и пускат какво ли не. Изобщо, аз съм за монотематичността на радиостанциите и си мисля, че ако пазарът се сегментира на много такива частни оператори, които излъчват точно определен тип музика, филми и т. н., ще е по-добре. Впрочем, такъв процес е налице в повечето западни страни. А нека оставим политематичността на обществените оператори. Три такива стигат за България.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 13 Ное 2007, 21:01

Съгласен съм за монотематичността на радиостанциите, така е по-удобно всеки да слуша постоянно своя любим стил или да слуша различни стилове от различни радиостанции. В София все още доста радиостанции са такива и БГ радио е едно от тях.
Нормално е БГ радио като радио излъчващо само българска музика, да рекламира и да настоява да се слуша българска музика, а не чужда. За чужда музика има други радиостанции. БГ радио заслужава поздравления, че е единственото радио с такъв формат в нашия ефир, защото така го разнообразява. Освен това радиото е едно малкото останали с жива програмна схема, а не да върти само песни от компютър.
В тази връзка е неоснователно оплакването на някои, че определени радиостанции повтарят една и съща музика и са еднообразни. Не може 24-часова програма да е с различна музика всеки ден. Просто известно време се върти една музика, после се сменя с друга за определено време и т.н.
Аватар
Ан Мари Тонколонкова
100+
100+

Мнениеот Ан Мари Тонколонкова » 13 Ное 2007, 21:49

suraround написа:След една две години ... туй бабе ще е АУТ  :Old

Нещо мнооооооого си се заблудил! Ако знаеш какво ги чака някои от другите радиостанции за сметка на БГрадио, нямаше да пишеш тези неща!  :Whist
САМО БЪЛГАРСКА МУЗИКА!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 13 Ное 2007, 23:20

MIRORUSE написа:borosport , може да пише човека и на румънски , ама защо да ме обременява с преводи  :Hmmm дал е линкве , чуй го .
Той е с най - малка мощност само 11-12 вата ,но радиото на 93,1 си заслужава , още не му знам името обаче . По ми е интересен Night fm на 97,3 , че няколко години го слушах в Букурещ и знам че си заслужава , ама тогава беше на 1,5 вата , а сега е на 500 вата , което ще рече , че ще си го слушам в Русе , само ако се разкара Тонковата от 97,4 .

Миро не мога да намеря линка иначе нямаше да те разпитвам. И не се засягай толкова за английския казах го на шега.Да си беше карал на румънски пак щях да го разбера без проблем :)
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 13 Ное 2007, 23:23

Ан Мари Тонколонкова написа:

Нещо мнооооооого си се заблудил! Ако знаеш какво ги чака някои от другите радиостанции за сметка на БГрадио, нямаше да пишеш тези неща!  :Whist

Нима намеквате, че Къмюникорп са си купили някое частно радийце някъде си и на негово място ще пуснат БГ Радио? Ако в съответното населено място няма Вероника, едва ли ще е така?
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 14 Ное 2007, 10:00

Ан Мари Тонколонкова написа:

Кои радиостанции визирате? Колкото и да се напъвам не мога да се сетя за радио, което е " заплашено" от БГ радио ....  ;D
Да не би да е онова в Сусурлево? :-\
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 14 Ное 2007, 19:11

Miss Smart и да се напъваш и да не се напъваш няма да се сетиш за радиа застрашени от БГ най-много да направиш някой гаф  :) :)  Тонкова вече е аут колкото и да не иска да си го признае.
:)
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 19 Ное 2007, 16:42

ЪГЛИ,какви са критериите ви (Ви),когато изтривате постинги,не само мои,аз не се обиждам,само се потвърждават моите тези,благодаря...
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 19 Ное 2007, 18:45

bubic написа:  ЪГЛИ,какви са критериите ви (Ви),когато изтривате постинги,не само мои,аз не се обиждам,само се потвърждават моите тези,благодаря...

Аз не съм администратор или модератор в този форум, нито трия постинги. Обикновен член съм и нямам права да трия каквото и да било, също като теб. И съм за свободното слово и ако зависеше от мен, не бих трил мненията ти.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 20 Ное 2007, 00:46

Ugly,thanks...
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 28 Ное 2007, 09:50

Ъгли,ти слушаш най-вероятно БГ радио и би ли отговорил на веднъж поставения въпрос,това радио излъчва музика ,създадена от българската народност или от българската нация,че не можах да разбера досега?
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 28 Ное 2007, 10:08

bubic написа:  Ъгли,ти слушаш най-вероятно БГ радио и би ли отговорил на веднъж поставения въпрос,това радио излъчва музика ,създадена от българската народност или от българската нация,че не можах да разбера досега?

Ами като че ли нито едно от двете. Поп-музиката в БГ за съжаление в по-голямата си част копира неща отдавна правени навън. Естествено е, че никой не би могъл да открие "топлата вода", но музиката все пак е изкуство и там не следва да има граници или ограничения. За съжаление повечето от нашите поп-изпълнители си поставят изкуствени такива, да не би да се хлъзнат надолу по черния път на етното. Тогава току виж някой се объркал, че правят българска музика, а не уърлд....
Обижда ме това, че повечето бягат от корените си, но нейсе....
Аз лично харесвам Графа и Мария Илиева. Възхищавам се на Елица и Стунджи,
допадат ми Акага,ТЕ, и Д2 в предишния им период...
Дали ще дойде времето наш изпълнител -не поп-фолк- да осъзнае своята идентичност...Дано е скоро ;D
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 28 Ное 2007, 14:42

bubic написа:  Ъгли,ти слушаш най-вероятно БГ радио и би ли отговорил на веднъж поставения въпрос,това радио излъчва музика ,създадена от българската народност или от българската нация,че не можах да разбера досега?

Ами, май по-скоро от българска народност. Нацията ни се състои от няколко народности, но досега не съм чул да излъчват музика, продуцирана от някое от малцинствата в България. В ефира не присъства и музика от т. нар. стил поп-фолк. Доскоро даже не излъчваха и песните на български изпълнители, които пеят на чужд език.

Назад към