град Варна тв кулата Франгата

Предаватели, приемници, антени, радио-софтуер
tekotien
500+
500+
Has thanked: 28 times
Been thanked: 12 times

град Варна тв кулата Франгата

Мнение от tekotien »

Има една фирма за интернет поне за момента не казвам име.

която ми е казвала че имат безжичен сигнал на тв кулата Франгата.

Само че на мен не ми е ясно , имам видимост към нея но старата кула или новата трявба да е вдидима от мен
за да имам сигнал.

ако е новата виждам я ето така https://i.postimg.cc/LsLNH7Jg/Tv-Towers ... pics03.jpg

ако зумнете снимката се виждат най долу около 4 вертикални антени те за какъв интернет са , безжичен или мобилен ?

и как трябва да изглежда антената за наземен безжичния интернет ?
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
Роси
1000+
1000+
Been thanked: 2 times

Re: град Варна тв кулата Франгата

Мнение от Роси »

Форумът има раздел, озаглавен "Предаватели, приемници, антени" (viewforum.php?f=7) - по-добре питай там.
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Благодаря , но все пак тв кулата влиза и в графа телевизия но който знае може и тук.
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
Студио UQ
500+
500+
Has thanked: 1 time
Been thanked: 42 times

Мнение от Студио UQ »

tekotien написа:и как трябва да изглежда антената за наземен безжичния интернет ?
Най-обикновена малка паничка.

Изображение

Виваком предлагат жичен оптичен със скорости от 500/300 за 34 лв на месец.
Аватар
Stani
1000+
1000+
Has thanked: 46 times
Been thanked: 39 times

Мнение от Stani »

Няма как да стане това, безплатен безжичен интернет освен хотспот WiFi няма, трябва да имаш антена и договор към мобилен оператор за да приемаш от въпросната кула!
elman22
1000+
1000+
Has thanked: 36 times
Been thanked: 13 times

Мнение от elman22 »

Мисля,че и Булсатком ползваха такива антени за места,където нямат оптично покритие.
Аватар
ogibo
1000+
1000+
Been thanked: 9 times

Мнение от ogibo »

Може и такава.

Изображение
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Въпроса ми бе за наземен безжичен интернет от оператор ( никога не съм казал безплатен ).

но се чудех понеже виждам въпросните около 4 антени ( явно за мобилен интернет и са на виваком ),

искам друго да питам за да приемам наземния безжичен нет операторски, трявба ли да има пряка видимост към излъчващата антена
или е достатъчно да имам видимост към самата тв кула и посоката на моята антена да е право на там, за да се хване интернета ?

до колкото знам една от фирмите които оперира чрез тв кулата Франга е Digsys цифрови системи. някой абоант техен ако има да каже , как им е интернета скорости цени доволен ли е ?
elman22
1000+
1000+
Has thanked: 36 times
Been thanked: 13 times

Мнение от elman22 »

tekotien написа:Въпроса ми бе за наземен безжичен интернет от оператор ( никога не съм казал безплатен ).

но се чудех понеже виждам въпросните около 4 антени ( явно за мобилен интернет и са на виваком ),

искам друго да питам за да приемам наземния безжичен нет операторски, трявба ли да има пряка видимост към излъчващата антена
или е достатъчно да имам видимост към самата тв кула и посоката на моята антена да е право на там, за да се хване интернета ?
Трябва пряка видимост до антената.
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Този проблем тотално се решава с 4/5Джи от 3те наши родни мобилни оператори, макар че лично се убедих че все пак и ,
при тях трябва да имап горе долу поне 80 процента видимост към мобилния предавател.лично се убедих като бях на ейттел за това сега пак съм на виваком ама на оптика така че така че.Това е едно компромисно решение за други населени места където няма нито адсл,лан и оптичен нет.
Публикувай отговор