Радио Fresh! е най-слушаното радио от младите в България!

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
trmkr
100+
100+

Радио Fresh! е най-слушаното радио от младите в България!

Мнениеот trmkr » 08 Авг 2009, 18:13

Радио Fresh! е най-слушаната радиостанция в България. Това показват данните на националното проучване на TNS/TV plan за Май и Юни за възрастовата група 15 – 25 години.

На въпроса ”Кои радиостанции слушахте през изминалите 30 дни?” и „Кои радиостанции слушахте през изминалата седмица? Съответно 19.8% и 16.4% от отговорилите са посочили категорично Радио Fresh! Така зад лидера остават станции като Сити, Витоша, NRJ, Радио 1... Пазарният дял на Радио Fresh! е 9.6% във възрастовата група 15 – 25 г.

Николай Стоянов, Програмен Директор на Радио Fresh! коментира: „Резултатите категорично показват, че Радио Fresh! е изборът на младото поколение. Благодаря на слушателите, които са с нас всеки ден. Правим най-доброто радио в България за младите хора на България. За всички е ясно, че Радио Fresh! е синоним на „хитовете днес!”.

Елена Кискинова, Управляващ Директор на Emmis Bulgaria обяви: „Доказа се, че Радио Fresh! е най-предпочитана радиостанция сред аудиторията от 15 до 25 години. Да си на върха е сладко, но и отговорно. Екипът ни ще продължи да дава най-доброто от себе си, защото нашите слушатели го заслужават”.

Другите две радиостанции от групата на Emmis Bulgaria също са на високи позиции в проучването.
В целевата група: 46 – 54 г. Радио FM+ е на четвърта позиция сред музикалните станции и има пазарен дял от 4.5%.
В групата: 25 – 45г. 8.1% от запитаните: „Кои радиостанции слушахте през изминалите 30 дни?” са посочили Радио FM+.
В групата от 35 – 54г. Радио FM+ е петото най-слушано музикално радио и има пазарен дял от 3.9%.
Радио Star FM бележи ръст и има пазарен дял от 3.2% в групата 35-54г., а 4.1% от запитаните „Кои радиостанции слушахте през изминалите 30 дни?” са посочили Радио Star FM.

Радио FM+, Радио Fresh! и Радио Star FM са част от медийната група Emmis Bulgaria, дивизия на Emmis International. Групата притежава и управлява водещи радиостанции в Словакия и Унгария. Компанията е част от Emmis Communications Corporation, осмата по големина медийна корпорация в САЩ, листвана на фондовата борса.
Аватар
docs76
Нов
Нов

Re: Радио Fresh! е най-слушаното радио от младите в България!

Мнениеот docs76 » 08 Авг 2009, 19:54

Хаха звучи смешно там няма бг музика чудя се защо изобщо дават лиценз и честоти на такива медии.....
флечи
100+
100+

Мнениеот флечи » 08 Авг 2009, 20:22

docs76 написа:

Хаха звучи смешно там няма бг музика чудя се защо изобщо дават лиценз и честоти на такива медии.....

Хммм, ми защото са част от едни вериги с "благозвучни" имена :Icecream
Аватар
martintzvetomirov
1000+
1000+

Мнениеот martintzvetomirov » 08 Авг 2009, 20:32

docs76 написа:там няма бг музика

По едно време въртяха една песен на Слави. Нещо се пееше "Нее Мария..."
Аватар
PROFM
100+
100+

Мнениеот PROFM » 08 Авг 2009, 22:01

Няма друг път а тази на Миро и Слави Не Мария не съм сигурен че се казва не Мария ама тази е българска ;D >:(
1 година супер хитове и предавания Про фм The Hit Factory!

1.Pro fm 2. NRJ 3. VITOSHA 4. FRESH
Аватар
radiomanbg
1000+
1000+

Мнениеот radiomanbg » 17 Авг 2009, 10:37

Май нещо много си настроен против тези радиостанции,и защо? След като и в трите радиовериги излъчват качествени български парчета, не разбирам защо се заяждаш?

docs76 написа:Хаха звучи смешно там няма бг музика чудя се защо изобщо дават лиценз и честоти на такива медии.....
7
Нов
Нов

Мнениеот 7 » 19 Авг 2009, 08:18

Не е верно!!!!! Младите харесват БНР, а най-паче програма Христо Ботев. Освен това младите ще правят митинг-шествие за възвръщане на програма Орфей. :Happy
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 19 Авг 2009, 13:26

Не съм много убеден, че точно Fresh е изборът на младите, но някой да си поръча проучване и да рекламира себе си после не е чак толкова трудно да се случи.
Аватар
wildboy
100+
100+

Мнениеот wildboy » 19 Авг 2009, 17:56

chebaev написа:Не съм много убеден, че точно Fresh е изборът на младите, но някой да си поръча проучване и да рекламира себе си после не е чак толкова трудно да се случи.

И аз не съм много убеден в това, дали защото не съм му фен - незнам :)
Аз съм на 20 години и съм луд фен на Витоша :)
радио Витоша - - радио Веселина - - радио The voice - - радио Magic FM - - The voice tv - -
Аватар
HotMusicFan
100+
100+

Мнениеот HotMusicFan » 19 Авг 2009, 18:59

wildboy написа:
chebaev написа:Не съм много убеден, че точно Fresh е изборът на младите, но някой да си поръча проучване и да рекламира себе си после не е чак толкова трудно да се случи.

И аз не съм много убеден в това, дали защото не съм му фен - незнам :)
Аз съм на 20 години и съм луд фен на Витоша :)

Много мои приятели бяха фенове на Фреш...но сега все по-рядко ги чувам да говорят за него... :-\
Аватар
RADIO
500+
500+

Мнениеот RADIO » 19 Авг 2009, 19:11

На 24 съм, а не понасям бозата Келеш!
Според тази стъкмистика, с която ме обиждат, съм или стар, или прекалено млад!
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 20 Авг 2009, 03:59

Аааа я пак? На това радио само обхватът му е добър. Поне на мен като младеж не ми харесва.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
ema dj
Нов
Нов

Мнениеот ema dj » 20 Авг 2009, 10:23

Хаха, какъв резил!!!
Поразпитах познати на възраст между 15 и 20 години, а аз имам страшно много такива и знаете ли какво се получи?
НИКОЙ, ама НИКОЙ не слуша нито дори харесва Фреш в сегашния му вид.
Всички обаче говорят за онова радио Фреш 2003-та и 2004-та година което пускаше най-много данс музика от всички и радия като Сити и Витоша само можеха да си мечтаят да имат слушателите на Фреш.
После се замислих кому е нужно да се лъже по такъв нагъл начин народа - изследване което всеки знае колко се манипулира.
И какво разбрах от една мацка в ФМ+ - ЕММИС - собствениците на Фреш и ФМ+ и Стар ФМ /което пък е най-голямата боза раждана някога в родния ефир/ си ПЛАТИЛИ на Галъп за ттова изследване.
Ами...който плаща... той поръчва кой ще е на номер 1, нали знаете? :Drunk
Аз не знам но... няма ли да се спре с тези манипулации най-накрая?
Да се покаже някой по-разбиращ тука да каже!? Някой по-така.... радиатор! :Hmmm
7
Нов
Нов

Мнениеот 7 » 20 Авг 2009, 12:18

Не си прав. Стар си е много яко радио с доста добра подборка на парчетата. Ако не харесващ рок (макар че и това е широко пончятие), това е друго нещо. За мен най-голямата боза в ефира са Сигнал+ (тия хора са от зарата на демокрацията и още не могат да си оправят звука, толкова ли е скъп един Оптимод), както и Веселина. И не защото са чалга радиостанции, а защото са не добре направени чалга радиостанции. Иначе профилът си е ОК, за всеки трябва да има по нещо.
ATi
Нов
Нов

Мнениеот ATi » 20 Авг 2009, 12:31

Мислиш ли, че един чалгар може да си даде сметка? :) Тази музика трябва да продължи да се разпространява на касетки, дисковете и mp3-ките са твърде напреднала и сложна за разбиране технология за тези хорица...
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 20 Авг 2009, 16:26

ema dj написа:Поразпитах познати на възраст между 15 и 20 години, а аз имам страшно много такива и знаете ли какво се получи?
НИКОЙ, ама НИКОЙ не слуша нито дори харесва Фреш в сегашния му вид.
Всички обаче говорят за онова радио Фреш 2003-та и 2004-та година което пускаше най-много данс музика от всички и радия като Сити и Витоша само можеха да си мечтаят да имат слушателите на Фреш.

Това е истината! :da:
За съжаление миналото и си е минало и никога няма да се повтори! :(
Ще си останем само със спомените за онова прекрасно радио,което слушахме! :'(
Спомням си,че през 2003 - 2004 година слушах радио fresh! по 16 часа! :Love
Това никога няма да се повтори! :Excl
Няма радио на света,което да обичам толкова много,че да го слушам часове наред! :Noex
7
Нов
Нов

Мнениеот 7 » 20 Авг 2009, 17:05

Жоре, и това си има логично обяснение. Тогава си слушал, защото не е имало такова пренасищане. Май-хората са се променили с годините, не радиостанциите. Пък и ти си бил с 5-6 години по-млад. Не знам дали помниш, ама когато 1985-86 не помня точно, даваха "Робинята Изаура', по улиците нямаше жива душа. Едва ли сега ако пуснат този сериал, интересът ще е същият. Пък и това "Еййй, едно време как беше, а сега... днешните млади нищо не разбират!" - дистанцията във времето ражда легенди, нали знаеш!
Аватар
biggeorge
500+
500+

Мнениеот biggeorge » 20 Авг 2009, 17:27

7 написа:Жоре, и това си има логично обяснение. Тогава си слушал, защото не е имало такова пренасищане. Май-хората са се променили с годините, не радиостанциите. Пък и ти си бил с 5-6 години по-млад. Не знам дали помниш, ама когато 1985-86 не помня точно, даваха "Робинята Изаура', по улиците нямаше жива душа. Едва ли сега ако пуснат този сериал, интересът ще е същият. Пък и това "Еййй, едно време как беше, а сега... днешните млади нищо не разбират!" - дистанцията във времето ражда легенди, нали знаеш!

За съжаление,7,прав си за всичко! :da:
Тогава радио fresh! беше единственото радио с почти национален обхват и с уникална музикална програма! :Horray
След това се нароиха един куп радиа ... :-\
Но си прав,че години по - късно всичко ни изглежда в пъти по - хубаво! ::)
Аватар
Ан Мари Тонколонкова
100+
100+

Мнениеот Ан Мари Тонколонкова » 20 Авг 2009, 22:07

biggeorge написа:
7 написа:Жоре, и това си има логично обяснение. Тогава си слушал, защото не е имало такова пренасищане. Май-хората са се променили с годините, не радиостанциите. Пък и ти си бил с 5-6 години по-млад. Не знам дали помниш, ама когато 1985-86 не помня точно, даваха "Робинята Изаура', по улиците нямаше жива душа. Едва ли сега ако пуснат този сериал, интересът ще е същият. Пък и това "Еййй, едно време как беше, а сега... днешните млади нищо не разбират!" - дистанцията във времето ражда легенди, нали знаеш!

За съжаление,7,прав си за всичко! :da:
Тогава радио fresh! беше единственото радио с почти национален обхват и с уникална музикална програма! :Horray
След това се нароиха един куп радиа ... :-\
Но си прав,че години по - късно всичко ни изглежда в пъти по - хубаво! ::)

Да, само БГ Радио остава уникално сред останалите! Но с твърдението, че младите нищо не разбират, не мога да се съглася! Знате ли колко много младежи слушат моето радио? И всеки, който е дошъл да разбере как се "прави" истинско радио при нас, си тръгва с много подаръци, включително и от звездите на България - автографи на Мария Илиева, Богдана Карадочева, Зоя, Дони, Киро и много други! :Clap
САМО БЪЛГАРСКА МУЗИКА!
Аватар
slimi
100+
100+

Мнениеот slimi » 20 Авг 2009, 23:44

НаЖдраве.....хлъц! :Drunk

Код за потвърждение: Избери целия код

] Computer, what is the nature of the universe?
] The universe is a spheroid region 705 meters in diameter.

Назад към