Лош ефирен звук на радиостанциите

Радиоразпръскване в България - за радиостанциите, мрежите, честотите, предавателите, водещите, музикалните редактори, сутрешните, следобедните блокове и други ефирни емоции
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Re: Лош ефирен звук на радиостанциите.

Мнениеот m3gab0y » 01 Апр 2016, 13:28

tufata написа:Хайде докато не го дадеш повече да не говорим по темата, че звучи добре някъде в нета... защото реално не си го показал.

Прочети малко законите и ще разберещ защо е нелегално да ти давам фийда! Но като не знаеш какво е това и кой движи тези неща - спираме дотук!
Със същия успех ще вземеш Диема Спорт 2 от студиото с какъвто и което и да е радио. Образовай се малко :Devil
Аз съм оператор и ги имам тези неща, ти не си и с това мислене няма и да станеш. :Hmmm

edit: ето ти един запис да чуеш няколко секунди от студиото във .flac на известно радио:
http://www99.zippyshare.com/v/2IgbK8Cl/file.html
FM-RX:
@Home: Sony XDR F1HD + 1/2 Wave Open Dipole antenna
@Car: Sony DSX-A50BT + 1/4 Wave antenna
@Mobile: Sony Xperia-Z with SpiritFM Unlocked + Logitech UE 350 earphones
WiFi RX/TX:
@Home: 2xAirlive N.Power + 5db ant.
@Laptop: Alfa AWUS036H + 10db ant.
BoskoIgic
100+
100+

Мнениеот BoskoIgic » 01 Апр 2016, 15:54

m3gab0y написа:edit: ето ти един запис да чуеш няколко секунди от студиото във .flac на известно радио:

Внимание: качество на звука от вграден плейър на Zippyshare е катастрофално. Кликнете на "Download Now" и качество на звука е 100 пъти по-добро!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 02 Апр 2016, 09:50

m3gab0y написа:
tufata написа:Хайде докато не го дадеш повече да не говорим по темата, че звучи добре някъде в нета... защото реално не си го показал.

Прочети малко законите и ще разберещ защо е нелегално да ти давам фийда! Но като не знаеш какво е това и кой движи тези неща - спираме дотук!
Със същия успех ще вземеш Диема Спорт 2 от студиото с какъвто и което и да е радио. Образовай се малко :Devil
Аз съм оператор и ги имам тези неща, ти не си и с това мислене няма и да станеш. :Hmmm

edit: ето ти един запис да чуеш няколко секунди от студиото във .flac на известно радио:

Хайде така бъди добър да ми предоставиш запис тогава същия на Н джой, което да си отговаря на това от фийда.
Докато не го предоставиш, все още нищо не си казал все едно.
Аз мога да кажа, че и в даден град като пускат мп3 от студиото ще звучи като флак :)
Нека не говорим врели не кипели...
А за да ми предоставяш флак на нещо, което преди това е било отрязано, мисля е излишно.
В 256к ако не дори и в 192к, при правилен звук може да звучат тези радиа неузнаваемо!
В случая и в флак да се качва като кб на компресия, ще е напълни излишно, ефект няма да има абсолютно никакъв!
Явно някой хора не са наясно както точно прави и кога има смисъл от по-малка компресия.
Аз не знам какво е фийд, нямам време да уча термини на елементарни технически названия. Времето си го посвещавам на доста по-важна и дълбока наука.
Философ пълен!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 02 Апр 2016, 15:53

Ако за тебе това е добър звук, явно изобщо не си наясно с нещата и е се оправдава защо сшоред теб и не само теб, звучи НРЖ, НДЖОЙ и още куп други добре.
Съветвам те да си останеш теоретик и да се занимаваш с нещо по-лесно.
Фийд, може да не знам, но ако река ще науча са секунди. Не търся понеже такава дума няма в Бг речник! Ако имаш на предвид, какво значи - връзка, то това го знам от отдавна, Но звук няма да научиш скоро какъв ще да е правилният. Това не може да се научи за ден, два, месец...
Докато не можеш да разграничиш честоти с доста прецизна селективност, чака че да може да нарисуваш осноситлена АЧХ след като чуеш дадена песен, да анализираш проблеми на звука случвайки го и тн, мисля че е излишно да работиш в област и да даваш оценки.
Философ пълен!
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 02 Апр 2016, 16:36

tufata,
звучиш доста нелепо. Все едно да си стругар без да знеш какво е струг. За разлика от теб, имам достатъчно опит и познания на базата на най-добрите продукции и манджой е всичко друго, но не и близко до нивото на станциите, които аз слушам.
По думите ти сигурно никога през живота си не си пипал компресор (освен, може би, такъв за гуми на колелото ти) а и ми говориш за някакви висини, от които си нямаш на идея.

Заповядай запис на Манджата от изходния сигнал на апаратната без обработка и ходи да се учиш, защото имаш много пропуски за попълване и то най-вече в първите 7.
http://www32.zippyshare.com/v/avlGjMpV/file.html

И, сега, понеже го раздаваш тарикат - кажи кой процесор ползват и на кой пресет са. И какъв е тилт офсета, който съм "прихванал" на записа - докато не получа отговор спирам да се занимавам с теб. А и ме сърби нещо пръста да те репортна, където трябва ;)
FM-RX:
WiFi RX/TX:
tv-fen
100+
100+

Мнениеот tv-fen » 02 Апр 2016, 16:38

Какво е ,,манджа" ? Само за ястието знам. Благодаря предварително. Иначе Дъ Войс е с като че ли малко по-добър звук от преди, но малко.
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 02 Апр 2016, 17:07

m3gab0y,
Компресор не оправя нещата мой човек! Казах ти, аудиото и звука не са ти дар, намери си друго занимание.
Ако те сърби нещо, то май е друго... а ти не можеш да репортнеш никой! :)
Има кой да го направи тука, ако има защо но не си ти този!
За процесор не мога да кажа нищо, защото не съм ходил в студиото на Н-джой. Коеот никъде не съм твърдял. Казах че нямат звук сателит и съответно в никой град взимаш от сателит. Както и на линк с нета.
За предния звук на НРЖ - пълен кенеф който си дал. По-зле и от клипове от тубата дори...за Мп3-ки 128к да не говорим, те са класи напред.
За този на Н-ДЖО, сякаш нещата са по-добре, но може и така да ми се струва. Тази песен не е от най-динамичните за да кажа какво се случва.
За проблеми мога да мога да преценя след повече слушане.
Направи запис повече време де, какво е това по 2-3мин. Ако трябва в различни песни за тия 2-3мин.

Дадох ти пример от сайта кое радио звучи както трябва още преди страница.
Философ пълен!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 02 Апр 2016, 17:12

tv-fen написа:Какво е ,,манджа" ? Само за ястието знам. Благодаря предварително. Иначе Дъ Войс е с като че ли малко по-добър звук от преди, но малко.

Същата работа - няма звук и този запис от Нджой!
Философ пълен!
tv-fen
100+
100+

Мнениеот tv-fen » 02 Апр 2016, 17:22

Защо ли си мисля, че този линк посочен по-горе(http://www32.zippyshare.com/v/avlGjMpV/file.html) е вирус?
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 02 Апр 2016, 17:30

Не е, сваляй! Но ефект... няма! Същата работа или една идея по-собре от това в градовете, но пак много зле!
Пуснете си Вайбс радио от сайта (електронна музика) то звучи както трябва, Ултра Перник, жалко че е фолк. Малко радиа имат такъв звук, Нджой и НРЖ са классиииии под тях!
Радио Зетрта е със съшия формат музика като Нджой, там звука е пъти напред но има още какво да се желае.
Философ пълен!
BoskoIgic
100+
100+

Мнениеот BoskoIgic » 02 Апр 2016, 17:41

m3gab0y написа:http://www32.zippyshare.com/v/avlGjMpV/file.html
И, сега, понеже го раздаваш тарикат - кажи кой процесор ползват и на кой пресет са. И какъв е тилт офсета, който съм "прихванал" на записа - докато не получа отговор спирам да се занимавам с теб. А и ме сърби нещо пръста да те репортна, където трябва ;)

Аз не съм експерт, но процесор е 100% Orban Optimod (8600?), съдейки по звука. Пресет и тилт не знам.
Последна промяна 1 на BoskoIgic, променена общо 2 пъти
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 02 Апр 2016, 17:50

Използване на готови пресети е като да избереш код на боя за кола боядисвана с индивидуален цвят.
Абе нищо не ме учудва вече в България.
То тогава да махнат процесора, за какво им е като НЕ Е настроен!
Философ пълен!
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 02 Апр 2016, 17:58

А и да, кой ги кара да ползвате изобщо такива процесори за ФМ?!
Има процесори са по-ниски суми предлагащи много повече настройки!
Освен ако е някой учен висшист а с никаква практика - демек дървен философ, техника се купува в изобилие, пари се дават много и накрая нищо!
Това също е типично на България.
Философ пълен!
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 02 Апр 2016, 18:02

Е как защо им е,за парлама :D
Аватар
tufata
100+
100+

Мнениеот tufata » 02 Апр 2016, 18:05

Е за това няма да имат пари...

Edit: Георги
Премахнат ненужен цитат на предходен пост
Философ пълен!
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 02 Апр 2016, 23:27

Напротив за това пари имат ! защото времето е пари :D :D :D :D Туфенди не разбра ли че всичко е ОК ..
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 02 Апр 2016, 23:34

Жоре, пусни едно писмо до Оптито за тоя, че на мен ще ми коства няколко международни разговора ;)
Всичко е ОК, като за БГ стандарта. Медиите си имат достатъчно пари и няма да имат значителна печалба дори да докарат студиен сигнал във 1536 kbps (за радио) до всеки един предавател. Съдейки по пряк опит с няколко радиа, които Туфито изреди и до които имам пряко техническо участие - мога да ти кажа, че и 48 kbps HE-AAC е приемливо за масовото БГ население :Devil
Същото важи и за ТВ-тата и почти всичко останало като медия в БГ.

@Bosko: Omnia8500 със пресета на ProFM.
FM-RX:
WiFi RX/TX:
CrazyT
100+
100+

Мнениеот CrazyT » 02 Апр 2016, 23:36

Едно време в радио ВЕ имаше компресор на звука.Затова се искаше не мощен а предавател с мощен процесор да смогва на синусоидата.А този звук се компресира сега от процесори тогава само от 1-н.Виждам,че сте нямали радио.Има много неща,които влизат в прекодиране на сигнала.

Не е лесно да ви кажа как става и защо е така.Има книги прочетете ги.
Аватар
m3gab0y
1000+
1000+

Мнениеот m3gab0y » 02 Апр 2016, 23:50

Много зависи как си направиш нещата, какво му подаваш на MPX, какъв е предавателя и антената му и тн.
Лично аз съм правил чудеса само с няколко ватчета и много добри процесори с composite clipper ;)
FM-RX:
WiFi RX/TX:
BoskoIgic
100+
100+

Мнениеот BoskoIgic » 02 Апр 2016, 23:55

m3gab0y написа:@Bosko: Omnia8500 със пресета на ProFM.

Omnia8500?! Мисля, че е искал да кажеш "Optimod 8500".

Назад към