Търсенето върна 31 резултата

от Macedonian.MK
19 Яну 2014, 16:06
Форум: Предавател Македонија
Тема: Програма на македонските телевизии
Отговори: 15
Преглеждания: 15806

Re: Програма на македонските телевизии

Ги тргнаа мразулците од МРТ 1 Сат.

http://play.mrt.com.mk/epg/linear/3925
от Macedonian.MK
09 Юни 2013, 17:16
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Се работи за хумористично-сатиричен анимиран филм, еквивалент на вашето шоу на Слави коj на ист или полош начин враќа.
от Macedonian.MK
04 Юни 2013, 15:42
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Каква е поврзаноста на твоево излагање со навредите од Георги? Тоа ти што го произнесе е целосен оф-топик и веќе познат факт за секого..
от Macedonian.MK
01 Юни 2013, 20:46
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Георги доста сереш. Озбилно не се трпат твоите бедни навредувачки монолози на сметка на Македониjа.
от Macedonian.MK
22 Май 2013, 22:03
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Сите национални и локални телевизии во земјата кои досега ја емитуваа програмата аналогно, поднеле до СРД барање за промена на техничкото средство преку кое што ќе го вршат емитувањето. Рокот беше до вчера 30 телевизии одлучиле да се емитуваат преку дигиталниот оператор ОНЕ, четири од нив се национа...
от Macedonian.MK
06 Мар 2013, 02:18
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Дигитализациjа во Македониjа

Затоа што табелата е за приватните мултиплекси додека предавателот на Водно и тоj од зградата на МРТ се само за програмите на МРТ.
JПМРД раководи со тие, ONE раководи со останатите.
от Macedonian.MK
02 Яну 2013, 00:25
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Дигитализациjа во Македониjа

Кога ќе се исклучи аналогниот сигнал? Со одлука на Владата на Република Македонија како краен рок за исклучување на аналогниот телевизиски сигнал е определен 31 мај 2013 година. Тоа значи дека само дигитален сигнал ќе почне да се емитува веќе наредниот ден, односно од 1 јуни 2013 година. Како ќе мо...
от Macedonian.MK
04 Дек 2012, 12:47
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Георги написа:Странно, на сайта на Eдо ТВ никъде не пише, че тя е ТВ станция на 'бошнячката заедница' във Фиром...

Си jа утнал темата. Зборевме за Едо ТВ во Македониjа.
Информативно, сопственикот е Босанец па собери 1+1 и доволно ќе биде да сфатиш.
от Macedonian.MK
03 Дек 2012, 14:35
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Цифровизация в БЮРМ.

ЕДО е бошњачка локална телевизиjа и на филмовите има чат пат македонски и бошњачки титл.
Дискриминациjа да им дозволуваме на помалите етнички заедници да си оформуваат телевизии? Jас би рекол демократиjа е тоа :)
от Macedonian.MK
01 Дек 2012, 01:53
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Говориме за Вечер, „медиум“ коj вестите од Onion ги става на насловна страница :) Неписмена раjа е тоа..
от Macedonian.MK
27 Ное 2012, 13:54
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Познай защо точно той "фура сръбщината" у вас и е флагман на про-сръбските отношения? Да. Вечер е про-српски весник на чело со Латас. Не ме карай да се смея повече :lol2 - във Виена в момента има 12 програми,( четем тук ) а вие ще имате 400? :Horray Или само една част от тях ще бъдат в Ск...
от Macedonian.MK
27 Ное 2012, 13:14
Форум: Предавател Македонија
Тема: Контакт с Радио Македония
Отговори: 3
Преглеждания: 9797

Re: Контакт с Радио Македония

Контактираj ги преку нивниот Феjсбук профил:
http://www.facebook.com/mtv1.promo

Можеш и на ѕид а можеш и по приватна порака. :)

И овде може да се слуша:
http://www.radiostanici.com/makedonskoradiozivo.html
от Macedonian.MK
27 Ное 2012, 02:56
Форум: Предавател Македонија
Тема: Контакт с Радио Македония
Отговори: 3
Преглеждания: 9797

Re: Контакт с Радио Македония

Зборуваш за официjалното Македонско Радио (од МРТ) или за некое друго радио?
от Macedonian.MK
26 Ное 2012, 14:53
Форум: Предавател Македонија
Тема: Цифровизация в БЮРМ.
Отговори: 158
Преглеждания: 66996

Re: Цифровизация в БЮРМ.

Абе само да се плука по нешто, нели? Тоа е про-владин медиум коj воопшто не знае ни за што пишува односно речено недоречено. Под 400 програми мислат на вкупниот броj програми кои би можеле да се емитуваат :) Иначе имаме 49 аналогни телевизии (национални + локални) Тоа за лидери во регионот не сум ба...
от Macedonian.MK
29 Сеп 2012, 16:43
Форум: Предавател Македонија
Тема: Канал 5 - Общи дискусии
Отговори: 9
Преглеждания: 16340

Канал 5 - Общи дискусии

Порталот „Плусинфо“ пренесува дека сопственикот на печатницата „11 Октомври“, Вања Гавриловски, е нов сопственик на Канал 5 телевизија. http://www.primetime.mk/wp-content/uploads/2012/09/kanal5.jpg-240.jpg Откако во текот на вчерашниот ден излегоа информации дека Турчинот Сердар Синлак, кој во Макед...
от Macedonian.MK
28 Сеп 2012, 18:27
Форум: Сателитни програми
Тема: FOX Channel Bulgaria от 15.10!
Отговори: 29
Преглеждания: 6638

Re: FOX Channel Bulgaria от 15.10!

Благодарам за одговорот :)
от Macedonian.MK
28 Сеп 2012, 16:27
Форум: Сателитни програми
Тема: FOX Channel Bulgaria от 15.10!
Отговори: 29
Преглеждания: 6638

Re: FOX Channel Bulgaria от 15.10!

Имате ли информациjа дали овоj канал ќе биде емитуван во Македониjа и нормално со македонски титлови?
от Macedonian.MK
21 Сеп 2012, 14:28
Форум: Предавател Македонија
Тема: Промо-клипови на македонските телевизии
Отговори: 2
Преглеждания: 9377

Re: Промо-клипови на македонските телевизии

Турските сериали го отупеjа народов, нема семеjство во Македониjа што не ги следи. Ги имаат заземено prime-time термините. На Канал 5 и Сител ги даваат но Сител оваа есен ќе понуди повеќе американски сериали (поради фактот што МТВ купи одлична програма па се плашат дека ќе го изгубат првото место на...
от Macedonian.MK
21 Сеп 2012, 01:14
Форум: Предавател Македонија
Тема: Промо-клипови на македонските телевизии
Отговори: 2
Преглеждания: 9377

Промо-клипови на македонските телевизии

Наjава за Есен 2012: МТВ1: http://www.youtube.com/watch?v=fJbtZqtSJp0&feature=plcp http://www.youtube.com/watch?v=-Xp1GaJP-9s&feature=plcp http://www.youtube.com/watch?v=zK81MNcGaPc&feature=plcp http://www.youtube.com/watch?v=WvOqV4PsbHU&feature=plcp http://www.youtube.com/watch?v=G...

GO_TO_SEARCH_ADV