DYNAMICO Media

Поточно аудио и видео пряко по интернет - за онлайн станциите, телевизиите по интернет, стриминг платформи
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+
Has thanked: 37 times
Been thanked: 4 times

DYNAMICO Media

Мнение от MCKristiyanPro »

Днес моят проект за малко онлайн радио отвори врати! :Clap

Добре дошли при радио ДИНАМИКО! Ние излъчваме плейлист от горещи летни и електронни парчета. Включваме се с горещия Cuestation всеки петък в 21:00 часа.

-> Радиото се излъчва онлайн на платформата Zeno FM, благодарение на нейния Auto DJ:
https://zeno.fm/radio/radio-dynamico/

-> Линк за слушане чрез Winamp (AAC):
http://stream.zeno.fm/s5wpgbw4sxhvv.m3u

-> Линк към страницата на радио Динамико в Online Radio Box:
https://onlineradiobox.com/bg/dynamico

:Idea Ако имате препоръки или предложения, може да пишете в темата или на ЛС.

Edit: Да не помислите, че е спам, си пиша username-a като подписче: MCKristiyanPro :D

Edit 2: Радиото в момента е експеримент - не искам да му слагам още джингли, въпреки че имам готови, защото AutoDJ-я ги реже много. Идеята ми е да се сдобия с компютър/сървър, който е включен 24/7 и на него да сложа някоя програма за радиоизлъчване (Winamp-а може да свърши чудесна работа) и от там да предавам към Zeno FM. :)

Edit 3: Към всяка от песните съм предоставил ефекти - компресор, бас и требъл, лимитер, така че да звучат еднакво и да няма Дарик ситуации. :Icecream

Edit 4: Платформата Zeno Fm има проблем с показването на текущата песен. Ако ми следите плейлиста в Online Radio Box (както аз правя с Авторадио, защото по Радиоплей има много неточности), ще видите липса на музика в голям интервал от време. За съжаление не мога да оправя този проблем. :(
Последно промяна от MCKristiyanPro на 30 Авг 2022, 22:08, променено общо 1 път.
Изображение
Радио ДИНАМИКО // Radio DYNAMICO - Най-горещите летни, електронни денс и дийп хаус парчета на едно място! ;D
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Re: Radio DYNAMICO - Радио ДИНАМИКО

Предварителни благодарности на @NoobFM за помощта!

:Constr
Понеже скоро ще започна с изработката на уебсайта на станцията, всяка седмица ще обявявам Топ 15 на радиостанцията в тази тема:

-> ТОП 15:
+ | 1. VARGENTA, LABI RAMAJ, DANIEL MCMILLAN - Bad Habits
+ | 2. Lizzo - About Damn Time (Purple Disco Machine Remix)
+ | 3. AVAION, WHY SO SAD - Fallin'
+ | 4. Donny Aduardo - Agachate
+ | 5. Billy Van Ft. Zach Majors, Lauryn Vyce, Brice Fox - Nobody's Perfect vs. Written In The Stars
+ | 6. Martin Garrix, Zedd - Follow
+ | 7. Rompasso - Ignis
+ | 8. ACRAZE - Do It To It
+ | 9. Oneil & Smola - Addicted
+ | 10. Triplo Max - Shadow
+ | 11. Avicii - Wake Me Up
+ | 12. John Summit Ft. Echoes - Human (Hibell REMIX)
+ |13. Hussein Arbabi - Sahara
+ | 14. ROBBE, 2HOUNDS, BRITT - Love Me Like You Do
+ | 15. Kieran Alleyne - Running Low

Ако имате предложения относно музикалния подбор или техническото оборудване, пишете тук или на ЛС. :Icecream
Изображение
Радио ДИНАМИКО // Radio DYNAMICO - Най-горещите летни, електронни денс и дийп хаус парчета на едно място! ;D
meloman No 1
Нов
Нов
Been thanked: 5 times

Мнение от meloman No 1 »

Подборът си отговаря на името на радиото, само малко по-познати парчета ако може да пускаш... По-непознатите - по-рядко, по-известните - по-често, защото сега като ти видя чарта, половината не ги знам. То впрочем не е толкова въпросът аз да ги знам, а всеки един от твоите слушатели. Това е проблем и на много други БГ онлайн радиа, включително и на някои, които скоро ще навършат 15 години и продължават при толкова много сингли и все по-голяма неяснота кое ще бъде популярно и запомнено след време да правят някакви бомбастични премиери, които после отиват в нищото.
Иначе, успех :)
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

meloman No 1 написа: 28 Юли 2022, 15:53 Подборът си отговаря на името на радиото, само малко по-познати парчета ако може да пускаш... По-непознатите - по-рядко, по-известните - по-често, защото сега като ти видя чарта, половината не ги знам. То впрочем не е толкова въпросът аз да ги знам, а всеки един от твоите слушатели. Това е проблем и на много други БГ онлайн радиа, включително и на някои, които скоро ще навършат 15 години и продължават при толкова много сингли и все по-голяма неяснота кое ще бъде популярно и запомнено след време да правят някакви бомбастични премиери, които после отиват в нищото.
Иначе, успех :)
Мерси за подробното мнение!

Общо взето, използвайки тази платформа (Zeno FM), не може да се зададе коя песен често да звучи и коя рядко, а още по-лошото е, че самото радио спира да работи, ако никой не излъчва, а когато някой си го пусне, тръгва. :( Не мога да намеря подобна платформа онлайн, но ако използвах Winamp (там може да се добавят джингли и да звучи по-нормално), бих направил сървърче със стара ОС (Windows 7 или XP), което да излъчва Winamp към Zeno FM и да се чува добре. ;D

Спрямо музикалният подбор, гледах да избера музика, която да си пасва и на жанра на радиото, и на моите музикални предпочитания. 8) Лично искам да пускат тази или подобна музика по Авторадио честичко, щото откакто писах анализа с музика в съответната тема, два дена по-късно добавиха нови EDM и Deep House парчета, които са напълно присъщи за "Авто" жанра (Car Music). :Horray Понеже такава музика не се пуска толкова често по българските радиа, режих аз да си направя едно. :Clap Не се надявам, но ще е много яко ако след някой месец си чувам "радиото" по някой ресторант или кола. :Bounce Но дотогава има много време, в което всичко може да се промени. :Devil
Изображение
Аватар
chebaev
1000+
1000+
Been thanked: 7 times

Мнение от chebaev »

Според мен радио в този музикален формат без джингли, суипъри или нещо подобно за идентифициране на стрийма не е радио. Това което си пуснал не ми звучи на радио, а на някаква плейлиста от Spotify без реклами. Най-основния проблем на платформата, която ползваш и на други подобни е смесването, доста трудно ще направиш хубаво и професионално смесване на песните. Споменаваш, че няма как да се ротират песните и т. н. Предполагам можеш да си направиш плейлисти и ръчно да си наредиш песните, коя след коя да тръгне. Естествено това е огромен труд. За радио през Winamp просто няма какво да му се коментира, нито смесването ще ти е по-добро, нито ротацията. Да не говорим, че Winamp-а е вече доста остаряла програма. Това се правеше 2005 г. :) Има достатъчно информация по темата за софтуерите, можеш да прочетеш, да избереш, има и добри безплатни програми. Не ти е нужен някакъв велик компютър. Дори и някой по-стар десктоп може да се конфигурира добре и да излъчва 24/7. Като казвам стар, може и на XP да се измисли нещо и ще е качествено излъчването. Тези последните неща ги казвам ако си решил сериозно да правиш радио, а не просто да си играем на плейлисти.

Като музика иначе не мога да кажа нещо лошо, сякаш става, но не съм го слушал много време.
Аватар
nld
100+
100+
Been thanked: 2 times

Мнение от nld »

Много радиа нямат джингли и са слушани, не е критерий за идент на радиото, има си кадърни начини за това, особено интернет радио. Нямаше и доскоро радио Никита, сега има, може би един на час, но се слуша със или без. Нито един капацитет тука обаче не казва нищо за прехвалени радиа, кометирани тука, които ме поздравяват с "Добро утро, София" цял ден, до вечерта. Но там отпред седи едно DJ и се мълчи ;). Примери всякакви, едно регионално пък твърди, че е регионалният информационен лидер, без да има никакви новини. Слушайте това, което ви харесва, давайте кураж на тези, които са се захванали да направят радио, другите да си запишат един диск с джингли и да си го слушат.
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

chebaev написа: 31 Юли 2022, 17:40 Според мен радио в този музикален формат без джингли, суипъри или нещо подобно за идентифициране на стрийма не е радио. Това което си пуснал не ми звучи на радио, а на някаква плейлиста от Spotify без реклами. Най-основния проблем на платформата, която ползваш и на други подобни е смесването, доста трудно ще направиш хубаво и професионално смесване на песните. Споменаваш, че няма как да се ротират песните и т. н. Предполагам можеш да си направиш плейлисти и ръчно да си наредиш песните, коя след коя да тръгне. Естествено това е огромен труд. За радио през Winamp просто няма какво да му се коментира, нито смесването ще ти е по-добро, нито ротацията. Да не говорим, че Winamp-а е вече доста остаряла програма. Това се правеше 2005 г. :) Има достатъчно информация по темата за софтуерите, можеш да прочетеш, да избереш, има и добри безплатни програми. Не ти е нужен някакъв велик компютър. Дори и някой по-стар десктоп може да се конфигурира добре и да излъчва 24/7. Като казвам стар, може и на XP да се измисли нещо и ще е качествено излъчването. Тези последните неща ги казвам ако си решил сериозно да правиш радио, а не просто да си играем на плейлисти.

Като музика иначе не мога да кажа нещо лошо, сякаш става, но не съм го слушал много време.
Проблемът е, че плейлистът на радиото е с лимит до 500 песни в опашката и, че радиото не може да върви 24/7, а само когато някой го слуша. Относно суипърите, имам два подготвени такива, както и два дълги джингъла, но съм в процес на разработване и на още. Относно самия сървър/компютър да върви 24/7, нямам пространство в момента за такъв. Няма да може да повярваш, но програма като Уинамп също може да ми поддържа радиото и ако оправят леко проблема със Crossfade-а на Shoutcast при стриймване, както и проблема с 48khz и 44.1khz песните при стриймване, бих стриймвал музиката от Уинамп за постоянно. :)
Изображение
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнение от chebaev »

Според мен лично такъв формат на радио трябва да има нещо за идентифициране (лично мое мнение). Има си формати подходящи без такива неща.

Това, че не можело да върви радиото 24/7 ако не го слуша някой, не знаех, че такава им е схемата на платформата. Иначе за Winamp просто не виждам каква точно е разликата между него и web базираните платформи. Дори някой уеб базирани платформи имат доста повече опции за ротация и са по-стабилни. Много харесвам и използвам Winamp, но за слушане на музика, а не за стрийминг. Моя съвет е просто да разгледате малко софтуери за автоматизация на радио и ще видите разликата. Реално и с VLC player може да се стриймва, но е същото качество като Winamp. Начина, по който се смесват песните не е просто да сложиш едни 4-5 сек. да се застъпят.

За другите радиа не му е мястото тук да ги коментираме, има си теми, пишете там.

Иначе аз пожелавам успех на всички, които се занимават с интернет радио, но нека да не правим неща от преди 20 години, защото и софтуера и хардуера се развиват, а тука ми говорите за стари технологии, които реално не предлагат това качество, което предлагат други по-добри и то не чак толкова нови. Подхода към това радио не изглежда сериозен.
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнение от chebaev »

Послушах повече време радио, като плейлиста не е зле, на мен ми допада. Някои песни имам чувството, че са с добро качество, а са от последните 4-5 години. Смесването е доста голям минус според мен.
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

chebaev написа: 01 Авг 2022, 23:14 Послушах повече време радио, като плейлиста не е зле, на мен ми допада. Някои песни имам чувството, че са с добро качество, а са от последните 4-5 години. Смесването е доста голям минус според мен.
Общо взето целта ми е всяка седмица да прибавям по 5-6 нови песни, но и да махна някоя, която не звучи много хубаво. Всяка сряда, когато качвам и класацията, ще обновявам плейлистата. Относно смесването, кой софтуер би бил подходящ?
Изображение
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнение от chebaev »

За обновяването на плейлистата не мога да кажа някакво много компетентно мнение. Въпрос на стил на работа и цел.

Относно смесването до сега най-добре се получава на Note FM. Като цяло на подобен тип платформи отнема време докато нацелиш правилната формула. Не е невъзможно, но е сложно.

Относно софтуера аз лично от доста време ползвам RadioDJ. Безплатна е програмата, върши много добра работа, лесно се конфигурира, има доста материали и видеа за това как се работи с нея. Други два софтуер, които знам, че вършат работа са PlayIT и Rivendell. Това са от безплатните варианти. Иначе ако искаш нещо платено или ще търсиш с крак - Jazler, RadioBOSS. Като цяло има много софтуер за автоматизация на радио, който и да избереш всеки един от тях си има предимства и недостатъци. Едва ли има перфектен. Като цяло идеята е, че има много голяма разлика от това да заредиш едни песни в Winamp, AIMP, VirtualDJ или MIXX от това да направиш ротация на радио. Зависи точно каква ти е целта, но мисля, че някой от безплатните ще върши работа. Пак зависи до някаква степен и от компютъра, който ще ползваш. Ако имаш въпроси ми пиши на лично съобщение.
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Днес плейлистата на радио ДИНАМИКО беше обновена.

-> Песните, които съм премахнал, са:

- | Akcent, Sandra N - Boracay

- | Anitta Ft. J Balvin - Downtown

- | Billie Eilish - Bellyache

- | Dua Lipa - Be The One

- | Ella Henderson Ft. Sigma - Glitterball

- | Master KG Ft. Nomcebo Zikode - Jerusalema

- | Morandi - Love Me

-> Песните, които съм добавил, са:

+ | DJ Assas1n - Frag Out

+ | Notion - Hooked (Grafix Remix)

+ | Joseph Sinatra & Zetaphunk Ft. M-Violet - One Way Ticket

+ | Morandi x Moonsound - Love Me

+ | El Professor - Bella Ciao (Onderkoffer Remix)

+ | Piero Pirupa - We Don't Need

+ | David Guetta - Family Affair (Dance For Me)

+ | Galantis - 1x1

ДИНАМИКО ТОП 15 | 2-08-2022 :Drunk

↑ | 1. Martin Garrix, Zedd - Follow

+ | 2. Galantis - 1x1

= | 3. AVAION, WHY SO SAD - Fallin'

↑ | 4. Hussein Arbabi - Sahara

↑ | 5. Oneil & Smola - Addicted

+ | 6. DJ Assas1n - Frag Out

+ | 7. Piero Pirupa - We Don't Need

↓ | 8. VARGENTA, LABI RAMAJ, DANIEL MCMILLAN - Bad Habits

↑ | 9. John Summit Ft. Echoes - Human (Hibell REMIX)

+ | 10. ToBeHonest - THE BULGARIAN

↓ | 11. Billy Van Ft. Zach Majors, Lauryn Vyce, Brice Fox - Nobody's Perfect vs. Written In The Stars

+ | 12. Ella Henderson, David Guetta, Becky Hill - Crazy What Love Can Do

↑ | 13. ROBBE, 2HOUNDS, BRITT - Love Me Like You Do

↑ | 14. Kieran Alleyne - Running Low

+ | 15. Kastuvas Ft. Xd - Moment

Напомням, че ако някой иска дадена песен да звучи по радио ДИНАМИКО, може да остави отзив в Online Radio Box или да пише тук в тази тема. :)
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Сайтът на Радио ДИНАМИКО вече е факт! :Happy

В момента е в процес на разработка, но по-голямата част от него е завършена.

ЛИНК (Google Sites): https://sites.google.com/view/radio-dynamico-bg/
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Тази сряда (10.08.) плейлистата на Радио ДИНАМИКО беше обновена.

-> Песните, които съм премахнал, са:

- | Akon - Bananza (Belly Dancer)

- | Elemer Ft. Alis - Broken Angel

- | The Avener - Fade Out Lines

- | Avicii - Wake Me Up

- | SEAN RII & JENIEO - Jealousy

- | Trevor Daniel - Falling

- | Shouse - Won't Forget You

ДИНАМИКО Топ 15 и НОВО по ДИНАМИКО ще бъдат обявявани в чисто новия сайт на Радио ДИНАМИКО!

Издание 3 (10.8.2022 г.) ДИНАМИКО ТОП 15

НОВО по ДИНАМИКО!
Изображение
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнение от chebaev »

MCKristiyanPro написа: 09 Авг 2022, 01:17 Сайтът на Радио ДИНАМИКО вече е факт! :Happy

В момента е в процес на разработка, но по-голямата част от него е завършена.

ЛИНК (Google Sites): https://sites.google.com/view/radio-dynamico-bg/
Нещо се бъгва player-а за слушане в мобилната версия.
297954022_656883021935153_1363531231130415796_n.jpg
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

@chebaev Оправих проблема.

Скоро ще направя следващата стъпка - ще добавя две подстанции на Радио Динамико - Динамико Gaming и Динамико Chalgatronic ;D

Разработвам финално лого на трите станции поотделно и се заемам с организирането на музиката и оправянето на джинглите. ;D
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Re: НОВИ РАДИОСТАНЦИИ - DYNAMICO Gaming и Chalgatronic

Двете нови подстанции на ДИНАМИКО - Gaming и Chalgatronic наближават своята реализация.

На 17 август ще зазвучат онлайн на официалния сайт на Радио ДИНАМИКО, както и по Online Radio Box.

Отднес обявявам финалните лога на трите онлайн станции - Динамико, Динамико Гейминг и Динамико Чалгатроник

Изображение
Изображение
Изображение

И двете нови радиа ще бъдат излъчвани отново чрез AutoDJ-я на Зено ФМ, тъй като в момента нямам нужните устройства и софтуер в момента, за да излъчвам 24/7 радио от вкъщи. Всяко ще стартира с плейлист от 50 песни, като всяка сряда, подобно при главното Динамико, ще го обновявам. Реших да направя Чалга радио, защото поне от него очаквам повече слушатели, тъй като този жанр музика е нашумял в България и ПланетаОфишъл в Ютуб има 2,4 милиона последователи, немалка част от населението на цяла България ;D

Линкът към официалния сайт на Радио ДИНАМИКО е отбелязан в подписа ми като хипервръзка, а докато някой чете публикацията, аз сигурно вече прикачвам джингъл - суйпър към всяка една от песните
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+
Been thanked: 6 times

Мнение от ЖОРО »

Много ми е интересно дали имаш договор с Пайнер за авторски и сродни права ? че да излъчваш произведения от техния каталог ! ?
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

ЖОРО написа: 14 Авг 2022, 16:21 Много ми е интересно дали имаш договор с Пайнер за авторски и сродни права ? че да излъчваш произведения от техния каталог ! ?
Мен ми е интересно как техните песни са прекачени от броени канали за текстове на песни без да са питали Пайнера...

А и освен това няма да пускам музика от ПланетаОфишъл

и няма да има проблем ако им излъчвам музиката без да получавам приходи, защото за това онлайн радио не съм изкарал и една стотинка, няма и да изкарвам
Изображение
Аватар
ЖОРО
1000+
1000+
Been thanked: 6 times

Мнение от ЖОРО »

Прикачването от всеки потребител води до клейма на пайнер не гледай ютуб .. в случая ако файла е качен от потребител коко93 и гледаш Ивана с шампанскпо и сълзи клейма отива в пайнер ...Онлайн радиата специално с каталог на Пайнер и Диапазон Рекърдс се уреждат лично с тях ..Така че не се занимавай с глупости за да не си навлечеш непрятности ! или им звънни да ти подпишат съгласие срещу съответната сума ...Сръбския каталог също го забрави договаря се с определения правоносител за България.. който няма общо с Профон
Публикувай отговор