СЕМ отмени ТВ конкурсите в София, Провдив и Варна

Какво прави (и не прави) администрацията?
Аватар
sanremo
Нов
Нов

СЕМ отмени ТВ конкурсите в София, Провдив и Варна

Мнениеот sanremo » 11 Мар 2008, 15:49

На днешното си заседание Съветът за електронни медии, по предложение на Председателя на Съвета Мария Стефанова гласува решение, с което отмени обявените преди година и половина конкурси за аналогови телевизии в София, Пловдив и Варна. Решението е взето с мнозинство от 5 гласа.
„Достатъчно време загубихме по една или друга причина, свързана с недостатъчна координация между институции, бюрокрация или лобистки интереси. Категорична съм, че трябва да се сложи край на това излишно забавяне и СЕМ да предприеме конкретни стъпки в посока цифровизация.”, каза пред колегите си Мария Стефанова.
В последните месеци гилдията в лицето на Асоциация на българските радио- и телевизионни оператори - АБРО недвусмислено показа, че настоява пътят към цифровото излъчване на бъде отворен, което ще гарантира либерализацията на пазара и многообразието на програмно съдържание.
„Модерното медийно мислене, към което винаги съм се придържала, включва разбирането, че личните интереси на определени телевизионни оператори трябва да отстъпят пред правото на милионната телевизионна аудитория у нас да получава висококачествена услуга и разнообразни програми. Моята първостепенна задача като председател е именно да отстоявам това право”, допълни Мария Стефанова.
Асоциация на българските радио- и телевизионни оператори - АБРО приветства решението на Съвета за електронни медии, като единствения възможен и законосъобразен начин да се даде пълен приоритет на провежданата държавната политика в сектора, навременния старт на цифровизацията и развитието на телевизионната индустрия у нас.
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Re: СЕМ отмени ТВ конкурсите в София, Провдив и Варна

Мнениеот martintzvetomirov » 11 Мар 2008, 19:57

Планът предвижда да се лицензират три национални мултиплекса, като на всеки ще може да се излъчват респективно по 4 национални телевизионни програми, каза председателят на СЕМ Мария Стефанова.

(цялата статия от сайта на bTV)

3х4 прави 12 :) Това е хубава цифра :P
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 12 Мар 2008, 11:02

сем се хвана в работа ура най накрая нещо смислено
Аватар
a69
1000+
1000+

Мнениеот a69 » 12 Мар 2008, 13:14

C.R.U-TO написа:сем се хвана в работа ура най накрая нещо смислено

Кое е смеслено..., че си напълниха джобовете с пари ли?! :Icecream
C.R.U-TO
500+
500+

Мнениеот C.R.U-TO » 12 Мар 2008, 13:17

a69 написа:
C.R.U-TO написа:сем се хвана в работа ура най накрая нещо смислено

Кое е смеслено..., че си напълниха джобовете с пари ли?! :Icecream

и аз да бях и аз щях да гепа как мога
Аватар
ogibo
1000+
1000+

Мнениеот ogibo » 12 Мар 2008, 13:44

martintzvetomirov написа:

Абе хората без цифрова телевизия си излъчват тази бройка. :Drunk
forten
Нов
Нов

Мнениеот forten » 12 Мар 2008, 21:46

Май май всичко е в ръчичките на Краси Гергов и не мога да разбера защо напира да излъчва ефирно в големите градове като там 90 % от живущите имат кабеларка май сичко е заради рекламната им политика вище само сайта на ТВ2 на централно място са рекламните пакети ;)
vganev
Нов
Нов

Мнениеот vganev » 26 Мар 2008, 16:23

Тия 4 дето са гласували "против", те са имали възможност да се налапнат. Ма мижавите аналогови телевизии не са си намерили 5та бройка, за да са мнозинство. Цифровизацията е наложена от ЕС и от развитието на самите технологии, това просто е една нормална стъпка НАПРЕД.
Та въпросните 4 да хванат и да ги обесят - продажни лузъри.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 27 Мар 2008, 21:01

ogibo написа:
martintzvetomirov написа:

Абе хората без цифрова телевизия си излъчват тази бройка. :Drunk

Да, бе и на мен не ми побора главата как в западните държави, пък ако щете и в съседните ни и не чак толкова развити Гърция и Турция имат в главните си градове по толкова ефирни аналогови, колкото ние в голяяяяямата ни столица. А, де! Че цифровизацията не трябва да се спира и това е бъдещето - така е, ама как до сега всичко е било "куца Мара"!? ???
Ама то... в българския ефир какво ли е било като хората!? :) Ни радио, ни телевизия! :)

Назад към