Радио N-JOY - Само Хитове

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
lunar_light
100+
100+

Re: N-JOY 106,9

Мнениеот lunar_light » 07 Окт 2020, 11:00

Така е подадена информацията от Виваком с наименованието на "обекта" към всички излъчващи от там. (БНТ, БНР, Фреш, FM+ bTV, Nova, Дарик са го пуснали същото.)
А "освежаването" е започнало от върхът, най-горната секция с панели, къде преди бяха старите UHF предавателни антени.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 30 Ное 2020, 23:40

Радио N-JOY от днес е с нов предавател за град Монтана:
,,N-Joy от Монтана на 95.2 имат нов, скролващ РДС с името на града от който излъчват:

https://www.youtube.com/watch?v=sEVoeMpYn9g

Видеото е заснето на една отбивка в с.Благово по петроханския път. Стария РДС на тази станция беше само N-JOY , центрирано."

Въпреки, че промяна се наблюдава само при радиотекста и RDS-a, колегата сподели, че и звукът вече е по-добър - категорични сме, че предавателят е нов.

Информацията e предадена от колегата от Северозападна България @Halfdead....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 01 Дек 2020, 01:11

Очудвам се, че все още има фенове на това радио.... Винаги съм мислел, че RDS-ът му е най-малкият проблем! Логично където има конкуренция е тотален аутсайдер, време е да помислят за замяна с бТВ Радио.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 01 Дек 2020, 08:19

BestRadio написа:Очудвам се, че все още има фенове на това радио.... Винаги съм мислел, че RDS-ът му е най-малкият проблем! Логично където има конкуренция е тотален аутсайдер, време е да помислят за замяна с бТВ Радио.

Сигурен, ли си че пък БТВ радио ще бъде по-слушана програма ? Ти знаеш, ли какъв ужасен дразнещ звук идва, когато говорят от телевизията на честота 89.9MHz за град Русе ? Такава размяна може би е мислима само за няколко големи града, в които например има N-JOY, но няма БТВ Радио (но си има и добри алтернативи) на N-JOY - Варна, Благоевград и Стара Загора например. А имаш, ли идея на какво ще разчита точно един областен център на име Разград, където ефирът е превзет само от софийски вериги ? Ако изчезне отстават само Веселина, Радио 1, Z-ROCK и БТВ Радио (при замяна). Тогава откъде ще слушаме новата хитова музика в този град ? Ако имаш решение на въпроса - пиши, но лично според мен трябва спешен конкурс за града, същото и за Търговище - те са най-големите сървайвъри в цяла България :Happy Има и други областни такива градове, но при тях има поне една радиостанция, която може да се мери с N-JOY, но напълно очаквано в Разград отново няма (ако не бяха закрили Оберона): Хасково - Метроном, Габрово - Бумернаг, Монтана - Енерджи, Ловеч - Сити и Зетра, Пазарджик - Енерджи и Сити, Шумен - Мая и Фреш и т.н. Перник най-много се доближава до Разград, но те са близо до столицата, а при наличието на местното Хит Радио Ултра не мисля, че друго би пробило с добра слушаемост там :D

За мен N-JOY като музика, звук, RDS-и и предаватели в някои градове е доста добре, но на мен лично не ми е интересно предаването на Инспектор N-JOY и според мен е правилно да се замени и някак си да се вкл. и слушателите сутрин. Не ми харесва Party Time вечер, някак си фоновата музика докато говори водещата много ми е втръснала от години. Като музика макар и да звучат най-различни парчета, тя поне когато няма водещи е разнообразна - похвално е, че национална софийска верига има разнообразие, а на мен музиката като цяло ми допада (като няма какво да се слуша, какво да правим в Североизтока :D )
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
BestRadio
1000+
1000+

Мнениеот BestRadio » 01 Дек 2020, 17:59

ShukiBG написа: Има и други областни такива градове, но при тях има поне една радиостанция, която може да се мери с N-JOY, но напълно очаквано в Разград отново няма (ако не бяха закрили Оберона): Хасково - Метроном, Габрово - Бумернаг, Монтана - Енерджи, Ловеч - Сити и Зетра, Пазарджик - Енерджи и Сити, Шумен - Мая и Фреш и т.н. Перник най-много се доближава до Разград, но те са близо до столицата, а при наличието на местното Хит Радио Ултра не мисля, че друго би пробило с добра слушаемост там

Фактите са неоспорими, дори ти ги потвърждаваш! Щом една провинциална чалга верига измества това ''радио'', излишно е да говорим повече! Относно другите примери - Енерджи и Сити са класи над тях, дори и в Стара Загора няма особен интерес към Енджой. Зетра и Бумеранг са прилични програми за нивото на градовете си, като също са много по-качествен продукт. Мая отдавна е наложен лидер, вече в цели три големи града и регионите им. Метроном от няколко месеца отново е на познатото ниво - с качествен саунд, разнообразна и по-различна плейлиста и може да се слуша в интернет. Хасковлии още помнят добрите му години и започнаха отново да се връщат към познатата честота. За останалите без вкус е Енджой!
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 01 Дек 2020, 18:09

За всичко си напълно прав, но искам да представя последното ти изречение по друг начин:
,,За останалите, при които няма друго - N-JOY”. Нищо чудно Разград и може би Габрово (заради готиния предавател) да гонят топ 3 по слушаемост на това радио, хасковлии пък могат да се похвалят, че имат изобилие от качествени програми като Метроном и Витоша например...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 05 Дек 2020, 12:17

Регионалната програма на радио N-JOY за Шумен изобщо съществува, ли още ? Както се очакваше - дълго нямаше да се задържи, тя изобщо колко време съществува - изобщо имаше, ли я 1 година ? Доколкото знам, 1-2ма колеги от Шумен има и те ще могат да дадат подробности...

Музиката на радиото сутрин е много зле в предаването на Инспектор N-JOY - не знам изобщо кой го понася това ,,предаване”, много скучно, поне музиката да беше добра. Иначе през нощта чувам много хубава музика, не мога да сменя радиостанцията, не разбирам защо по-лошите песни се пускат сутрин, това да не е стратегия да си изгонят малкото слушатели, там където почти алтернативи няма - Монтана, Разград, Габрово, Перник, Тутракан (където Русе излиза доста добре) и т.н. ?
Последна промяна 1 на ShukiBG, променена общо 5 пъти
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
jorko
1000+
1000+

Мнениеот jorko » 05 Дек 2020, 12:21

ShukiBG написа:Регионалната програма на радио N-JOY за Шумен изобщо съществува, ли още ? Както се очакваше - дълго нямаше да се задържи, тя изобщо колко време съществува - изобщо имаше, ли я 1 година ? Доколкото знам, 1-2ма колеги от Шумен има и те ще могат да дадат подробности...

То не се ли приема сега в Разград? Едно време като беше Форте на тази честота беше по-надуто като покритие. :-\
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Re: Радио N-JOY - Само Хитове

Мнениеот ShukiBG » 05 Дек 2020, 12:25

jorko написа:
ShukiBG написа:Регионалната програма на радио N-JOY за Шумен изобщо съществува, ли още ? Както се очакваше - дълго нямаше да се задържи, тя изобщо колко време съществува - изобщо имаше, ли я 1 година ? Доколкото знам, 1-2ма колеги от Шумен има и те ще могат да дадат подробности...

То не се ли приема сега в Разград? Едно време като беше Форте на тази честота беше по-надуто като покритие. :-\

:D Че то ние в Разград едва БНР-тата от шуменската кула хващаме, че N-JOY сме тръгнали да гоним на 106.5 :Clap По-интересното е, че в Разград сякаш от Шумен радио Мая ми излиза най-добре, дори и от БНР-тата, което е чудесно за мен, но сигнала е напълно недостатъчен - цяла поза с насочване на антената на приемника трябва да заема. Очаквам смяната на честотата, ще се радвам ако някой чуе да съобщят сменената честота за Шумен - да съобщи, за да отида да тествам на най-добрата локация за Шумен в града и да кажа как е - ще останем без Мая, миналата седмица пробвах 105.4 (беше що годе добре), а на 99.7 пробива доста силно Фокус Русе и май ще се сбогуваме с Мая 99.8 - като ходя да пробвам за Мая, ще видя как е N-JOY....

Между Разград и Шумен има някакво възвишение/пречка/височина, която пречи за пробива на Шумен - за сравнение Русе си излиза слушаемо с леко пръщене в самия център на града, а от Шумен и на високото едва излиза нещо...

Ах, как ми липсват местните качествени програми Браво, Форте - много се радвам, че поне честотите на Браво попаднаха в ръцете на Мая, а не например в БТВ Медиа Груп...
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 09 Мар 2021, 15:25

Радио N-JOY от днес (09.03.2021) излъчва с нов предавател в гр. Разград на честота 106.9MHz:
https://www.youtube.com/watch?v=KGF-ASW9XvU

Новият RDS-PS е: ,,N-JOY Razgrad" (скролващ се)
Новият RDS-RT е: ,,ZA REKLAMA TEL. 02/803 90 90; http://www.njoy.bg"

Днес беше планирана годишна профилактика на предавателят им в гр. Разград. След 9:50 часа предавателят беше изключен за около час и след 10:40 беше включен новият. Макар и все още да не съм го сравнил с предавателя на Радио N-JOY 96.0 в Тутракан (където звукът е чудесен), веднага ми направи впечатление, че има подобрение в звука (преди липсваха басове и беше тенекия :D ). За жалост звукът на видеото няма нищо общо с реалността - така че на живо трябва да се чуе. Направи ми впечатления (на видеото се чува), че трябваше да има реклами, но не прозвуча нито една - Разград се води към Регион 2 за рекламите (10 града), но липсата на такива ме кара да си мисля, че може да са ни обединили с Шумен, но не съм сигурен :Hmmm
Няма грешки в радиотекстовете и звука, всичко си е както трябва...

Искам да подчертая, че това е четвъртият предавател, който за по-малко от година си променя радиотекстовете (RDS-PS / RDS-RT) в гр. Разград :Clap

Досега промяна за Разград беше направена от страна на: Z-ROCK 106.0, VESELINA 93.1 и DARIK 104.9....

Ето го и старият предавател (вчера):
https://www.youtube.com/watch?v=wVax-2Ae3gE

Старите RDS-PS и RDS-RT бяха само: ,,N-JOY".....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 10 Мар 2021, 13:59

В момента тече профилактиката на предавателя на Радио N-JOY в Русе на 101.6MHz. Предавателят е изключен, нищо чудно и оттам да изскочи нов предавател, понеже сегашния също е стар. Учудващо е, че в Разград доста по-рано/бързо се случиха нещата. Сега имаше реклами на 106.9 в Разград и отново нямаше една реклама, а само музикална подложка (като вчера), а трябва да е в Регион 2 с 10 града :Hmmm

EDIT:
След 14:15 часа предавателят отново работи, а дали има промяна в RDS-PS и RDS-RT могат да кажат колегите от Русе....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

zlosten
100+
100+

Мнениеот zlosten » 10 Мар 2021, 14:07

В Разград профилактиката е била планирана за 25 Март, значи са я направили по-рано!
Аватар
alex2510
100+
100+

Мнениеот alex2510 » 10 Мар 2021, 14:29

ShukiBG написа:След 14:15 часа предавателят отново работи, а дали има промяна в RDS-PS и RDS-RT могат да кажат колегите от Русе...

Към 14:27 ч.:
RDS-PS: N-JOY
RDS-RT: WWW.NJOY.BG TEL 028039090

На 2 пъти спираше предавателя, но за съвсем кратък период от време (10-ина секунди). След което сигнала се възстанови.
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Де да имах на сегашния си телефон (Samsung N-9005 (Galaxy Note 3))

От Сливо поле, Русенско :D
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 10 Мар 2021, 14:34

@alex2510
Много благодаря за информацията ! Точно това питах - доколкото виждам там не е поставен нов предавател, а само е добавен телеофнен номер към RDS-RT-a. Нов предавател към момента има само за Разград - утре ще очакваме в Тутракан да коригират проблема с RDS-ите на 96.0 - RDS-PS изобщо не зарежда (пробвал съм с 5 приемника, на един го имаше с грешни знаци), а в RDS-RT-a пише ,,teklama”, вместо ,,reklama”. Предполагам, че към момента най-добрият предавател (нов изобщо) в Североизточна България се намира в Разград. Варна се доближава, но там нямат скролващ се RDS-PS с името на града. Най-близкия подобен със същите характеристики като тези на Разград предавател се намира в гр. Габрово на 107.4MHz :)

Последно и точната информация за Русе (благодаря за информацията на @lunar_light и @alex2510):
RDS-PS: ,,N-Joy" (вече не е цялото име с главни букви)
RDS-RT: ,,http://www.njoy.bg; tel: 088039090"

Видео:
https://youtu.be/N3dilScKC7c
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 14 Мар 2021, 19:45

Радио N-JOY от четвъртък излъчва с нов RDS-RT на 96.0MHz от Тутракан:
https://www.youtube.com/watch?v=4A0_te1mRdA

Приемът е на територията на община Разград....

За жалост, RDS-PS (основен) няма от месец септемрви, а RDS-RT-а e влошен (преди беше по-хубав):
https://www.youtube.com/watch?v=kdCfT_a1YSU
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 30 Мар 2021, 10:17

Новият предавател на Радио N-JOY в Разград на 106.9MHz от вчера не работи (изключен е) - само пръщене (този ,,хит" няма край) :Happy
Всички други радиостанции от РРТС Разград си работят безпроблемно....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 30 Мар 2021, 17:28

ShukiBG написа:Новият предавател на Радио N-JOY в Разград на 106.9MHz от вчера не работи (изключен е) - само пръщене (този ,,хит" няма край) :Happy

Само за дето всички му се радвахме...
Изображение

Изображение

Защо имам чувството, че когато си пусна Енджой, все едно слушам Радио 1?

Изображение
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 30 Мар 2021, 17:36

MCKristiyanPro написа:Само за дето всички му се радвахме...

Да, дори един месец не издържа без да направи авария :D
Смятай, колко е голям този проблем, вече втора вечер през делничен ден нямаме излъчване на 106.9 в областния център - май, май е сдал багажа новия предавател.....

Точно такова спиране имаше едно лято от миналите години, не си спомням точно коя година беше 2017/2018/2019, но тогава лятото с дни/седмици (да не казвам месец) нямаше излъчване, отново на 106.9 - какъв ли е проблема, нов предавател да спре и то единствен в момента....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 30 Мар 2021, 18:06

ShukiBG написа:Да, дори един месец не издържа без да направи авария :D
Смятай, колко е голям този проблем, вече втора вечер през делничен ден нямаме излъчване на 106.9 в областния център - май, май е сдал багажа новия предавател.....

Точно такова спиране имаше едно лято от миналите години, не си спомням точно коя година беше 2017/2018/2019, но тогава лятото с дни/седмици (да не казвам месец) нямаше излъчване, отново на 106.9 - какъв ли е проблема, нов предавател да спре и то единствен в момента....

Най-вероятно проблема е в ел.захранването на помещението, където е предавателя.
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 30 Мар 2021, 18:49

Stani написа:
ShukiBG написа:Да, дори един месец не издържа без да направи авария :D

Най-вероятно проблема е в ел.захранването на помещението, където е предавателя.

Ми да си го оправят и това е... манджой феновете сигурно са били шокирани...
Изображение

Изображение

Защо имам чувството, че когато си пусна Енджой, все едно слушам Радио 1?

Изображение

Назад към