Проблем с тунер за аналогова ТВ за компютър

Предаватели, приемници, антени, радио-софтуер
Аватар
alex2510
100+
100+
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Обратна връзка:

Проблем с тунер за аналогова ТВ за компютър

Мнение от alex2510 »

Здравейте, колеги! Наскоро си взех тунер за аналогова телевизия за компютър (Pinnacle PCTV USB2). Идеята ми е да го използвам за да дигитализирам едни видеокасети, които съм посъбрал. Имам следният проблем: от вчера го тествам с различни програми за запис (OBS, DScaler, Media Player Classic, WinVDR Pro, включително и със стоковата TVCenter, която върви с тунера) и при всичките резултатът е един и същ. Картината е нестабилна, glitch-ва, насича и е негледаема. Ето един пробен запис от вчера със стоковия софтуер на тунера:

Ако има някакъв начин да се изчисти този проблем, много ще се радвам да ми споделите. :)
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в квартирата ми: Leotec LT-2009 FM/MW/SW
Радиото на телефона: Де да имах на сегашния си телефон... (Samsung SM-N9005 (Galaxy Note 3))

От Сливо поле, Русенско :D
tekotien
500+
500+
Has thanked: 15 times
Been thanked: 4 times

Re: Проблем с тунер за аналогова ТВ за компютър

Мнение от tekotien »

Колега разбира се че има начин, можеш да купиш pci тунер аналогов за настолен компютър , както и юсб анлогов стик с опция тв и радио,

но тези неща все по рядко се намират нови, най лесният начин е купи си това EasyCap DC60 напиши в гугле и ти излизат сайтове къдет го има нов.

В познатите ти сайтове за обявите и там го има около 30 лева, свързваш видеото по чинч буксите , при мен доста записи успях да ги цифровизирам с приемливо добро качество за гледане.Да не забравяме все пак че това е VHS запис и е стаа технология.само да ти кажа като
си купиш изи кап кепчъра за рипване на видео касетите си веземи един адуио обединител така ще имаш на двата канала звук може да е моно но и на двата канала ! :)
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
dstb
Нов
Нов
Has thanked: 1 time

Мнение от dstb »

Какъв ти е компютъра (процесор, видеокарта, рам, версия на уиндоуса) ?
Ако можеш, инсталирай на нов харддиск чистонов уиндоус за оригиналните драйвери за тунера. По мои наблюдения вградените драйвери в уиндоуса за тунера работят само до някъде (имам наблюдения с един SAA7134 и W7).
Аватар
alex2510
100+
100+
Has thanked: 8 times
Been thanked: 5 times
Обратна връзка:

Мнение от alex2510 »

dstb написа: 28 Сеп 2022, 00:39 Какъв ти е компютъра (процесор, видеокарта, рам, версия на уиндоуса) ?
Ако можеш, инсталирай на нов харддиск чистонов уиндоус за оригиналните драйвери за тунера. По мои наблюдения вградените драйвери в уиндоуса за тунера работят само до някъде (имам наблюдения с един SAA7134 и W7).
Процесора е Intel Core i5, 8-мо поколение (основна честота 1.6 GHz, максимална 3.9 GHz), RAM - 8 GB, Видеочипове - вграден в централния процесор Intel UHD Graphics 620 и отделен AMD Radeon 520, с Windows 10. Драйверите си ги тегля от нета, тъй като тунерчето ми дойде само с необходимия за работата му USB кабел и нищо друго (без инструкции за употреба и без инсталационен диск).
ТВ Новините
My YouTube Channel
#ГледамИНеВярвамНаУшитеСи :o
:bg:
Радиото у дома: JVC TH-S11 с антена жица.
Радиото в квартирата ми: Leotec LT-2009 FM/MW/SW
Радиото на телефона: Де да имах на сегашния си телефон... (Samsung SM-N9005 (Galaxy Note 3))

От Сливо поле, Русенско :D
dstb
Нов
Нов
Has thanked: 1 time

Мнение от dstb »

alex2510 написа: 29 Сеп 2022, 03:45 Процесора е Intel Core i5, 8-мо поколение (основна честота 1.6 GHz, максимална 3.9 GHz), RAM - 8 GB, Видеочипове - вграден в централния процесор Intel UHD Graphics 620 и отделен AMD Radeon 520, с Windows 10. Драйверите си ги тегля от нета, тъй като тунерчето ми дойде само с необходимия за работата му USB кабел и нищо друго (без инструкции за употреба и без инсталационен диск).
Чудих се дали не е слаб, но очевидно не ти се товари, според мен проблема е някой драйвер, кодек, филтър .. нещо такова. Нещо не се сработва. Затова ако можеш да го пробваш на някой компютър с XP, защото ако не бъркам последния дравер за твоя тунер беше за XP, за да си сигурен че устройството не е дефектирало.
Публикувай отговор