БНР ще изключва предаватели на СВ?

Радиопредаване и радиоприемане в обхвата дълги, средни и къси вълни.
Публикувай отговор
tekotien
1000+
1000+
Мнения: 1073
Регистриран на: 02 Юли 2021, 01:45
Has thanked: 152 times
Been thanked: 71 times

Re: БНР ще изключва предаватели на СВ?

Мнение от tekotien »

Явно хората които разчитат на радио Хоризонт СВ,ще трябва да учат я румънски я сръбски ,за да разбират какво говорят по чуждите радио станции.
Ако приемате съвет ,подписвайте договор с оператор само за 1 година, никога не обединявайте различните оферти в 1 оферта, когато имате опция ползвайте предплатена услуга !
peter25
Нов
Нов
Мнения: 1
Регистриран на: 05 Юни 2025, 06:00
Been thanked: 1 time

Re: БНР ще изключва предаватели на СВ?

Мнение от peter25 »

Прав си.
Аватар
GIF
1000+
1000+
Мнения: 2680
Регистриран на: 11 Мар 2009, 13:33
Been thanked: 68 times

Re: БНР ще изключва предаватели на СВ?

Мнение от GIF »

Хафъзов отбеляза, че комисията поставя задача на генералния директор на БНР да се самоанализира. „Ако дотук той вече няма някакви виждания, някакви предложения, и за десет дена, и след три месеца може ли да даде решения или да предложи решения. Наясно сме, че този анализ, който изискваме, няма как да се случи и отвън – тоест, одиторска фирма или някаква друга организация, институция, която да ги наблюдава, да ги анализира“, посочи Хафъзов.
Господ да им е на помощ ! :Drunk
az
1000+
1000+
Мнения: 1185
Регистриран на: 05 Май 2007, 12:01
Has thanked: 13 times
Been thanked: 23 times

Re: БНР ще изключва предаватели на СВ?

Мнение от az »

Според мен ще е глупост да се изключи този предавател, имайки предвид, че предоставя възможност за слушане на БНР извън зоните на УКВ покритие и независимо от интернет. Особено нощем може да се слуша на много голямо разстояние. Аз лично съм го приемал вечерно време в Асуан (южен Египет) в сърцето на пустинята. През деня осигурява стабилен прием на българите в Западните покрайнини и на банатските българи.
Последно промяна от az на 05 Юли 2025, 19:25, променено общо 1 път.
fan_radio
100+
100+
Мнения: 242
Регистриран на: 03 Фев 2009, 22:56
Has thanked: 1 time
Been thanked: 15 times

Re: БНР ще изключва предаватели на СВ?

Мнение от fan_radio »

Така е, ползата от предавателя е налице, безспорно. Но много малко хора могат и искат да го оценят. Цената е милиони, а слушателите "шепа хора". Дано поне го консервират, а не унищожат за скрап като другите спрени преди предаватели. Този предавател към днешна дата е на 11 г с DRM възможност. Глупаво е да бъде продаден за старо желязо. Скъп е, но при нужда трябва да го има. Тогава повече хора ще го оценят. Днес не.
Публикувай отговор