DRM има ли?

Цифровото радиоразпръскване - скоро и в България
dstb
Нов
Нов
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

DRM има ли?

Мнение от dstb »

Накой слуша ли DRM, кой станции се слушат на този стандарт в България ?
nradkov
500+
500+
Has thanked: 3 times

Re: DRM има ли?

Мнение от nradkov »

tekotien
500+
500+
Has thanked: 15 times
Been thanked: 4 times

Мнение от tekotien »

За да слушам това ДРМ радио , какво ми е нужно и колко станции има на него, а от чужбина има ли ?
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
Аватар
Студио UQ
500+
500+
Been thanked: 15 times

Мнение от Студио UQ »

tekotien написа: 16 Авг 2022, 19:50 За да слушам това ДРМ радио , какво ми е нужно и колко станции има на него, а от чужбина има ли ?
Не можеш. За Европа има определен стандарт DAB+. Ако искаш, него можеш да слушаш от почти всички Европейски държави, включително Сърбия, Гърция и Турция.
Ние винаги избираме себе си. Когато казваме, че няма кого да изберем, ние дефакто се самоотричаме.
tekotien
500+
500+
Has thanked: 15 times
Been thanked: 4 times

Мнение от tekotien »

Защо да не мога, какво толкоз му е трудното , апаратурата ли е много скъпа ? искам да го чуя това ДРМ радиа .
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
Аватар
ogibo
1000+
1000+
Been thanked: 3 times

Мнение от ogibo »

Можеш и се слуша. Гледам из форумите че колеги хващат DRM с някакви компютърни платки и съответният софтуер. Ако се порови човек из нета, се намират и радио приемници, но цената е висока. Въобще дали си заслужава да се инвестира всеки сам решава, че няма и много предаватели на DRM.
dstb
Нов
Нов
Has thanked: 1 time

Мнение от dstb »

tekotien написа: 16 Авг 2022, 19:50 За да слушам това ДРМ радио , какво ми е нужно и колко станции има на него, а от чужбина има ли ?
Само от чужбина са. Румънците и Китайците с сигурност излъчват, те са на КВ и мисля че трябва да хващат без проблем в България, а в Индия е масово на СВ, има и други като ББС, но не съм особенно запознат.
За да ги слушаш, ти трябва модифициран АМ приемник, който връзваш към компютъра, и стартираш програма наречена DRM Dream, която декодира.
Има вариант с WebSDR, ако си мераклия, ще ти дам линкове да видиш за какво става въпрос.
Публикувай отговор