DYNAMICO Media

Поточно аудио и видео пряко по интернет - за онлайн станциите, телевизиите по интернет, стриминг платформи
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+
Has thanked: 37 times
Been thanked: 4 times

Re: Radio DYNAMICO - Радио ДИНАМИКО

Мнение от MCKristiyanPro »

Поради кратка почивка, НОВО по Динамико, Dynamico Gaming и Dynamico Chalgatronic са отложени за следващата седмица, на 26-ти август.

Класацията на Динамико - Топ 15 ще бъде обновена утре
Изображение
Радио ДИНАМИКО // Radio DYNAMICO - Най-горещите летни, електронни денс и дийп хаус парчета на едно място! ;D
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Обявявам, че съвсем скоро ще бъдат добавени две подстанции на Радио ДИНАМИКО - Gaming и Top 15. :Clap

Едната ще излъчва Топ 15 класацията на ДИНАМИКО - с най-добрите песни от плейлистата. :Icecream

Другата ще излъчва музика, свързана с едно от най-горещите хобита по света - видеоигрите. :Cylon
Изображение
Радио ДИНАМИКО // Radio DYNAMICO - Най-горещите летни, електронни денс и дийп хаус парчета на едно място! ;D
Аватар
chebaev
1000+
1000+
Been thanked: 7 times

Мнение от chebaev »

В какъв музикален формат ще бъдат новите канали?
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

chebaev написа: 23 Авг 2022, 23:37 В какъв музикален формат ще бъдат новите канали?
Сходен с основия - единият ще излъчва само Dubstep, Drum And Bass и EDM музика, а другия ще излъчва Топ 15 от песните по основния Динамико, който включва поп, денс и дийп хаус музика.
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Tоку-що обнових плейлистата на Радио ДИНАМИКО:

-> Песните, които съм премахнал, са:

- | Costi, Emilia, Jay Mal - Bombon Bebe Adrenalina

- | Emre Derya - La La La

- | Kristian Kostov - Beautiful Mess

- | Jay Sean - Ride It

- | Nektunez - Ameno Amapiano

- | One Direction - Steal My Girl

- | Kate Linn - Zaynah

ДИНАМИКО Топ 15 и НОВО по ДИНАМИКО ще бъдат обновени след малко. Плейлистата на ДИНАМИКО Гейминг ще бъде обновявана през цялата седмица.
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Скоро Радио Динамико ще прекрачи следващата стъпка - техническата. :Drunk

От началото на Радио Динамико до сега, се е излъчвало по услугата Zeno Tools. ;D След няколко седмици, ще се сдобия с pc, на което ще се настани Радио Динамико. Приготвил съм джингли, а скоро и софтуер за излъчване. :Icecream Това включва не само подобрена и точна програма на радиото - ще има множество събития, но и подобрение в цялостното звучене. Досега песните са звучали по Zeno AutoDJ на ААС 96кб в секунда, ще надградя към MP3 128кб в секунда. И няма да вдигам качеството над толкова, защото според личен опит в разработването на музика, 128кб си звучи супер дори и на големи уредби (като моето Сони). 8) Досега песните са били обработвани в Audacity с Compressor и Soft Limiter VST плъгини, сега обмислям закупуването на допълнителен аудио процесор. Относно програмата, освен обещания Cuestation Radio Mix, ще предавам и други предавания от известни диджеи (като Grafix). ;)

Общо взето, направил съм си списък с идеи за есенния сезон, а зимас програмата ще е възможно най-цветна! :Drunk
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Re: DYNAMICO Media

Плейлистата на Радио Динамико току-що беше обновена:

-> Песните, които съм премахнал, са:

- | Skandau & Charlie - No

- | Shouse - Love Tonight

- | Anuel AA, Karol G, Daddy Yankee, J Balvin, Ozuna - China

- | Purple Disco Machine & Sophie and the Giants - In The Dark

- | PSY Ft. Suga Of BTS - That That

- | Sofi Tukker - Original Sin

- | Nebezao Ft. Andrei Lenitsky - Kak Tyi Tam

Новите издания на DYNAMICO Top 15 и NEW on DYNAMICO са обновени с чисто нов облик на сайта на DYNAMICO Media (трите радиостанции): https://sites.google.com/view/radio-dynamico-bg/
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Поради профилактика на услугата Zeno Fm, радиата Динамико, Динамико Топ 15 и Динамико Гейминг са временно недостъпни за слушане. :(
Изображение
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнение от chebaev »

Хубаво е да имате някакъв резервен вариант за излъчване на радиото. Като гледам вече няколко дни го няма радиото, което е доста неприятно. Ето една алтернатива, която е от доста време онлайн, ползвал съм я и е ок - https://myradiostream.com/
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Радио Динамико е обратно онлайн!

За съжаление при опит да стартирам Динамико Гейминг и Динамико Топ 15, получавам грешка. :(

Auto-DJя на Зено звучи по-добре, може би и защото липсва крос-фейда вече! :Clap

Edit: В момента услугата е супер счупена - дава ми грешки, че съм нямал интернет, въпреки че Динамико си звучи супер без прекъсване по Онлайн радио бокс + не ми дава да сменя качеството на mp3 128kbps + не ми дава да рефрешна плейлиста + не ми показва текущата песен в плейлиста
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Аномалиите със Зено продължават - сега Динамико е Офф, а Топ 15 си върви ;D
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Официално - Радио Динамико вече се слуша локално с програмата Radio DJ - имам лек проблем с предаването онлайн. Затова използвам временно предложението на @chebaev. В сайта на Радио Динамико, на началната страница има линк към живото излъчване на радиостанцията - пуснал съм откъс от Cuestation!

В момента радиостанцията е в пробен период - ще има кратки включвания. Почти всяко ще обявявам тук. :Clap

Edit: Намерих още по-добра алтернатива - Caster.fm, вече линкът за слушане чрез собствен плеър е http://shaincast.caster.fm:38773/listen ... 6ebd6ba712 - когато пусна онлайн разбира се. През останалото време ще се слуша от Зено :)
Изображение
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

Радио Динамико е на живо! В момента всички AutoDJ услуги на Зено не работят и Радио Динамико временно ще звучи от Radio DJ (не 24/7)

http://shaincast.caster.fm:38773/listen ... 6ebd6ba712

Уебсайтът на радиото има нов облик.
Последно промяна от MCKristiyanPro на 12 Сеп 2022, 00:15, променено общо 1 път.
Изображение
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнение от chebaev »

Линка, който си постнал нещо не като хората, иска потребител и парола
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

chebaev написа: 11 Сеп 2022, 21:16 Линка, който си постнал нещо не като хората, иска потребител и парола
Странно, при мен си работи, дори и в режим Инкогнито. Отвори целия линк, не само до .mp3, или пробвай dynamico.caster.fm :)

https://www.mediafire.com/file/wfc1eufk ... 9.m3u/file - ето и .m3u файл за Уинамп/VLC, който трябва със сигурност да работи
Изображение
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнение от chebaev »

Не знам, при мен не тръгва и през m3u и през сайта на Caster FM
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

chebaev написа: 12 Сеп 2022, 10:23 Не знам, при мен не тръгва и през m3u и през сайта на Caster FM
Сега трябва да работи, все пак от лаптопа си няма да пускам 24/7, скоро ще си инсталирам един десктоп с Windows 10-ка и ще го има 24/7. Вече съм отново на живо, вероятно всеки ден по това време до края на деня ще пускам радиото. :)

Освен това, Зеното нещо са оляли доста, не мога нито да сложа Relay, нито Auto DJ, нито да излъчвам натам :'(
Изображение
Аватар
chebaev
1000+
1000+

Мнение от chebaev »

за 24/7 радиото ще оставя без коментар темата ...........

Иначе за Zeno FM имам оставен да свири ей така от оста време един стрийм и си върви без проблеми
maniana
Нов
Нов
Обратна връзка:

Мнение от maniana »

Ето още един човек, който използва zeno.fm! Непременно ще пусна станцията. Аз също си направих акаунт, за да проверя какво може да прави програмата радио бос. Беше доста аматьорско, но остана авто dj плейлиста, защото не мисля, че бих могла да поддържам стрийма 24/7. Качеството не е добро, но поне горе-долу разбрах за какво става въпрос и се получи това http://stream.zeno.fm/xg8w82wf74zuv
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+

maniana написа: 12 Сеп 2022, 14:51 Ето още един човек, който използва zeno.fm! Непременно ще пусна станцията. Аз също си направих акаунт, за да проверя какво може да прави програмата радио бос. Беше доста аматьорско, но остана авто dj плейлиста, защото не мисля, че бих могла да поддържам стрийма 24/7. Качеството не е добро, но поне горе-долу разбрах за какво става въпрос и се получи това http://stream.zeno.fm/xg8w82wf74zuv
Обикновено Зено ФМ е програма за начинаещи и е безплатна. Ако искаш да надградиш своето радио, може да си купиш десктоп, който да върви 24/7 и да си направиш радиото професионално.

Ако си готов/а, може да направиш отделна тема във форума! ;)

Междувременно, страницата на Динамико Топ 15 показва албум арт - https://sites.google.com/view/radio-dyn ... E%D0%BF-15
Изображение
Публикувай отговор