Радио България Он Ер - Важните неща

Всичко за българските радиостанции - УКВ честоти и покритие, водещи и музикални редактори, сутрешни, следобедни блокове и нощни блокове и други ефирни емоции
Публикувай отговор
Аватар
BestRadio
1000+
1000+
Has thanked: 10 times
Been thanked: 5 times
Обратна връзка:

Re: Радио България Он Ер - Важните неща

Мнение от BestRadio »

Предстои промяна на точката за излъчване в гр. Хасково - до месец вече ще излъчва от РРС Младежки хълм. В тази връзка предстои изменение на параметрите на другите две радиостанции излъчващи оттам.
Аватар
Stani
1000+
1000+
Has thanked: 22 times
Been thanked: 22 times

Мнение от Stani »

В предавателя от Боровец 97.1MHz си остана един проблем, наличие на шум в стереото въпреки, че сигналът от предавателя е силен, вероятно има проблем със стереокодерът, така и не можаха да го оправят! :Hmmm
Аватар
BestRadio
1000+
1000+
Обратна връзка:

Мнение от BestRadio »

Оказва се, че има фактическа грешка при изписване точката на излъчване на България Он Ер и Фокус за Хасково, административният адрес е: гр. Хасково, ул. Пловдивска 41.
Посоченият от КРС номер 39 е сградата на "Тих труд".
Evgeni59
Нов
Нов
Been thanked: 1 time

Мнение от Evgeni59 »

Предавателят на БОЕ в Силистра изглежда е прегрял и крайният усилвател е сдал багажа - сигналът в града не става за слушане с уникално много пръщене, а в къща/апартамент има много, много слаб такъв. Прикачвам клипчета навън с видимост към кулата на Меджиди и вътре в апартамента на единственото място, където излиза слаб сигнал.

https://drive.google.com/file/d/1-FqyOi ... p=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-PEVH- ... p=drivesdk

Дори, когато сигналът на БОЕ изчезна - на същата честота пробиха доста силно араби - https://drive.google.com/file/d/1-S8xqa ... p=drivesdk
FM/DAB+ Receivers: Technisat Techniradio 3, Terris DR203
LW/MW/SW Receiver: E-Bench KH2023
Аватар
MCKristiyanPro
1000+
1000+
Has thanked: 37 times
Been thanked: 4 times

Мнение от MCKristiyanPro »

Evgeni59 написа: 19 Юли 2022, 13:53 Предавателят на БОЕ в Силистра изглежда е прегрял и крайният усилвател е сдал багажа - сигналът в града не става за слушане с уникално много пръщене, а в къща/апартамент има много, много слаб такъв. Прикачвам клипчета навън с видимост към кулата на Меджиди и вътре в апартамента на единственото място, където излиза слаб сигнал.

https://drive.google.com/file/d/1-FqyOi ... p=drivesdk

https://drive.google.com/file/d/1-PEVH- ... p=drivesdk

Дори, когато сигналът на БОЕ изчезна - на същата честота пробиха доста силно араби - https://drive.google.com/file/d/1-S8xqa ... p=drivesdk
Може би си имал случай на спорадичен прием - изглежда силата на сигнала на арабите е по-силна дори от полуживия усилвател на БОЕ и двете радиа са се смесвали. Подобен случай винаги имам с Фреш от Велико Търново и Авторадио от Ябланица - двете радиа са с равен сигнал около Летница и се чува гадно пръщене на 0,1Mhz разстояние
Изображение
Радио ДИНАМИКО // Radio DYNAMICO - Най-горещите летни, електронни денс и дийп хаус парчета на едно място! ;D
TIE100
Нов
Нов
Been thanked: 1 time

Мнение от TIE100 »

Май сега го оправиха! Сигналът е добър !
ShukiBG
1000+
1000+
Has thanked: 43 times
Been thanked: 18 times
Обратна връзка:

Мнение от ShukiBG »

Да - и аз сега след тест извън област Силистра потвърждавам, че е оправен :)
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
Аватар
BestRadio
1000+
1000+
Обратна връзка:

Мнение от BestRadio »

България Он Ер на 95.3 МХц вече излъчва от РРС Хасково.
ShukiBG
1000+
1000+
Has thanked: 43 times
Been thanked: 18 times
Обратна връзка:

Мнение от ShukiBG »

След повече от 2-3 седмици тишина на честотата на БГ Он Ер в Търговище - преди няколко дена звукът се завърна. Заедно с това са ни направили друг “подарък” - “видели са сметката” на RDS енкодера. Преди на пръщене излизаше RDS на 100.1 (един от малкото останали такива предаватели / енкодери в БГ) - вече и на почти чист сигнал, дори RDS индикатора не светва - поредния български прецакан RDS Level - какво ниво се слага тук не проумявам, в Румъния има радиостанции, които до такава степен пръщят много и пак излиза RDS (при някои местни) - при нас някои местни, дори са по-зле от националните ни вериги :(
8) БЕЗ РАДИО НЕ МОГА 8)
FM/MW/LW/SW/AIR Receiver: XHDATA-D808
DAB/DAB+ Receiver: Panasonic RF-D10, Sony XDR-P1DBP
TV: Leadstar D10

Представител от -> Район - Североизточен !
tekotien
500+
500+
Has thanked: 15 times

Мнение от tekotien »

Лично на мен понеже си падам по всичко от едно време, когато бях дете по-ми харесваше когато бяха Алфа радио.сега някак си не ме кефи да го слушам.
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
Аватар
Stani
1000+
1000+
Has thanked: 22 times
Been thanked: 22 times

Мнение от Stani »

tekotien написа: 18 Авг 2022, 00:33 Лично на мен понеже си падам по всичко от едно време, когато бях дете по-ми харесваше когато бяха Алфа радио.сега някак си не ме кефи да го слушам.
Да, умишлено го съсипаха, взеха му честотите и не след дълго съществуване в интернет прекрати съществуването си, а беше най доброто радио за електронна музика.
tekotien
500+
500+
Has thanked: 15 times

Мнение от tekotien »

Аз слушам всякаква музика елктронна не чак толкоз , но нямам предвид за музиката , на времето като бях малък да речем на 15 години, имаха доста предавния с обаждания на слушатели и награди, само че малко по малко всичко изчезна и почнаха дакарат на новини и музика,
аз съм съгласен и на това само да има обаждания без награди , но да е по приятно , не винаги е важна наградата , просто е приятно като се обаждат разни хора и си говорят с водещите на различни теми.за това често слушам Хоризонт и Дарик.
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
Публикувай отговор