Двб-Т2 Турция

Всичко телевизионно - за програмите, ефирното разпространение, телевизионните кули, телевизионните звезди, сериали и шоу програми
tekotien
500+
500+
Has thanked: 15 times
Been thanked: 4 times

Двб-Т2 Турция

Мнение от tekotien »

Честито , турците за рамазана са пуснали цифровата си ефирна тв успешен прием имам днес.
Ден събота дата 23.04.2022 година. Приема е между 9.55 часът и 10.15 часът сутринта, после няма сигнал не мога да кажа на кой канал ги сканирах.защото нагласих на автоматично сканиране.

11 аналогови турски тв и следните цифрови турски тв SHOW tv HD ,SHOW MAX HD, BLOOMBERG HT HD tv, HABERTURK HD

цифорвата им тв е с 1080p качество за сега приемам само тези каналi , при по силен сигнал може да има и други.

Нямат телетекст но и двата канала са стерео .
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
Аватар
popovp
1000+
1000+
Has thanked: 1 time
Been thanked: 13 times

Re: Двб-Т2 Турция

Мнение от popovp »

ХРИСТОС ВОСКРЕСЕ!

Чудно - по празници да тестват DVB-T2 ? Първият им тест беше през март 2013г в Анкара, миналата година пуснаха сателитно за кратко Т2-MI транспондер с националния мукс канали. Да не би да си сканирал сателитния @42Е 12209Н10000 с тези 4 HD програми?
Покажи снимки на сканираните/запаметени канали в списъка с инфо за честота, HEVC или MPEG-4... Вертикална или хоризонтална поляризация? Примерно подобно на:
Изображение

Изображение

T2 националния мукс е предвиден за 23к/ 490 MHz - сканирвай/те ръчно при наличие на сигнал. С нетърпение очакваме резултати с приложени клип или поне снимки.
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Воистина воскресе, чудно пак почваш с тия снимки, ще ги покажа когато имам сгинал , мога да ти гарантирам че това не е на сателита къдто имам близо 400 турски канала, това е тествано със стайна ефирна антена това са каналите които съм изброил, ако искаш вярвай ако искаш не.

в момента нямам грам сигнал на тях като дойде тропото ще ги снимам с апарата. Теста е правен с вградения двб-т2 тунер на телевизора ми самсунг гарантирам че е ефирна цифрова турска тв !
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
Аватар
popovp
1000+
1000+

Мнение от popovp »

Да, интересното е да се види някаква информация за приетото! След като са сканирани, не остава ли списък с каналите и не може ли той да се види дори да няма сигнал? Надяваме се следващото приемане да е илюстрирано.Със здраве!

P.S. А забеляза ли при аналоговите имаше ли 23к TRT3 Spor?
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Не съм проверил защото със стайна антена не ми излиза всичко, трябва да сложа пак онази антена от щайнбергера с усилвателя , тогава има вероятност и други цифрови турски да излязат. да остават ми запаметени имената , освен това съм ги написал в поста предния кои са.мо като имам пак сигнал ще направя не снимк ами клип.
nradkov
500+
500+
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Мнение от nradkov »

Интересно!
Поне честотата на цифровите канали, ако може да ги покаже приемника без сигнал, ще бъде от полза да ни уведомиш.
Колкото до празниците, съмняваме и те да празнуват.
Аватар
popovp
1000+
1000+

Мнение от popovp »

tekotien написа:Не съм проверил защото със стайна антена не ми излиза всичко, трябва да сложа пак онази антена от щайнбергера с усилвателя , тогава има вероятност и други цифрови турски да излязат. да остават ми запаметени имената , освен това съм ги написал в поста предния кои са.мо като имам пак сигнал ще направя не снимк ами клип.
Става въпрос за запаметените канали в списъка - моя Самсунг в списъка(бутон "CN LIST" показва всички сканирани/запаметени програми и без наличието на сигнал). Ако може снимка на списъка.
ТВ-то ти HEVC съвместино ли е?

@nradkov - за Истанбул националния мукс е определен 23к/290MHz
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Телевизора ми е Samsung model : UE32M5002AK

между другото ако знаете от къде мога да му купя нови крачета за стойката на маса, защото го взех от племеника а той го е ползвал със стойка на стена.и колко може да струват ?

Правя редакция на поста си, ето колега Попов който не вярва да повярва https://www.youtube.com/watch?v=gQ5qdz0aLgg

аз не дрънкам празни приказки.
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Проверих честотата на турската цифрова ефирна тв , тя е 50-ти канал 706000 khz.
Axi_sonerov
Нов
Нов
Been thanked: 1 time

Мнение от Axi_sonerov »

Има ли обхват на 50 к на турците от Варна ?
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Ами като съм писал че го приемам как да няма , разбира се има при добро ТРОПО.

последния път сигнала ми показва почти 90 процента запълнен сигнал , при това с антена дипол без усилвател и то вътре в стята.

виж в другата тема какво се приема във Варна съм сложил клипче.
elman22
1000+
1000+

Мнение от elman22 »

Обикновено при тропо бързо ли изчезва сигнала на телевизиите? Аз заради тропо веднъж съм хващал едно радио от далечна държава,ама изчезна след 2-3 минути.
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Не съм много запознат, ако се развали времето нормално е и сигнала да изчезне,но много зависи дали си или близо до границата , или на голяма надморска височина , или да си до морето както е при мен.Само да вметна по тоя въпрос не знам на какво се дължи но , преди като живеехме в центъра на моя град , се ловяха даже френски и италиянски радио станции на ФМ и светеше лампата стерео силесн сигнал и направо не знам как става тоя номер ? дори ловяхме диспечерите на таксита и автобуси на къси вълни и се чуваха съвсем ясно все едно сме в колата на таксито .
elman22
1000+
1000+

Мнение от elman22 »

Не е по темата,ама щом го споменаваш - аз съм хващал радио от Испания в Асеновград и радио от Италия в село до Варна, но сигнала продължи много малко време.
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Турска аналогова ефирна тв , град Варна ден неделя дата 24.07.2022 с обикновенна стйана диполна антена без усилвател !

https://youtu.be/x3tkwoZmDwU
Аватар
nvr
1000+
1000+
Been thanked: 1 time

Мнение от nvr »

Ние аналоговата ефирна я изключихме на 30 септември 2013 г.А там все още я има...Явно са им силни предавателите щом се хваща добре и в България.
Подкрепям стартирането на DAB+ излъчването в България
delicast
Нов
Нов

Мнение от delicast »

интересно с тези новите телевизори може ли да се лови, аналоговата телевизия
а и този тест на турска цифрова - кога ще стане постоянно излъчване
Аватар
ogibo
1000+
1000+
Been thanked: 3 times

Мнение от ogibo »

nvr написа: 15 Авг 2022, 15:19 Ние аналоговата ефирна я изключихме на 30 септември 2013 г.А там все още я има...Явно са им силни предавателите щом се хваща добре и в България.
Добре, добре, колко да е добре!?! В Свиленград се лови само на определени места.
Аватар
popovp
1000+
1000+

Мнение от popovp »

delicast написа: 15 Авг 2022, 23:46 интересно с тези новите телевизори може ли да се лови, аналоговата телевизия
а и този тест на турска цифрова - кога ще стане постоянно излъчване
Има и съвременни ТВ с възможност приемане аналогова телевизия.Имам Блаупункт с такава възможност(АТV):
Изображение

Турските DVB-T2 тестовете започнаха 2013г - писах на 5-та страница в DX раздела/ Варна и явно ще се чака още за официален старт...

Частния истанбулски мукс и сега се приема( без промяна програмите):
https://youtu.be/ky93cTjbjco

P.S. Частичен скан аналогови( до 26к) и инфо за сигнала мукс 50к с Блаупукт-а:
https://youtu.be/z3OYZ6yiUDk
https://youtu.be/FYVEAK2nREs
Публикувай отговор