Лош ефирен звук на радиостанциите

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
tufata
100+
100+

Re: Лош ефирен звук на радиостанциите.

Мнениеот tufata » 29 Мар 2016, 19:25

ЖОРО написа:Изхвърляш се много инжинере.. ако беше кадърен нямаше да си в Плевен !!! и да киснеш по цял ден по форумите .. :D :D :D :D

Никой не знае къде съм от тук пишещите.
Освен форума, има много други дейности които върша денем. Това че отговарям винаги на време, не значи, че правя сам това.
Познавам много хора висшисти заминали някъде на друга планета едва ли не, а реално не знаят елементарни неща. Не определяй кой какво може о това къде е.
Философ пълен!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 29 Мар 2016, 19:27

tv-fen написа:
tufata написа:
tv-fen написа:Съгласен съм

Ако даваш мнение и подкрепяш някой, няма лошо. Обаче ако не можеш да оправдаеш и докажеш това което трудиш, значи просто говориш нещо което сам не знаеш.

Послушай малко NJOY и в други градове освен Ловеч и ще разбереш , че не е с лош звук.

Не разбра ли, че Н-джой нямат изкаран звук от студиото, на какъв език да го кажа вече?!...
Ако имаха, нямаше проблема и тембъра във всеки град да е еднакъв с този в нета.
Философ пълен!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Мар 2016, 19:28

Интересно защо в София и на спътник е ОК .. а? а ти да не би да си ходил в студиото че знаеш дали е изкаран звука или не е ?/?
tv-fen
100+
100+

Мнениеот tv-fen » 29 Мар 2016, 19:35

И в Пловдив е ОК ;)
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 29 Мар 2016, 19:42

ЖОРО написа:Интересно защо в София и на спътник е ОК .. а? а ти да не би да си ходил в студиото че знаеш дали е изкаран звука или не е ?/?

Така за това на ФМ дали е ОК няма да го коментирам, защото сигурно и за Вас, най скъпата техника продавана в Технимаркет, свири добре? Ако е така, ясно каква ви е представата за добро.
Я да видим на спътник къде е добре.
Философ пълен!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 29 Мар 2016, 19:42

tv-fen написа:И в Пловдив е ОК ;)

Ти на какво слушаш за да констатираш добре ли е или не?
Философ пълен!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Мар 2016, 19:48

Първо не пазарувам техника от Техномаркет !!! хахахаха ако ти пазаруваш от там .. ясно що за професионалист си :D :D :D :D
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 29 Мар 2016, 19:50

И да вметна .. ФМ го изключих още на 26.11.2006г. :D :D :D :D Ако си още на него говори лошо за тебе .. инжинере !!!
tv-fen
100+
100+

Мнениеот tv-fen » 29 Мар 2016, 19:57

tufata написа:

Джобно радио + старо радио + радиото от колата(особено последното)
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 29 Мар 2016, 20:31

ЖОРО написа:И да вметна .. ФМ го изключих още на 26.11.2006г. :D :D :D :D Ако си още на него говори лошо за тебе .. инжинере !!!

Това че ти не го слушаш не значи, че трябва да е така!
Тука говорим за качеството на радиата (като цяло). 90% от хората ги слушат на ФМ!
Още един път да кажеш това и няма да ти отговарям.
Чакам да видя от къде го слушаш с добро качество в нета.
Философ пълен!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 29 Мар 2016, 20:33

tv-fen написа:
tufata написа:

Джобно радио + старо радио + радиото от колата(особено последното)

Имаш ли представа колко пари са нужни за да се изгради качествена (SQ) система за автомобил?
Ако слушаш на стоково аудио, то там няма как да чуеш нещо.
Но много от хората слушат на качена техника, а там дразни.
Философ пълен!
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 30 Мар 2016, 22:27

@Жоро: тоя е безнадежден, не че и ти не си се надул до небесата, но ще спра дотук, защото ще ти спукам балона (знаеш кой). Знаеш какво движа в момента от към тези процесори и другите неща, нали ;) Не е като да нямам пряк досег със всичките топ неща на този пазар и не само ;)
И 9-ката може да се вземе много по-тънко, ако имаш правилните връзки 8)
@tufata: Ще ти го кажа така - аз ползвам неща като declipper (undo), delossifer, dynamics restoration и тн. за модерната музика в колата и в нас на техника клас Harman kardon и при спортните ми моменти - Bose като първоизточника ми не е по-малък от 24-bit lossless (studio master). >:D
За по-старите неща и други стилове - 16 бита в lossless е повече от достатъчно (на мобилните устройства - OGG Vobris Quality 6)
Имам studio feeds на (почти) всички ефирни радиа в страната (и не само) директно от апаратните им - звука е ОК на изхода на студиото, но когато стигне предавателя на УКВ практика - нещата стават съвсем други.
И ти го казвам като на прЕател - спри с FM-а, поне на българските. Имаш огромен избор от Румънски станции с много добър звук и програма. Или си купи един Crown Car Audio Player за 50лв с флашка 16GB за 10лв от магааина за Перални и Хладилници (Техно който и да е) и се мирни малко.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 31 Мар 2016, 09:23

Момент, ти каза да оставим Бг радиата на ФМ, е аз искам да слушам тях. Отделно радио слушам на 80% от местата през ФМ.
По-този начин сменяш темата, само и само да ги оставим проблема. Така нещата няма да се решат.
Точно за това понеже всеки така прави с всичко в България, сме на това дередже.
Понеже всеки гледа да си реши проблема самостоятелно. Реално глобалните проблеми остават!

Не съм съгласен с теб, че нещата се променят когато се качена ФМ, поне не до такава степен, както са оакани 80% от радиата в Бг.
Пускал съм сигнал на предавател от друг източник и съм слушал точно какво става в изхода през ФМ.
Разликата е нищожна при повечето предаватели.
Сменял съм и сателити, там нещата са по осезаеми но пак са незначителни през проблема който е преди тях.
Значи, ако някой още твърди проблема на Н-джой конкретно, че е след студиото а именно при кодинга към сателит, то нека да ми даде линк за слушане преди него. По-горе предния потребител, за втори път му казах да даде линк, след като каза, че слушал с качествен сигнал от нета, още го дава!
Той просто няма какво да даде, защото радиото навсякъде звучи по не добър начин от този на сателита и съответно на ФМ в градовете, ползващи сателит.
Проблем с такава причина може да има при алфа и бг он аир.
Никой от Вас не разграничава нещата.
Моля Ви, спрете се с тези битрейтове, компресии, битове на ДАК/АДК и тн! След тях има куп неща!
Както казах, няма как 64кб/с да звучи като 320кб/с но обратното може. Така че ако дадено радио използва и излъчва на 192кб/с това не значи, че е добре. Това е един от факторите само за да не се скопи сигнала под дадена степен, но не е критерии за качеството на самият сигнал.
Повечето аудио инженери настройват всичко по техен вкус и разбирания за звук. Един обича да има повече бас и високи, друг обича да има само среди, трети разбиранията му за бас са такива, че да се чуват ясно 100Хц, демек където е повечето бучене и дрънчене, понеже явно той не може да чуе детайлите по-надолу или си мисли, че като изпълнителя иска да покаже бас с нисък тътен това е кривене... Хората не знаят гласа през високите ли трябва да излиза или през средите. Ако е през високите то тогава се получава едно непрекъснато шъшкане защото мъчат 5-6-7Кхц честота да и изкарат през 12Кхц, за да има повече високи уж но тогава премодилират звучаща и не звучи не реално... няма да обяснявам защото няма да ми стигне времето.Виждал съм какво ли не, чувал съм какво ли не. За съжаление на много такива хора, имам представа и учи все още за да разбра кое звучи вярно и кое не. Това че моят вкус е такъв какъвто реално звучат парчетата е техен проблем. Ако на моменти обичам да слушам с повече бас, какво значи, че трябва да наглася съоръженията в студиото така ако зависят от мен, че бяха България да слуша моя вкус ли?
Има си граници и норми. Ако някой не може да го спазва или просто не знае какво трябва да е, то явно не е на правилното място в техническият отдел.
Философ пълен!
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 31 Мар 2016, 13:12

Студио фийд няма да ти дам, защото най-малкото това е незаконно. Поискай си го от радиостанцията- щом си се занимавал с тези неща марш към дъртия, дебел очилати пудел и си искай фийд от него. Ако това нищо не ти говори - нека просто спрем дотук.
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 31 Мар 2016, 16:48

Искам линк, които е достъпен за всеки за слушане! Кое е не законно?! Искам да видя на кое казвате качество и да Ви уверя, че е същото като това по ФМ!
Не знам какво е ФИИД, говори ми на разбираем език както аз обяснявам тук.
Философ пълен!
BoskoIgic
100+
100+

Мнениеот BoskoIgic » 31 Мар 2016, 19:03

m3gab0y написа:@tufata: Ще ти го кажа така - аз ползвам неща като declipper (undo), delossifer, dynamics restoration и тн. за модерната музика в колата и в нас на техника клас Harman kardon и при спортните ми моменти - Bose като първоизточника ми не е по-малък от 24-bit lossless (studio master). >:D

Stereo Tool? Това е отлична софтуерна програма, особено за тази цена. С Stereo Tool, 192 kHz звукова карта и PC компютър може да се направи отличен аудио процесор за ФМ. Доколкото знам, Радио Цариброд на 98.0 исползва Stereo Tool и не звучи лошо за една местна радиостаниция за място от 6000 души. :)
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 31 Мар 2016, 19:57

Ако не знаеш.какво е фиид ..говори лошо за теб ! Njoy изходящия реален сигнал е 1536kbps 48/16 после се енкодира в Нуртс и тръгва за всички предаватели на 256Kbps mp2, обаче за някой райони стрийма е 80kbps HE-AAC И Е ПО СДЪФКАН ,така е и с Z rock. /Darik Radio ,Melody
BoskoIgic
100+
100+

Мнениеот BoskoIgic » 31 Мар 2016, 20:23

256 kbps MP2 не е малко. Във Сърбия сателитен фийд на Радио S2 (ex Index) за предавателите в южна част на страната е 128 kbps MP2!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 01 Апр 2016, 08:59

ЖОРО написа:Ако не знаеш.какво е фиид ..говори лошо за теб ! Njoy изходящия реален сигнал е 1536kbps 48/16 после се енкодира в Нуртс и тръгва за всички предаватели на 256Kbps mp2, обаче за някой райони стрийма е 80kbps HE-AAC И Е ПО СДЪФКАН ,така е и с Z rock. /Darik Radio ,Melody

В Ловеч е на 192к, в Плевен ще кажа като го пуснат.
Не е там проблема ти казах. За тези 192 може да да се чуе много. Проблем с компресията няма.
Тези които са със 80к не знам кои градове са, но те явно са с още опя голям проблем.
Тука говорим за нещо което казах, че е от студиото за мен. За това чакам още линка от там където казваш, че звучало добре, за да видим така ли е. Хайде докато не го дадеш повече да не говорим по темата, че звучи добре някъде в нета... защото реално не си го показал.
Аз не виждам как ще звучи там добре при положение, че това което се усеща като проблем, не може да се постигне само от скапан кодер. За да звучи така зле, вариантите са само два.
Скапан сигнал от студиото - не реален.
Процесор отделен само за това което е стрииманто, които е настроен не правилно.
Това е. Ако е второто, едва тогава може да има вярно в това, че от студиото излиза верен сигнал.
Факта е един, че радиото през ФМ и през сателит съответен звучи супер зле.
Проблема не мога да кажа къде е, защото отдавна не го поддържам и при това отношение от тях и от техническият отдел, нямам намерение отново. Целият персонал им е такъв.
Ни звук на ниво, нит фонотека, нито предавания... трагедия!!!
Спират Фреша в Плевен та да пуснат Н-джой. Там това радио няма да може изобщо да пробие пред Витошата. Те от града мразят фреш пред витоша, и има защо, те сега н-джой... глупава работа са тия от СЕМ.
Философ пълен!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 01 Апр 2016, 11:06

'' глупава работа са тия от СЕМ.''
СЕМ не ги решава тези работи,той само одобрява заявленията за прехвърляне на лицензите,щом дадена станция е решила да продаде честотата си в някой град,то това е проблем на самата станция,не на СЕМ!

Назад към