И BBC Румъния спира да излъчва

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Re: И BBC Румъния спира да излъчва

Мнениеот Lupus » 01 Юли 2008, 11:54

@UGLY_BOY,
Ако правилно съм те разбрал, ти считаш, че правото на силния да налага с "огън и меч" своето разбиране за демокрация е висша форма на същата тази демокрация? Ако е така, каква е тогава разликата между демокрацията, комунизма или Законите на шариата като идеологии за теб?
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 01 Юли 2008, 12:40

Ъгли,

И теб те моля да се запознаеш с исляма и тогава да го наречеш "не особено миролюбива религия". Недейте да обобщавате по този начин. Обикновените хора в ислямския свят не са такива, а именно тази нагласа от наша страна, плод на пропаганда, създава нови и нови антинастроения. Живял ли си в ислямска страна, сред нормалните хора.. не тези, които виждаш по СНН с опънатите зад тях черни чаршафи с антиевропейски надписи?
Също така, отвори малко, прочети и направи причинно-следствените връзки, за да разбереш заради какви подбуди и от направени от кого аджеба Германия е имала болни амбиции да завладее света...
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 01 Юли 2008, 12:50

Първо - американците вече не са такава велика сила, каквато бяха и никога не са били най-силните. Второ - арабите не са радикален етнос, няма изцяло радикални народи. Повечето от тях са хора с консервативен бит, които не се налагат на никого и водят затворен живот по своите правила, за разлика от някои европеидни етноси, които са агресивни и се налагат над другите. Трето - правото на силния в международен мащаб не бива да се прилага, защото не е демократично. За човека най-важното е правото на избор и свободата. Всъщност, в света отдавна правото на силния не е правило, което има успех. Вече има много силни играчи, нещата се движат от много хора и така се балансират силите.
Що се отнася до предаванията на чужди езици на големите радиостанции, може да се каже, че те са цивилизован начин да се влияе на хората от другите нации, които имат различна култура, икономика и начин на мислене.

В тази връзка, спирането и на румънската секция на ББС означава само едно - радиото повече не е нужно в тази държава, защото тя вече е възприела чуждите принципи и не е необходимо да се харчат повече пари.
Все пак не бива да се забравя, че в този случай съответната държава поне донякъде доброволно е възприела тези чужди принципи, въпреки, че има и някои неща, които може да се наложат отвън.
В крайна сметка хората сами преценяват доколко да се подчинят на другите.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 01 Юли 2008, 13:01

radiator написа:Ъгли,

И теб те моля да се запознаеш с исляма и тогава да го наречеш "не особено миролюбива религия". Недейте да обобщавате по този начин. Обикновените хора в ислямския свят не са такива, а именно тази нагласа от наша страна, плод на пропаганда, създава нови и нови антинастроения. Живял ли си в ислямска страна, сред нормалните хора.. не тези, които виждаш по СНН с опънатите зад тях черни чаршафи с антиевропейски надписи?
Също така, отвори малко, прочети и направи причинно-следствените връзки, за да разбереш заради какви подбуди и от направени от кого аджеба Германия е имала болни амбиции да завладее света...

Подкрепям, пропагандата винаги е насаждала предразсъдъци, глупост и невярна представа. Това се прави с цел да се наложат неизгодни интереси. Трябва сами да преценяваме как стоят нещата, доколкото е възможно.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Юли 2008, 13:12

Не казвам, че арабите са агресивни и негативни, признавам, не съм бил в арабския свят, единствената ислямска държава, в която съм бил, е Турция. Казвам просто, че според мен е нормално силният на деня да разпространява (хайде, ще се изразя така) своите културни ценности и да ги демонстрира като еталон за подражание. Това правят всички, просто човек не може да избяга от гените си - законът на природата е, че по-силният оцелява, и въпреки че ние се опитваме да се развием, да придадем на всичко някаква рационалност, то всъщност зад всичко стоят нашите гени и жаждата ни за надмощие, която всеки от нас крие в себе си в някакви мащаби. Не казвам, че демокрация не трябва да има, но сами виждаме, че повечето велики сили употребяват доктрината, върху която уж стъпват (която и да е тя) като параван за действията си (пример е точно САЩ - без значение дали става въпрос за Виетнамската война или за войната в Ирак - пукаше ли им какво е мнението на ООН и на ЕС - отидоха, взривиха, гепиха петрола - ей това е всичко за мен). И не мисля, че някога ще бъде различно. Дори великата сила да стане друга след 40-50 години, то тя непременно ще насажда своите ценности на всички останали - дори да не е със силата на оръжието, а по един демократичен, тих и мирен начин. От тази гледна точка абсолютно всичко, което ти казват, че трябва да правиш, за да се приобщиш към тоя или оня (било то ЕС или някой друг) може да бъде прието за манипулация, пък била тя и с мирни цели (съмнява ме това да се единствените цели - според мен европейските държави още страдат от комплекси, че тяхната култура вече не бива налагана на целия свят - и как няма да страдат, когато допреди няколко века във Виена е звучал Моцарт, а сега звучи Lil' Wayne, примерно - изразявам се образно, разбира се). И дори тези ценности, които ни се налагат, да ускорят прогреса ни, да ни направят по-цивилизовани или както щете го наречете, те не са зададени от нас, те идват отвън и са ни поставени от други държави, защото те са тези, които са създали и коват европейските закони (още преди ние да сме част от тази общност), и, в крайна сметка, те са основоположници на тази общност. Ето това е, което искам да кажа.
Аватар
R R П
1000+
1000+

Мнениеот R R П » 01 Юли 2008, 13:20

Влиянието между нациите, стига да е поне донякъде цивилизовано, има и положителен ефект - така те взаимно се обогатяват и развиват.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Юли 2008, 14:23

Зад това влияние винаги ще стоят нечии болни амбиции, прикрити умело зад паравана на идеологията и политическата доктрина, която изповядва дадената велика сила.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 01 Юли 2008, 16:07

UGLY_BOY написа:Зад това влияние винаги ще стоят нечии болни амбиции, прикрити умело зад паравана на идеологията и политическата доктрина, която изповядва дадената велика сила.

А зад паравана на идеологията и политическата доктрина, която изповядва "великата сила" днес мирише на петрол: http://www.darikfinance.bg/view_article ... le_id=8429
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Юли 2008, 16:57

О, да, особено днес много ще мирише на петрол, тъй като икономическата сила ще е у онзи, който контролира петрола. Всъщност, икономическата сила винаги е била у тези, които го контролират.
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 01 Юли 2008, 20:51

Ъгли видях каква простотия си написъл в първият си пост в тази тема за това колко била изхабена Европа и видях следващата простотия, че САЩ е най-голямата супер сила и повече не смятам да чета какво си написал. Този път аз съжалявам, че съм те обидил. Та по въпроса напсиал съм го на няколко други места и в други теми. Нито Европа се е изхабила, нито САЩ вече са най-голямата супер сила и могат без Европа и т.н. Ако искаш да разбереш търси и чети. Не смятам да повтарям всичко отново. САмо ще ти кажа не си прав за нито едно от тези неща само и единствено по иконмически причини. И 5 страници пост не значи, че поста е правилен ;)
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Юли 2008, 21:05

borosport написа:Ъгли видях каква простотия си написъл в първият си пост в тази тема за това колко била изхабена Европа и видях следващата простотия, че САЩ е най-голямата супер сила и повече не смятам да чета какво си написал. Този път аз съжалявам, че съм те обидил. Та по въпроса напсиал съм го на няколко други места и в други теми. Нито Европа се е изхабила, нито САЩ вече са най-голямата супер сила и могат без Европа и т.н. Ако искаш да разбереш търси и чети. Не смятам да повтарям всичко отново. САмо ще ти кажа не си прав за нито едно от тези неща само и единствено по иконмически причини. И 5 страници пост не значи, че поста е правилен ;)

Не говоря за икономически и военни показатели, говоря предимно за културни такива. Факт е, че в цял свят се гледат американски филми и в цял свят се слуша американска музика, те просто влизат във всяка една държава. Имах предвид, че Америка е успяла да наложи културните си корективи на всички нас именно по този начин. Може да има и по-силни икономически държави, но факт е, че САЩ налага своята култура. Като говорех, че Европа изконсумирана почва, имах предвид, че европейската комерсиална музика е много по-тъпа от американската. Но, иначе, факт е, че гледам основно европейски филми. Като говорим за музика, ето ви един пример:

http://youtube.com/watch?v=d_65sBG28Ew - абсолютно комерсиално американско парче.

http://youtube.com/watch?v=tYDSjyOyoKg - същото патрче, изсвирено на пиано.

И сега, едно европейско парче:
http://youtube.com/watch?v=1y7hpVaPO5E - това като го слушам, ще е малко трудно да се изсвири на пиано. То почти няма ноти.
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 01 Юли 2008, 21:57

UGLY_BOY написа:
borosport написа:Ъгли видях каква простотия си написъл в първият си пост в тази тема за това колко била изхабена Европа и видях следващата простотия, че САЩ е най-голямата супер сила и повече не смятам да чета какво си написал. Този път аз съжалявам, че съм те обидил. Та по въпроса напсиал съм го на няколко други места и в други теми. Нито Европа се е изхабила, нито САЩ вече са най-голямата супер сила и могат без Европа и т.н. Ако искаш да разбереш търси и чети. Не смятам да повтарям всичко отново. САмо ще ти кажа не си прав за нито едно от тези неща само и единствено по иконмически причини. И 5 страници пост не значи, че поста е правилен ;)

Не говоря за икономически и военни показатели, говоря предимно за културни такива. Факт е, че в цял свят се гледат американски филми и в цял свят се слуша американска музика, те просто влизат във всяка една държава. Имах предвид, че Америка е успяла да наложи културните си корективи на всички нас именно по този начин. Може да има и по-силни икономически държави, но факт е, че САЩ налага своята култура. Като говорех, че Европа изконсумирана почва, имах предвид, че европейската комерсиална музика е много по-тъпа от американската. Но, иначе, факт е, че гледам основно европейски филми. Като говорим за музика, ето ви един пример:

Ъгли, върви и се напий пак! Тогава пишеш доста по-смислено. Каква Америка, каква култура, какви 5 лева. То и хамбургера не става за ядене, ама го яде половината свят, защото е рекламиран и е модерно. Другата половина като го хапне, повръща и не повтаря!
Аватар
borosport
1000+
1000+

Мнениеот borosport » 01 Юли 2008, 22:04

UGLY_BOY написа:

http://youtube.com/watch?v=d_65sBG28Ew - абсолютно комерсиално американско парче.

http://youtube.com/watch?v=tYDSjyOyoKg - същото патрче, изсвирено на пиано.

И сега, едно европейско парче:
http://youtube.com/watch?v=1y7hpVaPO5E - това като го слушам, ще е малко трудно да се изсвири на пиано. То почти няма ноти.

А-а-а-а-а-а това вече е нещо друго. Уточнявай, че говорим за музика и култура. и пак не съм напълно съгласен. Да гледаме американски филми, но същите големи американски актьори се бутат да участват в нискобюджетни филми със съвсем друг сюжет, нямащ общо с блокбъстърите.
За музиката. Прав си, но пак донякъде. Да навсякъде се слуша рап. Е да ама този рап си е американската чалга. Същото като нашата, но клиповете са малко по-скъпи. И да не говорим, че почти няма вече модерно парче дето да не е кавър от 80-те години. Препроъчвам ти да си дръпнеш от някъде класацията на Билборд Топ 100. В Арена я имаше едно време. Към 14 ГБ е. Големчка е, но ако се заслушаш доста нови парчета ще чуеш. Та цялата сегашна музика си е изхабена и е кавър.
Изображение
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 01 Юли 2008, 22:08

Донякъде е така, аз по принцип слушам рап, вярно е, че взеха да го обръщат много на чалга, а колко беше як. И сега има още яки неща, де. Иначе, правило ми е впечатление, че кавърите се правят и котират повече в Европа, макар че може и в САЩ да има такива.
UGLY_BOY

Мнениеот UGLY_BOY » 04 Юли 2008, 14:46

ico_pol написа:Хубаво мислиш! И така и ще стане - никой няма си живее живота, всичко ще е един гювеч! Ще се гърмим и претрепваме, като в хамериканските филми, всеки ще е нещо индивидуално, ЯКО!

Един от големите проблеми на обществото е, че хората отказват да бъдат личности. Какво значи всички? Няма всички. Има аз, има ти, има него и нея. Стига с тоя популизъм. Колкото повече отказваме да бъдем личности и колкото повече се приобщаваме към дадена маса хора, толкова повече мечтите ни стават конвейрни и толкова повече всички ставаме еднакви, разликата между нас скоро ще бъде само в серийния номер и в датата и часа на производство. По отношение на големия град - харесвам големи градове, имам нужда от цветни и колоритни хора, които да са отвсякъде, имам нужда от култура, имам нужда да творя култура, нямам нужда да се натиквам в общия калъп на обикновените мечти за материално благоденствие, които ще бъдат достатъчни за някои хора. Не казвам, че България е правилната държава, но казвам, че големият град е мястото. Искам хората да са отвсякъде, населението да не е хомогенно и всеки от тези хора да носи своята история. Освен това не претендирам като някои индивиди, че искам еди какви си хора в еди кой си град да нямало, защото те били простаци, селяни и т. н. Това за мен са глупости. Да премахнеш определена социална каста от даден град значи да си криеш главата в пясъка като щраус и да си въобразяваш, че тази каста не съществува. Това са пълни глупости. Истината, дори когато е лоша, не трябва да бъде цензурирана в името на каквото и да било. Не можем да изтрием лошото, чрез него се поддържа балансът в природата. Не искам да виждам само хубаво, искам да виждам всичко, което го има, мразя всички цензури, не живея през социализма, когато по новините ми цензурират репортажите и не ми показват двете страни на медала. Ей затова обичам големите градове, обичам цветността и колорита, искам да ги има всичките типове хора - от най до най. Това ми харесва. И какво да направя? Да се вайкам, че ще обвините, че имам собствено виждане, че имам собствени интереси, че не ми харесва това, а онова. Да бе, аз непременно съм много виновен, че харесвам големи градове, най-големият град в България непременно е най-преебаният град в света, ама че как, то цялата ни държава е най-преебаната в света, как! Това, което правим ние в момента е да седим по масите, да пием ракия, да говорим как всичко е преебано и как никой не мисли за нас. Не живеем в социализъм, при който хората си кютат и чакат друг да решава проблемите на обществото. Проблемите на обществото са наши проблеми и ние трябва да си ги решаваме, а не да чакаме на други. А ние стоим пас и псуваме, казвайки че еди кой си ни е виновен, при условие, че сами сме си виновни. И докато идеологията на българина е: "Тука е зле, никой не мисли за нас, но въпреки всичко наздраве, да пием за това, че всичко е преебано!", ще си стоим на това дередже. И какво толкова очакваме другите да мислят за нас? Ние мислим ли за негрите в Ямайка, мислим ли за това как живеят хората в Украйна и Беларус, носейки върху гърба си последствията от Чернобил, мислим ли за това колко слабо развита държава е Молдова и как хората мизерстват, мислим за това какво е в Армения, Киргизстан, Грузия? Не, нали? Но очакваме другите да мислят за нас, видите ли, те са длъжни да се интересуват от това какво е тук, как ние сме зле, а ние съответно сме длъжни да говорим за това как те нищо не правят. Защото не може да очакваш, че когато на теб не ти пука за другите, на тях да им пука за теб. Неслучайно перифразирах думите на Левски в един свой постинг.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 04 Юли 2008, 17:24

А случайно замислял ли си се, че прогресът в развитите държави може би е произлязъл от това, че като им кажат на хората да правят нещо, го правят, а не като нас - каже му началник смяната как да извърши дадена операция, ама нали нашия е индивидуалист, след като му обърне гръб началника му тегли една и си прави каквото иска. Пич, едно общество се гради на общи интереси, цели и т.н. Колкото и да сме индивидуални, се подчиняваме на общи правила. И земи ми дефинирай понятието личност, че нещо не разбрах какво влагаш в него. Защото личност не е равно на анархист, а разибранията ти ми приличат точно на това, до колкото съм запознат с анархизмът. Не може да сме единици, разбери го. Всички сме различни, малко или много но се подчиняваме на колективни правила. Я си представи, че не се подчинявахме, мислиш ли, че сега някой щеше да е конструирал и произвел компютърта, радиото и т.н. Тия неща са правени в колективна среда.
И аз обичам големия град, и аз обичам като изляза навън да съм сред хората, а не да вървя в 19:30 по празни улици, и аз бих искал, ако имам финансова възможност да мога да отида на театър, кино или нещо от сорта. Само, че не съм богопомазан мама и тате да са родом от голям град, а не ми се бачка все още като зидаромазач, че да се докосна до живота в големия град. И то какво докосване ще бъде - ще имам пари хасъл колкото да пия една бира в някоя градинка. Колкото до София живота там... единственото, което ме привлича в този град е професионалната реализация, но ако имам възможност при равни условия да се реализирам в София или Пловдив, примерно бих избрал второто. София... култура... хъммм! Има, но е такъв гювеч и ад за живеене, че не ми се говори. Колкото и да ми се вика, че за пенсия ли се пазя, що ли, някой ден ножът ще опре до кокала и пушилките ще ме гътнат. Затова в обозримо бъдеще ще поживея в Троян, ще поработя тук, пък ако насъбера стаж и опит ще се пробвам в по-голям град. Но до тогава ще ме вълуват проблемите на малкия, затънтен Троян защото... живея в него!
Викаш нещо за цензури... а в момента е най-голямата цензура! Виж какво става в последните 2 дена - яко София това, София онова. В Пловдив пожара го казаха с половин уста, обгазяването в Стара Загора се коментира, но... не толкова, колкото проблемите на Княжево, че им изсекли гората, или че в Южния парк покрай болните дървета изсекли няколко здрави, че и запалили клонаците. Вервай ми, в провинцията стават всеки ден такива неща, ама... цензурират ги! Сакън, как така ще се покаже, че има некъде извън Софията животец. Дето има регионални функциониращи медии, добре, ама останалите!?
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 04 Юли 2008, 20:34

Ицо, айде да не го обръщаш на регионални разправии само моля те. Такива сериозни проблеми, където и да стават се отразяват в медиите.

Я аз да те питам като толкова им е крива тая прословута София на гражданите от "страната", кво ми правят тука да ми пълнят улиците и тротоарите... че и паркингите. Като ви е криво, че само за София се грижели - ми идете си по родните места, направете бизнес, кредити поне се дават, развивайте се... а не едно да говорите, ама да ламтите за София...
Е сега се прибирам и пред моята кооперация ги гледаш Е, ОВ, В, Х, ВН, ЕН и секви подобни, моята и още 3 коли сме С и СА.. Питам аз тия селски тарикати, къде си плащат данъците и къде си карат колите и аз като плащам данъци в родния си град, а не мога да си ползвам превилегиите от това, заради е такива граждани, какво мога да нарпавя????
айде само на тая тема да не започваме, че ще стане голяма разправия!!
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 04 Юли 2008, 21:09

radiator написа:..............
Е сега се прибирам и пред моята кооперация ги гледаш Е, ОВ, В, Х, ВН, ЕН и секви подобни, моята и още 3 коли сме С и СА.. Питам аз тия селски тарикати, къде си плащат данъците и къде си карат колите и аз като плащам данъци в родния си град, а не мога да си ползвам превилегиите от това, заради е такива граждани, какво мога да нарпавя????
айде само на тая тема да не започваме, че ще стане голяма разправия!!

E господа демократи? Защо плачете? Искахте свобода на словото - залива ви всякаква помия от медиите, искахте свобода на придвижване - залива ви цялата селяния и цигания. Ами или си налягайте парцалите или вървете на площада на митинг да искате строг квартален, регистрация след два дни престой и задължително софийско жителство.
Аватар
radiator
1000+
1000+

Мнениеот radiator » 04 Юли 2008, 21:48

Лупус, възрастен, зрял човек си... разбрах от един постинг, че имаш син в 11-ти клас.

Не правиш ли разлика между ирония, докачерия и думи в прав текст? Приятелски те моля, когато репликираш с ирония да не подценяваш събеседниците си и да четеш внимателно цялото писание.

А относно демокрацията - нямам НИЩО против хората да избират къде да живеят и да пътуват. Това е една от големите разлики между комунизма и демокрацията. Разликата между българската и другите демокрации е, че когато купиш жилище или наемеш такова ти си ЗАДЪЛЖЕН да се регистрираш адресно! Не да искаш разрешение, а просто да отидеш в общината и да кажеш, от днес не живея в Тетевен, а живея в Черганово! Така започваш да плащаш данъци там, където пребиваваш.

Не ме ядосват хората и номерата на колите им, а това че правят останалите на будали, защото аз като човек постоянно пребиваващ тук (не казвам роден тук, защото имам приятели които не са от София, но са си адресно регистрирани там) съм се регистрирал на адреса си и си плащам всички данъци, включително и на колата. щото ако всички си плащат местните данъци там, където са ще има голяма, много голяма разлика! Както и ако всички гласуват за местна власт реално там, където живеят... което е пак пряко свързано с това, че трябва да се задължат гражданите да се регистрират адресно.

Ето това, Лупус, е разликата. Има огромна разлика между демокрация и простащина с лайт мотив "да мина другите". Учтиво те моля да не ме репликираш на поличитеска тема, подготвен съм и много добре знам кое е демокрация и кое не. Именно затова посочих номерата на колите.. защото това са хора с постоянно пребиваване в София, всеки ден ги гледам... но не си плащат тук данъците, не са регистрирани... което не е демокрация, приятелю. Живял съм много дълго в стара демокрация и имам представа какво е да не си адресно регистриран. Съседите те принуждават, само като те видят да си хвърляш боклука.

И така.. никой не мрънка срещу придвижването - това е най-хубавото нещо на новите времена... но всяко нещо си има някакъв ред и то измислен преди много години!
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 04 Юли 2008, 22:08

Прощавай, ама коли в Троян със софийска регистрация с лопата да ги ринеш. ;) Де по лизингови схеми, де след това си останали с тези табели. Между другото, защо казваш, че провинцията не си плаща данъците в столицата!? А плащането на наем не е ли един вид косвено плащане на това? Я помисли хубаво, защото ако аз живея в София и си плащам наема, нали някой пък плаща данък сгради и такса смет на това жилище. Иначе и на мен ми е чудно за какъв се натиска мало и голямо да живее в тоя гювеч. Както казах по-горе единствената мотивация, да се преселя в столицата ще е професионално израстване. Ако изкарвам доходи, които да ми позволяват да задоволявам някои свои духовни нужди извън Троян няма и да си помисля да ходя да живея в София. Пък това, че околните ми са с мислене, което не отговаря на моето... какво ми пука. Има Интернет - през него може да комуникирам с хора от цял свят, имам пари - като ми писне от родната действителност паля колата, или хващам някакво превозно средство и айде дето ми се ходи. :) При наличието на всичко това ще дойда в София на Връбница в петък. :) Не съм аз крив, че системата насила ме вкарва в тоя гювеч. Някои неща просто ти се налагат от системата.
Между друтого Лупус хубаво го е казал. Само че в случая не е виновна демокрацията, а демобългаризацията. :) Ех, че не е жив Добри Войников! :D Дааа, драги софиянци! :) Странно, защо толкова ревете срещу комунизма, като гигантоманията на бай Тодора и компания ви построи, па макар и с ръцете на бащите и майките ви, НДК, дозина болници, университетски болнични центрове и т.н. и т.н. Не е ли ирония... не е ли ирония, че хората, които са се облагодетелствали най-много като граждани от оня омразен строй най-много реват срещу него, а хората от село, дали живота и здравето си по къра, бачкали за по 80 лева като роби, пенсионирали се с толкова да миеят за онова време. Странно нещо сме българите, наистина. :) Моята логика говори, че селяните, експлоатирани до втръсване би следвало да реват с пълно гърло "Смърт на комунизма". Или като моя град, дето въпреки че кмета бе от БСП и изкара 3 мандата, си е син... а до към 50-та е бил едно малко прашясало градче с калдъръмени улички. После другаря Грашнов в основата си, изгражда индустрията, която е направила града това, което е. И пак са недоволни. :) Може би, за да е доволен истински българина трябва да живее като животно.
Само не ме обвинявайте, че съм комунист, че милея за онова време - то е безвъзвратно отминало и най-добре ще е максимално бързо да се забрави. Само медала има две страни, нали знаете. :) Някак е тесногръдо да се гледа само едната. ;)

P.S. Само не разбрах къде ми беше религиозното в поста, ама здраве да е. ;)

Назад към