България и Румъния

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
Бумеранг
Нов
Нов

България и Румъния

Мнениеот Бумеранг » 27 Яну 2008, 18:14

Здравейте съфорумници!
Ще ми се обсъдим темата на какво се дължи изоставянето на България спрямо Румъния в телекумоникация телевизиите и въобще във всичко.Надявам се да се получи интересна тема. :)
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Re: България и Румъния

Мнениеот BigBrother » 27 Яну 2008, 19:29

Бумеранг написа:Здравейте съфорумници!
Ще ми се обсъдим темата на какво се дължи изоставянето на България спрямо Румъния в телекумоникация телевизиите и въобще във всичко.Надявам се да се получи интересна тема. :)

Оххх батка колко сме зле ние в България... >:( чак сърцето ме боли!
Първо дължи се на безхаберието на хората който ни управляват!Всеки от политиците ни гледа как да се добере до големите пари и като им усети миризмата гледай циркове!Жалкото е ,че никой от големите риби не го интересува как живее народа и това е жалко!
Жал ми е като излезна по пътя и видя хора да просят гладни мокри абе гадна гледка.Преди време носих дрехи и почерпка преди коледа в един дом за сираци в Пазарджик моя лична самоинициатива.Направи ми впечатление колко добри бяха персонала на въпросният дом и как с толкова любов гледаха децата.Вметвам това тъй като искам да кажа ,че и фактор да сме толкова зле е и поведението на съгражданите ни.Имам чувството ,че цялата ни нация е някак зомбирана,всеки знае в какви лайна затъваме и пак има една камара болни мозъци който гласуват за този който ни е натикал в тинята...просто.... Все повече стават злобните хора е има и изключения и това не ме учудва.Несправедливостите и лошото положение в страната е достатъчна предпоставка да превърне и най-добрият човек в най-големият престъпник.Всеки е скаран с всеки и всеки гледа как да те преебе.То това си ни е още от едно време и по турското робство е имало такива явления не забравяйте това.
Кога ще се оправим след много време според мен!Първо когато се намери един политик който да милее за народа и за родината си и може би когато станем по-добри а за радиото и телевизията на СЕМ не му се занимава има време.Се ние сме последната дупка на кавала споко.
П.С.Когато хората в другите държави строят основите на прогреса ние все още стоим пред склада и чакаме да докарат цимента....
Аватар
Бумеранг
Нов
Нов

Мнениеот Бумеранг » 27 Яну 2008, 19:47

Имаш право.Но въпреки това мисля ,че лека полека излизаме от това положение.Лошото ,че сега България никога не е имало толкова много проблеми както сега.От 1989г. проблемите се увеличават с всеки изманал ден и досега нито един не е решен.Като се тръгне от леки проблемчета та до фамозни катастрофи.Но сега ме интересува проблем повече от другите /не ,че той е най-важният/,а именно изселването на хората от малките градове в по-големи.Нямам нищо напротив София да се разраства ,но това да става по естествен път.Иска ми се да призова хората да се върнат по родните си места ,защото нищо чудно след десет години живи и здрави България да остане без села.
Аватар
BigBrother
1000+
1000+

Мнениеот BigBrother » 27 Яну 2008, 19:59

Бумеранг написа:Имаш право.Но въпреки това мисля ,че лека полека излизаме от това положение.Лошото ,че сега България никога не е имало толкова много проблеми както сега.От 1989г. проблемите се увеличават с всеки изманал ден и досега нито един не е решен.Като се тръгне от леки проблемчета та до фамозни катастрофи.Но сега ме интересува проблем повече от другите /не ,че той е най-важният/,а именно изселването на хората от малките градове в по-големи.Нямам нищо напротив София да се разраства ,но това да става по естествен път.Иска ми се да призова хората да се върнат по родните си места ,защото нищо чудно след десет години живи и здрави България да остане без села.

Колкото се подобрява толкова и по-зле става те двете крайности си вървят ръка за ръка!Ахам доста са проблемите който висят на страната ни и скоро няма да бъдат решени според мен!Ми то и сега изчезват селата има места в България дето в село има по 10 човека население.А за изселването в София много такава тема нож с две остриета и не мисля да я дискутирам.Ма квото и да говорим в София са паричките не ,че там няма бедни хора но.... Интересна работа са и пътищата ни дупка до дупка,караш няква трошка която не ти гарантира ,че няма да и падне пода и след 100 километра каране става още по-голяма трошка!А една депутатка казва ,че колата и била на година и не била вече сигурна в нея...кво да говорим просто!
Нека който е ходил в Румъния да разкаже малко за начина на живот на хората там!Ще ми бъде интересно!
Аватар
Бумеранг
Нов
Нов

Мнениеот Бумеранг » 27 Яну 2008, 20:11

Аз не съм ходил но мога да ти кажа ,че преди 2004г. бяха по-зле от нас ,но сега ни изпревариха.Те имат абсулютно всяка телевизия ,която може да си представиш с румънски аналог.Улиците в Букурещ са асфалтирани гладко и са приятни за каране също така са и чисти.Нещо ,което няма да се види в София поне близките десет години.Заплатите там са по 1500евро спирам ,че ми се къса сърцето. :'(
SamoLevski
Нов
Нов

Мнениеот SamoLevski » 27 Яну 2008, 21:23

Не съм съгласен с Вас.Не са чак толкова напред колкото ги изкарвате.Вярно е ,че в някой отношение малко ни изпреварват но не чак толкова.
Аватар
georgi bancov
1000+
1000+

Мнениеот georgi bancov » 27 Яну 2008, 21:30

SamoLevski написа:Не съм съгласен с Вас.Не са чак толкова напред колкото ги изкарвате.Вярно е ,че в някой отношение малко ни изпреварват но не чак толкова.

Защо мислиш така?!? ;)
Аз съм съгласен с теб , но се обоснови!

Жалко , че не съм ходил в Румъния , но ще попитам някой който е ходил! :)
А и тези , които са ходили , да пишат!Предлагам , ако не сме ходили , да не оплюваме толкова много държавата си!
Тук в троян има много просещи цигани :( , и не е много хубава гледката! :(

П . П . Дано скоро ги настигнем! :Happy
SamoLevski
Нов
Нов

Мнениеот SamoLevski » 27 Яну 2008, 21:42

Бях в Румъния миналата година, т.е. минах през Румъния пътувах с влак за Германия.Като цяло няма голяма разлика визуално като преминеш Дунав мост.Селата им не са знае какво даже бих казал малко по-зле от нашите.Градовете през който минах не бяха зле, особено Крайова където добиват доста нефт.Като цяло мисля ,че те са малко по-организирани от нас.Но за заплатите, страната им няма толкова голям външен дълг,произвеждат коли и си мисля ,че корупцията при тях не е толкова голяма и позволява на бизнесът да се развива.Като цяло според мен няма голяма разлика от живота на румънеца и българина.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 27 Яну 2008, 22:25

Бях в Румъния две последователни лета:
2003г по маршрут - Силистра, с "бака" (нещо като железен сал :D ) през Дунава и после с автобус през Черна Вода (покрай румънската АЕЦ) Тулча, с кораб по делтата на Дунав и обратно. На следвашия ден - Констанца, Мамая, Кълараш, Силистра. Нищо особено и различно от България! С едно изключение - селското стопанство! Отивайки с колата до Силистра минах през Северна Добруджа - беше суша и всичко беше изгоряло. Минавайки в Румъния - едни големи полета с царевица, поливните системи работеха с пълна сила. Спряхме в едно село да пием кафе и се поинтересувах от местен човек как са запазили всичко - големите блокове и напоителните системи? Оказа се, че при тях не е имало "връщане на земята в реални граници" и унищожаване на ТКЗС. В резултат - съхранено селско стопанство. Констанца е красив град, с размерите и чара на Варна. Мамая - един от морските им курорти напълно приличаше на Златните преди голямото застрояване - чалга и скъпотия, лошо обслужване в ресторантите и препълнени плажове. Общо казано, Северна Добруджа по нищо не се различава от Южна... ;)
.....
(следва продължение)
tonivet
Нов
Нов

Мнениеот tonivet » 28 Яну 2008, 10:16

Разликата между България и Румъния е може би точно в две имена Моника Маковей и Траян Бъсеску, и Борис Велчев от българска страна (който освен да приказва друго не прави)!
Или с две думи в Румъния има малко работеща съдебна система, а в България не работеща!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 28 Яну 2008, 19:46

Аз пък мога да ви кажа едно - колкото по-богата държава, толкова повече корупция. При нас понеже сме бедни като църковни мишки и усещаме повече. ОСвен това нашите не се научиха да крадат като европееца. Той като краде върши и работа и после пак го избират, а нашите пишман европейски политици крадат колкото може за 4 години и после отлитат.Ами не става така. Да вършеха работа хората щяха да им простят кражбите, защото щяхме да се развиваме бързо и щеше да има за всички.Ама 18 години не им стигат да вдянат явно.
Иначе румънците много дръпнаха последните години, защото не се заниват много да гледат на съседите в паницата, а работят.Иначе корупцията при тях е същата като нашата, не си мислете, че Маковей върши много работа.А за тоя палячо Бъсеско пък въобще не говорете.
Изображение
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 28 Яну 2008, 19:58

Точно тези малки разлики са причина за голямата ни трагедия . . .
Аватар
Бумеранг
Нов
Нов

Мнениеот Бумеранг » 28 Яну 2008, 20:19

Единственото ни преимущество пред румънците е ,че ние си нямаме Вранча. :Icecream :Icecream :Icecream :rainbow :bg: :up :Rolf
Аватар
Бумеранг
Нов
Нов

Мнениеот Бумеранг » 28 Яну 2008, 20:29

Можем да кажем само едно ,че румънските политици ги е грижа.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 28 Яну 2008, 20:54

И продължава да се руши и малкото останало /а то беше доста/, вместо да се гради пазара и да се развива социална политика. Изглежда още не сме стигнали дъното.
Най-лошото тепърва предстои.
Между другото имаме поне четири "Вранча" - Кресна, Чирпан, Калиакра, София.
Аватар
Бумеранг
Нов
Нов

Мнениеот Бумеранг » 28 Яну 2008, 21:28

От тези земетресни зони:Ми чудя се доколко нашите сгради могат да издържат силно земетресение особено сега когато навлизаме в период на силна сеизмична активност. :(
Аватар
Monk
100+
100+

Мнениеот Monk » 28 Яну 2008, 22:38

Абе, като минавам през Румъния с колата, през селата бягат малки деца-циганчета, ли румънчета ли, все едно, да искат милостиня! Такова нещо в България не съм го виждал!? А ако спра, става страшно, идват мангали да предлагтат да продават часовници, джиесеми и други буклуци, отврат! Сто пъти по-голяма цигания от България са мамалигарите1 :Baby :Devil :Happy
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 28 Яну 2008, 23:18

И това е вярно, но все пак телевизионният им пазар е по-развит от нашия и това е по-важно.
Аватар
Бумеранг
Нов
Нов

Мнениеот Бумеранг » 29 Яну 2008, 09:26

R R П написа:И това е вярно, но все пак телевизионният им пазар е по-развит от нашия и това е по-важно.
Това само ,защото са 22млн.Аз сега като си помисля и нас ни дали телевизии да гледаме вярно повечето от тях не са дублирани ,а ей така колкото да ги разбираме да се надяваме телевизиите ,които не са дублирани да последват примера на National Geographic ,които вече е частично озвучен на български :) .
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 29 Яну 2008, 10:54

Лошото е, че не е само до броя население, ами и до желанието за развиване на бизнес.
И Унгария е с население 10 млн., но има по-развит медиен пазар от нашия.
Просто у нас никой не иска да изгражда нещо сериозно, може би чакат цифровизацията, ще видим.

Назад към