За изтъпяването на телевизиите в последните 4 години

Телевизиите в България - за телевизионните канали, кабелните мрежи, сателитните оператори, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
Аватар
GIF
1000+
1000+

Re: За изтъпяването на телевизиите в последните 4 години

Мнениеот GIF » 24 Май 2009, 17:30

bubic написа: ... Понеже не си следял отблизо развитието и постиженията на Югославия,не можеш да разбереш какво имам предвид. Ако се преведат техните филми и забавни програми и ги пуснат по отделен канал у нас,гарантирам ти,че това ще бъде най-гледания канал.Ако имаш някой познат от Видин,питай го за какво става въпрос. Там децата растеха с Белградската телевизия(три програми) и много хора научиха езика по този начин. Което не е чак толкоз важно,но все пак. Сега нещата са по-различни,но все ми се струва,че ние сме най-зле,наред с Македония. Впрочем,има ли отзвук на 200-те преподаватели от университетите на Европа,по отношение на злоупотребите на македонскта пропаганда,по отношение на паметника,стадиона,магистралата,които са кръстени на Александър и Филип Македонски.Нашите комунчета-майнмунчета,пак ли мълчат като ......сещаш се.

Когато бях в АЕЦ забелязах точно това, което казваш. И сега сериозните сръбски програми са на по-високо ниво от българските. Аз имах учебник за самостоятелно изучаване на сръбски език - руско издание. Мои колеги го преписваха за да научат езика с единствената цел да разбират по-добре сръбските радио и телевизионни програми.
Нашите управляващи се "снишават" както ги е учил дълги години първият им секретар, крадат паричките на държавата и изобщо не желаят да чуят твоите въпроси. Най-лошото е, че увреждат мозъците на много хора.
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 25 Май 2009, 05:01

ГИФ,благодаря,че ме разбираш какво искам да кажа. По отношение на въпросите ми,също правилно си ме разбрал,ами трябва да се задават важни въпроси към хората,които ни управляват,нали ние сме ги избирали,или поне мнозинството,не може да се правят на глухи. Кой е дал официално обяснение на народа,защо комунистите изоставиха комунизма. Въпросът е елементарен до последната буква,но народът,който беше впрегнат да строи комунизма половин век и го строеше,би искал да знае ,защо беше прекратен строежа му. Ето,сега се строи моста при Видин-Клафат. Работници,инженери,инвеститори,ангажираност на областната управа във Видин,хората от цялата страна очакват с интерес и надежда завършването на обекта...... И да речем,аз и РРП сме някакви отговорни функционери във властта и излизаме пред камерите на БНТ и заявяваме,че сме решили строежът да бъде спрян. Не даваме никакви мотиви,никакви обяснения,или в най-добрия случай,казваме че вместо моста, ще строим тунел под прохода Петрохан или т.нар . Прохода на републиката. (какво ли републиканско има в географско-природен "обект"). И който ни пита,защо правим това,след толкова усилия на ангажираните в строежа и разход на държавни(народни) средства,ние да казваме да не задава провокационни въпроси и да се конфронтира с нас. И вече никой не смее да ни задава повторно този въпрос,каквото похарчено,похарчено,колкото пот се е проляла,проляла,вече сме на тема тунел. Така ли трябва да се живее в България.Или,още по-страшно,орадоха народа и държавата човекоподобните същества,знае се кой ни окраде,знае се къде са парите и кой ги управлява и никой не пита,защо народа беше ораден. А бяха окрадени както хората,така и обикновените комунисти. И повече от 12г., никой НЕ СМЕЕ да пита....,...а ние спорим дали Милен Цветков е по-добър от Слави Трифонов,или от Азис. Нали виждаш в каква посока се развиваме,да уточняваме,кой е по-голям простак от другите,принципно казано,не са важни конкретните имена. И така си караме... и така ще си караме. Е,това не е народна импровизация,нали...
Аватар
Miss_Smart
100+
100+

Мнениеот Miss_Smart » 25 Май 2009, 08:50

bubic написа:ГИФ,благодаря,че ме разбираш какво искам да кажа. По отношение на въпросите ми,също правилно си ме разбрал,ами трябва да се задават важни въпроси към хората,които ни управляват,нали ние сме ги избирали,или поне мнозинството,не може да се правят на глухи. Кой е дал официално обяснение на народа,защо комунистите изоставиха комунизма. Въпросът е елементарен до последната буква,но народът,който беше впрегнат да строи комунизма половин век и го строеше,би искал да знае ,защо беше прекратен строежа му. Ето,сега се строи моста при Видин-Клафат. Работници,инженери,инвеститори,ангажираност на областната управа във Видин,хората от цялата страна очакват с интерес и надежда завършването на обекта...... И да речем,аз и РРП сме някакви отговорни функционери във властта и излизаме пред камерите на БНТ и заявяваме,че сме решили строежът да бъде спрян. Не даваме никакви мотиви,никакви обяснения,или в най-добрия случай,казваме че вместо моста, ще строим тунел под прохода Петрохан или т.нар . Прохода на републиката. (какво ли републиканско има в географско-природен "обект"). И който ни пита,защо правим това,след толкова усилия на ангажираните в строежа и разход на държавни(народни) средства,ние да казваме да не задава провокационни въпроси и да се конфронтира с нас. И вече никой не смее да ни задава повторно този въпрос,каквото похарчено,похарчено,колкото пот се е проляла,проляла,вече сме на тема тунел. Така ли трябва да се живее в България.Или,още по-страшно,орадоха народа и държавата човекоподобните същества,знае се кой ни окраде,знае се къде са парите и кой ги управлява и никой не пита,защо народа беше ораден. А бяха окрадени както хората,така и обикновените комунисти. И повече от 12г., никой НЕ СМЕЕ да пита....,...а ние спорим дали Милен Цветков е по-добър от Слави Трифонов,или от Азис. Нали виждаш в каква посока се развиваме,да уточняваме,кой е по-голям простак от другите,принципно казано,не са важни конкретните имена. И така си караме... и така ще си караме. Е,това не е народна импровизация,нали...

Бубич, хайде недей да генерализираш по този повърхностен начин.
Това, че не пишем тук за щяло и нещяло (като теб за комунистите) не означава, че не правим нищо по въпроса.
Защо да не коментираме телевизионни водещи? Със същия успех можем да коментираме и политика, но това все пак е медиен сайт,нали?
Ако на теб, на безопасно разстояние отвъд океана ти се струва, че тук никой нищо не прави и си живурка то си в голяма грешка. Будни хора има, и те ще се обединят някога.
Но няма да е честно тогава ти да кацнеш в родната България, и да кажеш: Браво народе! Аз откога се боря с проклетите комунисти....
Ела си в България, поживей една година, и тогава ще имаш правото да даваш оценка на всички, които сме тук.
И не го приемай лично, тъй като не си чак толкова важен..Просто поредният профанизиран гласец , който ще ни оправя "отдалеч"...Благодаря, но не това е помощта, която ни трябва.
Жив и здрав и дано си ме разбрал правилно. :)
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 25 Май 2009, 22:47

Мис Смарт,веднъж ти намекнах,че никнейма ти не съответства на възпитанието ти,ако не искаш да заблуждаваш публиката,опитай се да го промениш. Да си възпитана е по-добър вариант от този да не си. Аз не виждам основание да се държиш просташки. Никога не съм демонстрирал къде съм и дали моите убеждения се определят от местопребиваването ми. Аз съм си в България,български гражданин съм си и ме интересуват някои важни неща от живота на нормалните,честните и възпитаните хора,защото съм убеден,че те не заслужават такова отношение от страна на властите. Второ,не ми слагай определения,които не съм казвал или намеквал,че съм важен,не съм казвал на никого от форума дали е важени ,или не,не съм дори намеквал дали ти си важна,или не,единствено изразявам подкрепа ,или несъгласие с дадени мнения. Трето,не съм казал никога,че аз итакива като мен имата цели да оправят нещо,особено пък теб. Въпреки,несъмнено високата ти ерудиция,чувства се някаква психологическа напрегнатост и неудоволетворение в душата ти,ако ти е възможно ,подобри нещата,но да ме ругаеш,без да имаш никакво основание,мисля,че е достатъчно комплексирано. Когато говоря за комунчетата,аз държа,че техните действия във всички направления от живота доведоха до тези негативи,за които пишете. И къде казвам,че изразявам неодобрение от коментиране на телевизионни водещи,напротив,аз съм един от инициаторите за тези коментари,преди година и повече.
ico_pol
1000+
1000+

Мнениеот ico_pol » 25 Май 2009, 23:15

Miss_Smart написа:
bubic написа:ГИФ,благодаря,че ме разбираш какво искам да кажа. По отношение на въпросите ми,също правилно си ме разбрал,ами трябва да се задават важни въпроси към хората,които ни управляват,нали ние сме ги избирали,или поне мнозинството,не може да се правят на глухи. Кой е дал официално обяснение на народа,защо комунистите изоставиха комунизма. Въпросът е елементарен до последната буква,но народът,който беше впрегнат да строи комунизма половин век и го строеше,би искал да знае ,защо беше прекратен строежа му. Ето,сега се строи моста при Видин-Клафат. Работници,инженери,инвеститори,ангажираност на областната управа във Видин,хората от цялата страна очакват с интерес и надежда завършването на обекта...... И да речем,аз и РРП сме някакви отговорни функционери във властта и излизаме пред камерите на БНТ и заявяваме,че сме решили строежът да бъде спрян. Не даваме никакви мотиви,никакви обяснения,или в най-добрия случай,казваме че вместо моста, ще строим тунел под прохода Петрохан или т.нар . Прохода на републиката. (какво ли републиканско има в географско-природен "обект"). И който ни пита,защо правим това,след толкова усилия на ангажираните в строежа и разход на държавни(народни) средства,ние да казваме да не задава провокационни въпроси и да се конфронтира с нас. И вече никой не смее да ни задава повторно този въпрос,каквото похарчено,похарчено,колкото пот се е проляла,проляла,вече сме на тема тунел. Така ли трябва да се живее в България.Или,още по-страшно,орадоха народа и държавата човекоподобните същества,знае се кой ни окраде,знае се къде са парите и кой ги управлява и никой не пита,защо народа беше ораден. А бяха окрадени както хората,така и обикновените комунисти. И повече от 12г., никой НЕ СМЕЕ да пита....,...а ние спорим дали Милен Цветков е по-добър от Слави Трифонов,или от Азис. Нали виждаш в каква посока се развиваме,да уточняваме,кой е по-голям простак от другите,принципно казано,не са важни конкретните имена. И така си караме... и така ще си караме. Е,това не е народна импровизация,нали...

Бубич, хайде недей да генерализираш по този повърхностен начин.
Това, че не пишем тук за щяло и нещяло (като теб за комунистите) не означава, че не правим нищо по въпроса.
Защо да не коментираме телевизионни водещи? Със същия успех можем да коментираме и политика, но това все пак е медиен сайт,нали?
Ако на теб, на безопасно разстояние отвъд океана ти се струва, че тук никой нищо не прави и си живурка то си в голяма грешка. Будни хора има, и те ще се обединят някога.
Но няма да е честно тогава ти да кацнеш в родната България, и да кажеш: Браво народе! Аз откога се боря с проклетите комунисти....
Ела си в България, поживей една година, и тогава ще имаш правото да даваш оценка на всички, които сме тук.
И не го приемай лично, тъй като не си чак толкова важен..Просто поредният профанизиран гласец , който ще ни оправя "отдалеч"...Благодаря, но не това е помощта, която ни трябва.
Жив и здрав и дано си ме разбрал правилно. :)

Виж сега- че се прави нещо в медиите ни, прави се. Къде с по-слаб, къде с по-силен успех, но в крайна сметка какъв е резултата, до какво води? Води до много пари и морално изтрещяване на хората! Бива, бива биг брадърщина, но чак пък повсеместна- е, това на нищо не прилича. И не е оправдание, че това се гледа най-много- ГЛУПОСТИ! Има хода и то не малко, които търсят нещо различно, нещо, което да ги откъсне от злободневието, което да ги обогати. Какво може да те обогати прочувствения диалог на Азис с който си там беше, за дълбокото му черво и куп други просототии!? Хубаво- нека си правят тия работи, но не са само те, само че, понеже толкова им е багажа на пустите продуценти, а и са крива нива, че не могат да убедят поне една телевизия, че може да се лансира нещо различно- тъпчат на едно и също място. Аман, значи!
bubic
1000+
1000+

Мнениеот bubic » 26 Май 2009, 22:03

Ice,ako помниш добре,точно това беше и моята позиция от миналата година, но остава да си зададеш въпроса,къде са причините за тази ситуация,която самия ти описваш. Не може всички продуценти,водещи,собственици и пр. да се наговорят и да си дадат дума,че ще правят изключително "биг брадърщина",мебду другото,много уместно наричаш това явление. За други похвати,я има място,ч няма,но за бигбрадърщина,колкото искаш,смях,радост,скачане,квичене,абе ,екзотика...
Аватар
Enchev
1000+
1000+

Мнениеот Enchev » 30 Май 2009, 22:41

Вижте до какво водят reality програмите:
Агенция "Фокус" написа:Почина кметът на Раднево Нончо Воденичаров

Кметът на община Раднево, Нончо Воденичаров е починал тази сутрин от инфаркт, съобщиха за „Фокус” от Общинския съвет.Кметът на Раднево е участвал в снимки от поредния сезон на състезанието „Сървайвър”. В късната си емисия телевизия бТВ съобщи за смъртта на Воденичаров и изказа съболезнования на близките на кмета. По-рано представители на МВР в Стара Загора уточниха, че не могат да потвърдят или отхвърлят нещо, което се случило извън границите на страната.
На последните местни избори през 2007 г. Нончо Драгиев Воденичаров спечели на първи тур със 7 241 гласа или 71.98 % от подадените гласове, при избирателна активност 59,32 %.

Още dariknews.bg: Кметът на Раднево почина след игра в "Сървайвър"
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 31 Май 2009, 00:56

Enchev написа:Вижте до какво водят reality програмите:
Агенция "Фокус" написа:Почина кметът на Раднево Нончо Воденичаров

Кметът на община Раднево, Нончо Воденичаров е починал тази сутрин от инфаркт, съобщиха за „Фокус” от Общинския съвет.Кметът на Раднево е участвал в снимки от поредния сезон на състезанието „Сървайвър”. В късната си емисия телевизия бТВ съобщи за смъртта на Воденичаров и изказа съболезнования на близките на кмета. По-рано представители на МВР в Стара Загора уточниха, че не могат да потвърдят или отхвърлят нещо, което се случило извън границите на страната.
На последните местни избори през 2007 г. Нончо Драгиев Воденичаров спечели на първи тур със 7 241 гласа или 71.98 % от подадените гласове, при избирателна активност 59,32 %.

Още dariknews.bg: Кметът на Раднево почина след игра в "Сървайвър"

Mдааа, това определено е едно добро и поредно доказателство (след случая с детето което се "самоуби" играейки си на "Страх" на катерушка), до какво водят тези многобройни и глупави предавания - морално и ценностно затъпяване и отрицателен прираст на населението.
:( :( :( :(
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
krasimira_pld
Нов
Нов

Мнениеот krasimira_pld » 21 Авг 2009, 15:51

Пак го обърнахте на политика значи! :) Редно е да се каже, че през 90-те телевизията беше доста интересна, но в периода 2000-2004 година също беше на много добро ниво. И после страшно затъпя. Мюзик Айдъл, Пълна промяна, Островът на изкушението, Такъв е животът, Ва банк и още и още много простотии. Не ми го побира главата как може в последните години след 2005-та да дават толкова много простотии по телевизията. Аз затова от тази година смятам да спра да гледам телевизия.
7
Нов
Нов

Мнениеот 7 » 21 Авг 2009, 17:10

Изобщо не съм съгласен!!!!!!!!!!!! Искам да ви кажа, че по SPICE винаги има какво да се гледа. :Bounce
krasimira_pld
Нов
Нов

Мнениеот krasimira_pld » 21 Авг 2009, 17:14

Spice не е българска телевизия, миличък! :)
7
Нов
Нов

Мнениеот 7 » 22 Авг 2009, 16:36

krasimira_pld написа:Spice не е българска телевизия, миличък! :)

По нищо в темата не личи, че става въпрос само за български телевизии.
Аватар
GIF
1000+
1000+

Мнениеот GIF » 24 Авг 2009, 22:01

krasimira_pld написа:Пак го обърнахте на политика значи! :) Редно е да се каже, че през 90-те телевизията беше доста интересна, но в периода 2000-2004 година също беше на много добро ниво. И после страшно затъпя. Мюзик Айдъл, Пълна промяна, Островът на изкушението, Такъв е животът, Ва банк и още и още много простотии. Не ми го побира главата как може в последните години след 2005-та да дават толкова много простотии по телевизията. Аз затова от тази година смятам да спра да гледам телевизия.

Красимира, в телевизията всичко е политика. Както "добрите" предавания, така и простотиите са в името на тяхно "величество" парите. Да спреш да гледаш телевизия е много трудно.
Пожелавам ти успех!

Назад към