Всичко, свързано с форума -> forum.predavatel.com (2021-ва година)

Predavatel.com / Predavatel.eu
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Всичко, свързано с форума -> forum.predavatel.com (2021-ва година)

Мнениеот ShukiBG » 23 Яну 2021, 10:39

Вече е 2021-ва година и аз реших да създадам тази тема, в която да споделяме абсолютно всичко, свързано с форума predavatel.com за България. През последните месеци една част от членовете на нашия форум настояваха за появата на нов модератор, поради липсата на модератор, който да има възможност ежедневно по няколко пъти да посещава и да контролира форума predavatel.com. Искам да обявя, че от вчера насам и аз съм част от екипа на глобалните модератори на predavatel.com, затова съм много благодарен на колегите, които ме подкрепиха и @predavatel, собственика на сайта и форума, който прецени, че притежавам нужните качества за тази отговорна позиция и ми гласува своето доверие, за което много му благодаря. Имам няколко идеи за развитие, които ще се опитам да реализирам в бъдеще, но ще ми трябва време да разбера дали мога да ги изпълния с тези права, които ми се полагат като модератор. Ако имате идеи за развитие на форума във всякакво отношение, предлагам да си ги представяте тук или като напишете лично съобщение на мен (ShukiBG), Meloman № 1 (колегата-модератор, който също винаги е насреща да помогне с каквото може) и не на последно място на @predavatel - причината за назначението ми е моята висока активност и посещаемост, понеже @predavatel невинаги има възможност да влиза редовно - тогава можете да се обръщате към мен или колегата-модератор Meloman № 1. Ще започна с едни редакции в някои теми, а една моя тема, която няма никакъв смисъл във форума, предстои да бъде изтрита. До момента забелязах, че имаме много такива теми, свързани с бъдещето на нашия форум - създавам тази с цел всички да обсъждаме всичко в една тема - тази, която сега създадох....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
viliqnko.petkov
500+
500+

Re: Всичко, свързано с форума -> forum.predavatel.com (2021-ва година)

Мнениеот viliqnko.petkov » 23 Яну 2021, 22:58

ShukiBG написа:Точно с грешните имена на темите си играя тази вечер като нов модератор :D
Тази идея лично аз ще си я впрегна в действие, @predavatel още вчера ми гласува своето доверие :)

Две излишни теми до момента са изтрити, а например темата ,,За турските ФМ радио” вече се казва ,,Относно турските FM (УКВ) радиостанции”...

Сподели, кои теми трябва да бъдат преименувани според теб...

Честито, ShukiBG, трябва всеки ден да има модератор в този форум, иначе няма кой да изтрие ненужните теми.
Би било добре всички теми за едното радио/телевизия от създаването на форума до днес, да се обединят в една обща тема. Няма кой да пише тема за еди кое си радио, като има 20 теми за това радио. Това трябва да стане и в раздела за телевизия - да има само по една тема за цифровата ефирна телевизия, БНТ, bTV, NOVA и др.
Хубаво е, че в заглавието на темата към радиостанцията прибави и девиза.
ozren69
500+
500+

Мнениеот ozren69 » 25 Яну 2021, 09:04

Да ,добре ще е всичко свързано с ДАБ И ДАБ+ да се отдели в отделен раздел,че сега темите са пръснати из целия форум.И да има корекция на заглавията ,обособяване например за развитието и приемите от всяка една съседна държава и у нас,включително и по региони - северозападен,североизточен,северен централен,югоизточен, югозападен и южен централен.Това се отнася и за темите за радио и телевизия които са многобройни ,ако се класифицират по приеми в тези 6 области броят им силно ще се редуцира.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 25 Яну 2021, 10:11

Да, има доста неправилно изписани заглавия, някои с правописни грешки. Имах за идея да създам раздел, в който да се създадат 28 теми и всички приеми на FM да се пишат в темата за областта, в която са приети. Разделянето на региони 4-6 също е добра идея, понеже нямаме колеги от всяка област, които да пишат в абсолютно всяка тема за определена област. Наистина темите за разпръснати, за DAB/DAB+ има няколко, лошото е че поне в едната има много off-topic или накратко - безцелна говорилня. От вторник/сряда ще започнат по-големите промени, много се радвам, че всеки прави предложения - това е нещо много важно. Ти какво предпочиташ - да запазим специалната тема за DAB/DAB+ приеми в Плевен и да се създаде друга обща или да се създаде нова тема ,,DAB и DAB+ приеми в България”, където да прехвърля твоите приеми от темата за Плевен ?
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

ozren69
500+
500+

Мнениеот ozren69 » 25 Яну 2021, 19:25

Най-прегледно ще е ДАБ приеми в северен централен район, така ще публикувам в една тема и приемите от ловешко. Ако се направи обща тема, впоследствие ще стане трудно издирването на приеми от определен регион, важи повече за новите членове на форума. Но на този етап и обща тема е опция, защото ДАБ предавателите у нас и около нас се броят на пръсти.Разделението на по големи райони е удачно защото, за всеки район си има специфични приеми, например, североизточен с румънски и турски приеми, югоизточен с турски и евентуално гръцки приеми, северозападен със сръбски и хърватски приеми, югозападен с македонски, сръбски и гръцки приеми,Южен централен е в най-лоша ситуация,а в северен централен въпреки отдалечеността си от предавателите излизат сръбските и румънските и се закачат хърватските предаватели.
Последна промяна 1 на ozren69, променена общо 25 пъти
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 25 Яну 2021, 19:33

Добре, ще помисля по идеята. Струва ми се, че ако ще се разделя на райони, то те поне за началото трябва да са 4-5: Североизточен, Северозападен, Югозападен, Югоизточен и може би един централен. Защо мисля, така ? - ако забележиш, почти нямаме колеги тук, които да споделят DAB/DAB+ приеми, нямаме членове с DAB/DAB+ приемници в Югозападна, Югоизточна и Южен (централен - района на Кърджали), които да ни информират -> тези теми буквално ще стоят празни, затова много се чудя. Радвам се, че си съгласен за една тема за DAB/DAB+ приеми, просто няма кой да пише в другите теми - обща предлагам да бъде само засега, в последствие ако се появят членове от другите райони, темата за DAB/DAB+ приеми ще бъде разделена на райони :)
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 28 Яну 2021, 13:16

ВАЖНА ИНФОРМАЦИЯ:
Исканията на колегите @ozren69 и @lunar_light са изпратени към администратора на нашия форум @predavatel на 26 януари, а те именно са:
- преместване на двете общи теми за сайта и форума в подраздел ,,Съобщения" (искане от страна на @lunar_light)
- създаване на подраздел свързан с DAB/DAB+ приеми в раздела ,,Къде какво се приема" (искане от страна на @ozren69)

Съжалявам - oказа се, че глобалните модератори нямаме контрол в/у разделите, затова се налага тези промени да се направят от @predavatel :Excl

Исканията на колегите @viliqnko.petkov (съществуване на една тема за определено радио/телевизия, вместо няколко както е сега), @BigBrother (поправка на голяма част от грешните заглавия на някои теми) и @MCKristiyanPro (за разчистване на OFF-TOPIC-а от темата ,,Авторадио - Любимите ти песни за пътуване") скоро ще бъдат реализирани, като се има впредвид, че напълно ще бъде изпълнено искането на @MCKristiyanPro, а тези на другите двама колеги ще бъдат по-трудно реализирани, все пак става дума за хиляди теми и няма да могат всички да бъдат редактирани, но ще се опитам една немалка част от тях да успея да редактирам/обединя :)

Искам също да знаете , че системата с докладите (която предполагам доста време не е функционирала) - вече функционира безпроблемно, така че ако има проблеми с някои мнения (в които примерно се съдържат обиди) -> можете да кликнете на бутона (възклицателен знак в кръг) за докладване, който се намира в горния десен ъгъл на всяко мнение. Най-малкото аз ще се опитам да реша проблема с докладваните мнения :)

Ако имате други предложения, свързани с подобрения на форума -> напишете си ги тук или ми пишете на ЛС....
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
nvr
1000+
1000+

Мнениеот nvr » 28 Яну 2021, 15:08

Вече си модератор честито!
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 28 Яну 2021, 22:25

Да, ако ви обидя, вече можете да ме докладвате :D
Аватар
MCKristiyanPro2
Нов
Нов

Мнениеот MCKristiyanPro2 » 29 Яну 2021, 07:44

В момента не мога да вляза от главния си профил, когато вляза от Google e-mail, зарежда за няколко секунди и след това излиза:
Възникна грешка. Моля опитайте по-късно!
Изображение

Edit: И от телефон не се логва! :Excl
АВТОРАДИО ЛЮБИТЕЛ

>>> Моята радио екипировка: <<<
Радиото у дома: Sony CMT-FX205 с антена жица.
Радиото в колата: Philips Radiosat 6010
Радиото на телефона: Huawei Y5 2019

YouTube
Аватар
Meloman № 1
500+
500+

Мнениеот Meloman № 1 » 29 Яну 2021, 10:04

Пробвай с нормален логин, без да минаваш през социалки, и предварително си изчисти кеша и бисквитките.
Аватар
MCKristiyanPro2
Нов
Нов

Мнениеот MCKristiyanPro2 » 29 Яну 2021, 10:54

Meloman № 1 написа:Пробвай с нормален логин, без да минаваш през социалки, и предварително си изчисти кеша и бисквитките.

Еми как да си превърна профила от google към нормален логин? :Hmmm
АВТОРАДИО ЛЮБИТЕЛ

>>> Моята радио екипировка: <<<
Радиото у дома: Sony CMT-FX205 с антена жица.
Радиото в колата: Philips Radiosat 6010
Радиото на телефона: Huawei Y5 2019

YouTube
Аватар
Stani
1000+
1000+

Мнениеот Stani » 29 Яну 2021, 18:54

MCKristiyanPro2 написа:
Meloman № 1 написа:Пробвай с нормален логин, без да минаваш през социалки, и предварително си изчисти кеша и бисквитките.

Еми как да си превърна профила от google към нормален логин? :Hmmm

Направи си нова регистраци тук във форума.
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 01 Фев 2021, 15:21

Сега приключих с разчистването на OFF-TOPIC-а от темата за Авторадио :)
Целия OFF-TOPIC излезе точно 10 страници - от 39 страници, темата за Авторадио вече е 29 страници...

Авторадио - Любимите ти песни за пътуване:
viewtopic.php?f=2&t=23593
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Аватар
alex2510
100+
100+

Мнениеот alex2510 » 01 Юни 2021, 19:05

MCKristiyanPro написа:Това не е точно обновление, но ако случайно се прави ъпдейт на форума, да се добави отбелязване на потребител с @ примерно: @Stani ; @predavatel и когато някой бъде отбелязан, да му излезе известие например:
[името на отбелязващия] Ви отбеляза в [име на темата].

Отскоро посещавам един международен фен форум за шоуто "Стани богат". Хоства се чрез платформата ProBoards. Тя предлага точно тази опция, отбелязване на потребители, както във Фейсбук, Инстаграм и т.н., също така е и mobile-friendly, има доста добра интеракция със социалните мрежи, както и с приложението за форуми Tapatalk. Тук са описани всички опции, които предлага платформата: https://www.proboards.com/free-forum-features

Та, искам да се обърна към администраторите и модераторите на този форум - ако се предвижда някакъв цялостен ъпдейт на форума, съветвам ви да помислите дали да не започнете да го хоствате там. Наистина има доста добри функционалности.
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в колата: Ford CD 5000 RDS EON
Радиото на телефона: Де да имах на сегашния си телефон... (Samsung SM-N9005 (Galaxy Note 3))

От Сливо поле, Русенско :D
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 11 Сеп 2021, 13:09

Напоследък във форума се появяват много ботове, които например създават една и съща тема по няколко пъти....

:Excl Като глобален модератор бих искал да ви помоля, когато ги забележите, да им докладвате конкретно мнение (за което си има специален бутон) или да ми напишете лично съобщение, за да мога на момента да им изтрия излишните мнения и да им поставя бан по-бързо :Excl

Виждам, че някои от вас се обръщат към мен в тези теми, обаче аз невинаги мога да чета всички теми и докладването наистина е по-бързия начин...
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

elman22
100+
100+

Мнениеот elman22 » 11 Сеп 2021, 14:49

Аз докладвах всички, които успях да видя,да се надяваме, че ботовете ще спрат. ;)
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Мнениеот ShukiBG » 11 Сеп 2021, 15:50

@elman22
Много благодаря за което :)

Премахнах всичко, което си ми докладвал с изключение на една тема, в която @ogibo е написал отговор, който може да помогне на друг, който отвори темата ;)
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)

Назад към