Star FM - класика в рока!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
whatever
Нов
Нов

Star FM - класика в рока!

Мнениеот whatever » 19 Апр 2008, 14:00

Най-после едно истинско Рок радио! :Punk
Един ден Боговете решили да скрият божественото от хората... Дълго мислили и се чудили къде да го сложат.... Накрая решили да го скрият в хората, където те никога няма да потърсят....
Shaker
100+
100+

Re: Star FM - класика в рока!

Мнениеот Shaker » 19 Апр 2008, 14:03

Моето мнение е че това радио няма бъдеще. Слушах го няма и 10 минути и повече няма и да го чуя !
Не става за нищо !
whatever
Нов
Нов

Мнениеот whatever » 19 Апр 2008, 14:08

Shaker написа:Моето мнение е че това радио няма бъдеще. Слушах го няма и 10 минути и повече няма и да го чуя !
Не става за нищо !

10 минути ? Това е много време, за хора които не слушат Рок. Хубавото е, че има музика за всички по другите радиа.
Един ден Боговете решили да скрият божественото от хората... Дълго мислили и се чудили къде да го сложат.... Накрая решили да го скрият в хората, където те никога няма да потърсят....
whatever
Нов
Нов

Мнениеот whatever » 19 Апр 2008, 14:22

Всеки има мнение, но да кажеш, че няма бъдеще :Hmmm пресилено! Много хора слушат рок музика и за тях ( и мен) това радио има бъдеще! Освен това стартира съвсем скоро, а според мен старта е много добър :) Само така! Поздравявам целия екип на Star FM, както и необикновените водещи ;), поздравления за оригиналните сигнали :D особено това с рокскетарите! Идеите са свежи :tooth! Jukebox Hero е друга страхотна идея, сред моите фаворити! Успех на всички! Очаквам още приятни изненади!!!! :Horray
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 19 Апр 2008, 14:55

whatever написа:Всеки има мнение, но да кажеш, че няма бъдеще :Hmmm пресилено! Много хора слушат рок музика и за тях ( и мен) това радио има бъдеще! Освен това стартира съвсем скоро, а според мен старта е много добър :) Само така! Поздравявам целия екип на Star FM, както и необикновените водещи ;), поздравления за оригиналните сигнали :D особено това с рокскетарите! Идеите са свежи :tooth! Jukebox Hero е друга страхотна идея, сред моите фаворити! Успех на всички! Очаквам още приятни изненади!!!! :Horray

Май в България няма да се намерят толкова интелигентни хора, които да слушат радиото! Те обачи наистина имат добри идея - Предавания с Кирил Маричков, Васко Кръпката и още много истински музикални идоли за България - все неща, които си имат своята стойност и сантимент! Страх ме е само да не стане като с Експрес -едно добро радио, нямало е такова и няма да има у нас, което будеше съвестта за красивото и истниски ценното в този свят, а на края селското радио Веска си пуска чалгата и се прави на национално радио, претендирайки, че това е България! Но аз вярвам на Косьо Тилев - щом не е напарвил Фм+ ЧАлга+, варвам, че и Стар Фм ще оцелее! Успех на хората, които могат и без поздрави за пияниците и селянките на страната ни!
Аватар
>>> FM STEREO <<<
1000+
1000+

Мнениеот >>> FM STEREO <<< » 19 Апр 2008, 15:42

whatever написа:Всеки има мнение, но да кажеш, че няма бъдеще :Hmmm пресилено! Много хора слушат рок музика и за тях ( и мен) това радио има бъдеще! Освен това стартира съвсем скоро, а според мен старта е много добър :) Само така! Поздравявам целия екип на Star FM, както и необикновените водещи ;), поздравления за оригиналните сигнали :D особено това с рокскетарите! Идеите са свежи :tooth! Jukebox Hero е друга страхотна идея, сред моите фаворити! Успех на всички! Очаквам още приятни изненади!!!! :Horray

Стартът е много добър единствено защото радиото стартира на честотите на едно друго много известно и обичано радио,което погребаха за няколко стотинки повече....
whatever
Нов
Нов

Мнениеот whatever » 19 Апр 2008, 16:08

Всичко си има край, за някои добър :Punk, за други не :'( , а за трети е просто поредния безмислен коментар :Yawn.... Не ме интересува за колко стотинки са го продали... радвам се, че не е в ръцете на Гергов :Pirate , който посяга на всичко и го превръща в комерсиален балвоч. Надявам се, че по-голяма част от слушателите на Инфо харесват Star FM!
Пръдльо
Нов
Нов

Мнениеот Пръдльо » 19 Апр 2008, 18:18

При две теми за това радио в рамките на 3-4 седмици, третата аналогична тема има съвсем прозрачна цел. Малко реклама не вреди.

Обаче, whatever, като казваш "Много хора слушат рок музика и за тях това радио има бъдеще" нали не мислиш сериозно, че всички обичащи рока непременно ще се захласнат баш по Star FM? :'( Аз съм притеснен за бъдещето на това радио по друга причина обаче. Смятам, че финансово ще крета - въпреки че мениджмънтът или служителите са вероятно професионалисти; става дума за огромната конкуренция от страна на другите медии (особено интернет и телевизия), при която радиото постоянно отива на все по-заден план. При тази ситуация да форматираш само на база музика е 100% грешка (на собственика Emmis). Добре че парите не са български, нека си ги харчат тук! :Clap

Правилният подход бе съвсем друг - да разширят новинарството на бившето "Инфо" в посока музикална, лайфстайл и др. информация, да разнообразят източниците, да стъпят на твърдата си аудитория, а след това да дърпат мека аудитория с рок и рок-пенсии. А сега какво? - създават съвсем нова твърда аудитория "от нищото", с няколко келяви билборда, писания във форумите и програма с таргет 55+ годишни...
Аватар
Durli
100+
100+

Мнениеот Durli » 19 Апр 2008, 19:15

Пръдльо написа:При две теми за това радио в рамките на 3-4 седмици, третата аналогична тема има съвсем прозрачна цел. Малко реклама не вреди.

Обаче, whatever, като казваш "Много хора слушат рок музика и за тях това радио има бъдеще" нали не мислиш сериозно, че всички обичащи рока непременно ще се захласнат баш по Star FM? :'( Аз съм притеснен за бъдещето на това радио по друга причина обаче. Смятам, че финансово ще крета - въпреки че мениджмънтът или служителите са вероятно професионалисти; става дума за огромната конкуренция от страна на другите медии (особено интернет и телевизия), при която радиото постоянно отива на все по-заден план. При тази ситуация да форматираш само на база музика е 100% грешка (на собственика Emmis). Добре че парите не са български, нека си ги харчат тук! :Clap

Правилният подход бе съвсем друг - да разширят новинарството на бившето "Инфо" в посока музикална, лайфстайл и др. информация, да разнообразят източниците, да стъпят на твърдата си аудитория, а след това да дърпат мека аудитория с рок и рок-пенсии. А сега какво? - създават съвсем нова твърда аудитория "от нищото", с няколко келяви билборда, писания във форумите и програма с таргет 55+ годишни...

Квото и да си говорим, убедена съм че това радио си има своя важна ниша и след година няма да е трудно да бъде забелязан успехът на Star. Колкото до Инфо- само Буда би го направил успешно, то си беше създадено само за да изпере едни парици и успя да се справи с това.
Пръдльо
Нов
Нов

Мнениеот Пръдльо » 19 Апр 2008, 21:05

това радио си има своя важна ниша

Важна е твърде субективно понятие, с което няма как да не се съглася. Със сигурност е важно за 0.5% от радиоаудиторията...
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 19 Апр 2008, 21:43

Със сигурност 0.5% е субективна цифра. Съжалявам, но не са 95,5% хората слушащи чалга, които си носят дънките в ботушките адибас, имат мазни физиономии и щракат пръсти в "някуя якъ кръчма" преди да отидат на "якъта чалгъ" и да гледат в деколтетата на мазни, облечени като за парад цицорести парцали.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 19 Апр 2008, 22:15

А сега какво? - създават съвсем нова твърда аудитория "от нищото", с няколко келяви билборда, писания във форумите и програма с таргет 55+ годишни...

Тя тая аудитория 50+ е най- твърдата...
1. Писнало и е от тъпа телевизия и си слуша музика от радията (има тренинг :D )
2. Най са и пълни джобовете и ако откликне на рекламите има какво да харчи. Че то аудиторията 15+ в скъсаните си джобове освен собствения "пакет" друго няма....
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Пръдльо
Нов
Нов

Мнениеот Пръдльо » 19 Апр 2008, 23:52

Ако продължим да се шегуваме, то 55+ наистина има пари, но ги харчи най-вече за бастуни и лекарства... Реално тази аудитория не слуша радио заради музиката, а заради social networking-а и не случайно е в Хоризонт или Дарик. Всъщност мисля, че екс-Инфо-то би спечелило повече от talk с щипка здрав рок - т.е. обратното на музикалния акцент, кожйто считам за бързо изчерпващ се на малки пазари като българския. (Еммис механично са пренесли американския си опит, голяма грешка на европейска/ балканска земя ) 0.5% наистина е субективна цифра, понеже и на мен много ми се иска; обективно ще стигнат 0.1 - 0.2%...
Аватар
JukeBoxHero
100+
100+

Мнениеот JukeBoxHero » 20 Апр 2008, 12:24

Чудесно радио :) надявам се да съществува по-дълго от 2-3 години, а на собствениците пожелавам да се справят в условията на българската реалност. :Baby
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 20 Апр 2008, 12:30

Pandjarov написа:Със сигурност 0.5% е субективна цифра. Съжалявам, но не са 95,5% хората слушащи чалга, които си носят дънките в ботушките адибас, имат мазни физиономии и щракат пръсти в "някуя якъ кръчма" преди да отидат на "якъта чалгъ" и да гледат в деколтетата на мазни, облечени като за парад цицорести парцали.

Благодаря ти! Написа това, което аз винаги съм искал да кажа, но не са ми идвали най-подходящите думи!
Защо всички се опитват да ни обедят, че 99% от българите слушат чалгии- явно така е по-изгодно на тези дето с кебабче и бира -free , постигат успеха на силикона и перхидрола! Истината е друга- Българите сме умни, но бедни хора, а богатите мелеси ни натапват простотията и ни правят на чалгари, за да постигат други цели....
И още нещо, не е смешно, че хора над 55 слушат истинската музика, смешното е , че ние младите се ръководим от кича, циганията и гюбека....
Дано не съм накарал някой да се почувства зле, но това мися аз!:)
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 20 Апр 2008, 17:57

rumen5valchev написа:
Pandjarov написа:Със сигурност 0.5% е субективна цифра. Съжалявам, но не са 95,5% хората слушащи чалга, които си носят дънките в ботушките адибас, имат мазни физиономии и щракат пръсти в "някуя якъ кръчма" преди да отидат на "якъта чалгъ" и да гледат в деколтетата на мазни, облечени като за парад цицорести парцали.

Благодаря ти! Написа това, което аз винаги съм искал да кажа, но не са ми идвали най-подходящите думи!
Защо всички се опитват да ни обедят, че 99% от българите слушат чалгии- явно така е по-изгодно на тези дето с кебабче и бира -free , постигат успеха на силикона и перхидрола! Истината е друга- Българите сме умни, но бедни хора, а богатите мелеси ни натапват простотията и ни правят на чалгари, за да постигат други цели....
И още нещо, не е смешно, че хора над 55 слушат истинската музика, смешното е , че ние младите се ръководим от кича, циганията и гюбека....
Дано не съм накарал някой да се почувства зле, но това мися аз!:)

Ето нещо за ценителите на истинската музика, за да разберете, че каквото и да се говори България НЕ е известна с Чалгата, а с истински стойностното! http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=245168
Пръдльо
Нов
Нов

Мнениеот Пръдльо » 20 Апр 2008, 20:17

pandjarov написа:Със сигурност 0.5% е субективна цифра. Съжалявам, но не са 95,5% хората слушащи чалга

Мислех, че е пределно ясно и не коментирах грешката на pandjarov - но виждам, че хората се подвеждат. Ако 0.5% е нишата на Star FM, то изобщо не означава, че останалите 99.5% са чалгаджии. На това му викат reductio ad absurdum... Тези останали 99.5% може да слушат класика или изобщо може да не са музикални. Да не коментираме хипотези, които никой не е изказвал.
Аватар
Pandjarov
100+
100+

Мнениеот Pandjarov » 20 Апр 2008, 20:26

Пръдльо написа:
pandjarov написа:Със сигурност 0.5% е субективна цифра. Съжалявам, но не са 95,5% хората слушащи чалга

Мислех, че е пределно ясно и не коментирах грешката на pandjarov - но виждам, че хората се подвеждат. Ако 0.5% е нишата на Star FM, то изобщо не означава, че останалите 99.5% са чалгаджии. На това му викат reductio ad absurdum... Тези останали 99.5% може да слушат класика или изобщо може да не са музикални. Да не коментираме хипотези, които никой не е изказвал.

Добре е човек да попадне на някой учебник "Латински за зъболекари", но е доста смешно когато се използват фразички не на място :Hmmm Както и да е, цялата процентна история е субективна, това ми беше и основната идея на мнението. Със здраве и яко Лепа Брена !
Аватар
Adv
1000+
1000+

Мнениеот Adv » 21 Апр 2008, 17:17

Pandjarov написа:
Пръдльо написа:

Добре е човек да попадне на някой учебник "Латински за зъболекари", но е доста смешно когато се използват фразички не на място :Hmmm Както и да е, цялата процентна история е субективна, това ми беше и основната идея на мнението. Със здраве и яко Лепа Брена !

Латинският израз е съвсем на място, както и последвалото обяснение. Абсурдно е да говорим за зъболекари, фразата е една от любимите на Аристотел, но уви, не мога да ти я напиша на гръцки (и Пръдльо явно не може).

В интерес на истината Стар ФМ се опитва да се прави на по-широкоформатно от Зи-Рок, но незнам дали ще успее. Sales екипа е от бивши продавачи на Фреш и още отсега подбиват цените с любимите методики - ефира няма да се дели поне няколко месеца напред, но вече има тарифа за локално и за национално. Кой разбрал, разбрал. Освен това радиото стартира по никое време - големите бюджети са заявени и разпределени. Изглежда са се насочили към малките рекламодатели, които няма да им донесат нито пари, нито престиж.
rumen5valchev
100+
100+

Мнениеот rumen5valchev » 21 Апр 2008, 18:26

Adv написа:
Pandjarov написа:
Пръдльо написа:

Латинският израз е съвсем на място, както и последвалото обяснение. Абсурдно е да говорим за зъболекари, фразата е една от любимите на Аристотел, но уви, не мога да ти я напиша на гръцки (и Пръдльо явно не може).

В интерес на истината Стар ФМ се опитва да се прави на по-широкоформатно от Зи-Рок, но незнам дали ще успее. Sales екипа е от бивши продавачи на Фреш и още отсега подбиват цените с любимите методики - ефира няма да се дели поне няколко месеца напред, но вече има тарифа за локално и за национално. Кой разбрал, разбрал. Освен това радиото стартира по никое време - големите бюджети са заявени и разпределени. Изглежда са се насочили към малките рекламодатели, които няма да им донесат нито пари, нито престиж.

Ето за това в България няма да има вече никога истинско радио, защото някои хора са обедили цялата ни родина, че всичко е пари и комерс!
Давайте монополисти на радиоефира у нас, като нищо с такива подръжници ще преватизирате и националното радио!

Назад към