Авторадио - Любимите ти песни за пътуване

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Re: Авторадио - Любимите ти песни за пътуване

Мнениеот Meloman № 1 » 18 Фев 2021, 16:25

Да не е ново по вид съдържание също е ок, само да има някакъв вид... Nova News, докато беше Аура до септември 2015, го слушах, защото ми беше любимото CHR радио, без дори да е такова по лицензия. При Авто е същата работа. Малко ми е чудно защо са заявени изобщо профили на аудиторията и формати в лицензиите, а не се напише само едно "политематичен/музикален" и готово, то е ясно, че нито има кой да прави мониторинг, нито има кой да спазва каквото и да било, поне да не си кривят душите.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 18 Фев 2021, 16:48

Meloman № 1 написа:Да не е ново по вид съдържание също е ок, само да има някакъв вид

Че сегашния му вид какъв е - аматьорски сайт, манджа от Сити и Енерджи, на сайта им снимки от Арда (където дори не се хваща), трафик на запис (който актуално на всеки час съобщават от Фокус на живо и другите радиостанции на Фреш Медиа) - от цялото радио само специалната музика от 20 до 22 часа става за нещо. Представям си колко са мислили за предавания, видели че Енджой и Фреш правят топ 30/40 - и тези си рекли да направят същото, но с различно число за да са оригинални -> 20 :Clap - поне през другото време да ретранслират Сити/Нова..
Проблема наистина не е при Авторадио - СЕМ е огромният проблем -> те допускат такива ,,радиостанции - компютри" до нашия ефир..
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 19 Фев 2021, 23:10

Обичайно за пародия на радио - само ценители без вкус биха се подложили на подобни мъки. За жалост програми като тази и Енджой се наложиха като любими на масовата аудитория, на която липсва вкус и претенциозност.
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 20 Фев 2021, 00:30

hot_fan написа:Авторадио за мен е една от станциите, която няма никаква концепция и като музикално съдържание и като програма.
То даже не би трябвало акцентът да е музикалното съдържание, някакъв забавен топ 20, а да има дори цели предавания за трафик информация и автомобили, но как да е, кауза пердута. Защо се оказа, че дори по радиата-телевизии bTV Radio и Nova News все пак има някаква собствена продукция, колкото и разностранна като тематика да е тя, май по второто даже се четяха книги вечер или през нощта и някаква Ралица беше водеща от 13 до 16, после бяха Милен Цветков и Даниел Петканов, но веднъж в седмицата. В onlineradiobox дори пише само краткото "Auto Radio играе само най-добрата популярна музика", все се случва да преведеш нещичко с Google Translate, ама пък и за едно такова изречение...
BestRadio написа:За жалост програми като тази и Енджой се наложиха като любими на масовата аудитория, на която липсва вкус и претенциозност.
На аудиторията не й липсва вкус, липсват радиата, които да го предложат. Ако имах любими програми, които следях с интерес само до миналия месец, сега спокойно мога да си кажа, че не съм пускал радио от 2 седмици. Разбира се, някои проучвания твърдят, че 88% от населението слуша радио, само че в същото време 62% били заявили, че си пускат за по-малко от 30 мин. Знам дори как - включват, превъртат ефира или запаметените и изключват след 5-10 мин. Телевизия, интернет и дори печатни медии изпреварват радиото. Вероятно хората, които истински обичат радиото и се интересуват, са само слушателите, но не и екипите... Всяка схема може бързо и лесно да бъде манджа с грозде винаги, когато не му се занимава на дадения човек. Когато някой предлага това и заявява "като не ви харесва, намерете си друго радио", обикновено се получава така, че накрая май няма никакви реакции на постовете му в социалните медии и в един момент трябва да си ги харесва сам, заедно с колегите си, както от лични профили, така и като самата страница, за да се съберат аджеба десетте лайка... Аз съм напълно сигурен в такива все по-чести моменти, че в радиата не се мисли за друго, освен за аудиторията.
Благодаря и аз и наздраве! :Drunk

PS: Виждал съм тук преди години някои потребители, които са заявявали нееднократно, че са професионалисти, да наричат определени групи от слушатели "пациенти". С подобно уважение се постигат и подобни резултати.
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 29 Мар 2021, 08:17

Авторадио от Ябланица на 104.7 MHz има подобрен обхват! :Horray В рамките на град Троян се чува значително по-добре, браво!

Друг е фактът, че радиото може да се улови перфектно с RDS на 60-80 км разстояние по права линия (Ловеч-Левски), за което също поздравявам! :Clap
Изображение

Изображение

Защо имам чувството, че когато си пусна Енджой, все едно слушам Радио 1?

Изображение
NoobFM
Нов
Нов

Мнениеот NoobFM » 04 Апр 2021, 11:37

Преди няколко дена забелязах, че Авторадио от Несебър е с RT - radioplay.bg
Също в ефира им вече се върти "Грешна си" на Криско и Тони Стораро
Radio Note FM (WIP) - http://notefmbg.free.bg/live.m3u
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 04 Апр 2021, 14:46

NoobFM написа:Преди няколко дена забелязах, че Авторадио от Несебър е с RT - radioplay.bg
Също в ефира им вече се върти "Грешна си" на Криско и Тони Стораро

Интересно за радиотекста, интересно що въртят грешна си...
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 05 Апр 2021, 22:51

Много ме интересува как и какви ефекти добавят към радиото, че звучи подсилено и леко изкривено, колкото и да е странно, това е една от другите причини радиото да ме привлича...
Изображение

Изображение

Изображение
NoobFM
Нов
Нов

Мнениеот NoobFM » 06 Апр 2021, 09:41

MCKristiyanPro написа:Много ме интересува как и какви ефекти добавят към радиото, че звучи подсилено и леко изкривено, колкото и да е странно, това е една от другите причини радиото да ме привлича...

И на мен ми харесва звука на радиото. Аз усещам увеличени ниски честоти към 120-180Hz и леко намалени високи. Усещам и лека лимитация към някои честоти, с което звучи леко небалансирано, но някак и по-добре. Не знам как точно го правят, но е нещо подобно според мен.
Radio Note FM (WIP) - http://notefmbg.free.bg/live.m3u
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 06 Апр 2021, 13:28

NoobFM написа:
MCKristiyanPro написа:Много ме интересува как и какви ефекти добавят към радиото, че звучи подсилено и леко изкривено, колкото и да е странно, това е една от другите причини радиото да ме привлича...

И на мен ми харесва звука на радиото. Аз усещам увеличени ниски честоти към 120-180Hz и леко намалени високи. Усещам и лека лимитация към някои честоти, с което звучи леко небалансирано, но някак и по-добре. Не знам как точно го правят, но е нещо подобно според мен.

И аз за това се чудя и с какъв софтуер го правят. Ако някой има възможност да ми обясни на ЛС.
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 06 Апр 2021, 23:09

А аз още се чудя колко дни ли остават на недоносчето?
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 06 Юни 2021, 21:05

Песента Monoir & Osaka - The Violin Song има някакъв нов едит по Авторадио.
https://youtube.com/watch/pQmPOgAkJwY?t=48
Какво мислите по него? Мен и ме кефи, и не ме кефи. Не ме кефи, че го няма основния текст, а просто някакви ефекти и празнота, но ме кефи, че вариантът е по-различен и звучи по-яко. O0
Изображение

Изображение

Изображение
Аватар
marto81
100+
100+

Мнениеот marto81 » 07 Юни 2021, 08:31

"Ко каза,ко?" :D

Оригиналът звучи по-добре, според мен.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 07 Юни 2021, 18:50

Авто радио ми напомня малко на радио Сити от периода му, в който песните започваха от средата на първия куплет и свършваха някъде по средата на втория припев. Чест прави на музикалния редактор, който може би е един от малцината, които могат да съберат 20 песни в 1 час, че да остане и някоя минута за рекламни блокове. В случая визирам Авто радио Топ 20, който така и не разбрах на какъв принцип се случва, но аз като цяло и останалите неща по това т.нар. радио не разбирам. Станциия, таргетирана към шофьорите, да ги апелира да им пишат във Фейбук, ако евентуално видят нещо на пътя, предвид че ползването на мобилен телефон, за каквото и ще да е, по време на шофиране, е грубо нарушение на закона, мерси :Drunk Регетон кючеци и някакви безумни ремикси на хитове, които са известни само на лицето, което реди музиката, както и някакви песни, който са дълбоко незпознати на хората до 30-годишна възраст, които би трябвало да са в тагрета на радиото са другата част от манджата с грозде, което това. "радио" представлява. За капак и саунд имидж за 20 стотинки с възможно най-втръсналия глас в ефира, а да не забравяме и "гениалното" решение вечер да има предаване с монотонна клубна музика, която е по-възможно да накара някой да заспи зад волана, отколкото да го държи буден, е безумно. Силно се надявам дните на този пореден експеримент, който само харчи ток и честотен ресурс да са преброени. :)
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 07 Юни 2021, 19:20

Нищо чудно да има съдбата на бившото спортно Радио Гонг - да цъфне скоро ново радио на мястото му, а тези райони, в които излъчва (Ябланица, Елена, Пещера, Видин) ме наведжа на мисълта, че перфектно би било, ако се появи нова радиостанция изцяло за народна музика (би било чудесно, но Фреш Медия винаги цел им е била да са модерни) :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 18 Юни 2021, 18:34

И кой ще го слуша това радио за народна музика? Идеята за радио, което да дава актуална трафик информация е много добра, но за съжаление то не се прави с жик-так ремикси и постове във Фейсбук. :Drunk
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 18 Юни 2021, 18:53

hot_fan написа:И кой ще го слуша това радио за народна музика?

Не се притеснявай - достатъчно маса хора на възраст си имаме в България, които ценят народната музика, а радио, което би преставяло такава музика (бързи хороводни китки) би било чудесно. То Авторадио ли, Нова нюз ли - същата работа :D -> един и същ музикален редактор имат и съответно доста песни съвпадат. Съвсем друг въпрос е, че повечето песни по Авторадио са остарелите наскоро в ефира на Радио Сити хитове, плюс нещичко от Енерджи. На Фреш Медиа България им трябва вече нещо различно...

hot_fan написа:И кой ще го слуша това радио за народна музика? Идеята за радио, което да дава актуална трафик информация е много добра, но за съжаление то не се прави с жик-так ремикси и постове във Фейсбук.

Отдавна си имаме частно радио, което представя актуална трафик информация вече 17 години - Радио Фокус :)

Там, предполагам нямаш претенции, понеже трафик инфо се съобщава на фона на най-различна музика - балканска, руска, азербайджанска, световна и т.н. :D
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 18 Юни 2021, 20:48

hot_fan написа:Авто радио ми напомня малко на радио Сити от периода му, в който песните започваха от средата на първия куплет и свършваха някъде по средата на втория припев.
Трябва да е било до няколко години след стартирането му, защото съм го изпуснал този период. Понеже и двамата смятате, че онези, които редят там, са музикални редактори - хората с музикално образование са моментално на колене от такъв разоръжаващ професионализъм, който блика като ручейче от нашия мил роден ефир и конкретно от това радио... :D Сега сериозно, музикалният редактор отговаря за обективно поднесено съдържание с определена от неговия почерк и усет форма. 90% от това, което чувате в повечето частни радиа, се изсипва в ефир от случайно попаднали там фенове, които си нямат хал хабер какво ѝ се слуша на целевата им аудитория, и си пускат на случаен принцип каквото им е на кеф в момента.
ShukiBG написа:Съвсем друг въпрос е, че повечето песни по Авторадио са остарелите наскоро в ефира на Радио Сити хитове, плюс нещичко от Енерджи.
За реденето на няколко радиа се взимат повечко пари от хонорари, това попринцип, но и конкретно в РТЕ НЕТ, Фреш медиа или както и да се казва там, но пък и понеже са няколко човека, които се занимават с това, днеска ще дадем на единия, утре на другия и така. Лицензията криво-ляво се изпълнява и тези хора не ги бърка повече. Ушевадно е, че се ползват едни и същи записи (подозирам, че и цели бази данни), защото да вкарваш всичко поотделно е къртовски труд, а с мисъл вече е направо невъзможно, ако имаш да редиш 3-4 24-часови програми 7 дни в седмицата. Друг въпрос е, че се пускат парчетата, които се харесват на изсипващия плейлиста. Аз се упражнявам напълно безплатно по половин час на ден в обективното редене на 24-часови плейлисти, където не си налагам вкуса, а само стила, а каквото ме кефи си го пускам на себе си - разликата знаете каква е, ако сте го правили. Така че, предлагам онези, които се пробват по т. нар. хит радиа в момента, да направят нещо подобно, с такива упражнения се учи най-добре. Или просто да чуят как звучи например Дарик, има странни неща и там, но като цяло подборът му пасва идеално на аудиторията и идеята за информационно радио. Саунд имидж в България - за него важи същото като при плейлистите, може да се прави при наличие на мотивация - няма ли я, се получава омагьосаният кръг, който описах горе.
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 18 Юни 2021, 21:34

Нека не слагаме всички под общ знаменагтел. В родния ефир има станции, които се редят от грамотни хора, които не пускат каквото си искат или някой да им казва какво да пускат. За съжаление, дори в София, станциите които звучат така, както трябва, са 2 или максимум 3. Нарочно не назовавам имена, за да не навлизаме в излишна полемика. По темата със Сити - беше в периода 2004-2006-а. По темата за Авторадио мисля, че казах каквото имам и очаквам съвесем скоро тази пералня на пари да бъде заменена с нещо, което поне прилича на радио, защото дори и някои онлайн радиа звучат по-адекватно от него, а те дори не се налага да покриват някакви лизензионни критерии.
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 18 Юни 2021, 22:09

hot_fan написа:По темата със Сити - беше в периода 2004-2006-а.
И аз така заподозрях, тази практика парчетата да почват от средата на първия куплет или направо от припева след него и да приключват след втория припев е по-скоро гавра с труда на авторите, изпълнителите и продуцентите на дадените заглавия, но как да е, явно Авторадио топ 20 трябва да си ги побере :D Не ги слагаме в един кюп станциите по никакъв начин, има си някои добри примери във всеки един формат и профил, които обаче не са на нужното професионално равнище заради липса на желание. Ако сега радио се прави само за пари и с тях, без значение кой ги дава, преди се правеше за престиж. Ако Авторадио беше се появило през 2003, например, имам идея как щеше да звучи и кой щеше да го реди, само че понеже тогава със законодателната врътка, съвсем прясна в онзи период, за отпушване на конкуренцията в медийния сектор окрупняване в медийни групи почти нямаше, не стоеше на дневен ред въпросът "Ами сега, как да дадем горе-долу сносни пари на всички колеги и да са доволни"... Авторадио поради сбиртока, който представлява, е с доста сериозна "фен база", тъй да се изразя, и отделно е един от най-слушаните онлайн стриймове с хиляди потребители, така че не вярвам скоро да спре в този си вид. Ако искат, ще им пратя някое рекламно разделителче, то и 2-3 секунди може да е, защото: "Търговските съобщения, предоставяни от доставчиците на медийни услуги, трябва ясно да се разпознават като такива", не че нещо...

Назад към