На кого е собственост Easy Radio ?

Форум за интернетските радистанции
Аватар
nvr
1000+
1000+

Re: На кого е собственост Easy Radio ?

Мнениеот nvr » 21 Юни 2021, 14:37

Не искам да обиждам никого,но за мен Easy radio е пеещ компютър.
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 21 Юни 2021, 16:47

На майл си пиша с Надя Владева ,която се пише отдел продажби в Reelworld.com
Жената ми разясни,че имало няколко вида джингли такива ,които някой радиостанции имат ексклузивни права тоест явно си плащат по големи суми и техните джингъл пакети не могат да се препродават и такива които можело .Лично аз ако имам компания за джингли не бих препродавал джингли,защото ще ви кажа сега ,лицето от България го е закупило от тях ,но той може само локално само за България има права върху тези джингли ,това ще рече ,че ако аз излъчвам от Англия моето радио мога и аз да ги купя и да ги пускам .Каква файда да вземеш готови джингли аз не го разбирам това и винаги ще го има сравнението ,че тези джингли са направени за друго радио .Но това е въпрос на различна гледна точка.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 21 Юни 2021, 19:26

м казах ти .. файдата е в това че го правиш без пари а взимаш пари ...
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 21 Юни 2021, 19:50

ЖОРО написа:м казах ти .. файдата е в това че го правиш без пари а взимаш пари ...

Жоро въпроса е друг почнах да си задавам някой въпроси при положение ,че тези пакети са 4 цифрени суми в Евро.Как онлайн радио без приход прави този разход? Да приемем ,че е стартирало преди няколко месеца .Нали една медия трябва да направи приход ,за да докаже разход ,поне аз така знам?
Дори лицензирани радиостанции с доказан приход не се хвърлят към тези джингъл пакети .
Цялата работа е много странна ,оставям на вас заключението ...
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнениеот chebaev » 21 Юни 2021, 20:06

На мен като цяло повечето интернет радиа в България са ми странни ама ентусиасти има колкото си искаш. Въпросът е колко искаш да вложиш. Може да са 500 лв., 5 000 лв, или 50 000. Всичко е въпрос на възможности. Аз се радвам, че има нови и нови радиа, кои по-успешни, кои не чак толкова, важното е да има развитие и разнообразие.
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 21 Юни 2021, 20:26

chebaev написа:На мен като цяло повечето интернет радиа в България са ми странни ама ентусиасти има колкото си искаш. Въпросът е колко искаш да вложиш. Може да са 500 лв., 5 000 лв, или 50 000. Всичко е въпрос на възможности. Аз се радвам, че има нови и нови радиа, кои по-успешни, кои не чак толкова, важното е да има развитие и разнообразие.

Тук не съм много съгласен всеки втори да прави радио ,има много лоши примери .
Прекалено много поп фолк станции ,трябва да има някакво сито .А както каза и колегата горе има и много радио станции един компютър и някаква музика просто за фон .Аз не случайно казах ,че има дори и хора ,които никога не са влизали в ФМ радио
Аз имам опит с една класация преди няколко години към 1 година водих класацията в едно радио и натрупах много добър опит ,кое как е в радиото ...Има една приказка от всяко дърво не става свирка :) А иначе дето викаш ентусиасти много друг е въпроса какво е качеството като съдържание.
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 21 Юни 2021, 22:06

LotusFm написа:
ЖОРО написа:м казах ти .. файдата е в това че го правиш без пари а взимаш пари ...

Жоро въпроса е друг почнах да си задавам някой въпроси при положение ,че тези пакети са 4 цифрени суми в Евро.Как онлайн радио без приход прави този разход? Да приемем ,че е стартирало преди няколко месеца .Нали една медия трябва да направи приход ,за да докаже разход ,поне аз така знам?
Дори лицензирани радиостанции с доказан приход не се хвърлят към тези джингъл пакети .
Цялата работа е много странна ,оставям на вас заключението ...

Не е странна ... важно е каква функция изпълняваш ... и за кого най вече !
туко така да си свириш е все едно глас в пустиня ... може да си най убав кат не те знаят все тая ..
LotusFm
Нов
Нов

Мнениеот LotusFm » 24 Юни 2021, 20:41

Тази жена от reelworld.com ,отново ми писа този път да ме информира ,че от ирландското Easy Radio са излъчвали джинглите без лиценз .
Питанката е за кое радио са били създадени тези джингли през 2017 ,друго радио не излиза в интернет освен едно Филипинско ,което вече май не съществува .
Странно не получих и отговор за кое радио са били направили джинглите
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнениеот chebaev » 24 Юни 2021, 21:37

Както се казваше в един сериал "Истината е накъде там ...."
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+

Мнениеот ЖОРО » 25 Юни 2021, 08:14

LotusFm написа:Тази жена от reelworld.com ,отново ми писа този път да ме информира ,че от ирландското Easy Radio са излъчвали джинглите без лиценз .
Питанката е за кое радио са били създадени тези джингли през 2017 ,друго радио не излиза в интернет освен едно Филипинско ,което вече май не съществува .
Странно не получих и отговор за кое радио са били направили джинглите

Кат си купиш пакета , лиценза е за 1 година след това плащаш по 400- 500 евро на година за да ги ползваш тази такса ти е за правата върху гласовете ... кат не ги платиш по принцип нямаш право да ги ползваш с тези гласове ...

Само не виждам защо се хабиш за поредната порция глупости...
Аватар
avanteex
100+
100+

Мнениеот avanteex » 26 Юни 2021, 18:08

chebaev написа:Както се казваше в един сериал "Истината е накъде там ...."

знам го сериала агент Фокс Мълдър и Дейна Скъли от ФБИ ;)

Назад към