Интернет доставчиците в България

Радио и телевизия по интернет - за онлайн станциите, телевизиите по интернет, радио експериментите и програмите за стримване
Аватар
ShukiBG
1000+
1000+

Интернет доставчиците в България

Мнениеот ShukiBG » 04 Фев 2021, 21:54

След искане от страна на член на нашия форум, създавам тази тема, в която да обсъждаме всичко свързано с (качеството/цена и др.) интернета, предлаган от българските доставчици, понеже до момента съществуваше тема за най-лош интернет - тук вече можете да споделите впечатленията си от доставчиците на интернет, от които сте доволни :)
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
avanteex
100+
100+

Re: Интернет доставчиците в България

Мнениеот avanteex » 04 Фев 2021, 22:28

Здравейте , ще ми се падне честта да пиша пръв по темата.

живея в град Варна вилна зона Траката която от скоро е и квартал Траката то и Виница е квартал на Варна.

от 1 година съм на оптичен интернет на Виваком, но ми се случи скъсан оптичен кабел , защото при нас са по стъбове на улицата
а не под земята както е в градовете. тук инфраструктурата не позволява под земята.

аз като качество и скорост на интернет нямам забележки но откак се скъса кабела , сериозно се замислям за варианти Безжичен или мобилен интернет, вече проверих няколко фирми за безжичен интернет и колкото и " ( на сайтовете да им пише доставка в трудно достъпни раьони и ние сме на всякъде и че няма проблем да ми доставят интернет ) " се оказа невъзможно пречат разни сгради и прочие.

остана вариант мобилен интернет , тук от 3джи и 4 джи интернета на 3те известни оператора в БГ , имам покритие , най добри трафик оферти имат за серга само ТиКом обаче те нямат покритие в моят квартал. писах им писмо ако могат да направят нещо по въпроса.

има вариант временно да се вържа към теленор обаче те имат само 100 000 гб трафик и много малка скорост 25 мегабита на сваляне и 5 мегабита на качване което е пак по-добре от нищо както имат и безсрочен договор което пак е добре.

та някой ако знае някакви други начини разбира се срещу такси на безжично ползване на интернет в моя квартал да сподели

благодаря
Аватар
chebaev
500+
500+

Мнениеот chebaev » 08 Фев 2021, 21:08

Аз съм от Варна и ползвам от доста години услугите на А1 (М-тел, SpectrumNet). За Интернета нямам забележки, идва си оптиката до дома ми и си поддържа скоростите. За спиране не може да се говори и ако има такова е изключително рядко. Ползвам техен интернет и в офис и също сме доволни. Единствения минус, който мога да кажа в домашния интернет са рутерите и в частност безжичната мрежа. Доста е слаба и се губи в апартамента. Това обаче се оправя като си купиш един друг безжичен рутер и всичко е ОК.

Като цяло през годините съм ползвал на различни места различен интернет. Мога да каже, че съм силно недоволен от интернета на MSAT и TCV (INTERBILD).
Аватар
минстрел
100+
100+

Мнениеот минстрел » 10 Фев 2021, 17:20

Проблемът с градския транспорт се оправя като си купиш Мерцедес.
Робът се бори за свобода, свободният за съвършенство.
bari03
Нов
Нов

Мнениеот bari03 » 25 Мар 2021, 12:19

Освен по села и паланки където има местен оператор, мисля че качеството и силите на операторите в големите градове са изравнени, предвид конкуренцията и стандартите.
kunihiro
Нов
Нов

Мнениеот kunihiro » 04 Май 2021, 10:01

минстрел написа:Проблемът с градския транспорт се оправя като си купиш Мерцедес.

В случая - MAN услуга, поне 2 влакна Single/Multi mode :Clap

Искам да попитам, някой успявал ли е да подкара GPON или GEPON на някой от домашните доставчици A1, Виваком, Булсатком, Градския, Селския и тн. с SFP ONU на собствен рутер?

Назад към