Хоризонт на ДВ?

Има ли почитатели?
Даниел
100+
100+

Re: Хоризонт на ДВ?

Мнениеот Даниел » 18 Сеп 2009, 23:24

Да още по-добре, аз съм снимал антените но извън оградата, понеже вътре е забранено, ще се радвам да посетя вътре съораженията и да поснимам, ако може :)
Аватар
Bobi MW
500+
500+

Мнениеот Bobi MW » 19 Сеп 2009, 10:58

sacho5 написа:Даниел може да се уреди такова посещение най-добре през почивни дни ако проявиш интерес ще те заведа ;) Аз бях само една година там но тези съоръжения са величествени и тръпката да си до тях е страхотна :)

Aз също съм мераклия да ги видя отново облизо ,защото не съм ходил окло година и половина защото напуснах фирмата за пожароизвестяване където ходихме с един колега всеки месец за проверка на датчиците.
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 20 Сеп 2009, 22:59

Даниел написа:Има ли начин да се уредиме да видиме съораженията на БНР в плевеско от близо(аз искам да снимам мачтите :D )

Ако искаш да снимаш мачтите направи като мен: прескачаш оградата и снимаш на воля :) Само се пази да не се опечеш на фидерите, разбира се. С този метод успях да направя 120 снимки на антенното поле на РПС Видин 1 и 2 ;-)
Американски форум: питаш нещо и ти отговарят;
Руски форум: питаш нещо - получаваш нови въпроси;
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

:bg:
Аватар
Bobi MW
500+
500+

Мнениеот Bobi MW » 21 Сеп 2009, 20:42

Не е желатено това да се прави защото е риско да те хване охраната на СОТ а и от служителите на обекта.
After_Dark
Нов
Нов

Мнениеот After_Dark » 22 Сеп 2009, 22:10

Даниел написа:...
А на LW нямаше ли предавател в Германия който синхронизираше някакви часовници или се бъркам нещо?
...

Изображение

http://en.wikipedia.org/wiki/DCF77

;)
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 22 Сеп 2009, 22:43

Bobi MW написа:Не е желатено това да се прави защото е риско да те хване охраната на СОТ а и от служителите на обекта.

Охраната на РПС Видин се състои от няколко дружелюбни кучета :) В антенното поле освен птички и луди глави като мен, други не се разхождат :) Е разбира се, се постарах да не се забелязвам много, защото и аз имах едно на ум да не ме погнат като дивеч :) :D :P

Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 23 Сеп 2009, 14:26

Бе, хората гледат да не се ''облъчат'' от 500-те киловата, за туй са оставили само кучетата. :D :Baby
Колко пъти съм минавал на близо до обекта, никога не съм засичал спряла кола там.. :Clap :Icecream
Накрая и аз ще отида да разгледам ''забележителността''. :)
Аватар
Playbob
1000+
1000+

offtopic

Мнениеот Playbob » 23 Сеп 2009, 14:36

Halfdead написа:Бе, хората гледат да не се ''облъчат'' от 500-те киловата, за туй са оставили само кучетата. :D :Baby
Колко пъти съм минавал на близо до обекта, никога не съм засичал спряла кола там.. :Clap :Icecream
Накрая и аз ще отида да разгледам ''забележителността''. :)

Не си прави труда - ето ти моите снимки - аз се поразходих добре не само за мен, ами и за да може повече хора, на които им е интересно да видят тези снимки. Няма смисъл дасе облъчваш и да рискуваш да се изпържиш ;)
http://playbob.snimka.bg/other/rps-vidi ... 424580.all

Аватар
Halfdead
1000+
1000+

Мнениеот Halfdead » 23 Сеп 2009, 17:14

Видях ги аз. Точно за това искам да отида да ги видя лично! :Cylon Може да стане :focus:
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 23 Сеп 2009, 17:43

Halfdead написа:Видях ги аз. Точно за това искам да отида да ги видя лично! :Cylon Може да стане :focus:

:D
Внимавай :Cylon

Аватар
sacho5
Нов
Нов

Мнениеот sacho5 » 23 Сеп 2009, 22:53

Не се шашкайте .За 1 час престой няма да усетите нищо. ;) Ако караш 24 часа и си на място с завишено ниво на електромагнитно поле най много да те стегне малко главата.Аз се мъчих да смятам полето на Плевен 1 но като нямаш уреди другото са голи сметки и реално не знаеш конкретиката.Факта е че се привиква към полето и някои хора се пенсионират и нямат никакви проблеми.Други го усещат и не е гот за кожата дето има един лаф. :) Каквото и да е техниката е много интересна и си заслужава на техничари като нас да се докоснат до нея.Това не на всеки му се случва. ;) Гордея се че макар и една година работих на Плевен 1 и успях да видя всичко .Преживях и трудни моменти и тежки дежурства когато гръмотевиците и бурите се мъчат да гътнат предаватела по всякакъв начин но това е част от ежедневието.Колегите бяха и си остават мои добри приятели които дават всичко от себе си за да работи всичко това.А ако си спомним колко хора са минали през тези обекти когато живота е бил и по труден и по беден не е имало интернет не е имало нищо но те са работели ..... :)
Даниел
100+
100+

Мнениеот Даниел » 24 Сеп 2009, 18:31

Сашо, аз съм сериозен, и сериозно обичам да снимам такива съоражения. Мачтите съм ги снимал извън оградата миналага година, имаше кучета, гледах и охрана, а със скъп апарат и обективи предпочитам да не се набивам на очи(прескачайки огради) че туко виж си намеря майстора. А целите са ми чисто любителски, ама охраната няма как да знае. ::) Иначе ми е много интересно и самото съоражение. Не съм обикалял твърде България, но засега не съм срещал подобни мачти. Гледам че са няколко. Две високи(едната доколокото знам спира сигнала на запад) а другите явно са на Христо Ботев или незнам.

По темата, качеството на Хоризонт на ДВ е доста лошо. Поне при мен(Плевенско), снощи към 3 през нощта улових доста чисто и ясно някакво радио(не му знам KHz) което беше с много добро качество, ясен, отчетлив звук и никакво бръмчене. Но в същото време Хоризонт се чува глухо и това е. Незнам сигнала ли е слаб, или звука е тих, но има шум и звука е глух. Румънското пък национално радио ме изуми, мислят за румънците си. Радиото се ловеше отлично на LW, със супер качество на SW, а на FM на няколко места. Там където се намирам, хващам само Хоризонт и Христо Ботев другото е румънско. На 20 км от Плевен няма и помен от плевенски станции, но пък хващам радио 21 :Baby \Zimnicea, RADIO 21 107.30\

http://predavatel.ro/
Аватар
Playbob
1000+
1000+

Мнениеот Playbob » 24 Сеп 2009, 19:12

Даниел написа:Сашо, аз съм сериозен, и сериозно обичам да снимам такива съоражения. Мачтите съм ги снимал извън оградата миналага година, имаше кучета, гледах и охрана, а със скъп апарат и обективи предпочитам да не се набивам на очи(прескачайки огради) че туко виж си намеря майстора. А целите са ми чисто любителски, ама охраната няма как да знае. ::) Иначе ми е много интересно и самото съоражение. Не съм обикалял твърде България, но засега не съм срещал подобни мачти. Гледам че са няколко. Две високи(едната доколокото знам спира сигнала на запад) а другите явно са на Христо Ботев или незнам.

По темата, качеството на Хоризонт на ДВ е доста лошо. Поне при мен(Плевенско), снощи към 3 през нощта улових доста чисто и ясно някакво радио(не му знам KHz) което беше с много добро качество, ясен, отчетлив звук и никакво бръмчене. Но в същото време Хоризонт се чува глухо и това е. Незнам сигнала ли е слаб, или звука е тих, но има шум и звука е глух. Румънското пък национално радио ме изуми, мислят за румънците си. Радиото се ловеше отлично на LW, със супер качество на SW, а на FM на няколко места. Там където се намирам, хващам само Хоризонт и Христо Ботев другото е румънско. На 20 км от Плевен няма и помен от плевенски станции, но пък хващам радио 21 :Baby \Zimnicea, RADIO 21 107.30\

http://predavatel.ro/

Ти ми дай на мен фотоапарата с обективите, пък аз ще се оправя с оградите и снимките >:D >:D >:D >:D :D

Иначе по темата: в Грамада (Видинско) Хоризонт на ДВ се хваща сравнително доста добре.
Последна промяна 1 на Playbob, променена общо 28 пъти

Аватар
sacho5
Нов
Нов

Мнениеот sacho5 » 28 Сеп 2009, 21:53

Даниел пиши подробности на лични .От къде си къде живееш и можем да установим връзка и да коментираме.По принцип двете антени на Плевен 1 са високи около 253 метра .Основната излъчва а другата е паразитна тоест рефлекторна и тя както знаеш сплесква диаграмата към румънското :) Има и една по ниска която е резерва но тя е с друга конструкция и опънати платна между 3 стълба тип ЖР. Останалото което се вижда са стари не действащи вече антени на заглушителни предаватели които на времето са действали за заглушаване на Свободна Европа и други "Вражески радиостанции" в късовълновия диапазон. Навремето обекта е бил от национално значение с много охрана и всичко както се полага но сега вече ..... Това е поглед върху остарелите "СНЕГ" които са пречели на КАПИТАЛИЗМА да достига но нашите радиоприемници. :) :) Изображение

Изображение

Когато влезеш в тези стари зали имаш чувството че тук времето е спряло както е било преди 40 или 50 години.Усещането е много интересно . :)
Аватар
Lupus
1000+
1000+

Мнениеот Lupus » 28 Сеп 2009, 22:20

Колко киловата са тия чудесии?
Когато мирогледа на един човек се свие толкова,че се превърне в точка,той казва:"Това е моята гледна точка"
http://www.bsms.bg - SMS услуга за фирми
http://www.tscommunication.com
HG07,MG08 - GSM устройства за охрана и управление на обекти.
alonso998
500+
500+

Мнениеот alonso998 » 05 Авг 2011, 17:05

На селото ми /варненско/ на 261 се чува много лошо Хоризонт през деня,а през нощта Русия... >:( >:( >:( >:(

Назад към