Re: Какво се приема в София

Форум за далечно радиоприемане

Модератори: DX-er, Георги

Anonymous

Какво се приема в София

Мнениеот Anonymous » 27 Сеп 2005, 23:33

[quote=""Видиковац""][quote=""Крњача""][quote=""Баново брдо""]Сигнaла беше слаб като на радио Цариброд... :oops: [/quote]

Аз откакто се помня сигнала на радио Цариброд си е бил нормален. И между другото не знам защо го наричат радио Цариброд, при положение, че Цариброд се влкючва само за няколко часа на ден (сутринта). През останалото време върви Б 92 и новините на Београд 1.
[/quote]

Това показва колко нередовен слушател си ти на тази станция.... :oops: В 17:00 всеки ден имат 'Дневник', и т.н..... :o
И как всъщност може да се нарича станция, която излъчва от Цариброд - може би - Суботица, или Ваљево? :shock:

А за 93,4 аз мисля, че става въпрос не за Мальен, а за некакав селски ретранслатор, който е толкова смотам, че не е обявен никъде... :wink:[/quote]

Честно казано не твърдя, че съм особено редовен слушател на прогармите на радио Цариброд :!: :oops: :lol: .Просто не са ми особено интересни. Виж, радио Б92 има интересни предавания и коментари. Що се отнася до наименованието на радиото, явно съм бил разбран погрешно; нямах предвид, че радио Цариброд трябва да се казва другояче. Просто исках да каже, че е странно, че свързваме честотата 98.0 с радио Цариброд, при положени, че най-много там предава Б92.
Радио Нова Европа също препредава някои предавания на Дойче Веле, но не го наричаме Дойче Веле затова, нали? :oops:
Жарково

Какво се приема в София

Мнениеот Жарково » 28 Сеп 2005, 21:38

Е тук вече са си виновни самите уредници на радио Цариброд, които дотолкова ги мързи да правят свои емисии, че техните слушатели се двоумят дали са хванали Б-92 или Цариброд.... :o

Добър 'комплимент' им направи...остава и некои от горепосочената станция да знаят за този форум и да се стегнат малко.... :?:
Което е по-скоро абсурдно да се очаква, така че излиза, че напразно хабим уеб-пространство за тази квази-станция.... :x
Калемегдан

Какво се приема в София

Мнениеот Калемегдан » 28 Сеп 2005, 22:58

Като стана дума за сръбски радиостанции, знае ли някой с каква поляризация са радиата предавани от врх Бесна Кобила и с каква антена мога да ги хвана. Преди време, когато нямаше тъпото БГ Радио, си спомням че Београд 1 на 91.7 се ловеше с доста добро качество. Сега обаче или не се чува изобщо или е заглушавано.
И изобщо какви други радиа на браћата срби освен Цариброд, Белами и БГД1-93.4 се ловят в София ? Сигурно никакви, ама аз все пак да попитам... :roll:
Борча

Какво се приема в София

Мнениеот Борча » 29 Сеп 2005, 08:13

Аз лично съм слушал от Бесна Кобила БГ1-91,7; БГ2-95,3;БГ202-105,6МХц, но преди НАТО да разруши и този предавател, т.е. преди 1999, когато имаше мощност 10КВ, а сега, откакто има 1КВ, в София се лови на отделни места само, на 105,6 разбира се сега има Инфо радио, на 91,7 при мен има Хр.Ботев незнам откъде, а на 95,3 остана да се слуша скучната БГ2, с много лош сигнал, поне при мен. Поляризацията мисля, че е Х.

Относно други сърбиянски станций - погледни още веднъж вече изписаните теми по тази проблематика. :wink:
Дорћол

Какво се приема в София

Мнениеот Дорћол » 29 Сеп 2005, 17:35

Хр.Б. 91.7 - От Пловдив е, като обърна антената го хващам и аз - стерео.
На 95.3, хващам Тринитас от Синая/Румъния, старнно как в един и същи град се хващат две различни станции на една честота :shock: .
Anonymous

Какво се приема в София

Мнениеот Anonymous » 02 Окт 2005, 12:35

Дорћол si izmislya! absurd e v Sofia da hvashta 91.7 ot Plovdiv Hristo Botev! tova ne e vruh Boteb, a grad Plovdiv! na tazi chestota v Sofia se chuva SAMO BG RADiO! ot 91.9 idva!

drugiat deto izluga naglo e: nld s bisera: 107,0 Фреш Перник !
Da, no kogato niamashe radio NET! i az hvashtah Mila Pernik na 107, i kato trugna radio Net na 106.9, KRAY! sega na 107 v Sofia ima RADIO NET!

Georgi, deto vechno se zayajda, tozi put tvardi, che Alma Mater ne e bilo na 87.7! Ako jivee v Sofia otskoro, moje i da ne znae! no da se izlaga taka i samo da zlobee iz tozi klub... tova e veche smeshno!
Pishe po makedonski i srpski manier , na kiriliza, no s bukvata "j" bez Й, Ю, Я, Ъ....ОК, nishto losho, vseki pishe koy kakto iska! az sushto.
No da tvurdish kakuv istinski bulgarin si, kogato zagovorim za turski stancii i da sipesh ogan i jupel, a kogato se govori za makedonski i srbski radio i TV... (koito sa dalech po-slabi ot grackite, turskite i t.n.) med mu kape.

Day mu samo naizust da govori i da e kontra na vsiako vtoro mnenie tuk, da obijda i da zlobee. Ega si choveka....

p.s. vse pak prez 90-te godini NiE (za razlika ot Georgi) sme jiveli v Sofia i si spomniame BBC na 98.9, Alma Mater na 87.7, Express na 103.6, VOA Europe na 97.6 i tako dalje...
Дорћол

Какво се приема в София

Мнениеот Дорћол » 02 Окт 2005, 12:55

[quote=""Anonymous""]Дорћол si izmislya! absurd e v Sofia da hvashta 91.7 ot Plovdiv Hristo Botev! tova ne e vruh Boteb, a grad Plovdiv! na tazi chestota v Sofia se chuva SAMO BG RADiO! ot 91.9 idva![/quote]

Другите не са ти виновни, че радиото ти е скапано! Погледни за Ботев на 91.7 само два постинга по-нагоре и що видиш какво написа Борча за това радио... явно в теб е проблема, :wink: а не в другите които го хващат от Пловдив. :?
Мириево

Какво се приема в София

Мнениеот Мириево » 02 Окт 2005, 19:14

Дорћоле,

игнорирай будалата "гост" - който и да е, виж само колко е пълен с негативна енергия.... :x

Бедният.... :cry:
Интересно само как му завършва постинга - "VOA Europe na 97.6 i tako dalje..."

Изглежда става въпрос за конвертит от Фиром, дано да се лъжа :oops:

Иначе, Христо Ботев го има на 91,7 навсекъде из София :idea:
Аватар
nld
100+
100+

Какво се приема в София

Мнениеот nld » 12 Окт 2005, 18:00

Браво на Пловдив:

90,6 Спорт
91,7 Ботев
106,5 Ритмо

от "Младост" София, и то в колата :!:
Късото съединение прави силата!
Георги

Какво се приема в София

Мнениеот Георги » 16 Окт 2005, 18:12

Аз бих казал първо Браво на румънските станций, които идват най-отдалече, после Браво на гръцките, после на сръбските, и най-накрая Браво на пловдивските, които идват най-отблизо - 150км. :idea:

Поздрав!
Топчидер

Какво се приема в София

Мнениеот Топчидер » 16 Окт 2005, 18:54

Все пек некои српски идват от по-близо отколкото Пловдивските. Цариброд е на доста по-малко разстояние от Пловдив (50 срещу 150 км.). :idea:
Георги

Какво се приема в София

Мнениеот Георги » 17 Окт 2005, 09:08

Така е, но ако мене питаш по-добре е пловдивските радиа, които ретранслират софийски да си стоят в Пловдив, и без това тук ги имаме, само че на други честоти. Иначе, ако има пловдивски, но чисто пловдивски,(Катра, Ритмо, Пловдив) които да се слушат чак тук в София - те биха били разнообразие, а така тези които сега ги слушаме не са.
Отделно, не виждам логика в Пловдив да има предавател на странната станция 'Христо Ботев' на 91,7 като се знае, че вече в целия град, а и в 60% от територията на България същото това радио може отлично да се чуе на 92,2 от връх Ботев...?!? :roll:
Аватар
nld
100+
100+

Какво се приема в София

Мнениеот nld » 17 Окт 2005, 14:15

[quote=""Anonymous""]Дорћол si izmislya! absurd e v Sofia da hvashta 91.7 ot Plovdiv Hristo Botev! tova ne e vruh Boteb, a grad Plovdiv! na tazi chestota v Sofia se chuva SAMO BG RADiO! ot 91.9 idva!

drugiat deto izluga naglo e: nld s bisera: 107,0 Фреш Перник !
Da, no kogato niamashe radio NET! i az hvashtah Mila Pernik na 107, i kato trugna radio Net na 106.9, KRAY! sega na 107 v Sofia ima RADIO NET! [/quote]

Много умно! Ботев го слушах преди малко от Пловдив, вярно че е на 91,65, щото нагоре не става. 107,0 и до сега се хваща от "Люлин", трябва малко акъл за тая работа, ти нали си умен, ще се сетиш :lol:

И още нещо от Бизнес парк "Младост":
99,4 Самоков - добър сигнал
95,2 Радио 1 - Ихтиман???
Аватар
Sigma FM
100+
100+

Какво се приема в София

Мнениеот Sigma FM » 17 Окт 2005, 15:34

Мали колко глупости казахте (леле)............

Аве на кой му дреме какво се приема в София
Все едно ще върта копчето постоянно за да вида какво лайно ще се появи какво ме интересува !!! разбирам да не сте виждали радио Да ама при наличието на 28 радиа в София просто се излагате !!!!

За радио от далече хората използват сателит !!! А вие кат ви гледам пари немате и само с глупости се занимавате !!!!!!
е на сръбските боклуци !!!!!!!!!!
Георги

Какво се приема в София

Мнениеот Георги » 17 Окт 2005, 16:44

Sigma,

що не вземеш да пийнеш нещо успокоително,а :?:

Може и да ти олекне, кой знае :shock:
Топчидер

Какво се приема в София

Мнениеот Топчидер » 17 Окт 2005, 17:11

Сигма,
просто вече ставаш досаден. Ако не ти е интересно, никой не те кара да четеш, но моля те недей да ни казваш за какво пишем и за какво не ! Поне не се натрапвай ! :!: :idea: И наистина, най-добре вземи някакво успокоително или се прегледай, защото все повече ми се струва, че имаш сериозни проблеми и то от психически характер... :oops: :idea: :wink:
Георги

Какво се приема в София

Мнениеот Георги » 19 Окт 2005, 14:09

Да го оставиме тоя сигма/ламбда/делта настрана,

некой от вас успявал ли е да хване радио S на 94,3 ?
Аз да, но само от Драгалевци и Симеоново.... :cry:
Иначе, този предавател на радио S се намира в централна Сърбия :idea:

Поздрав!
Топчидер

Какво се приема в София

Мнениеот Топчидер » 19 Окт 2005, 20:53

[quote=""Георги""]Аз бих казал първо Браво на румънските станций, които идват най-отдалече,[/quote]
Като стана дума за румънските станции, май това е предавателят на Ромъния Актуалитъци край Синая http://www.draculand.de/images/bucegi6.jpg , от който имаме възможност да чуем сигнал чак в София - на повече от 360 км. !
Аз от Румъния ловя Актуалитъци на 102,2 на 102,5 и на 88,7 и Тринитас на 95,3. Някой хваща ли нещо в повече ?
georgi
100+
100+

Какво се приема в София

Мнениеот georgi » 19 Окт 2005, 23:28

Като гледам на какво място е този предавател - нищо чудно, че успява да хвърли до София. :wink:
Аватар
nld
100+
100+

Какво се приема в София

Мнениеот nld » 20 Окт 2005, 09:48

Хванах го радио S на 94,3 от Люлин, цяла вечер пускаха само сръбска музика, през деня какво дават?

Назад към