Антена за място без обхват

Предаватели, приемници, антени, радио-софтуер
Аватар
popovp
1000+
1000+
Has thanked: 3 times
Been thanked: 49 times

Re: Антена за място без обхват

Мнение от popovp »

^elle^ написа: 19 Фев 2024, 14:03 Здравейте!
Ще съм изключително благодарна, ако получа съвет/насока/препоръка как да си реша проблема с липсата на телевизия вкъщи.
Опитах сама с четене във форума, но бидейки пълен лаик по темата, ми е много трудно да се ориентирам какво точно ми трябва.
Живея в с.Царичина, до София. Нямаме обхват на мобилните телефони. Wifi осигурява местен доставчик. Когато пускаме телевизия през интернет - прекъсва (визирам приложението Fusion на Bulsatcom).
Преди години имахме чиния на булсатком, която беше на терсата и с нея имаше идеален сигнал. Но не искам да се обвързвам отново с тях.
Търся как бихме могли да гледаме основните канали (не искам някакви екстри) посредством антена. Освен антена, може би ми трявба приемник, но пак не съм наясно какво точно трябва да взема.
Телевизорът е Xiami Mi TV4.
Нешо подобно би ли ми свършило работа - https://www.emag.bg/vynshna-cifrova-ant ... v_pd-title
Ако не е късно, да предложа вариант: Евтина ефирна антена с усилвател(София-ул.Хан Аспарух1, Прага 22, Пиротска 33):
http://steinberger.bg/product/2264/vans ... -dist.html

Виждам, че Мишо от Елин Пелин благородно си предлага услугата при възможност, което ако се усъществи - ще е супер!
Блокчето се включва в контакт 230 волта, кабела от антената --> в блокчето, кабела от блокчето --> в антенния вход на ТВ-то.
В ТВ менюто/настройка ефирна антена- първо се опитва "автоматично" сканиране/търсене каналите/запаметяване; ако има "ръчно" търсене - опитва се сканиране на 27 канал(522 MHz) , 40k(626 MHz).
Антената - в посока Копитото, въртене ляво/дясно за най-силен сигнал по индикаторите на ТВ-то
Изображение

Може да се опита и в посока Петрохан кулата(32к /562 MHz) за отразен сигнал(релефа е по-неблагоприятен, но всички посоки се проверяват!).
Изображение

П.С. Антената е с доказани приемни свойства дори при хоризонтално ползване. Недостатък - има оплаквания че пластмасата й се разпада от атмосферните влияния, но в София с южно изложение все още е здрава и работи от ок.9 години.
При неуспех - проверява се при вертикално положение на антена елементите.
Аватар
GIF
1000+
1000+
Been thanked: 59 times

Мнение от GIF »

popovp
Същата антена купих преди много години от Технополис, но след третата година пластмасата стана много чуплива.
Доколкото си спомням на твоята антена беше сменил пластмасовите части с дървени.
Забеляза ли някаква разлика в качеството на антената с дървените части ?
Производителят на антената не е предвидил вертикално окачване, но ако е необходимо ,
може да се направи допълнително.
Тази антена приемаше добре като ТВ-антена и като радиоантена в обхвата 87.5-108 MHz.

Питащата се отказа от съветите в този форум преди около две седмици.
Аватар
popovp
1000+
1000+
Has thanked: 3 times
Been thanked: 49 times

Мнение от popovp »

@ GIF
Нямаше разлика, даже подобрение след добавянето на допълнителното "рамо" под ъгъл отгоре(како в аватара).
И с добавка тилно с 3-ел за DAB:
Изображение

Временно сега съм така(с подобрение за DAB):
Изображение

Вертикално съм опитвал така:
Изображение

Жива и здрава да е питащата!
Аватар
GIF
1000+
1000+
Been thanked: 59 times

Мнение от GIF »

.
Последно промяна от GIF на 18 Мар 2024, 19:00, променено общо 1 път.
tekotien
500+
500+
Has thanked: 85 times
Been thanked: 34 times

Мнение от tekotien »

Все се чудя ,държавата какво толкоз пести от силни предаватели,да пусне поне по 10 киловата на предавател,ще има и сигнал на места където преди е нямало.
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
stankos
500+
500+
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Мнение от stankos »

Държавата какво общо има с предавателите?
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

stankos написа: 16 Мар 2024, 18:50 Държавата какво общо има с предавателите?

Държавата е главния орган на всичко което се управлява.трявба да има някакъв начин тия предватели,да са с по голяма сила,
така че да стигат на повече места сигналите.
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
stankos
500+
500+
Has thanked: 7 times
Been thanked: 18 times

Мнение от stankos »

tekotien написа: 28 Мар 2024, 01:48

Държавата е главния орган на всичко което се управлява.трявба да има някакъв начин тия предватели,да са с по голяма сила,
На държавата т.е. на ръководителите и им пука само за това, от което може да се гепят пари! Ако искаха да се развива цифровата ефирна телевизия нямаше да продадат НУРТС , демек цялата инфраструктура от предаватели заедно с БТК и нямаше да харижат всички мултиплекси на Цветан Василев шефа на фалиралата КТБ !

За нас остава да въртим антените по покривите дирейки сигнал от съседни държави или със сателитни чинии да гоним дедовия!
Не се оплаквам и ми харесва да го правя, когато имам време.
Аватар
coolsat
100+
100+
Has thanked: 38 times
Been thanked: 13 times

Мнение от coolsat »

tekotien написа: 28 Мар 2024, 01:48

Няма как да стане това, има международни подписани спогодби, за честоти и сила на излъчване.
Друг е въпроса, че са подписани неизгодно за нас.
tekotien
500+
500+

Мнение от tekotien »

Ми егати държавата да кажа тогаз!
Публикувай отговор