На кого е собственост Easy Radio ?

Форум за интернетските радистанции
LotusFm
Нов
Нов

На кого е собственост Easy Radio ?

Мнениеот LotusFm » 19 Юни 2021, 16:09

Колеги моля за съдействие ,снощи са писали на мой познат ,който помолих да напише мнение за въпросното радио във фейсбук страницата им след което са писали на моя човек и са му поставяли ултиматуми да трие мненията си иначе го заплашвали с някакви адвокати !
На кой е собственост тази медия ? На фейсбук страницата им на няколко поста има по 200 харесвания от които като видиш кой е харесал публикацията лъсват доста фалшиви профили и всички знаем как става този номер с харесвания на страница има фиктивни надуващи бройки които са нереални ...като си платиш има и тази услуга
Ако някой е наясно с това радио нека ми даде информация ,защото на техния сайт няма никаква информация.
Сайта им дава ,че е с американско айпи
Както написахме използват джингли от сайта reelworld.com ,за които от въпросното радио твърдят ,че имат лиценз ,но тези джингли са създадени през 2017 за ирландското Easy Radio със същия слоган ,как стават тези съвпадения? Лично ако аз имам радио няма да искам в някоя друга страна да въртят моите джингли и моя слоган .Ще направим запитване и към компанията която е създала тези джингли да чуем и тяхното мнение .
Ние държим на публичност за радиостанциите ,кой стои зад тях .Трябва да има прозрачност
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Re: На кой е собственост Easy Radio ?

Мнениеот ЖОРО » 19 Юни 2021, 16:14

в Real world питай за Надя .. тя се занимава с продажбите ... по принцип Джинглите може да са едни и същи като лиценза се заплаща според територията .. 10000 евро е за национално , 4000 кабел ,регионал ... на същия принцип е Нованюз ,имиджа е на Heart , друг е въпроса че имиджите за да не се покриват трябва да има различен слоган или име на радиото ...
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 19 Юни 2021, 16:54

Да може да се ползва само инструментала изпят специално за друга медия .Така да става ,но не и вече направен пакет .Ако аз съм собственик на Easy Radio ,няма да съм съгласен в друга държава да ми пускат джинглите .Тук говорим за един пакет използван първо от ирландското Easy Radio и през 2021 се ползва от съвсем различно радио със същото име.
Ирландското радио си съществува още .Ясно е ,че джинглите са собственост на компанията която ги е направила ,но пак казвам ако аз съм собственик на оригиналното радио Easy ,няма да съм съгласен мои джингли да се въртят в друго радио със същото име .
Като цяло ,защо трябва да вземаш нещо готово ,плати си за нов пакет джингли .Първо защото ползваш чуждо име нямаш идентичност и второ никой не обича копията .А тук си личи ,точно това
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 20 Юни 2021, 12:44

готовия имидж излиза 4-5 по евтино и става за седмица , докато новия отива към 50к евро и поне 3 месеца работа , а в бг няма пазар за това .. дори радия като NJOY работят с малки компании като ASX ...
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 20 Юни 2021, 13:14

Тези цифри кой ти каза ? В голяма заблуда сте какви 50 хиляди евро за 10 трака .Лично съм комуникирал с няколко компании за джингли ,цените варират от 2000 хиляди евро за пакет до 3000 хиляди . В България запис на глас е около 40-50 лв .
Последна промяна 1 на LotusFm, променена общо 21 пъти
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 20 Юни 2021, 14:09

LotusFm написа:Тези цифри кой ти каза ? В голяма заблуда сте какви 50 хиляди евро за 10 трака .Лично съм комуникирал с няколко компании за джингли ,цените варират от 2000 хиляди евро за пакет до 3000 хиляди . В България запис на глас е около 40-50 лв .Тези космически цени не знам кой ви ги приказва .Но факта ,че това радио щом ползва Cloudflare ,има фалшиви харесвания във фейсбук от мними профили.Част от музиката е копирана от нашия плейлист,факта че някой ни копира говори ,че значи сме пример за подражание .Но копирането винаги лъсва .Този който си мисли ,че е направил нещо хубаво всъщност сам се е оплескал ,защото се опитал да направи нещо между радио 1,Nrj и част от нашият плейлист .Снощи на няколко пъти чух няколко песни ,които само ние пускаме .Как така този човек който прави този проект се е сетил за тези песни ...като никоя станция не ги върти освен ние
Както и да е . С готови джингли ,зад прокси сървъри и надути харесвания във фейсбук не се прави радио .

цените в бг са 20пъти по ниски ... а и говорим за саунд имиджи които са убийствени , в бг няма нито 1 радио с тях ..
а и не говорим да ти запише глас ..

а и т.нар имидж абонамент ... с Ariana Grande , Justin Bieber , Dua Lipa , Avamax , Calvin Harris , Troy Sivan. итн за CHR ... ти е 2000 евро на година ...
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнениеот chebaev » 20 Юни 2021, 14:47

LotusFm написа:Тези цифри кой ти каза ? В голяма заблуда сте какви 50 хиляди евро за 10 трака .Лично съм комуникирал с няколко компании за джингли ,цените варират от 2000 хиляди евро за пакет до 3000 хиляди . В България запис на глас е около 40-50 лв .Тези космически цени не знам кой ви ги приказва .Но факта ,че това радио щом ползва Cloudflare ,има фалшиви харесвания във фейсбук от мними профили.Част от музиката е копирана от нашия плейлист,факта че някой ни копира говори ,че значи сме пример за подражание .Но копирането винаги лъсва .Този който си мисли ,че е направил нещо хубаво всъщност сам се е оплескал ,защото се опитал да направи нещо между радио 1,Nrj и част от нашият плейлист .Снощи на няколко пъти чух няколко песни ,които само ние пускаме .Как така този човек който прави този проект се е сетил за тези песни ...като никоя станция не ги върти освен ние
Както и да е . С готови джингли ,зад прокси сървъри и надути харесвания във фейсбук не се прави радио .

Твърдението, че Easy Radio са ви копирали е малко смешно като цяло, защото същото мога да кажа и за Lotus FM, че са копирали други радиа и т. н. Никой не е измислил топлата вода. Не са нещо уникално чак толкова и двете радиа. Слушал съм ги и двете радиа и мисля, че са по-различни определено. Дори моето мнение, че Easy Radio звучи доста по-добре. Като цяло си има слушатели и за двете радиа.

Относно джинглите определено си е тъпо и не е много професионално, но това си е техен проблем.

Собственик на домейна easyradio.bg е Димитър Миланов.

Като цяло не знам и двете радиа колко са активни, след като на едното последния пост е от май 2021 г., а на другото от декември 2020 г.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 20 Юни 2021, 17:52

и аз това не го разбрах с копирането ..музика бол ..
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 20 Юни 2021, 18:44

Това няма значение ,щом казвам че сме чули песни които там се пускат .
Пуснали пост във фейсбук на английски и отдолу 180 харесвания от профили ,които повечето са на възрастни хора над 60+ ,някакви роми + някакви профили или с 5000 хиляди приятели или с 20-30 човека .Не е нужно да си тъп да разбереш как е постигнато това ,чрез машинации ;)
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнениеот chebaev » 20 Юни 2021, 19:50

Това, че са чули някои песни от вашето или някое друго радио, от някъде другаде в Интернет или някой е казал някоя песен не виждам лошо в това. В крайна сметка вие също сте чули от някъде песни и т. н. Дали са взели някакви компилации и са ги пуснали си е техен проблем. В крайна сметка всеки се бори за слушателите. Да, радиото не е да пуснеш просто една плейлиста с музика ама то и пеенето не е само да си отваряш устата, обаче чалгите друго показват. Има си радиа и радиа, нека слушателя да оцени.

Относно звука, всеки сам си решава. Те са решили това да промотират.

За името малко мисля, че не сте точно хората, които да говорят по тази тема. Проста справка като напишете в Google Lotus FM излиза някакво друго радио :) Ама то с имената е сложно да няма някъде подобно.

Като цяло хората си избират пътя, на fake харесванията или на реалните фенове. Щом така са решили - да действат. Като плейлиста ми харесва, пък останалите неща да се оправят.
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 20 Юни 2021, 20:03

Chebaev ти да не си им адвокат ,че ги защитаваш ?
Я си пусни оригиналното радио ,даже преди малко чух същия джингъл и слоган
Ще е интересно да запитаме оригиналното радио ,как техни джингли и техния брандинг звучи в България и то на онлайн радио
Пак повтарям има си правила ,не може някой си да пуска мои джингли едновременно да звучат.Едва ли въпросното лице е платило първо да ползва името Easy ,второ да ползва същия слоган .Да не говорим дори да е франчайз няма как да е платил ,защото ти излиза по скъпо отколкото да имаш собствено име ,брандинг.Направо отправяме запитване към оригиналното радио да видим те какво становище имат по въпроса
Пусни си радиото и чуй същите джингли едно към едно !
https://www.liveradio.ie/stations/easy-radio
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 20 Юни 2021, 20:13

Chebaev, Има само още едно Lotus fm и то е от Южна Африка и е съвсем друг формат .Ние не ползваме чужди джингли на друга медия има разлика.
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнениеот chebaev » 20 Юни 2021, 20:17

Аз не споря за джинглите. Нямаме представа каква е ситуацията, има ли договорка, има ли кражба и т. н. Ако не е регламентирано ефирното радио да се свързва с българското онлайн радио и да се разберат. Вие коментирахте, че са крали от вас музика някаква.

А за това какво ще кажете - http://www.lotusfm.co.za/sabc ? Франчайз ли сте или ,,,,, ?
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 20 Юни 2021, 20:30

chebaev написа:Аз не споря за джинглите. Нямаме представа каква е ситуацията, има ли договорка, има ли кражба и т. н. Ако не е регламентирано ефирното радио да се свързва с българското онлайн радио и да се разберат. Вие коментирахте, че са крали от вас музика някаква.

А за това какво ще кажете - http://www.lotusfm.co.za/sabc ? Франчайз ли сте или ,,,,, ?

Това е радиото от Южна Африка то няма нищо общо с нашето .
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнениеот chebaev » 20 Юни 2021, 20:47

Можем само да предполагаме каква е ситуацията. Звучи невероятно да са платили, но нямаме доказателство нито за едното, нито за другот.
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 20 Юни 2021, 20:56

Нали не мислиш ,че сме будали
Както и да е спирам да дъвча тази тема
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнениеот chebaev » 20 Юни 2021, 23:11

Жалко ще е ако не са уредили нещата около името, слогана и джинглите.
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 20 Юни 2021, 23:56

Аз ще се радвам ако има качествени програми ,без да се взема нещо на готово.Какъв е смисъла да слушам българското Easy ,след като ирландското е доста по добро.Обаче прави впечатление ,че на ирландското Easy по рядко пускат джинглите за 2 часа чух само два пъти джингъла този който е от сайта reelworld.com your relaxing music mix ,а на българското след всяка песен .Но факт е ,че се препокриват едно към едно джинглите .На сайта reelworld.com ги има като отделни файлове и с една програмка има опция да се изтегли всеки един файл .Дефакто всеки може да си ги изтегли
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 21 Юни 2021, 02:27

chebaev написа:Жалко ще е ако не са уредили нещата около името, слогана и джинглите.

Това не е важно ... може да се пише и радио Занзибар - България ...
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 21 Юни 2021, 14:34

Колеги от reelworld.com ми писаха ,че лицето имало права да излъчва джинглите !
Извинявам се ,на лицето което обвиних ,но за първи път чувам подобно нещо ,че някой може да си купи готови джингли .
Да е жив и здрав ! Просто няма да си поръчвам джингли от тази компания ,това ще рече че могат след време да продадат моето лого ,джингли и слоган
Което е жалко :)
Късмет на Easy Radio ,аз обаче ще си слушам оригинала ирландското :)

Назад към