Радио N-JOY - Само Хитове

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Re: Радио N-JOY - Само Хитове

Мнениеот BestRadio » 30 Мар 2021, 21:35

Поредното доказателство, че извън София слушателите не са им проблем. По-интересно е в София какъв дял имат при засилената конкуренция.
Shaker
100+
100+

Мнениеот Shaker » 06 Апр 2021, 19:39

Да наспамя и аз относно RDS за N-JOY в Ихтиман. Текстът на RDS е сменен и вече не е скролиращ, a динамичен. Вече е "N-JOY (центирирано) / Ihtiman". Няма радиотекст (в Ихтиман RT имат само Радио 1 и БГ Радио). Звукът е ужасен, защото се чува нискочестотен сигнал като фон от пускането на предавателя от "Траянови врата". Отделно покритието в града е зле. Една идея е малко по-добре от радиостанциите от Боровец. С хубав применик се хваща на доста места стерео + RDS, ама с китайски е едвам слушаемо. Надявам се да има добро покритие към Костенец, Долна Баня и магистралата посока Пловдив (след тунела). Посока София също с хубав приемник се приема добре.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 06 Апр 2021, 19:56

Shaker написа:Да наспамя и аз относно RDS за N-JOY в Ихтиман. Текстът на RDS е сменен и вече не е скролиращ, a динамичен. Вече е "N-JOY (центирирано) / Ihtiman". Няма радиотекст (в Ихтиман RT имат само Радио 1 и БГ Радио).

В Ихтиман пак сте по-добре - от месец септември на 96.0MHz за Тутракан няма никакъв RDS (RDS-PS) - направо като авто трансмитер/пират с много добро покритие :D
Радиотекста си беше подробен и чудесен (RDS-RT), обаче и на него му видяха сега сметката по време на профилакиките през март :D

В Русе на 101.6MHz RDS-PS-a по необясними причини също го прецакаха, като използваха малки букви ,,N-Joy”. RDS-RT го подобриха, но недостатъчно.

В Разград 106.9MHz докараха страхотен нов предавател, със скролващ се RDS-PS и много подробен и подреден RDS-RT - тук проблема е друг. От миналия понеделник в Разград този предавател не работи и вместо него в самия център на града на 107.0 слушаме румънско (към момента е същата картинка) :D :
https://youtu.be/BL1In6wkLFY

Остава и като за финал, когато дойдат да го поправят - да видят сметката и на перфектните радиотекстове на 106.9MHz в Разград :Happy
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 06 Апр 2021, 20:24

В Самоков на определени места излиза и то с телефон от Ихтиман на 87.9МHz, но е доста слабо за да се определи качеството, за RDS пък въобще не може да говорим.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 07 Апр 2021, 17:00

Преди минути отново стартира предавателя на Радио N-JOY в Разград - работи се по него, скоро се очаква да бъде върнат стария радиотекст...

Хубавото, което забелязах е, че вече RDS-PS-a не е скролващ (не се знае дали ще остане за постоянно)....
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 09 Апр 2021, 22:26

От известно време наистина не разбирам какво толкова сте се развълнували относно RDS-и, текстове и подобни неща, които забелязват около 1% от хората, слушащи радио. За мен винаги е било по-важно съдържанието на една програма, отколкото какво пише на дисплея в колата или вкъщи. Поправете ме ако греша :)
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 10 Апр 2021, 10:35

hot_fan написа:От известно време наистина не разбирам какво толкова сте се развълнували относно RDS-и, текстове и подобни неща, които забелязват около 1% от хората, слушащи радио. За мен винаги е било по-важно съдържанието на една програма, отколкото какво пише на дисплея в колата или вкъщи. Поправете ме ако греша :)

Така е, но е смешно и говори за немарливо отношение от страна на медията към слушателите, когато например има сгрешена информация или некачествено излъчване, а доста медии са така, същото важи и относно съдържанието на програмата.
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 10 Апр 2021, 12:31

Stani написа:Така е, но е смешно и говори за немарливо отношение от страна на медията към слушателите
Ааа, не е вярно, слушателите са виновни, защото са некомпетентни и заядливи, ще критикуват и ще дават препоръки на радио, което се издържа от тяхното внимание ли - наглост и безочие, аааама ха... За пръв път в историята на радиото в България най-слушаната станция на седмична база слезе под милион слушатели за панел all 4+, ама така е, като не разбираме и не ценим денонощния и неимоверен труд на нашите велики радиогении, които са без аналог дори в Щатите. Даже не им отчитаме умелото заиграване с форматите и тяхното категорично и ексклузивно за България предефиниране, та това, драги ми лейдис и жентълмен, е достойно за изучаване в Щатите постижение, трябва да го увековечим в книга. В нея предлагам да бъдат включени и най-големите хитове, които вярно, че никой не си спомня след години, но пък са били ултраексклузивни премиери и всичко заради стремежа към хитовизация! Кой би си позволил да не харесва например изящните като средновековна архитектура ремикси на Енджой? В 70% от програмата чуваме върховни, изключителни варианти на световните хитове, даже аз надушвам конспирация сред компаниите, съставящи чартовете - те ги компилират, но въпреки че не го пише, всичките парчета са в ремиксите на Енджой, защото се учат само от най-добрите в ефира! Не гледайте, че в Spotify се слушат само оригиналите - това е конспирация, всичко живо бичи ремиксите на Енджой... 8) Даже когато чух, че едни 80-годишни пенсионери си бяха пуснали радиото в двора, за 45 мин от 15.15 до 16 часа в делничен ден нямаше нито една реклама, за да се наслаждават верните и посветени слушатели на тази пъстра амалгама от световни ремикси (некст левъл хитове) и парчета с по 20K стрийма сумарно (също хитове на друго ниво, но хората просто са некомпетентни и не си пускат тази височайша музика)... Радио N-JOY - Само ремикси, ъъъ, така де, само хитове!!!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 10 Апр 2021, 13:55

:D
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 10 Апр 2021, 21:57

Такаа, като сте заговорили за радиотекстове, аз отново да се включа с такова инфо :D :

Радио N-JOY на 101.6MHz от Русе е с нов радиотекст от днес:
https://youtu.be/XQhr4NU78FE

RDS-PS: N-JOY / Ruse
RDS-RT: www.njoy.bg; tel: 02/803 90 90

В Разград си продължава лошото състояние на новия предавател, чийто единствен плюс засега е липсата на скролващия се RDS, а вчера се навърши 1 месец от стартирането на новия предавател, който дори 1 месец не издържа с перфектното си състояние, в което пристигна от София :'(

За Разград са направили лека корекция - сложи ли са малко разстояние между линка на сайта и телефонния номер :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 15 Апр 2021, 10:06

Миналия ден беше профилактиката в Троян и тази сутрин забелязах, че Енджой има нов RDS-ps! Вече не е скролващ, той е N-JOY / TROYAN в ляво. Скоро ще предоставя кадри и може да се оправи в сайта. :Happy

Edit:!!! не добавих, че се сменя през 2 секунди.
Изображение

Изображение

Защо имам чувството, че когато си пусна Енджой, все едно слушам Радио 1?

Изображение
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 15 Апр 2021, 10:41

Същото е в Разград и Русе. Явно са решили да си премахнат скролващите RDS-и - поне закратко успях да му се радвам на 106.9 в Разград, а на 101.6 в Русе, дори не успяха да видят такъв :D

А това, че е вляво лично ме дразни - поне да го бяха центрирали малко :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 16 Апр 2021, 09:30

ShukiBG написа:Същото е в Разград и Русе. Явно са решили да си премахнат скролващите RDS-и - поне закратко успях да му се радвам на 106.9 в Разград, а на 101.6 в Русе, дори не успяха да видят такъв :D

Добре, че го видяхте. Предполагам, че нон стоп се е мешало и е ставало нещо като N-AZGRAD, RAJOY, RAZOYAD и други. След малко ще кача клипче с новия RDS в Троян (сменя се през около 2,5 секунди).

ShukiBG написа:А това, че е вляво лично ме дразни - поне да го бяха центрирали малко :D

Съгласен! Преди в повечето места N-JOY беше полу-центрирано.
Изображение
В Троян, Бургас и други места беше една идея по-вдясно.
Изображение
А във Велико Търново не беше статичен - мърдаше от ляво на дясно през секунди :D
Изображение
Предишния в Троян съм го отбелязвал по-горе, а текущия е:
Изображение

След малко ще едитна мнението и ще вмъкна линк...

edit \/ \/ \/
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 16 Апр 2021, 09:47

@MCKristiyanPro
Мерси за инфото :)
Сега шанса за мешане е по-малък спрямо тогава, когато беше скролващ се, но пак се случва. Скролващият се беше добре в гр. Разград, но където сигнала е на границата се меше - сегашното сменяне през 2.5сек ми допада.

Откакто иначе имаме нов предавател в Разград, рдс-ите зареждат доста по-бързо спрямо преди.

В Троян все пак е добре, че излъчва от Капинчо, а не от ТВРС Балканец (предполагам, че поне в града си работи добре динамичния RDS) :)
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 16 Апр 2021, 09:55

ShukiBG написа:@MCKristiyanPro
Мерси за инфото :)
Сега шанса за мешане е по-малък спрямо тогава, когато беше скролващ се, но пак се случва. Скролващият се беше добре в гр. Разград, но където сигнала е на границата се меше - сегашното сменяне през 2.5сек ми допада.

Откакто иначе имаме нов предавател в Разград, рдс-ите зареждат доста по-бързо спрямо преди.

В Троян все пак е добре, че излъчва от Капинчо, а не от ТВРС Балканец (предполагам, че поне в града си работи добре динамичния RDS) :)

Няма защо. Иначе сигналът в Троян си е същия и дори новия RDS-PS се меши често - TRJOY, TROYY, N-OYY, N-OYAN и други. Просто не е силен сигналът. Вкъщи на сонито, там не се меши и си е точен, дори и скролващия. Надявам се да го центрират, и мен ме дразни това, че е вляво. ;)
Изображение

Изображение

Изображение

Назад към