Линеен усилвател Триакс

Техника и технология
pantsiani
Нов
Нов

Линеен усилвател Триакс

Мнениеот pantsiani » 06 Апр 2009, 03:59

Здравейте. Имам следния въпрос. Ще ми бъде ли от полза този линеен усилвател Триакс http://www.leosat-bg.com/?lang_id=1&prm ... &cat_id=31 и на какво разтояние от приемника се поставя?

Понеже имам две сат. антени ф2.00, то първата ми е с кабел RG6-60 метра, който ще ми е доста сложно да го сменявам.

Отделно за втората ми трябва 75метра кабел, която все още не е монтирана. Купих кабел YWDxpek 75-1,15(5), който фирмата до нас Кабелкомерс ми препоръчаха. Ако го монтирам с горепосочения усилвател дали ще е добра идея или ще е добре да го заменя? Понеже не съм купил конвертора за новата антена, когато се зачетох повече, научих, че другия месец излиза на пазара ОПТИЧЕН КОНВЕРТОР Триакс
http://translate.google.bg/translate?hl ... %26hl%3Dbg
и сега съм пред още по-голяма дилема, дали да не мина на оптика - конвертор и кабел. Помагайте, защото трябва да взема решение, понеже ще скривам кабелите и ремонта на дома ми е свързан с този проблем. Да се доверя на нова неизпитана технология или на масовата?
Настройвам безплатно сателитни антени.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Re: Линеен усилвател Триакс

Мнениеот Playbob » 06 Апр 2009, 10:21

pantsiani написа:Здравейте. Имам следния въпрос. Ще ми бъде ли от полза този линеен усилвател Триакс http://www.leosat-bg.com/?lang_id=1&prm ... &cat_id=31 и на какво разтояние от приемника се поставя?

Понеже имам две сат. антени ф2.00, то първата ми е с кабел RG6-60 метра, който ще ми е доста сложно да го сменявам.

Отделно за втората ми трябва 75метра кабел, която все още не е монтирана. Купих кабел YWDxpek 75-1,15(5), който фирмата до нас Кабелкомерс ми препоръчаха. Ако го монтирам с горепосочения усилвател дали ще е добра идея или ще е добре да го заменя? Понеже не съм купил конвертора за новата антена, когато се зачетох повече, научих, че другия месец излиза на пазара ОПТИЧЕН КОНВЕРТОР Триакс
http://translate.google.bg/translate?hl ... %26hl%3Dbg
и сега съм пред още по-голяма дилема, дали да не мина на оптика - конвертор и кабел. Помагайте, защото трябва да взема решение, понеже ще скривам кабелите и ремонта на дома ми е свързан с този проблем. Да се доверя на нова неизпитана технология или на масовата?

Щом ще има вариант за оптика, предполагам че това ще е по-добрият вариант, защото доста метри кабел ще опъваш и ще вкара голямо затихване. Освен това оптиката няма да се влиае на смущения, пък и ако случайно гръм ти удари антената, няма да ти изгорят телевизорите и кабелите в стените :D просто като пример го давам.
Според мен оптиката е по-добрият вариант.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 06 Апр 2009, 14:56

Още един глас за оптиката!
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 06 Апр 2009, 18:31

Сигнала се вдига с тези конвертори с 12%
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 06 Апр 2009, 20:28

Хубаво но имаш ли представа колко ще струва варианта с оптичния конвертор?! Конвертора добре ами с какво ще приемеш оптичния сигнал, не забравяй и оптичния кабел? И за там ще трябват пари, тук приемната част не е упомената. Какъвто и усилвател да сложиш за диапазона 900-2100 MHz при тази дължина на кабела ще струва в пъти по малко и ще си свършиш чудесна работа. Има такива почти на всеки технически магазин и са от по 15-20 лева. Трябва само да го поставиш поне на 30-тина метра след антената за да не ограничи от евентуален силен сигнал. И пускането на втори кабел за втора антена е безсмислено, използвай DiSEqC ключ, за две антени е към 10-тина лева. Ето как изглежда такъв с 4 входа /антени/, ти разбира се можеш да използваш само двата входа.

http://www.botech-bg.com/pic/a10.png
pantsiani
Нов
Нов

Мнениеот pantsiani » 06 Апр 2009, 23:31

liubo написа:Хубаво но имаш ли представа колко ще струва варианта с оптичния конвертор?! Конвертора добре ами с какво ще приемеш оптичния сигнал, не забравяй и оптичния кабел? И за там ще трябват пари, тук приемната част не е упомената. Какъвто и усилвател да сложиш за диапазона 900-2100 MHz при тази дължина на кабела ще струва в пъти по малко и ще си свършиш чудесна работа. Има такива почти на всеки технически магазин и са от по 15-20 лева. Трябва само да го поставиш поне на 30-тина метра след антената за да не ограничи от евентуален силен сигнал. И пускането на втори кабел за втора антена е безсмислено, използвай DiSEqC ключ, за две антени е към 10-тина лева. Ето как изглежда такъв с 4 входа /антени/, ти разбира се можеш да използваш само двата входа.

Варианта с оптичния конвертор, засега няма предлагане с цени, а само се рекламира от една от най-сериозните фирми в сат. техника. Парите не са ми водещото нещо в случая. При първата антена, мисля засега да пробвам с усилвател, който някои препоръчват до приемника, а някои на някакво разтояние от него. За втората ми немонтирана антена - при варианта с оптика, ако прочетете в сайта на Триакс или списание телесателит 03/2008 и 05/2008 оптичния конвертор се продава с една кутия, която при приемника преобразува сигнала и чрез малък коаксиален кабел става връзката. Всъщност основния проблем за внедряването на тази нова технология при сателитните антени, бе необходимост от ел.захранване на конвертора, но явно вече хората са го измислили. Преимуществата са основно три - предаване на четири вида различен сигнал едновременно с по-малък кабел, практически без затихване (главната ми идея) и по-евтин кабел в сравнение с коаксиалния. Като нова система не се знае за негативите, както и че за начало сигурно няма да бъде евтина. Варианта с DiSEqC ключ го отхвърлям, защото когато въртя едната антена, другия телевизор, няма да бъде ограничаван със сигнал от същия спътник.
Настройвам безплатно сателитни антени.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 07 Апр 2009, 00:54

pantsiani написа:
liubo написа:Хубаво но имаш ли представа колко ще струва варианта с оптичния конвертор?! Конвертора добре ами с какво ще приемеш оптичния сигнал, не забравяй и оптичния кабел? И за там ще трябват пари, тук приемната част не е упомената. Какъвто и усилвател да сложиш за диапазона 900-2100 MHz при тази дължина на кабела ще струва в пъти по малко и ще си свършиш чудесна работа. Има такива почти на всеки технически магазин и са от по 15-20 лева. Трябва само да го поставиш поне на 30-тина метра след антената за да не ограничи от евентуален силен сигнал. И пускането на втори кабел за втора антена е безсмислено, използвай DiSEqC ключ, за две антени е към 10-тина лева. Ето как изглежда такъв с 4 входа /антени/, ти разбира се можеш да използваш само двата входа.

Варианта с оптичния конвертор, засега няма предлагане с цени, а само се рекламира от една от най-сериозните фирми в сат. техника. Парите не са ми водещото нещо в случая. При първата антена, мисля засега да пробвам с усилвател, който някои препоръчват до приемника, а някои на някакво разтояние от него. За втората ми немонтирана антена - при варианта с оптика, ако прочетете в сайта на Триакс или списание телесателит 03/2008 и 05/2008 оптичния конвертор се продава с една кутия, която при приемника преобразува сигнала и чрез малък коаксиален кабел става връзката. Всъщност основния проблем за внедряването на тази нова технология при сателитните антени, бе необходимост от ел.захранване на конвертора, но явно вече хората са го измислили. Преимуществата са основно три - предаване на четири вида различен сигнал едновременно с по-малък кабел, практически без затихване (главната ми идея) и по-евтин кабел в сравнение с коаксиалния. Като нова система не се знае за негативите, както и че за начало сигурно няма да бъде евтина. Варианта с DiSEqC ключ го отхвърлям, защото когато въртя едната антена, другия телевизор, няма да бъде ограничаван със сигнал от същия спътник.

Като се имат предвид думите ти, които съм удебелил в цитата - определено оптиката е най-добрият вариант.
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
liubo
500+
500+

Мнениеот liubo » 07 Апр 2009, 07:41

playbob написа:Като се имат предвид думите ти, които съм удебелил в цитата - определено оптиката е най-добрият вариант.

Определено оптиката е най доброто решение но не и като цена, поне за сега. Само спайсването на кабела е 50 лева на точка а сам не можеш да си го направиш, можеш да си купиш спайсер има го вече на пазара и за около 10 000 лева :) това в кръга на шегата, при малки ратояния има специални куплунзи за целта, с големи загуби но да не те бърка. Този конвертор го видях в коментар още преди няколко месеца и ми хареса с това че сигнал може да подава мисля беше над километър но цената до колкото помня бе около 300 долара. Аз нанапример на покрива имам три антени, две стационарни с DiSEqC ключ и една въртяща с отделен кабел или общо са два от по 35 метра, и всичко това влиза в един приемник с два входа, усилвател не ползвам. :Wave

Назад към