Промо-клипови на македонските телевизии

Радио и телевизија во Република Македонија
Аватар
LZ2GPB
1000+
1000+
Мнения: 1843
Регистриран на: 14 Юли 2008, 19:03
CONTACT:

Re: Промо-клипови на македонските телевизии

Мнениеот LZ2GPB » 21 Сеп 2012, 14:01

Чувал съм, че и при вас дават турски сериали? Май заляха целия Балкански полуостров с техните помии. Не им щем сериалите, ама никой не ни пита. :)
Аватар
Macedonian.MK
Нов
Нов
Мнения: 31
Регистриран на: 16 Дек 2010, 20:16

Re: Промо-клипови на македонските телевизии

Мнениеот Macedonian.MK » 21 Сеп 2012, 14:28

Турските сериали го отупеjа народов, нема семеjство во Македониjа што не ги следи. Ги имаат заземено prime-time термините. На Канал 5 и Сител ги даваат но Сител оваа есен ќе понуди повеќе американски сериали (поради фактот што МТВ купи одлична програма па се плашат дека ќе го изгубат првото место на гледаност). :) Доjде време МТВ да jа оправа медиумската состоjба во Македониjа :D

Назад към

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 и 0 госта