Раздел общи приказки

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
alex2510
100+
100+

Re: Раздел общи приказки

Мнениеот alex2510 » 29 Апр 2020, 09:21

След разтрогването на отношенията между Булсатком и България Сат, стартира нов телекомуникационен оператор, който да ползва българския сателит - Неосат (http://neosat.com)
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Де да имах на сегашния си телефон (Samsung N-9005 (Galaxy Note 3))

От Сливо поле, Русенско :D
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 01 Май 2020, 14:21

Пловдивчани, усетихте ли земетресението? Аз го усетих леко, седях си на стола пред компютъра и изведнъж се усети леко заметресение, колкото да ме масажира, БУКВАЛНО!!! :o
(4,4 по Рихтер на 11км от Пловдив, но се усети и в ТРОЯН) :o
Изображение

Изображение

Защо имам чувството, че когато си пусна Енджой, все едно слушам Радио 1?

Изображение
Аватар
dhamitak
500+
500+

Мнениеот dhamitak » 06 Май 2020, 00:37

Честит ГЕРГЪОВДЕН!
Честит Имен Ден на всички именници с пожелания за много здраве и весел празник!
Аватар
MCKristiyanPro
500+
500+

Мнениеот MCKristiyanPro » 06 Май 2020, 10:50

dhamitak написа:Честит ГЕРГЪОВДЕН!
Честит Имен Ден на всички именници с пожелания за много здраве и весел празник!

Благодаря, подобно! :bg:
Изображение

Изображение

Защо имам чувството, че когато си пусна Енджой, все едно слушам Радио 1?

Изображение
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 17 Май 2020, 16:13

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 04 Сеп 2020, 08:01

MCKristiyanPro написа:
ShukiBG написа:Научете се да подкрепяте БЪЛГАРСКОТО !

За това има БеГе Радио. Не че нищо, ама Ситито са много зле от покритие. Почти веднага, след като изляза от Ловеч, се губи и почва да се лови БНР Радио Шумен от Венец. В Троян и Летница няма и следа. Само БНР Шумен има. Ако ти е омръзнала консервативната музика по всички радия - купуваш си уредба с USB флаш вход, качваш си песни на флашка и готово!

On-Topic:

След като свърши Toolroom (техно музиката от 8 до 10 вечерта), пуснаха джингъл на Авторадио два пъти! ;D
[/quote]

Джорджи™ написа:Българското да си върви по БГ Радио. Ние принципно живеем в свободна икономика, където по-качествената музика трябва повече да се слуша.
Не казвам, че съвременната чужда музика е кой знае какво, но българското население е твърде малко за да продуцира съдържание и качество каквото на световните развища е налично.
В България се произвежда банална, лесно смилаема музика тип еднодневка, с наченки за промиване на мозъка, тип наркотик, който те кара против волята ти да се пристрастиш.

БГ музика по специализирани програми. Само.

@Джорджи и MCKristiyanPro
Вие четете, ли това което пишете ? Един съвет - изтрийте си постовете и спрете да се излагате. Как в България българска музика ще търсим само в една ЧАСТНА станция, която няма дори покритие във всички областни градове ? Като разбирате толкова много елате да видите как е в Разград, където турската музика от Вероника пробива по-добре от БГ Радио, елате и в Добрич, където БГ Радио Варна 97.8 е смазано от Румъния, а от Шумен и Силистра не излиза. Как в цяла България ще има бг музика само по едно радио, без стабилно покритие, хайде спрете да говорите глупости ! Надали ние сме най-умните на Балканите, които пускат много по-малко местна музика, отколкото съседите - ако бяхме добре нямаше тези дни след 22 часа да гледаме онези дето се блъскат. Говорите пълни безсмислици, засега сте двама които мислите така, колко ли още българи мислят така :Hmmm Една държава се изгражда от населението, а това което се случва сега е резултат от ,,сънят” на българите, от който надали някога ще се събудят. За жалост хората, които мислят разумно са малко и не успяват да преборят другата страна все още. От нас по-загубени в Европа, на Балканите няма заради ето ей такива мисли - в България да се слуша БГ музика само по едно частно, без стабилно покритие радио. Добре, че имаме съседи като Турция, Гърция и Сърбия, които наистина ценят своята музика и знаят какво да слушат ! Джорджи не те знам в Германия ли, в България ли живееш, но ако си в чужбина по-добре не я коментирай тази тема. Трябват ни отделни радиостанции за българска поп, народна, рок, естрадна музика, а не една манджа каквато е БГ Радио. Положението в БГ е плачевно - сега ако искам да чуя бг хороводни китки, няма радио по което да ги чуя, музика която е символ на държавата да не може да се чуе ефирно е трагично. Как музиката на държавата не може да се чуе ефирно, как дори БНР не правят 24/7 радио за народна музика ? Не искам да чакам час, искам в държавата в която символ е народната музика да мога да чуя такава когато си искам. За разлика от нашите станции, които нямат народна музика, турското национално радио с народна музика осигурява горе-долу стабилно покритие на области Бургас, Ямбол, Сливен, Хасково, Варна, Шумен, Търговище и т.н. и частично в области Разград, Добрич и т.н. и се налага то да задоволява нашите искания за народна музика, което наистина е голяма излагация за България. Нашето БНР само ,,отчита дейност”, не задоволява музикалните искания на народа, те са длъжни да направят цяло радио за народна музика, но нали никой не ги натиска, защо пък да си точат силите - така е с всичко в БГ, докато не те натисне някой :D , то затова сме последни навсякъде. Джорджи и MCKristiyanPro да заповядат точно с техните авторадиа и малки антенки да ги видя как ще слушат БГ Радио в Разград, Добрич, Видин и т.н - да ги видя как в движение ще изкарат чист сигнал без пръщене, Истанбул си е така в Добрич най-вече през лятото. Представете си че радиото е без AUX, няма USB, няма интернет, да видим как ще слушаме БГ радио чисто - все пак сме в България и трябва чист сигнал в България. Ако се справят със задачата ще се съглася с техните мнения, шансът за чист прием в движение в центровете на градовете е нулев....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 03 Ное 2020, 21:15

Скоро интернет радио Hot Dance може да прекрати излъчване.
20201103_211339.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Студио UQ
Нов
Нов

Мнениеот Студио UQ » 16 Фев 2021, 18:41

ShukiBG написа:Че сегашния му вид какъв е - аматьорски сайт, манджа от Сити и Енерджи, на сайта им снимки от Арда (където дори не се хваща), трафик на запис (който актуално на всеки час съобщават от Фокус на живо и другите радиостанции на Фреш Медиа) - от цялото радио само специалната музика от 20 до 22 часа става за нещо. Представям си колко са мислили за предавания, видели че Енджой и Фреш правят топ 30/40 - и тези си рекли да направят същото, но с различно число за да са оригинални -> 20 :Clap - поне през другото време да ретранслират Сити/Нова..
Проблема наистина не е при Авторадио - СЕМ е огромният проблем -> те допускат такива ,,радиостанции - компютри" до нашия ефир..

С фалшиви проекти се печелят "конкурси".
Мисията на това радио е уж да покрива слушателите при пътуване, пък нито една автомагистрала не е покрита - по-скоро странични райони са взети.
Всъщност според мен не трябва да се ядосваме - то си е на едни управители, така че да правят каквото знаят с всичките си радиостанции.

Истината е, че българският радио пазар има нужда от нови, независими и свежи участници, които да доставят ново по вид съдържание за слушателите и да върнат хората към слушането на радио.

Edit: ShukiBG
Премахнат ненужен цитат на предходен пост
Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 19 Фев 2021, 18:56

Понеже предимно чета и рядко си позволявам да се изказвам, но измулението ми от това как този форум от някакво време е доминиран от разни господа, чиито най-смислен пост е просто линк към сайт за видео съдържание, съдържаш нещо, което всеки от нас може да намери сам, стига да иска. В този ред на мисли ми се ще да припомня на малкото от вас, които останаха тук, както и да кажа на новото поколение радио "разбирачи", че идеята на този форум не е някой си да сипе суперлативи по адрес на някое радио и да мрази всички останали, които не го правят, а да се водят някакви смислени дискусии, да се дава някаква информация, която би била полезна за някой от нас и т.н. Уви, това, с някои дребни изключения, вече липсва. Уважаеми в зелено, както и останалите активни и "компетентни" по всякакви въпроси - сведохте това място до нивото на форуми с тийнеджърска насоченост, където е нормално някой да пише глупости. Пиша всичко това, защото тук преди години по стечение на обстоятествата успях да създам много ценни контакти и приятелства, и то с хора, които наистина са професионалисти в тази област. И макар и всичко да се пренесе в социалните мрежи, все още вярвам, че места като това има още какво да дадат на хора, които истински обичат радиото и се интересуват.

За да не е offtopic този пост ще кажа, че Авторадио за мен е една от станциите, която няма никаква концепция и като музикално съдържание и като програма.

Благодаря! :Drunk
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 19 Фев 2021, 23:23

Относно радиото, да мнението ми е същото като на коментиралите преди мен, да @hot_fan заслуга за това, което казваш имам и аз, взел съм си бележка и гледам да не спамя и мисля, че може отново да възвърнем старият облик на форумът и привлечем нови членове със полезна информация за всичко свързано с радиото и телевизията!
Последна промяна 1 на Stani, променена общо 20 пъти
Mediamanager
Нов
Нов

Мнениеот Mediamanager » 20 Фев 2021, 11:45

Meloman № 1 написа:
hot_fan написа:Авторадио за мен е една от станциите, която няма никаква концепция и като музикално съдържание и като програма.

PS: Виждал съм тук преди години някои потребители, които са заявявали нееднократно, че са професионалисти, да наричат определени групи от слушатели "пациенти". С подобно уважение се постигат и подобни резултати.

Ама вие сте си точно пациенти :Fool
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 20 Фев 2021, 12:01

Драги ми професионалисте, който и да сте Вие, аз уважавам факта, че имате високо мнение за себе си, въпреки че Вие не ме уважавате като (бивш) слушател.
1. Поколението форматни професори в интервала 30-50 годишна възраст от частните радиостанции в момента произвежда най-слабата като качество радиопродукция в цялата история на радиото в България. Уважаеми специалисте, кои са легендите на радиото в България и защо са такива? Чувал съм как са пускали песни от фенски плейлисти, които хора са им изпращали дори без да е обявяван от водещия някакъв мейл изобщо в ефир. Има едно поколение, което се обръща към аудиторията с "негово величество зрителя". Чели са цели послания в ефир, хора им изпращат записи от колекциите, които притежават. Казвали са "Благодаря" за всяко изразено мнение, независимо дали е критика или комплимент. Ако можете да се похвалите с нещо подобно, заповядайте, но се представете - може пък и Вие да сте някоя легенда и да не знаем ???
2. Понеже някой споменава сегашните тийнейджъри, те знаят какво е емоционална интелигентност, защото я притежават. Те имат способността да върнат силните времена на радиото, ако Ви се откъсне силно професионалното сърце да им позволите, разбира се. Защото те са много по-информирани от Вас какво им се слуша.
3. Драги специалисте, предвид Вашето високо мнение за себе си, хората, слушащи радио, може да са музиканти, свирили много повече часове, отколкото изобщо Вие сте слушали музика в живота си. Може и да са инженери, журналисти. Може и да е бабата на село, която е била шивачка. Вас не Ви интересува какъв по професия и статут е всеки един слушател, защото в официална среда на общуване Вие уважавате всеки един от тях и се обръщате към тях на Вие, а не на "ти", все едно сте на лафче в кафето отсреща.
Не на последно място - Вие може и да не ми благодарите за моето мнение, но аз благодаря за мнението Ви, докторе! Желая Ви още много професионални мигове в ефир с Вашите приятели-слушатели.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 20 Фев 2021, 14:55

Едно обръщение и от мен към ,,доктора":
Уважаеми ,,докторе", свалете си малко маската от челото, измийте си очите и прочетете, за какво е преданзначен този форум :Excl
Това не е болница, но мога да Ви упътя към такава, където има пациенти - бих им препоръчал на другите доктори да започнат от Вас - именно Вие пишете OFF-TOPIC, който няма нищо общо с нашия форум, с цел обиждане на колегите :Excl
Ако продължите да търсите медицинска помощ в нашия форум, ще бъда принуден да Ви наложа санкция, която може да бъде както 1 седмица забрана за писане, така и профилът Ви да бъде баннат завинаги....

25.07.2019:
Mediamanager написа:Ти или работиш в радио Варна или си тотален пациент! Престани да спамиш по всички теми! Слушай си полезната информация и не ни занимавай с живота си!

20.02.2021:
Mediamanager написа:Ама вие сте си точно пациенти :Fool
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
hot_fan
1000+
1000+

Мнениеот hot_fan » 20 Фев 2021, 22:50

Ако можем да водим адекватна комуникация, базирана на арументирани мнения и градивна критика и без използването на разни епитети, ще е много по-полезно за всички. Благодаря!
lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 02 Мар 2021, 14:01

Понеже стана дума за Radio Text-овете на българските радиостанции, а няма специална обособена тема в която да се обсъжда RDS потока им, ще пиша тук.
За моя голяма изненада установих, че нито една българска радиостанция излъчваща от Русе не подава информация за час и дата в RDS данните си. Нито една.
Или като за нашия български стандарт по-скандално щеше да бъде ако тази функция работеше коректно, но уви. За сметка на това всички румънски излъчват дата и час. Да не говорим, че тяхното Radio Impuls подава RadioText+ към енкодера и статично едно под друго изписват името на изпълнителя и песента. Но в полето за албум слагат слогана #WeAreImpuls (Зависи от модела приемник, новите вече "уважават" RT+ стандарта и имат повече полета/редове за "радио текста". Останалите приемници си показват RT+ данните като "скрол текст" на екрана.

Сега е ред на комичните ситуации.
RT на Darik радио е:
NEWS MUSIC SPORT WWW,DARIK,NET - Не стига, че са използвали запетайки вместо точки за web адреса, но самия уебсайт не е този. Правилния е darikradio.bg

RT на Fresh Русе е:
RADIO FRESH RUSE TEL. 02 976 74 74 02 976 74 74 - Тук напълно излишно е дублиран телефонния номер.

А FM+, БНР Хоризонт , Христо Ботев и Шумен въобще нямат Radio Text-ове.
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 02 Мар 2021, 15:33

Фреш при мен:
Screenshot_20210302-152439_Radio.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 02 Мар 2021, 16:55

След като колегата от Русе @lunar_light реши да пише по темата с RDS-RT (радиотекстовете), сега и аз реших да се включа:

Радио FM+ на 94.4MHz в Русе има радиотекст (RDS-RT). Не знам с какъв приемник пробваш, но и аз имах един приемник, който незнайно защо не им показва радиотескта, a той зарежда светкавично (по-бързо зареждащ от техния не съм виждал в Русе). Имам сега 4 такива, които показват въпросния радиотекст, а той е ,,RADIO FM+ RUSE TEL. 0700 1 58 58". Пробвай с друг приемник, за жалост при мен в Разград не излиза с RDS и не мога да ти изпратя видео, но съм сигурен, че има радиотекст....

Радио Фреш щеше да реши този проблем с дублирания номер още през месец юни 2020 година, но после доколкото бях разбрал - имали са някаква злополука с въпросния техник и не отиде в Русе. След 3-4 месеца беше поставен радиотекст (RDS-RT) на Z-ROCK 106.0 (един и същ техник имат, все пак са в една медийна група) в Разград и беше поставен RDS на радио Фреш в Бяла, област Русе на 95.2MHz - учудващо, защо никой не е отишъл тогава в Русе. Целта беше, RDS-ът (RDS-PS) от ,,FRESH", да стане ,,>FRESH<", а радиотескта (RDS-RT) да стане ,,RADIO FRESH RUSE TEL. 02 976 74 74" - просто някой трябва да ги подсети на имейл адреса им и когато имат възможност, биха направили тези промени :)

Относно Дарик Радио - и за мен е необяснимо това със запетаите, уж имат студио в Русе - толкова, ли няма кой да отиде да го оправи :D
Сайтът пък в радиотекста (RDS-RT), който е ,,WWW,DARIK,NET", след като се напише в търсачката на браузара например, автоматично се пренасочва към верния им адрес ,,DARIKRADIO.BG".....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

lunar_light
100+
100+

Мнениеот lunar_light » 03 Мар 2021, 00:24

ShukiBG написа:а той е ,,RADIO FM+ RUSE TEL. 02 976 74 74".

Много странно, пробвах с три различни модела мобилни телефони и не изкара RT въпреки отличния сигнал. С автомултимедия след кратко замисляне го изписа така.
RADIO FM+ RUSE TEL. 0700 1 58 58
Преди години Дарик си спомням излъчваше датата и часът ,
който винаги бе с 5,6 минути назад.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 03 Мар 2021, 00:28

Да, вярно ти е изписало за FM+ (моя грешка е цитираното от теб) - и аз знаех, че почваше че с 07..., но не се досетих. Вярно ти го зарежда радиотекста на Радио FM+ 94.4MHz :)

Дарик Радио ако се слушаше изобщо, щяха да имат стимул да поддържат дата/час - липсата е показател, че нямат слушатели, които изобщо да се интересуват от това, или пък изобщо да се интересуват от Дарик Радио....

Мен, ако питаш - за ,,комичните" радиотескстове засега са само Радио Енерджи Русе 100.5, Радио 1 Русе 88.9 и БГ Радио Русе 97.4 - тях ги наричам -> ,,тип - аматьор". На тях не направиха, ли днес отново тест на друг тип радиотекстове ?
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Студио UQ
Нов
Нов

Мнениеот Студио UQ » 16 Мар 2021, 18:44

Радио Nova News:
Вероятно е нарочно - ударили са го на свободия и непрофесионализъм.

Не съм съгласен, че те са каквото и да представителство на България.

В България има свестни и кадърни хора и техни радио продукти - слушайте ги тях.

Назад към